PDA

View Full Version : Πιστα Motocross Κιατο



christosyz
09/10/2008, 15:59
Καλησπερα!!Μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες και οδηγιες για την πιστα στο Κιατο??:beer:

mitsos_ktm
09/10/2008, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από christosyz
Καλησπερα!!Μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες και οδηγιες για την πιστα στο Κιατο??:beer:


Από την εθνική Αθηνών-Κορίνθου μπαίνεις στην διασταύρωση για Κιάτο και αφού βγείς από την εθνική, στρίβεις αριστερά προς το χωριό Σούλι(ή κάτω Σούλι, δεν είμαι σίγουρος).Μπαίνεις από την δεύτερη διασταύρωση και πας για το επόμενο χωριό που λέγεται Κρυονέρι (υπάρχει κοντά και Αστεροσκοπείο).Μετα το χωριό στην επόμενη διασταύρωση (όπου και πηγή στο δεξί σου χέρι) προχωράς ευθεία.Μόλις ο δρόμος γίνει χωματόδρομος μετά από 2 περίπου Κμ στρίβεις αριστερά για την κάτω πίστα.Αυτη απ΄ότι γνωρίζω είναι κλειστή και πληρώνεις 10? για την χρήση της στον φύλακα που πρέπει να τον έχεις ειδιποιήση πρώτα για να είναι εκεί.Δυστυχώς έχω χάσει το τηλέφωνό του.Εάν κάποιος το γνωρίζει ας το στείλει.Δεν γνωρίζω εάν έχει αλλάξει τίποτα γιατί έχω καιρό να πάω. Εαν συνεχίσεις ευθεία στην διασταύρωση για την πρώτη πίστα και αφήνοντας το μοναστήρι στο δεξί σου χέρι και προχωρήσεις για 5-6 Κμ στον ανηφορικό χωματόδρομο, φτάνεις στην πάνω πίστα που είναι σίγουρα ελεύθερη. Σ΄αυτήν πήγα το καλοκαίρι και ήταν καλούτσικη με αρκετό όμως σαμάρι.Γενικά πάντως υπάρχουν μικρές κίτρινες ταμπελίτσες που σε βοηθούν αρκετά.

Καλή προπόνηση και πες μας σε τι κατάσταση είναι.

Φιλικά

christosyz
09/10/2008, 19:42
Thanks mitsos_ktm!!Το αλλο σκ πιστευω θα εχω τελειωσει το service στο μηχανακι και μαλλον θα παω. Εαν εχει κανεις το τηλεφωνο ας ενημερωσει.
:beer:

mitsos_ktm
10/10/2008, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από christosyz
Thanks mitsos_ktm!!Το αλλο σκ πιστευω θα εχω τελειωσει το service στο μηχανακι και μαλλον θα παω. Εαν εχει κανεις το τηλεφωνο ας ενημερωσει.
:beer:

Δοκίμασε στο 6945919730 Κώστας.Πρέπει να είναι αυτό.

Το ΣΚ 18-19/10 έχει το scrable στο Μοσχάτο και θα τρέξω. Για άλλο ΣΚ το συζητάμε να πάμε παρέα:beer:

Tigas
10/10/2008, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από christosyz
Καλησπερα!!Μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες και οδηγιες για την πιστα στο Κιατο??:beer:

εκτός από την πίστα motocross στη Μ.Λεχώβας που σου είπαν τα παιδιά υπάρχει και μια που πηγαίνουν οι ντόπιοι και είναι επάνω από το διμηνιό εάν δέν θέλεις να πάς τόσο μακριά

Εάν ρωτήσεις τα παιδιά που πουλάνε μηχανές στο κεντρικό θα σε κατατοπίσουν, εγώ προσωπικά δέν έχω πάει αλλά γνωστοί μου μου έχουν πεί ότι είναι πολύ σφιχτή πίστα :wave2: