PDA

View Full Version : τη βοηθεια σας με Alpinestars Μπότες



spyro
09/10/2008, 16:32
Είμαι έτοιμος να αγοράσω τις SMX-4 Alpinestars :

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-S-MX-4/SubProducts/Alpinestars-S-MX-4-0001

Πόσο αναγκαίο είναι να πάρω την αδιάβροχη έκδοση της? http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-S-MX4-Waterproof/SubProducts/34311-94112-1

Υπόψη δεν έχω και καμιά ιδιαίτερη τρέλα να οδηγώ παντός καιρού και το μόνο που θα ήθελα είναι να με βγάλουν ασπροπρόσωπο σε ενδεχόμενη βροχή για αυτά τα λίγα χιλιομετράκια ώσπου να γίνει η απαραίτητη στάση.

Η απλή έκδοση της πιστεύεται οτι δεν θα με βγάλει ασπροπρόσωπο για αυτήν την μικρή απαίτηση? Τις έχω δοκιμάσει τις μπότες και μου φαίνονται αρκετά συμπαγής και μου είναι δύσκολο να πιστέψω οτι θα ξεκινήσουν να μουσκεύουν με την μία. Κάνω λάθος?

:confused:

sergiosm
09/10/2008, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Η απλή έκδοση της πιστεύεται οτι δεν θα με βγάλει ασπροπρόσωπο για αυτήν την μικρή απαίτηση?

Ποτέ δεν ξέρεις, όμως δεδομένης της μικρής διαφοράς στην τιμή, μήπως θα έπρεπε να πας για τις αδιάβροχες;
Εξάλλου με λίγο παζάρι όλο και κάτι θα κόψεις.
Όποιες και να πάρεις πάντως: καλοφόρετες
:wave2:

spyro
10/10/2008, 09:16
Δεν έχεις και άδικο αλλά στην ανάλογη συζήτηση με τον εαυτό μου :D περι μικρής διαφοράς στην τιμή πήρα τις εξής απαντήσεις :uplate:

1. Δεδομένου της αδιάβροχής μεμβράνης στην Waterproof έκδοση της SMX στους θερινούς μήνες θα έχω πρόβλημα υπερθέρμανσης :sick:

2. Ξεκίνησες με αρχική σκέψη να δώσεις γύρω στα ?130-140 max για να πάρεις κάτι αξιοπρεπές και χωρίς πολλές φανφάρες................. και ψάξε ψάξε ανέβαινες και 20αρικο σιγά σιγά.

... Είμαι ένα τέρας αποφασιστικότητας ο π@%..ης :lol:

honda1
10/10/2008, 10:01
Παντως το σκ που ερχετε εχει bazzaar στη μοτοδυναμικη στα κεντρικα στην αθηνων-λαμιας
μια ματια πιστευω πως αξιζει λενε οτι οι τιμες θα φτασουν -90%!!!!

derd
10/10/2008, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda1
Παντως το σκ που ερχετε εχει bazzaar στη μοτοδυναμικη στα κεντρικα στην αθηνων-λαμιας
μια ματια πιστευω πως αξιζει λενε οτι οι τιμες θα φτασουν -90%!!!!

που ειναι ακριβως??

honda1
10/10/2008, 15:03
Αν μπεις στο site της μοτοδυναμικης www.yamaha-motor.gr θα το δεις!

derd
10/10/2008, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda1
Αν μπεις στο site της μοτοδυναμικης www.yamaha-motor.gr θα το δεις!

ok! το ειδα thanks! ( αλλα δεν ειναι το σκ που ερχετε.. 18-19 ειναι..)

spyro
10/10/2008, 15:22
Το ήξερα το event και φυσικά θα πάω αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι τα είδη ρουχισμού που πραγματικά μας ενδιαφέρουν δεν θα είναι μέσα στο sale. Το συγκεκριμένο το επιβεβαίωσα και με την Yamaha- Μοτοδυναμική στην Καλιρόης. Ξεστοκάρισμα θα γίνει απο παλιά μοντέλα.


PS. Προσέξτε την αναφορά μου στο "σχεδόν σίγουρος" .... Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :rotflmao: