PDA

View Full Version : Help



marilaki
22/02/2005, 16:30
ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ 50cc....

melsaltas
22/02/2005, 16:32
ΔΗΛΑΔΗ?

marilaki
22/02/2005, 16:37
ΤΙ ΜΑΡΚΑ, ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ...

melsaltas
22/02/2005, 16:39
ΑΝ ΕΙΔΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ 14-15 ΧΡΟΝΩΝ?

marilaki
22/02/2005, 16:49
ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ!!

melsaltas
22/02/2005, 16:52
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
:smilea:
ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΙ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ (ΒΛΕΠΕ ΔΙΠΛΩΜΑ)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΝΟΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
:nono:
ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ.

marilaki
22/02/2005, 16:55
Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΑ ΝΟΜΙΚΑ.ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ..ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

gdevelek
22/02/2005, 17:09
Δεν το αφήνεις καλύτερα για λίγα χρόνια ακόμη; Όλη τη ζωή μπροστά σου την έχεις...

Πολύ καλά κάνουν οι γονείς σου και στο απαγορεύουν, όταν δεις τι γίνεται στους δρόμους κάθε μέρα, και σύ το ίδιο ακριβώς θα κάνεις στα παιδιά σου μεθαύριο. Όσο για τον αδελφό σου που προσφέρεται και να σε βοηθήσει.... τι να πω...

marilaki
22/02/2005, 17:16
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΣΑΝΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ...

gdevelek
22/02/2005, 17:55
Δεν βλέπω γιατί σε τσαντίζει η αντιπάθεια των γονιών σου προς τις μηχανές σε σχέση με τα αυτοκίνητα, οι μηχανές έχουν πολύ περισσότερους κινδύνους από ό,τι τα αυτοκίνητα.

Το περίεργο είναι ότι θεωρούν τις μηχανές χάσιμο χρόνου. Ένα από τα πιο προφανή προτερήματα της μηχανής είναι ότι κινείσαι γρήγορα και παρκάρεις γρηγορώτερα.

Το ότι έχεις χάσει φίλους σε τροχαία με αμάξια δεν λέει πολλά, τα σωστά συμπεράσματα βγαίνουν από πολύ ευρύτερες μελέτες, και τα γνωρίζουμε όλοι.

marilaki
22/02/2005, 20:05
ok ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΖΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ??ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΑΛΩΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!:( :( :( :(

gdevelek
22/02/2005, 20:31
1. όταν ήμουν στην ηλικία σου ούτε καν μου είχε περάσει από το μυαλό η ιδέα της μοτοσυκλέτας, πίστεψέ με.

2. τα ατυχήματα δεν γίνονται από "χαζομάρα", όσοι πέφτουν δεν είναι χαζοί. Εξάλλου υπάρχουν τόσοι άλλοι στο δρόμο που διασταυρώνονται μαζί σου και που δυνητικά μπορούν να σε κτυπήσουν, μπορείς να εγγυηθείς γι' αυτούς; Για αυτό το λόγο πρέπει να περιμένεις μέχρι να αποκτήσεις κυκλοφοριακή αγωγή, ώστε να μπορείς να προβλέψεις και να εκτιμήσεις καταστάσεις καλύτερα.

3. τον απαραίτητο εξοπλισμό αποκλείεται να τον φορέσεις όπως λες, αφού ως γυναίκα θα δώσεις προσοχή στην εμφάνισή σου, και αυτό θα το κάνεις τουλάχιστον ως τα 40. Mην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Ούτε τα μπουφάν που χρειάζεται θα φορέσεις, αφού θυμίζουν πανοπλία, ούτε προστατευτικά γονάτων, ούτε κροκόδειλο, ούτε μπότες, ούτε καν κράνος θα πολυφοράς αφού θα σου χαλάει το χτένισμα και το μακιγιάζ. Αλλά και όλα μαζί να τα φοράς, και πάλι διατρέχεις μεγάλο κίνδυνο τραυματισμού, δεδομένου ότι η υψηλή ασφάλεια που δικαιολογημένα αξιώνουν για σένα οι γονείς σου που σε υπεραγαπούν είναι άπιαστο όνειρο για το δίτροχο.

Electra
22/02/2005, 22:02
Η απαγόρευση των γονιών είναι το κίνητρο για κάθε παιδί να κάνει κάτι κρυφά!
Εγώ στη θέση σου πιθανότατα να μήν αγόραζα κρυφά μηχανάκι. Θα προτιμούσα να πηγαίνω σε αλάνες και να μαθαίνω να το οδηγάω και όταν φτάσω στην ηλικία που μου επιτρέπει να πάρω και το δίπλωμά μου, αλλά και που θα είμαι υπεύθυνη για τον εαυτό μου πλέον, παρά να κάνω κάτι κρυφά και να μπλέξω και τον εαυτό μου και τους γονείς μου εφόσον θα είμαι ανήλικη.
Επειδή και μένα μου άρεσαν οι μηχανές από μικρή, θεώρησα συνετό να μου μάθει ο ξάδερφός μου να οδηγώ. Άλλοτε τα απογεύματα στα φαρδιά πεζοδρόμια της γειτονιάς, άλλες φορές στις αλάνες του εξοχικού πάντα κάτω από την επίβλεψή του. Το πρώτο μηχανάκι το πήρα στα 18!!!! Και μάντεψε, έπιασα δουλειά και το πήρα με δικά μου λεφτά. Δέν είχα ανάγκη κανέναν και δέ μου είπε κανένας τίποτα. Οι γονείς πάντοτε ανησυχούν, ακόμη και αν δέ το λένε. Αλλά προτιμούν να ξέρουν ότι το παιδί τους φέρεται σωστά και είναι άξιο εμπιστοσύνης παρά να μαθαίνουν ότι κάνεις κρυφά κάποια πράγματα τα οποία ίσως να μήν είναι και τα σωστά!!!
Έχεις μια super ηλικία! Βγάλε το λύκειο, κάνε δουλειές τα καλοκαίρια, μάζευε χαρτζηλίκι, παρατήρησε πως οδηγούν στο δρόμο, μάθε τον ΚΟΚ και τα 3 χρονάκια θα περάσουν χωρίς να το καταλάβεις -δυστυχώς-, απο κει και πέρα και πιο ώριμη θα είσαι και πού ξέρεις, μπορεί να μή σου αρέσουν τα μηχανάκια πιά!!!:D (πλάκα κάνω)

free rider
23/02/2005, 06:18
αγαπητό marilaki,

όπως εσυ έτσι σκέφτεσαι να ξεκινήσεις στα δεκατέσσερα έτσι κι εγω κάπου σε αυτή την ηλικία προτοοδήγησα απ ότι θυμάμαι ένα cb 50 honda…ένα πράσινο cb το θυμάμαι ακόμα..

είναι από ταλίγα πράγματα που μου το έχουν μείνει ξεκάθαρα στο μυαλό..

παρ όλα αυτά αν κάποια στιγμή έχω παιδιά θα προσπαθήσω να τα αποτρέψω να οδηγήσουν απ αυτή την ηλικία …

κι ο μόνος λόγος είναι γιατί τότε είσαι αναγκασμένο να μάθεις όλο το σκληρό κομμάτι του δρόμου μόνη σου …

και ξέρεις αυτό πιθανόν να έχει ένα κόστος για την ζωή σου…

κάνε μου την χάρη και συμπάθα με γι αυτά που σου γραφώ αλλά έτσι όπως διάβασα την αγωνία σου να ξεκινήσεις πάνω στις μηχανές θυμήθηκα μερικές από τις πιο επικίνδυνες τούμπες που έφαγα κι αυτές όταν ήμουνα κάπου σε αυτή την ηλικία..

θυμήθηκα που μέσα σε βροχή με ένα rd50 άσπρο μονόσελο έβρεχε και χωρίς να μπορώ να δώ τα αυτοκίνητα ή το κόκκινο φανάρι γιατί ούτε κράνος φορούσα ούτε έβλεπα καθώς η βροχή μου έκλεινε τα μάτια πέρασα κάθετα στο μουσείο την Πατησίων με κόκκινο φανάρι και με βροχή και όχι μόνο αυτό όταν την τελευταία στιγμή το πήρα χαμπάρι μπλόκαρα πανικόβλητος το πίσω φρένο και χάνοντας τον έλεγχο έκανα μια μεγαλειώδη πτώση μέσα στο σταυροδρόμι της Πατησίων …
απλά ΔΕΝ ήξερα οτι στην βροχή πρέπει να οδηγείς με τα μάτια ανοιχτά...


στο λέω αυτό για να καταλάβεις ότι θεωρώ ότι είσαι απόλυτα ικανή να οδηγήσεις αλλά δεν έχεις φανταστεί ότι υπάρχουν κίνδυνοι όπως αυτό που σου προανέφερα…

δεν σου λέω ότι δεν κάνει ή ότι δεν πρέπει αλλά μην προσπαθήσεις να τα μάθεις όλα μόνη σου …

μπλέξε με φιλαράκια που έχουν κάποια εμπειρία ..

περίμενε λιγάκι να έχεις δίπλωμα είναι σημαντικό να μην είσαι παράνομη …

όχι για κανένα άλλο λόγω για σένα και μόνο..


και προπαντός προσπάθησε να ακούσεις από άλλους εμπειρίες στην οδήγηση σαν κι αυτήν που σου είπα…


μην πας απονήρευτη στους λύκους



..γιατί εκεί έξω έχει πολλούς…

φιλκά πάντα...Χρήστος.

Tigas
23/02/2005, 09:00
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑ YSR-80 ΚΡΥΦΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.
ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΑΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΤΡΑΚΑΡΟΥΝ Η ΤΡΑΚΑΡΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΗΝ ΕΚΑΤΣΕΣ.
ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ :p

marilaki
23/02/2005, 18:19
ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΕΤΣΙ...ΟΥΤΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΑ ΜΠΟΡΕΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΚΑΛΕΣ ''ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ''....ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΑΚΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΥΑΛΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΣΟΙ/ΟΣΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΤΕ...ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ ''ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ''ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ''ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ?''...ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΜΥΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΠΑΡΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΗ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ....:rotflmao: :rotflmao:

gdevelek
23/02/2005, 18:22
...και σε λίγα χρόνια εδώ θα είμαστε (ελπίζω!) για να σε βοηθήσουμε να διαλέξεις κάτι καλό ως πρώτο και δεύτερο και τρίτο μηχανάκι...

marilaki
23/02/2005, 18:27
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ........ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ (ΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ)ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ....ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!

Spike
23/02/2005, 18:39
TO NA PERIMENEIS EINAI H KALYTERH EPILOGH KAI SIGOURA MPOREI MEXRI NA ENILIKIOTHEIS NA MHN YFISTATAI PLEON..
MPOREI O KYKLOS SOU NA APARTIZETAI APO PAIDIA POU EXOUN AYTOKINHTA ALLA AYTO DEN APOKLEIEI OPOS EIDES KAI TIS PERIPTOSEIS ATYXHMATOS ... KAI PISTEPSE ME OI PERIPTOSEIS AYTES TETRAPLASIAZONTAI OTAN EISAI EPANO STHN MHXANH... KATHE MERA TO BLEPOUN OLOI OSOI GRAFOUN SE AYTO TO FORUM...

NA EISAI KALA KAI NA KANEIS PANTA TIS SOSTES EPILOGES ... SAN KI AYTH... :wave2: :wave2: :wave2:

DEMINIO
23/02/2005, 19:03
Λίγο πιο συγκεντρωμένοι στις συμβουλές μας θα ήταν καλό θα έλεγα...
Με πιο σκεπτικό συμβουλεύουμε κάποιον/α να μεγαλώσει για να μπει στην φιλοσοφία της μοτοσυκλέτας;;;
Θεωρώντας δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα καβαλήσεις μοτό, τότε είναι ο,τι πιο λάθος να περιμένεις να μεγαλώσεις για να ΠΡΩΤΟκαβαλήσεις.....
Είναι μαθηματικά αποδεδειγμένο ότι πιο εύκολα θα τσακιστεί αυτός που ανέβηκε σε μοτό στα 20-25-30 του και επειδή είναι συνειδητοποιημένος καβάλησε και CBR1000 που είναι user friendly ( :hypnotize :lol: ) ΠΑΡΑ αυτός/ή που ξεκίνησε από τα 14 κι ανεβαίνοντας αλάργα....

ΔΕΝ αναφέρομαι σε θέματα νομιμότητας, κοινώς δίπλωμα και τέτοια...
ΑΛΛΑ.....
Οδηγικά συνειδητοποιημένος δεν είσαι ανάλογα με την ηλικία, αλλά ανάλογα με αυτά που έχεις μάθει και αφομοιώσει...

Alexander
23/02/2005, 20:17
Κι εγώ είχα τρέλα με τις μηχανές από το δημοτικό-γυμνάσιο. Αλλά τελικά πήρα την πρώτη μου τώρα στα 24 που κατάφερα και μάζεψα λεφτά (με φάγαν οι σπουδές) χωρίς να έχω καβαλήσει άλλη.

Πιστεύω η δική μου πορεία είναι και η πιο επικίνδυνη απ'όλες, αφενός γιατί έχω την τρέλα και δεν θέλω να κάνω μόνο τη δουλειά μου με τη μηχανή (πράγμα που ελπίζω ότι θες να κάνεις εσύ marilaki), και αφετέρου διότι μου λείπει η πολύχρονη εμπειρία που έχουν όσοι ξεκινούν με παπιά από τα 16.

Αν έχει ο αδερφός σου παπί μάθαινε σιγά-σιγά απ'αυτόν ώστε όταν χρειαστεί να πάρεις δίπλωμα να ξέρεις να οδηγάς. Όταν πήγα εγώ για δίπλωμα ο δάσκαλος μου είπε να πάω να κάνω προπόνηση μόνος μου και μετά να πάω. Μην οδηγείς παράνομα, μία στραβή να σου τύχει την πάτησες, θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις...

Όταν θα πλησιάζει η ηλικία που θα μπορείς να βγάλεις δίπλωμα, άρχιζε να μαζεύεις λεφτά και αν συμφωνούν και οι γονείς σου ... καλορίζικο !!!

:wave2:

marilaki
23/02/2005, 21:13
ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΤΟΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...ΟΛΕΣ ΣΩΣΤΕΣ ΒΕΒΑΙΑ....ΑΛΛΑ ΒΡΕ Spike ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΩ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ?ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ(ΠΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΕΡΩ) ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.:eek: :eek:

Spike
23/02/2005, 21:19
syxna den eimaste kindynos gia tous allous ... alla oi alloi kindynos gia emas ...

Xairomai toulaxiston pou exeis to myalo mesa sto kefali sou.... (ontos oi gynaikes orimazoun telika pio grigora apo tous antres.....:sick: :sick: :sick: )

KaTaNaS
23/02/2005, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
ontos oi gynaikes orimazoun telika pio grigora apo tous antres.....


ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ!

marilaki
23/02/2005, 21:28
ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΩΡΙΜΑΖΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΑ ΟΣΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....:sick: :sick: :sick: ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΤΟΤΕ ΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ....

Spike
23/02/2005, 21:33
EIMAI APOLYTA SIGOUROS OTI KAPOIA STIGMH GINESTAI EPIKYNDYNES !!!!!! POLY EPIKYNDYNES !!!!! IDIOS OTAN PROSPATHEITE NA MILHSETE STO KINHTO , NA BAFTEITE , NA ALAXETE CD KAI NA KOITAXETE KAI TON GOMENO STO DIPLANO AYTOKINHTO TAYTOXRONA !!!!!!

marilaki
23/02/2005, 21:43
ΤΟ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ..ΠΟΛΥ ΑΛΛΟΥ..ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΞΩ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ..!ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΟΥΝ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ..

Spike
23/02/2005, 21:49
ISA ISA POU DEN BGAZO TA AGORIA AP EXO ... OTAN EXOUN STA XERIA TOUS ENA LIGO PIO GRIGORO AYTOKINHTO (ANEXARTHTOU HLIKIAS) NOMIZOUN OTI TOUS ANOIKEI O DROMOS !!! ASE POU O PALIMPAIDISMOS PAEI SYNNEFO....

TELOS PANTON TO THEMA ONTOS EXEI XEFYGEI APO THN ARXIKH TOU ROTA...

EINAI EUXARISTO NA AKOUS NEOUS ODHGOUS NA BAZOUN THN ASFALEIA KAI THN LOGIKH PRIN TO SYNAISTHIMA KAI THN PARORMHSH.... ETSI ENA BRAVO SE ESENA ..

periklisk
23/02/2005, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike

EINAI EUXARISTO NA AKOUS NEOUS ODHGOUS NA BAZOUN THN ASFALEIA KAI THN LOGIKH PRIN TO SYNAISTHIMA KAI THN PARORMHSH.... ETSI ENA BRAVO SE ESENA ..

Αυτό νομίζω πως είναι πολύ σωστό! και από μένα!:beer:

KaTaNaS
23/02/2005, 22:00
Μαριλάκι γειά σου!


διάβασα πιό πάνω πώς είσαι 14-15 ετών.

θα σου πώ τη γνώμη μου.

θα σου πώ βασικά αυτά που είπα και στον Καρελί όταν είχε ανοίξει μια συζήτηση περίπου της ίδιας φύσης.

ο καρελίς μου φαίνεται είναι στην ηλικία σου.


η μόνη διαφορά σας στο θέμα της μοτοσυκλέτας σε αυτή την ηλικία κατα τη γνώμη μου δεν είναι το φύλο αλλά η πνευματική ωριμότητα .

χωρίς να σας γνωρίζω και τους δύο προσωπικά, κρίνω αποτις ηλικίες σας και έχοντας έναν αδερφό και μιά αδερφούλα στην ηλικία σας.



η δική μου γνώμη άποψη διαφέρει κάπως απο τις παραπάνω.


πιστεύω πως πολύ περισσότερες πιθανότητες να γίνει καλός και προπαντώς ασφαλής οδηγός καποιος έχει όταν ασχολείται με το αντικείμενο απο μικρός.



αν σου άρεσε η οδήγηση του αυτοκινήτου θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με κάρτ. η ηλικία σου είναι ιδανικότατη. εως ότου έρθει ο καιρός για το δίπλωμα σου θα έχουν χαραχθεί ανεξίτηλοι κανόνες οδηγικής συμπεριφοράς.


ας μιλήσω για την μοτοσυκλέτα τώρα.


η διαφορά της με το καρτ και το αυτοκίνητο είναι οτι είσαι εκτεθειμένος, και πως ακόμη και στην εκπαίδευση σου πάνω σε αυτή οι πιθανότητες τραυματισμού είναι αυξημένες.



γι'αυτό και επιβάλεται βασικά η επίβλεψη απο κάποιον ώριμο και σωστά καταρτησμένο μοτοσυκλετιστή.


εγώ θα σου πρότεινα, αν πραγματικά σου αρέσει η μοτοσυκλέτα τόσο, να προσπαθήσεις να έρθεις σε επαφή μαζί της.

προσοχή - πάντα με πνευματική ωριμότητα!


να έρθεις σε επαφή μαζί της σε αυτή την ηλικία δεν επιτρέπεται νομικά.

μπορείς όμως να στραφείς στην εκτός δρόμου οδήγηση.

αν συνηθίσεις και μάθεις σε μοτοσυκλέτα enduro δε θα κάνεις το λάθος όταν φτάσεις τα 16 να πάρεις ένα 50άρι παπί και να ξεχυθείς στους επικίνδυνους δρόμους γεμάτη ορμές για χιλίομετρα.

διότη αν συνηθίσεις σε ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ θα καταλάβεις πως το παπί είναι πολύ επικίνδυνο και ουδεμία σχέση έχει με την μοτοσυκλέτα.


σου μίλησα για το χώμα.

Συμβουλή μου πάλι είναι, αν πραγματικά σου αρέσει. βρές παρέες που ασχολούνται σοβαρά (πέρνωντας δηλαδή όλες τις προφυλάξεις) με την εκτός δρόμου οδήγηση και άνοιξε τα αυτιά σου.

όσα περισσότερα ακούς τόσο καλύτερα για εσένα.

στην αρχή θα απορροφάς τα πάντα, αργότερα θα αρχίσεις να διασταυρώνεις πληροφορίες και να επεξεργάζεσαι !


δε γνωρίζω ποια είναι η σχέση σου με τα δίτροχα.


θα πρότεινα για να εξασκηθέίς στην ισορροπία να κάνεις πολύ ποδήλατο.

(οι άνδρες απο τη φύση τους έχουν καλύτερη ισορροπία απο τις γυναίκες)

μάθε πάνω στο ποδήλατο να ζυγίζεις το σώμα σου.

ώσπου να νοιώσεις ένα σώμα με αυτό.

δεύτερη κίνηση είναι να αποκτήσεις ένα σωστό εξοπλισμό.

που σημαίνει έναν θώρακα, επιαγκονίδες και επιγονατίδες, μποτούλες για τους αστραγάλους σου και φυσικά ένα κράνος.


όταν πλέον εξοικειωθείς με τη μοτοσυκλέτα εκτός δρόμου και κάνεις την οδήγηση της βίωμα σου να είσαι σίγουρη πως θα είσαι έτοιμη να βγείς στον δρόμο με ασφάλεια και να είσαι σίγουρη θα είσαι παράδειγμα για πολλόυς!


για αρχή το λοιπόν ποδήλατο , πολύ ποδήλατο!!!!


Με κράνος και αυτό έτσι?


τους χαιρετησμούς μου.

σταυρος

marilaki
23/02/2005, 22:02
ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ.ΩΡΑΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΖΟΡΙΚΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕ....

Spike
23/02/2005, 22:12
ΩΡΑΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΖΟΡΙΚΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕ....

TORA MILAME GIA MHXANES H GIA GYNAIKES ....??????
AYTO MOU FAINETAI TAIRIAZEI KAI STIS 2 PERIPTOSEIS ....:D :D :D :D

marilaki
23/02/2005, 22:14
ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ...!!!!

Spike
23/02/2005, 22:17
EIDES POU SOU TA LEGA !!!!!!! NA NA NA TO PARADEIGMA !!!!:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl:

marilaki
23/02/2005, 22:26
ΣΙΓΑ ΜΩΡΕ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΗΝ ΗΟΝDA VFR8000 ΚΑΙ ΤΗΝ HONDA CB 600F HORNET...:dizzy: :dizzy:

Spike
23/02/2005, 22:29
GIAPONEZIKA ?????

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

SORRY EUROPEAN BIKES FAN HERE ....

PS. TA MONA JAPS POU MOU ARESOUN EINAI TO R1 KAI TO F4

Spike
23/02/2005, 22:31
GIA NA EXEIS KAI EIKONA ...


9242

Spike
23/02/2005, 22:31
KAI...


9243

Spike
23/02/2005, 22:35
KAI XAZOMARA EIPA GIATI TO F4 APLA

DEN EINAI GIAPONEZIKO !!!! XAXAXAXAXAXXAXAXAXA:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

periklisk
23/02/2005, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
KAI XAZOMARA EIPA GIATI TO F4 APLA

DEN EINAI GIAPONEZIKO !!!! XAXAXAXAXAXXAXAXAXA:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Με πρόλαβες..... χεχε:lol:

marilaki
23/02/2005, 22:37
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΕΣ.ΜΠΟΡΕΙ Η R1 ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ Η GSX-R EINAI ΑΣΧΗΜΗ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ...

Spike
23/02/2005, 22:39
ANTE KAI H GSXR .....

KAI POU SAI ... SE AFISA MONO EEE..??

Spike
23/02/2005, 22:40
A RE OLOI ME THN KARAMPINA STO XERI EISASTE REEEE !!!

SORRY PERI ALLA EIMAI AKOMA STHN DOULEIA KAI DEN BLEPO MPROSTA MOU...!!!

periklisk
23/02/2005, 22:50
Έλα εντάξει δεν τρέχει τίποτα....

Αρκεί να πεις ότι είναι όμορφη και αυτή!

:D


9247

Spike
23/02/2005, 22:52
paso .... exeis dikio...

periklisk
23/02/2005, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
paso .... exeis dikio...

:wave2: :beer:

Spike
23/02/2005, 23:04
pare kai alli mia tote .. se prasinouli !!!


9248

marilaki
24/02/2005, 16:41
ΖΩΓΡΑΦΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ....ΚΟΥΚΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 2....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΜΙΑ....:bawl: :bawl:

jimbar
25/02/2005, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από marilaki
ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ 50cc....







Την καλημέρα μου.

Αν και θα συμφωνήσω με τους περισσότερους εντός του Forum, για το θέμα νομιμότητας - διπλώματος - ηλικίας και άλλων .. Εγώ μπορώ να σου έχω στην διάθεσή σου κάθε Δευτέρα βραδάκι [μετά τις 9, αν αυτό μπορεί να σε βολέψει] το scooterο-παπί μου [Honda SH 50cc] για να κάνεις τις βόλτες σου στον χώρο που έχει το Δέλεαρ, και να μπορέσεις να έχεις μια «ιδέα» και μια «γεύση» του θέματος. Το scooterάκι μου θα είναι στην διάθεσή σου αν αυτό μπορεί να σου απαλύνει την «κάψα σου» [χωρίς παρεξήγηση για την λέξη] για οδήγηση.

Να μου είσαι πάντα καλά και να περνάς ακόμα καλύτερα.
Τζίμης

marilaki
25/02/2005, 21:40
ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΤΑΝ...ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ!!!ΑΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΩ(ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΩ)ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΕΛΕΙΑ...

KaTaNaS
25/02/2005, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar


Το scooterάκι μου θα είναι στην διάθεσή σου


poly kalh kinhsh Tzimara.


oxi mono gia thn moto alla kai to oti tha eimaste h tha einai polloi pou exoyn kapoia empeiria kai tha mporoyn na poyn kapoia pragmata.


me th seira moy prosferw tis epigonatides mou gia oso diarkesei h ejaskhsh kathe deytera.!(siga thn prosfora dhladh, alla apo to olotela !!!)

marilaki
25/02/2005, 23:13
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΑΝΕΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕΝΑ...ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ!!

transalpboy
05/03/2005, 00:44
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από marilaki
ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΤΟΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...ΟΛΕΣ ΣΩΣΤΕΣ ΒΕΒΑΙΑ....ΑΛΛΑ ΒΡΕ Spike ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΩ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ?ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ(ΠΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΕΡΩ) ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.:eek: :eek: [/

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΡΙΛΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΙΣΩΣ ΓΙΝΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ 14,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ 114!!!!!!!!:eek: :eek: :eek:

:wave2: :wave2: :wave2:

marilaki
06/03/2005, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpboy
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από marilaki
ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΤΟΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...ΟΛΕΣ ΣΩΣΤΕΣ ΒΕΒΑΙΑ....ΑΛΛΑ ΒΡΕ Spike ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΩ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ?ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ(ΠΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΕΡΩ) ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.:eek: :eek: [/

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΡΙΛΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΙΣΩΣ ΓΙΝΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ 14,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ 114!!!!!!!!:eek: :eek: :eek:

:wave2: :wave2: :wave2:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ 114...