PDA

View Full Version : Xt 660 Z Aftermarket



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21

Stergios69
21/05/2010, 08:12
3 λεβιέδες χρειάζονται, αλλά μπορείς να πάρεις ένα κλειδί που έχει από την μία άκρη το πολύγωνο για το παξιμάδι του πίσω τροχού και από την είναι λεβιές οπότε γλυτώνεις τον έναν...

Anty12
21/05/2010, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Επισης τρεις λοστους για αλλαγη σαμπρελας (σαμπρελα ομως δεν βλεπω) και γιατι ηλεκτρικη τρομπα και οχι αμπουλα??
τες πα, εγω που σε κρινω ουτε τα μισα απο αυτα δεν παιρνω μαζι μου και αυτο ειναι μακακια.

Καλους δρομους προεδρα!!!:beer: :winka:

Εχω τρεις λοστούς για να κάνω την ζωή μου ευκολότερη....οι δύο κοντράρουν και ο ένας ξεζαντάρει.

Έχω ηλεκτρικό κομπρεσέρ για να βάλω λίγο αέρα στην σαμπρέλα πρίν την βάλω μέσα στο λάστιχο , μην μου διπλώσει, και για να βάζω και να ελέχγω την πίεση όσο θέλω εγώ, και όχι η αμπούλα.
Σαμπρέλες έχω μπρος -πίσω αλλά δεν φαίνονται στην φώτο...είναι στα κουτιά τους, για μην τις βλέπει ο ήλιος....και μου πάθουν τίποτε....:lol:

Anty12
21/05/2010, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
3 λεβιέδες χρειάζονται, αλλά μπορείς να πάρεις ένα κλειδί που έχει από την μία άκρη το πολύγωνο για το παξιμάδι του πίσω τροχού και από την είναι λεβιές οπότε γλυτώνεις τον έναν...

Τώρα αυτό θέλει πολύ μαγκιά για να το κάνεις.....την οποία δεν διαθέτουμε......:D

gelcat
21/05/2010, 09:42
Πρόεδρα μην ανησυχείς :) όταν έχουμε τόσα εργαλεία δεν παθαίνουμε τίποτα
όταν τα ξεχνάμε γίνονται όλα!

Καλό δρόμο :wave2:

Stergios69
21/05/2010, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Τώρα αυτό θέλει πολύ μαγκιά για να το κάνεις.....την οποία δεν διαθέτουμε......:D
Κάτι τετοιο λέω


198614

Anty12
21/05/2010, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Κάτι τετοιο λέω

Μάλιστα...δεν τα έχω ξαναδεί...και φαντάζομαι θα είναι ακριβότερα από του απλούς λεβιέδες

Stergios69
21/05/2010, 14:18
Ναι, αλλά έχεις 2 εργαλεία σε ένα...

NickolasV
21/05/2010, 15:35
Andy,
Δυστυχώς όλα χρειάζονται, αλλά ποτέ δεν είναι αρκετά...

Για το toolbox, αν αυτό που βλέπω στην 7η φωτό είναι τρυπούλα, μία σταγόνα κόλλας στιγμής θα σε γλυτώσει από νερά.

spiridaus
23/05/2010, 15:02
Χαίρεται!
Μια ερώτηση, για μπαγκαζιέρα, βαλίτσες, σαμάρια , κάγκελα τι έχετε να προτείνετε;
(Κάτι οικονομικό)

κουλός
23/05/2010, 15:04
και προβολακια μην ξεχασετε.........................

daz
23/05/2010, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
Χαίρεται!
Μια ερώτηση, για μπαγκαζιέρα, βαλίτσες, σαμάρια , κάγκελα τι έχετε να προτείνετε;
(Κάτι οικονομικό)

Δεν μας βοηθάς και πολύ για να σε βοηθήσουμε. Τι τιμές ψάχνεις? Ρίξε μια ματιά στις συζητήσεις που έχουν γίνει για..

Κάγκελα:
http://www.moto.gr/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=4466967&sortby=lastpost&sortorder=descending

Βαλίτσες:
http://www.moto.gr/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=4466972&sortby=lastpost&sortorder=descending

Σαμάρια:
Δεν γνωρίζω.

Μπαγκαζιέρα:
οικονομικές και καλές είναι οι πλαστικές Κάπα.

και αν έχεις καμιά απορία ξαναρώτα.

daz
23/05/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από κουλός
και προβολακια μην ξεχασετε.........................

Εκτός από της Turatech που διατίθενται με έτοιμες βάσεις για το Tenere αλλά είναι πανάκριβα υπάρχουν και αυτά

http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductList.asp?CatID=546&CatPosition=559

κουλός
25/05/2010, 02:46
ειχα δει μια φωτο στο forum με προβολακια hella αλλα μετα χαθηκε......:bigcry:
θυμαται κανεις τιποτα???

Anty12
25/05/2010, 03:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από κουλός
ειχα δει μια φωτο στο forum με προβολακια hella αλλα μετα χαθηκε......:bigcry:
θυμαται κανεις τιποτα???


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1550874#post1550874

Anty12
25/05/2010, 04:24
varaderokav11 ....κάνε save as στο PC.....

Δεν μου λές...σε ποιούς Καβαλιώτες, έπεσα επάνω, χθες το απόγευμα, στις στροφές πριν το Παληό....δυο μαύρα Tenere είχαν και χαιρετηθήκαμε...????


199061

κουλός
25/05/2010, 05:19
paraligoooooooooooooooooooooooooo help...............

paraligo
25/05/2010, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από κουλός
paraligoooooooooooooooooooooooooo help...............


199113

paraligo
25/05/2010, 15:38
ok


199117

spiridaus
25/05/2010, 15:40
για κάγκελα-σαμάρια/βαλίτσες κανένα τιπ ;;;;

paraligo
25/05/2010, 15:41
:rolleyes:


199118

varaderokav11
25/05/2010, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
varaderokav11 ....κάνε save as στο PC.....

Δεν μου λές...σε ποιούς Καβαλιώτες, έπεσα επάνω, χθες το απόγευμα, στις στροφές πριν το Παληό....δυο μαύρα Tenere είχαν και χαιρετηθήκαμε...????


Ευχαριστω Προεδρε!!!! :beer: :beer: :beer:

Χωρις να ειμαι σιγουρος... ο ενας πρεπει να ηταν ο ΝickolasV και ο αλλος
ενας Γερμανος που πηγαινε Κων/πολη....!!!:smokin: :smokin: :smokin:
Τυχαια γνωριστικαν αν ηταν αυτοι....

Εγω εχω το πανεμορφο το ασπρο!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Προεδρε την αλλη φορα που θα ανεβεις κατα δω........
ενημερωσε νωριτερα να γνωριστουμε!!!:beer: :beer: :beer:

κουλός
25/05/2010, 16:54
paraligo ζωγραφιζεις φιλε................:beer: :beer: :rotflmao: :hypnotize
μηπως εχεις διαστασεις??????????????:rolleyes:

daz
26/05/2010, 02:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
για κάγκελα-σαμάρια/βαλίτσες κανένα τιπ ;;;;



Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Δεν μας βοηθάς και πολύ για να σε βοηθήσουμε. Τι τιμές ψάχνεις? Ρίξε μια ματιά στις συζητήσεις που έχουν γίνει για..

Κάγκελα:
http://www.moto.gr/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=4466967&sortby=lastpost&sortorder=descending

Βαλίτσες:
http://www.moto.gr/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=4466972&sortby=lastpost&sortorder=descending

Σαμάρια:
Δεν γνωρίζω.

Μπαγκαζιέρα:
οικονομικές και καλές είναι οι πλαστικές Κάπα.

και αν έχεις καμιά απορία ξαναρώτα.

Έριξες μια ματιά σε αυτά?

NickolasV
04/06/2010, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από varaderokav11
... ο ενας πρεπει να ηταν ο ΝickolasV και ο αλλος
ενας Γερμανος που πηγαινε Κων/πολη....!!!:smokin: :smokin: :smokin:
Τυχαια γνωριστικαν αν ηταν αυτοι....


Andy, εγώ ήμουν, όπως πολύ σωστά τα λέει ο Varaderokav, με έναν τρελό Γερμανό που πήγαινε για Κωνσταντινούπολη. Αυτός με μηχανή και η γυναικα κ' η κόρη του με αεροπλάνο :cool:

Τον γνώρισα τυχαία και του έκανα μία ξενάγηση στα μέρη.


Σε πέρασα για κανένα τύπο που γυρνούσε από την μοτοσυγκέντρωση!

teddyseker
08/06/2010, 07:20
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΠΟΥΛΑΩ ΤΑ givi προστατευτικα καγκελα για YAMAHA XT 660 Z TENERE
ΤΙΜΗ 90 ΕΥΡΩ ..ΜΕΝΩ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 6947993944

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=3166

dimitris_a
14/06/2010, 11:21
καλησπέρα παίδες, σήμερα παρέλαβα από μοτορόδα βαλίτσες TRAX 45lt, βάσεις στήριξης quick lock evo, ειδικό κιτ στήριξης για τις βαλίτσες, κλειδαριές και εσωτερικές τσάντες.

Επειδή τα καλά πρέπει να λέγονται να πω πως τα παρήγγειλα την τετάρτη και το σαββάτο ήταν στην Ξάνθη απλά εγώ δε μπορούσα να τα παραλάβω και τα παρέλαβα σήμερα.....
Επίσης οι βαλίτσες TRAX έρχονται πλέον και με εσωτερικό αδιάβροχο σάκο. (δεν είναι τσάντα - βαλιτσούλα)
Το μόνο κακό είναι πως δεν εχει αναλυτικές οδηγίες για το πως να τις περάσω......... (έχει οδηγίες, αλλά δεν είναι αναλυτικές.... όπως ΙΚΕΑ π.χ. :D :D )
Δεν πειράζει όμως, απλά θα παιδευτώ λίγο παραπάνω

gliout
14/06/2010, 11:31
Εγώ έκανα όλη την διαδικασία μόνος μου.
Θα δέις..Το μόνο δύσκολο είναι εκεί που λέει να αφαιρέσεις της ουρά.
Κατ' άλλα και οι βάσεις και οι βαλίτσες είναι μια χαρα.

Τώρα όσν αφορά τον αδιάβροχο σάκο δεν νομίζω να έιναι βολικός, αλλά καλοδεχούμενος.
Ήδη τις δοκίμασα σε ένα ταξιδάκι, και όλα είναι μια χαρα.!

Καλοτάξιδες...

tzarot
16/06/2010, 08:02
Πείτε αν γίνεται γνώμες για τελικά. Ποιος έχει βάλει τι? Τι αποτελέσματα είδε?
Υπάρχει κάποιο Test κάπου για το ΧΤΖ να έχουν δοκιμάσει τελικά?

...σκέφτομαι για Remus...

tzarot
21/06/2010, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Πείτε αν γίνεται γνώμες για τελικά. Ποιος έχει βάλει τι? Τι αποτελέσματα είδε?
Υπάρχει κάποιο Test κάπου για το ΧΤΖ να έχουν δοκιμάσει τελικά?

...σκέφτομαι για Remus...

???

Anty12
21/06/2010, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
???

Έχουν μπει μονά, διπλά, εργοστασιακά και πατέντες......στρώσου στο διάβασμα ....

Αν έχεις ένα χιλιάρικο για τις διπλές Remus έχει καλώς.....αν πας σε μονό θέλει ψιλοπατέντα για να μπει

κουλός
21/06/2010, 08:32
καποιο πουλι μου ειπε οτι υπαρχει καποιοσ στην Ελλαδα που φταιχνει μεταλλικες βαλιτσες.....τυχαιο???:rolleyes:

tzarot
21/06/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Έχουν μπει μονά, διπλά, εργοστασιακά και πατέντες......στρώσου στο διάβασμα ....

Αν έχεις ένα χιλιάρικο για τις διπλές Remus έχει καλώς.....αν πας σε μονό θέλει ψιλοπατέντα για να μπει

...ας ξεκινήσουμε λοιπόν με την δικά σου την XRACING. Τελικά σε βάθος χρόνου έμεινες ικανοποιημένος? Ξέρεις αν οι τύποι βγάζουν κάτι ανάλογο σε διπλό?

Anty12
21/06/2010, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
...ας ξεκινήσουμε λοιπόν με την δικά σου την XRACING. Τελικά σε βάθος χρόνου έμεινες ικανοποιημένος? Ξέρεις αν οι τύποι βγάζουν κάτι ανάλογο σε διπλό?

Μέχρι στιγμής απόλυτα.....πανάλαφρη, φτηνή, και με τις επιδόσεις που περίμενα.Μία καυσανάληση και ρύθμιση έκανα μόνο, και ένα προβληματάκι με την βίδα που στερέωνε το σιλανσιέ , αλλάχτηκε με άλλη και όλα γκούντ

Αν διαβάσεις πιο μπροστά, νομίζω ότι τα διπλά συστήματα είναι πεταμένα λεφτά

tzarot
21/06/2010, 09:48
Καυσανάλυση? Ρύθμιση? Τι ακριβώς ρύθμισες (εσύ η ο μηχανικός). Ρωτάω διότι έχω καεί παλαιότερα απο "μάστορες" που "ρύθμισαν" διάφορα θέματα...

Και απο τότε φυσάω και το γιαόυρτι...

Επίσης αληθεύει ότι λόγω τιτανίου δεν καίει το τελικό?

Ο ήχος, ακόμη ένα πολύ σημαντικό θέμα ακόμα. Τι άλλαξε?

Ελπίζω να μην σε ζαλίζω...:)

Anty12
21/06/2010, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Καυσανάλυση? Ρύθμιση? Τι ακριβώς ρύθμισες (εσύ η ο μηχανικός). Ρωτάω διότι έχω καεί παλαιότερα απο "μάστορες" που "ρύθμισαν" διάφορα θέματα...

Και απο τότε φυσάω και το γιαόυρτι...

Επίσης αληθεύει ότι λόγω τιτανίου δεν καίει το τελικό?

Ο ήχος, ακόμη ένα πολύ σημαντικό θέμα ακόμα. Τι άλλαξε?

Ελπίζω να μην σε ζαλίζω...:)

Δεν με ζαλίζεις

Καυσανάληση για να δούμε το μίγμα , και μετά ρύθμιση .Αν θυμάμαι καλά , επειδή ο κινητήρας ανέπνευσε πήρε λίγο πάνω το καύσιμο. Όλα σε επίσημο Yamaha , από όπου και το αγόρασα.

Την εξάτμιση όντως την ανέχεται το χέρι σου , και μετά από ώρα λειτουργείας.

Ο ήχος ανέβηκε και έγινε ποιο μπάσος, αλλά τίποτε δραματικό. Απλά δεν είναι να βγάλεις το σιλανσιέ.

stealth
29/06/2010, 16:11
Προεδρα μετά την καυσανάλυση, τη ρύθμιση και την εξάτμιση είδες καμιά αύξηση στην κατανάλωση και αν ναι πόσο?

Anty12
30/06/2010, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stealth
Προεδρα μετά την καυσανάλυση, τη ρύθμιση και την εξάτμιση είδες καμιά αύξηση στην κατανάλωση και αν ναι πόσο?

Ναι , αυξήθηκε θα έλεγα περίπου 10% με 15%

daz
30/07/2010, 10:35
jpk chios αν θυμάμαι καλά το είχα πάρει από κάποιο μαγαζί στην Καλλιρρόης. Μπορείς πάντως να το βρεις απ' το www.motoraid.eu/

Ναι του έχω βάλει το quick lock και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε σε κακοτράχαλα εδάφη με το tankbag γεμάτο. Βγαίνει και μπαίνει πανεύκολα, έχει κάλυμμα αδιάβροχο και παίρνει και θήκη με χάρτη από πάνω (ήταν extra νομίζω).

Αν και το είχα βρει σε καλή σχετικά τιμή νομίζω πως δεν ήταν και απ' τα φθηνά. Δεν θυμάμαι όμως καθόλου πόσο το είχα πάρει ούτε ξέρω πόσο έχει τώρα.

Αυτά με τους ιμάντες πάντως δεν τα συμπαθώ και πολύ.

jpk chios
30/07/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
jpk chios αν θυμάμαι καλά το είχα πάρει από κάποιο μαγαζί στην Καλλιρρόης. Μπορείς πάντως να το βρεις απ' το www.motoraid.eu/

Ναι του έχω βάλει το quick lock και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε σε κακοτράχαλα εδάφη με το tankbag γεμάτο. Βγαίνει και μπαίνει πανεύκολα, έχει κάλυμμα αδιάβροχο και παίρνει και θήκη με χάρτη από πάνω (ήταν extra νομίζω).

Αν και το είχα βρει σε καλή σχετικά τιμή νομίζω πως δεν ήταν και απ' τα φθηνά. Δεν θυμάμαι όμως καθόλου πόσο το είχα πάρει ούτε ξέρω πόσο έχει τώρα.

Αυτά με τους ιμάντες πάντως δεν τα συμπαθώ και πολύ.
Σε ευχαριστώ πολύ. Εψαχνα να δω που πήγε το xtz aftermarket γιανα ποστάρω...:D
Ξέρεις κωδικο ή το βρίσκω εύκολα?

jpk chios
30/07/2010, 11:13
Ψάχνω να το βρω... Μπήκα μέσα στην sw. Ελπίζω να κάνω δουλειά απο εκεί μιας και εφτιαξε τι site της.

daz
30/07/2010, 11:20
Bags-Connection "City" Quick-Lock Tankbag for SW-MOTECH Gascap Mounting System

BCK.TRT.00.041.100

http://www.twistedthrottle.com/trade/productlist/451/

edit. Τη θήκη για τον χάρτη την είχα παραγγείλει από το motoraid πάντως. Πάρε τηλ τον Γιάννη και ρώτα τον ότι θες.

jpk chios
30/07/2010, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Bags-Connection "City" Quick-Lock Tankbag for SW-MOTECH Gascap Mounting System

BCK.TRT.00.041.100

http://www.twistedthrottle.com/trade/productlist/451/

edit. Τη θήκη για τον χάρτη την είχα παραγγείλει από το motoraid πάντως. Πάρε τηλ τον Γιάννη και ρώτα τον ότι θες.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!



Υ.Γ. Ο Γιάννης ποιός είναι???

jpk chios
30/07/2010, 16:31
Στο ρεζερβουαρ έβαλες το ''πέταλο'' με τις 5 τρύπες που κάνει και στο mt03?

daz
30/07/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Στο ρεζερβουαρ έβαλες το ''πέταλο'' με τις 5 τρύπες που κάνει και στο mt03?

Τώρα να σου πω πως δεν ξέρω? Το είχα δει σε κάποιο άλλο tenere και ήξερα πως το τανκ ταιριάζει στο ρεζερβουάρ. Κάποια στιγμή που βρέθηκα σε ένα μαγαζί που είχε sw motech, ρώτησα αν το είχε, το δοκίμασα και το έβαλα.

edit. Αν θέλεις μπορώ να κοιτάξω πόσες τρύπες έχει το πέταλο.

Anty12
03/08/2010, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Στο ρεζερβουαρ έβαλες το ''πέταλο'' με τις 5 τρύπες που κάνει και στο mt03?


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=67982&perpage=15&pagenumber=18

jpk chios
03/08/2010, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=67982&perpage=15&pagenumber=18
Ρε φίλε... Το είχα ξεχάσει... Θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει το Στράτο. Τα links δεν λειτουργούν και είναι λογικό μιας και είναι εταιρείες που σέβονται το όνομα και τους πελάτες τους.
Σε ευχαριστώ.
Τελικά βρήκα πληροφορίες σε αυτό (http://www.motorradgarage.com.au/catalog/index.php?cPath=106_218&sort=2a&page=2&osCsid=6c00ebf7c009d580658a769e891876b0) το site. Υπάρχει και ένα περίεργο σύστημα καθαρίσματος της αλυσίδας σε κάποιο σημείο.δεν το έχω αγοράσει ακόμα γιατί θέλω να δω αν μπορεί κάποιος να μου το φέρει εδώ στη Χίο μιας και έχουμε 15 ή 16 % ΦΠΑ.

jpk chios
03/08/2010, 09:52
DAZ Thanks :beer: :beer:

daz
07/08/2010, 10:03
Ότι θες!!! Λεφτά να έχεις και... (http://www.off-the-road.de/OTR-mods/XT-660-Z-Evolution/?lang=1& )


206145

stealth
12/08/2010, 03:34
Για το μοτόρι δεν βλέπω να έχουν κάνει κάτι (•appox. 55 hp (no engine modifications!) ούτε για πλάκα), έχει κανείς κάτι υπόψιν? Δεν μιλάω σε επιπεδο Φ.Π.Ε. αλλά κάτι πιό extreme...

daz
12/08/2010, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από stealth
Για το μοτόρι δεν βλέπω να έχουν κάνει κάτι (•appox. 55 hp (no engine modifications!) ούτε για πλάκα), έχει κανείς κάτι υπόψιν? Δεν μιλάω σε επιπεδο Φ.Π.Ε. αλλά κάτι πιό extreme...

Τι είναι το φ.π.ε ρε stealth?

http://www.off-the-road.de/XT-660-Z-Tenere/XT-Power/2/

stealth
12/08/2010, 13:46
Φ.Π.Ε. = Φίλτρο-πρόγραμμα-εξάτμιση.

Έχουμε κανένα απτο κλαμπ εδω μέσα να έχει αλλάξει πιστόνι, εκκεντροφόρο,ροϊκή την κεφαλή και τα παρελκόμενα σε τενερέ?

daz
12/08/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από stealth
Φ.Π.Ε. = Φίλτρο-πρόγραμμα-εξάτμιση.

Έχουμε κανένα απτο κλαμπ εδω μέσα να έχει αλλάξει πιστόνι, εκκεντροφόρο,ροϊκή την κεφαλή και τα παρελκόμενα σε τενερέ?

Ψάξε στα xtr-x καλύτερα. Στα Z δεν πρόκειται να βρεις.

jpk chios
23/08/2010, 15:05
Μια ερώτηση. Μήπως, λέω μήπως, έιναι δυνατό να μαζευτουν όλα τα site με τα after market για το tenere? Έκατσα το απογευμα και εψαχνα να δω τί ταπώνεις για να μην έχεις σκασίματα και έπαθα πλάκα με την ποικιλία και την πληθώρα! ίσως να είναι ενδιαφέρον.
;)

jpk chios
23/08/2010, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Υπάρχει και αυτή η λύση.. http://www.vibranator.com/SearchResults.asp?Cat=22

Αν και είναι περσυνα ξυνά σταφύλια, μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί τί είναι αυτό το πράμα και αν μπορώ να το βάλω στο μαμά τιμόνι με τις χούφτες της τουρατεκ που έχω βάλει?
Please...:rolleyes:

gelcat
23/08/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Αν και είναι περσυνα ξυνά σταφύλια, μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί τί είναι αυτό το πράμα και αν μπορώ να το βάλω στο μαμά τιμόνι με τις χούφτες της τουρατεκ που έχω βάλει?
Please...:rolleyes:

Εγώ το είχα ψάξει τον χειμώνα και τους έστειλα και mail στο οποίο μου απάντησαν,
αλλά δεν έβγαλα άκρη γιατί αυτοί από τενερε δεν πολυσκαμπάζουν (ως καθόλου)
και έτσι τα παράτησα. Αν εσύ μπορέσεις να βγάλεις άκρη πάντως ενδιαφέρομαι και εγώ έστω και αν
χρειαστεί να αλλάξω χούφτες το ερώτημα βέβαια παραμένει αν όντως κάνει αυτά που υπόσχεται.

jpk chios
23/08/2010, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Εγώ το είχα ψάξει τον χειμώνα και τους έστειλα και mail στο οποίο μου απάντησαν,
αλλά δεν έβγαλα άκρη γιατί αυτοί από τενερε δεν πολυσκαμπάζουν (ως καθόλου)
και έτσι τα παράτησα. Αν εσύ μπορέσεις να βγάλεις άκρη πάντως ενδιαφέρομαι και εγώ έστω και αν
χρειαστεί να αλλάξω χούφτες το ερώτημα βέβαια παραμένει αν όντως κάνει αυτά που υπόσχεται.
Έχουν καταρχήν ιδέα από το μηχανάκι?Κι εγώ δεν πολυκατάλαβα αυτά που γράφουν...και δεν έχω και κανένα γνωστό εκεί στο αμέρικα...Μήπως να βάζαμε κανένα πιο χοντρό τιμονάκι (και πιο μακρύ ίσως)?Λέμε τώρα...
Είδα και αυτό (http://viewitem.eim.ebay.gr/MONO_AMMORTIZZATORE_OHLINS_YAMAHA_XT_660_Z_TENERE_08_09/400054758350/item) ...

jpk chios
23/08/2010, 17:39
κάνω κλόπι paste γιατί κάτι δεν κάνω καλά (είναι από το ebay)...

MONO AMMORTIZZATORE OHLINS YAMAHA XT 660 Z TENERE 08>09
Σελίδα αντικειμένου: Ιταλία Κωδικός αντικειμένου: 400054758350 Νόμισμα: EUR
Επιστροφή στον κατάλογο αντικειμένων
Εικόνα: 1 / 1


Εκτύπωση Κοινοποίηση Σελιδοδείκτης

Αποκτήστε το
Κατάσταση:
- -
Το νόμισμά σας (EUR) Νόμισμα του πωλητή (EUR)
Πραγματοποιήστε τώρα την πληρωμή σας μέσω PayPal:
Τιμή αντικειμένου:
? 779.00
Έξοδα αποστολής: + ? 30.00

Τιμή με έξοδα αποστολής στην Ελλάδα:
? 809.00
Άμεση αγορά Άμεση αγορά
Πραγματοποιήστε τώρα την πληρωμή σας μέσω PayPal:
Τιμή αντικειμένου:
? 779.00
Έξοδα αποστολής: + ? 30.00

Τιμή με έξοδα αποστολής στην Ελλάδα:
? 809.00
Άμεση αγορά Άμεση αγορά
*Εκτιμώμενο τοπικό νόμισμα. Εφόσον αγοράζετε ένα αντικείμενο εντός της ΕΕ, δεν υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις για δασμούς, τέλη ή/και φόρους.
Τρόπος πληρωμής:
Απαιτείται η χρήση του PayPal για την αγορά αυτού του αντικειμένου.

* Οι πληρωμές με PayPal είναι εύκολες, ασφαλείς και προστατεύονται. Λεπτομέρειες
* Δεν έχετε λογαριασμό; Δημιουργήσετε το δικό σας λογαριασμό στο PayPal τώρα σε δύο εύκολα βήματα.

Τοποθεσία αντικειμένου: Dogana, Άγιος Μαρίνος
Προβολή περισσότερων λεπτομερειών Απόκρυψη περισσότερων λεπτομερειών | Προβολή αρχικής καταχώρησης καταλόγου | Παρακολούθηση αυτού του αντικειμένου
Ξεκίνησε:
Mon Jun 08 07:32:44 MST 2009
Αποστολή προς: Ευρώπη
Διάρκεια: 90ημέρες από την ημερομηνία καταχώρησης στον κατάλογο
Διαθέσιμη ποσότητα 19

Μάθετε περισσότερα για τον πωλητή

wrs-evotech (
1873
)
Αξιολόγηση: 99.9 % Θετικά
Μέλος: από 25-11-2006 στο Ιταλία
Επικοινωνία με τον πωλητή
Προβολή άλλων αντικειμένων από τον ίδιο πωλητή
Εγγεγραμμένος ως Επιχείρηση-Πωλητής

Ασφαλείς πληρωμές

1. Για τη δική σας προστασία, μπορείτε να πληρώσετε μόνο μέσω PayPal
2. Το PayPal σάς προστατεύει από μη εξουσιοδοτημένες πληρωμές
3. Το PayPal είναι δωρεάν για τους αγοραστές όταν αυτοί πραγματοποιούν συναλλαγές στο ίδιο νόμισμα

gelcat
24/08/2010, 01:17
Jpk
Από το μηχανάκι δεν έχουν ιδέα.
Οι κραδασμοί στο τιμόνι ενοχλούν μόνο όσοι οφείλονται στις δονήσεις υψηλής συχνότητας που κάνουν το τιμόνι να τρέμει στα γκριπ άρα αν βάλουμε ένα πιό χοντρό και σκληρό τιμόνι θεωρητικά θα συντονίζεται λιγότερο και δεν θα κουράζει.
Εναλλακτικά αν βάλεις πιο βαριά αντίβαρα θα τρέμει λιγότερο αλλά θα βαρύνει το τιμόνι και θα σηκώσεις κι άλλο το κέντρο βάρους της μηχανής.
Στο link που έβαλες <Είδα και αυτό> θα το δω το βράδυ και θα σου πω γιατί τώρα δεν προλαβαίνω

gelcat
24/08/2010, 08:53
Τον βρήκα στα Ιταλικά έχει μαγαζί με ανταλλακτικά, το αμορτισέρ αυτό βρίσκεται στο τελωνείο του Σαν Μαρίνο προφανώς από κατάσχεση μαζί με άλλα και αυτός τα πήρε και τα πουλάει.
Οι κριτικες που του κάναν όσοι αγόρασαν απ΄ αυτόν μεσω EBAY είναι άριστες (είναι συνεπής, τα στέλνει γρήγορα, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του, και η κατάσταση των αντικειμένων, για τα μεταχειρα, είναι αυτή που σου έχει περιγράψει.
Εγώ θα τον εμπιστευόμουνα.
Στο Ιταλικο σου προτείνει να δώσεις εσύ μια τιμή (http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400054758350#shId) άρα σηκώνει παζάρεμα μπορείς να του πεις ότι πχ εγω 2 τεμάχια και σου δίνω 1000 δηλ αν βρεις και άλλους ενδιαφερόμενους ίσως πετύχετε καλύτερες τιμές
Ελπίζω να σε βοήθησα:wave2:

jpk chios
24/08/2010, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Τον βρήκα στα Ιταλικά έχει μαγαζί με ανταλλακτικά, το αμορτισέρ αυτό βρίσκεται στο τελωνείο του Σαν Μαρίνο προφανώς από κατάσχεση μαζί με άλλα και αυτός τα πήρε και τα πουλάει.
Οι κριτικες που του κάναν όσοι αγόρασαν απ΄ αυτόν μεσω EBAY είναι άριστες (είναι συνεπής, τα στέλνει γρήγορα, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του, και η κατάσταση των αντικειμένων, για τα μεταχειρα, είναι αυτή που σου έχει περιγράψει.
Εγώ θα τον εμπιστευόμουνα.
Στο Ιταλικο σου προτείνει να δώσεις εσύ μια τιμή (http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400054758350#shId) άρα σηκώνει παζάρεμα μπορείς να του πεις ότι πχ εγω 2 τεμάχια και σου δίνω 1000 δηλ αν βρεις και άλλους ενδιαφερόμενους ίσως πετύχετε καλύτερες τιμές
Ελπίζω να σε βοήθησα:wave2:
Καλέ μου φίλε βοήθησες, αλλά έχω βαπτιση τον Οκτώβριο (συν κάποια έπιπλα που πρέπει να γίνουν από την αρχή)... :sad: :(
Άμα κανένας συμφωρουμίτης θέλει ας κάμει μια προσπάθεια. Κερδισμένος θα βγει..

jpk chios
24/08/2010, 10:39
Δείτε τιμούλες εδω (http://www.outletmoto.eu/) .

jpk chios
24/08/2010, 11:04
Andy12, Daz, pescandritsos κάπου παλιά μέσα στο φορουμ θυμάμαι ότι υπήρχε κομμάτι με τη διάσταση του τιμονιού καθώς και after market τιμόνια. Πουουουού? :D :rolleyes:

jpk chios
24/08/2010, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Jpk
Από το μηχανάκι δεν έχουν ιδέα.
Οι κραδασμοί στο τιμόνι ενοχλούν μόνο όσοι οφείλονται στις δονήσεις υψηλής συχνότητας που κάνουν το τιμόνι να τρέμει στα γκριπ άρα αν βάλουμε ένα πιό χοντρό και σκληρό τιμόνι θεωρητικά θα συντονίζεται λιγότερο και δεν θα κουράζει.
Εναλλακτικά αν βάλεις πιο βαριά αντίβαρα θα τρέμει λιγότερο αλλά θα βαρύνει το τιμόνι και θα σηκώσεις κι άλλο το κέντρο βάρους της μηχανής.
Στο link που έβαλες <Είδα και αυτό> θα το δω το βράδυ και θα σου πω γιατί τώρα δεν προλαβαίνω

Ψάχνοντας βρήκα και αυτό (http://www.fasstco.com/products/insert.shtml) . Άλλο αντικραδασμικό. Δεν κατάλαβα ακριβώς πώς το τοποθετείς και πώς θα βάλεις τις χούφτες από πάνω.

jpk chios
24/08/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Andy12, Daz, pescandritsos κάπου παλιά μέσα στο φορουμ θυμάμαι ότι υπήρχε κομμάτι με τη διάσταση του τιμονιού καθώς και after market τιμόνια. Πουουουού? :D :rolleyes:
Σε inches πόσο είναι?

daz
24/08/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Ψάχνοντας βρήκα και αυτό (http://www.fasstco.com/products/insert.shtml) . Άλλο αντικραδασμικό. Δεν κατάλαβα ακριβώς πώς το τοποθετείς και πώς θα βάλεις τις χούφτες από πάνω.

Πάτα στο # Handguard Installation στο ίδιο url και θα δεις.

jpk chios
24/08/2010, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Πάτα στο # Handguard Installation στο ίδιο url και θα δεις.
Τhanks.
Λες να κάνουν δουλειά? Έχω εν τω μεταξυ έχω πάνω και τις χούφτες της τουρατεκ οι οποίες μου αρέσουν και δε θα ήθελα να τις βγάλω ή να τις χαλάσω... Λές να κάνει για το μαμα γιαμάχα τιμόνι?

daz
24/08/2010, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Τhanks.
Λες να κάνουν δουλειά? Έχω εν τω μεταξυ έχω πάνω και τις χούφτες της τουρατεκ οι οποίες μου αρέσουν και δε θα ήθελα να τις βγάλω ή να τις χαλάσω... Λές να κάνει για το μαμα γιαμάχα τιμόνι?

Ότι ξέρεις ξέρω. Σίγουρα υπάρχει το σωστό μέγεθος και για το μαμά τιμόνι αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τις χούφτες.

jpk chios
25/08/2010, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Εγώ το είχα ψάξει τον χειμώνα και τους έστειλα και mail στο οποίο μου απάντησαν,
αλλά δεν έβγαλα άκρη γιατί αυτοί από τενερε δεν πολυσκαμπάζουν (ως καθόλου)
και έτσι τα παράτησα. Αν εσύ μπορέσεις να βγάλεις άκρη πάντως ενδιαφέρομαι και εγώ έστω και αν
χρειαστεί να αλλάξω χούφτες το ερώτημα βέβαια παραμένει αν όντως κάνει αυτά που υπόσχεται.
Στο email ανέφερες ότι έχεις το μαμα γιαμαχα τιμόνι ή το έχεις αλλάξει με αφτερ μαρκετ? Διαβάζω γενικά στα φορουμ τα αμερικάνικα ότι κάνει δουλειά και το ψάχνω λίγο.

gelcat
25/08/2010, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Στο email ανέφερες ότι έχεις το μαμα γιαμαχα τιμόνι ή το έχεις αλλάξει με αφτερ μαρκετ? Διαβάζω γενικά στα φορουμ τα αμερικάνικα ότι κάνει δουλειά και το ψάχνω λίγο.

Έχω το μαμά και έκανα πατεντούλα στις χούφτες barkbuster
Επίσης έχω δει και αυτό http://www.twowheel.co.uk/motrax-fas-grips.html για το οποίο διάβασα καλές κριτικές σε ένα φορουμ

jpk chios
25/08/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Έχω το μαμά και έκανα πατεντούλα στις χούφτες barkbuster
Επίσης έχω δει και αυτό http://www.twowheel.co.uk/motrax-fas-grips.html για το οποίο διάβασα καλές κριτικές σε ένα φορουμ
Μήπως γνωρίζεις αν είναι 22αρι το τιμονι ή πόσες inches είναι? Επίσεις υπάρχουν και τα pro grip 799 αλλά απ'όσο βλέπω στις φώτο θα πρέπει να τα τρυπήσεις για να βάλεις τα αντίβαρα...

gelcat
25/08/2010, 16:24
Για διαμέτρους με ίντσες δεν έχω ιδέα και αυτός ήταν ο λόγος που δεν πήρα τίποτε ακόμη.
Αλλά μην βιαστείς κάπου είδα ένα τιμόνι που ήταν σαν σπαστό και είχε και κάτι λάστιχα στα σημεία που συνδεόταν με το πηρούνι αλλά δεν μπορώ να το βρώ ωστόσο το είδα σε ένα μαγαζί εδώ στην Δράμα θα πάω αύριο να δω την μάρκα και θα το ξαναβρώ στο ιντερνετ και θα σου πω.
Πάντως παρηγοριέμαι που δεν είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα

jpk chios
25/08/2010, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Για διαμέτρους με ίντσες δεν έχω ιδέα και αυτός ήταν ο λόγος που δεν πήρα τίποτε ακόμη.
Αλλά μην βιαστείς κάπου είδα ένα τιμόνι που ήταν σαν σπαστό και είχε και κάτι λάστιχα στα σημεία που συνδεόταν με το πηρούνι αλλά δεν μπορώ να το βρώ ωστόσο το είδα σε ένα μαγαζί εδώ στην Δράμα θα πάω αύριο να δω την μάρκα και θα το ξαναβρώ στο ιντερνετ και θα σου πω.
Πάντως παρηγοριέμαι που δεν είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα
Υπάρχουν 2 τέτοιας κατασκευής τιμόνια. ΤΟ ένα θα το βρεις στο site της off the road. Το φοβάμαι αυτό το πράγμα γιατί θα σου κόβει και την πληροφόρηση. άλλο να μειωθεί ο κραδασμός και άλλο να ξέρεις στο περίπου τί γίνεται...
Όσο για τους κραδασμούς είχα πριν το τρανσαλπ το 650. Την κινητη πολυθρόνα...

jpk chios
25/08/2010, 16:48
Στο site αυτό (http://www.adventure-spec.com/shop/ram-u-bolt-fixing-standard-7/8-inch-bars-gps-mount-garmin-magellan-lowrance-motorcycle-adventure-off-road-enduro-trail/prod_48.html) τα προιόντα που αφορούν τιμόνι είναι για 7/8'' handlebar και αναφέρεται στο μαμά τιμόνι.

daz
25/08/2010, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Για διαμέτρους με ίντσες δεν έχω ιδέα και αυτός ήταν ο λόγος που δεν πήρα τίποτε ακόμη.
Αλλά μην βιαστείς κάπου είδα ένα τιμόνι που ήταν σαν σπαστό και είχε και κάτι λάστιχα στα σημεία που συνδεόταν με το πηρούνι αλλά δεν μπορώ να το βρώ ωστόσο το είδα σε ένα μαγαζί εδώ στην Δράμα θα πάω αύριο να δω την μάρκα και θα το ξαναβρώ στο ιντερνετ και θα σου πω.
Πάντως παρηγοριέμαι που δεν είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα

Το έχω ξαναβάλει μαζί με κάτι άλλα, αλλά δε θυμάμαι που είναι.

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=128276782320672&ls=en&nc=1282767875-20785&rubnum=brands.yamaha.xt660z&artnum=LEN.00.156.10001/B&id=20&gesamt_zeilen=Tshowrub--brands.yamaha.xt660z&typid=18716820


edit. Φυσικά είναι πανάκριβο.

jpk chios
25/08/2010, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Το έχω ξαναβάλει μαζί με κάτι άλλα, αλλά δε θυμάμαι που είναι.

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=128276782320672&ls=en&nc=1282767875-20785&rubnum=brands.yamaha.xt660z&artnum=LEN.00.156.10001/B&id=20&gesamt_zeilen=Tshowrub--brands.yamaha.xt660z&typid=18716820


edit. Φυσικά είναι πανάκριβο.
Θα το έβαζες στο τενερε σου??

gelcat
25/08/2010, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Το έχω ξαναβάλει μαζί με κάτι άλλα, αλλά δε θυμάμαι που είναι.

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=128276782320672&ls=en&nc=1282767875-20785&rubnum=brands.yamaha.xt660z&artnum=LEN.00.156.10001/B&id=20&gesamt_zeilen=Tshowrub--brands.yamaha.xt660z&typid=18716820


edit. Φυσικά είναι πανάκριβο.

Daz εσύ έχεις αυτό το πρόβλημα?
Εγώ λέω να δοκιμάσω να φτιάξω αντίβαρα βαρύτερα αντι για 450gr 550 τι λές?

jpk chios
25/08/2010, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Daz εσύ έχεις αυτό το πρόβλημα?
Εγώ λέω να δοκιμάσω να φτιάξω αντίβαρα βαρύτερα αντι για 450gr 550 τι λές?
θα βαρύνει πού το τιμόνι. Σε ξένο site διαβαζα για 400 gr.

gelcat
25/08/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
θα βαρύνει πού το τιμόνι. Σε ξένο site διαβαζα για 400 gr.


Αφού τα μαμά είναι 450 και έχω και τις χούφτες και πάλιέχω το προβλημα

daz
25/08/2010, 17:23
Όχι δεν νομίζω να το έβαζα. Σε μια πτώση μάλλον θα έμενα χωρίς τιμόνι.

Έχω τις μαμά χούφτες εγώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα με κραδασμούς. Δλδ κραδασμοί υπάρχουν αλλά δεν είναι ενοχλητικοί. Το άσχημο που έχουν οι μαμά είναι πως δεν προσφέρουν την ίδια προστασία απ' τον αέρα με τις δικές σας.

daz
25/08/2010, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
Daz εσύ έχεις αυτό το πρόβλημα?
Εγώ λέω να δοκιμάσω να φτιάξω αντίβαρα βαρύτερα αντι για 450gr 550 τι λές?

Πόσο τα είχα μετρήσει τα μαμά θυμάσαι?

daz
25/08/2010, 17:29
Αποστάτες τιμονιού με ελαστικό απ' την εσωτερική μεριά (εκεί που σφίγγουν το τιμόνι) δεν υπάρχουν?

edit. Κατεβάστε τον κατάλογο της sw motech ή ψάξτε λίγο καλύτερα το site κάτι θα υπάρχει δεν μπορεί.

Αν είχα χρόνο θα το έκανα εγώ.

gelcat
26/08/2010, 06:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Πόσο τα είχα μετρήσει τα μαμά θυμάσαι?

450gr

spiridaus
27/08/2010, 11:42
Καλησπέρα!

Μπορείτε να μου πείτε (όσοι έχετε βάλει) τιμές για βάσεις και πλαινές βαλίτσες ;
180+250 που θα πληρώσω εγώ είναι πολλά;;
Έχετε καμιά πρόταση;
thanx

peskandritsos
27/08/2010, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
Καλησπέρα!

Μπορείτε να μου πείτε (όσοι έχετε βάλει) τιμές για βάσεις και πλαινές βαλίτσες ;
180+250 που θα πληρώσω εγώ είναι πολλά;;
Έχετε καμιά πρόταση;
thanx Για πλαστικες η μεταλικες θα πληρωσεις αυτα τα λεφτα??

daz
27/08/2010, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
450gr

Τότε γιατί να βάλεις άλλα 550 gr? Σε ενοχλούν οι κραδασμοί έτσι όπως είναι?

Πιστεύω πως ότι και να κάνεις, το μονοκύλιδρο, κάποιους κραδασμούς στο τιμόνι θα τους έχει.

spiridaus
27/08/2010, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Για πλαστικες η μεταλικες θα πληρωσεις αυτα τα λεφτα??


πλαστικές...250 το σετ εννοώ βέβαια.

jpk chios
27/08/2010, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
πλαστικές...250 το σετ εννοώ βέβαια.
Aν σκοπευεις να βαλεις σαμαρια τα λεφτα ειναι πολλα. Δες στη colori.

jpk chios
29/08/2010, 14:52
Εεεεε παιδιά χαθήκαμε... Δείτε εδώ (http://www.nelsonrigg.com/store/default.aspx) και εδώ (http://bigmakaccess.com/home.html) τί καλούδια βρήκα... Το πρώτο site με ψήνει γιατί η τιμή είναι πολύ καλή!

daz
30/08/2010, 17:18
Κάποιος έβαλε αγγελία ένα τενερε με κάμποσα έχτραδάκια. Όποιος θέλει βαλίτσες, κεντρικό κτλ μπορεί να τον ρωτήσει αν τα δίνει ξεχωριστά.

Το gps (γκάρμιν) πάντως το δίνει ξεχωριστά μαζί με την βάση της τουρατεκ.

jpk chios
31/08/2010, 09:47
Η φώτο που μου ζητήσατε για το τανκ μπαγκ. Επειδή σας σκέφτηκα ρώτησα πόσα ακόμα τους έχουν μείνει για να πάρετε κι εσείς. Μου είπε ότι απλά ξεστόκαραν και τους είχαν μείνει 4 που έφυγαν. θα ψάξω μπας και βρώ τίποτα άλλο.


208223

jpk chios
31/08/2010, 09:48
Χωρητικότητα 25 lt.


208224

daz
31/08/2010, 13:34
Δημήτρη πολύ special είναι φίλε και έχει και μεγάλη χωρητικότητα!

Και χάρτη παίρνει και δεν βγάζεις ιμάντες για να φουλάρεις.

Αν το γεμίσεις είναι σταθερό?

jpk chios
31/08/2010, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Δημήτρη πολύ special είναι φίλε και έχει και μεγάλη χωρητικότητα!

Και χάρτη παίρνει και δεν βγάζεις ιμάντες για να φουλάρεις.

Αν το γεμίσεις είναι σταθερό?
Δεν ξέρω...:D θα το ανακαλύψω όμως σύντομα γιατί σίγουρα κάτι θα ξεχάσει η γυναίκα μου από τα ψώνια του Σαββάτου και θα τρέχω μεσοβδόμαδα...:rolleyes:

z.k.a.p.
31/08/2010, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Δεν ξέρω...:D θα το ανακαλύψω όμως σύντομα γιατί σίγουρα κάτι θα ξεχάσει η γυναίκα μου από τα ψώνια του Σαββάτου και θα τρέχω μεσοβδόμαδα...:rolleyes:

ΠΕΣΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΒΕΝΖΙΝΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΑΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΑ Α.....ΙΑ ΣΟΥ ?

jpk chios
31/08/2010, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από z.k.a.p.
ΠΕΣΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΒΕΝΖΙΝΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΑΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΑ Α.....ΙΑ ΣΟΥ ?
Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Πάντως ίσως να μην έχεις πρόβλημα και να μπορείς να βάλεις βενζίνη χώρίς να ξεμοντάρεις το τσαντάκι από τη βάση. Αλλά και πάλι πρέπει να το τσεκάρω....

jpk chios
06/09/2010, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Πάντως ίσως να μην έχεις πρόβλημα και να μπορείς να βάλεις βενζίνη χώρίς να ξεμοντάρεις το τσαντάκι από τη βάση. Αλλά και πάλι πρέπει να το τσεκάρω....
To τσαντάκι είναι τέλειο. Απλά μου γαργαλάει λίγο την κοιλίτσα όταν είναι πολύ γεμάτο. Για να βάλεις βενζίνη απλά το ανοίγεις λίγο από το φερμουάρ και το ξανακλείνεις.:D
Α! Στο δρόμο είναι σταθερό. Στο χώμα δεν το έχω δοκιμάσει, ούτε στα άλματα...:uplate: :rotflmao:

jpk chios
06/09/2010, 17:30
Ψάχνοντας βρήκα αυτό (http://www.car.gr/parts/view/850853/) . Τη θεωρώ καλή τιμή. Για ποιότητα δεν ξέρω...

panos77
06/09/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
πλαστικές...250 το σετ εννοώ βέβαια.

η τιμη για τις βαλιτσες ειναι σχετικη ...δεν μας ειπες τι μαρκα βαζεις....givi η kappa,η kappa ειναι σχετικα σε πιο οικονομικη τιμη(εγω εχω givi v35)....οσο για τις πλαινες βασεις μπορεις να βρεις καλυτερη τιμη απο 180 απο ιντερνετ και μαζι με τα μεταφορικα(εμενα στοιχησαν 172ευρω αν θυμαμαι καλα πριν κανα 6μηνο...)

jpk chios
09/09/2010, 06:20
Καλημέρα. Θέλει κανείς εξατμήσεις GPR carbon με 440 ευρώ? Φωτο υπάρχουν εδω (http://www.clubtenereitalia.it/viewtopic.php?t=23784&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=4454e394455af6472e1aa112517cd270) . Είναι οι φωτο του sim 76.

jpk chios
09/09/2010, 23:27
Για δείτε λίγο και εδώ (http://www.bykebitz.co.uk/acatalog/Available_Sizes_.html) .