PDA

View Full Version : Xt 1200 Tenere



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7]

MAG/FMX
02/02/2010, 22:18
Για να μη πολυλογω ολοι γουσταρουμε Τενερε 1200 γιατι μολις βγηκε :lol:
Ασχετος του ανταγωνισμου καθε μηχανη ταιριαζει σε καποιον . Αμα κανεις κανενα μεγαλο test drive καταλαβαινεις τι σου παει καλητερα, οποια μαρκα κ αν ειναι , τωρα τι τιμημα θα πληρωσεις κ θα συνεχιζεις να πληρωνεις ειναι θεμα του καθενος, αλλος το σκεφτεται κ αλλος οχι :bawl: :smokin:
Ασχετος βεβαια ποια ειναι η καλητερη του ανταγωνισμου κ ασχετος ποια ειναι η καλητερη για το καθενα μας υπαρχουν κ αλλοι δεκαδες ασημαντοι/σημαντικοι λογοι , οπως π.χ το κυρος κ η μοστρα του ονοματος BMW :cool: {:yuck: } μεχρι τι μακρος εχει για να δω αν χωραει στην αυλη μου :eek: {:D }.
Εμενα με κερδισε το Tenere αλλα δε θα παρασυρθω κ θα περιμενω τις εξεληξεις.....:wave2:

S.Nikos
02/02/2010, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Για να μη πολυλογω ολοι γουσταρουμε Τενερε 1200 γιατι μολις βγηκε :lol:
Ασχετος του ανταγωνισμου καθε μηχανη ταιριαζει σε καποιον . Αμα κανεις κανενα μεγαλο test drive καταλαβαινεις τι σου παει καλητερα, οποια μαρκα κ αν ειναι , τωρα τι τιμημα θα πληρωσεις κ θα συνεχιζεις να πληρωνεις ειναι θεμα του καθενος, αλλος το σκεφτεται κ αλλος οχι :bawl: :smokin:
Ασχετος βεβαια ποια ειναι η καλητερη του ανταγωνισμου κ ασχετος ποια ειναι η καλητερη για το καθενα μας υπαρχουν κ αλλοι δεκαδες ασημαντοι/σημαντικοι λογοι , οπως π.χ το κυρος κ η μοστρα του ονοματος BMW :cool: {:yuck: } μεχρι τι μακρος εχει για να δω αν χωραει στην αυλη μου :eek: {:D }.
Εμενα με κερδισε το Tenere αλλα δε θα παρασυρθω κ θα περιμενω τις εξεληξεις.....:wave2:


Φίλε τι εννοείς με το παραπάνω?ολοι γουσταρουμε Τενερε 1200 γιατι μολις βγηκε

MAG/FMX
02/02/2010, 22:25
Οτι με το που βγαινει κατι καινουργιο θελουμε να το παρουμε, οι περρισοτεροι τουλαχιστον ,
π.χ GS 800 μετα tiger 1050 , hyper 800 , duke iii . stradapetra , tenere 1200......:eyepop:

S.Nikos
02/02/2010, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Οτι με το που βγαινει κατι καινουργιο θελουμε να το παρουμε, οι περρισοτεροι τουλαχιστον ,
π.χ GS 800 μετα tiger 1050 , hyper 800 , duke iii . stradapetra , tenere 1200......:eyepop:

Οκ, μάλλον θέλεις να πεις ότι ''θα βγει''... (απλά παραλίγο να ενθουσιαστώ )


Τώρα βέβαια έχεις δίκιο έτσι είναι όμως σε εταιρίες που αναβιώνουν θρύλους δεν μπορείς να περιμένεις κάτι λιγότερο...

MAG/FMX
02/02/2010, 22:52
Ψυχραιμια φιλε.............. θα περησεψει κ για σενα :lol: :beer:

S.Nikos
02/02/2010, 22:56
χαχα lol θα πάω από το πρωί!

LOUKILOUK
04/02/2010, 16:10
Τόσα χρόνια που η yamaha απουσίαζε από την κατηγορία όλα τα υπολοιπα μηχανάκια ήταν ακριβά, αναξιόπιστα, υπερβολικά...και ένα σωρό άλλα αρνητικά...τώρα με την τιμούλα στα16- 17 χιλιάρικα παρακαλάτε να μην βγάλει παιδικές ασθένιες και σας κράζουμε εν χορό οι Ευρωπαίοι όλοι ...
Κολημένος με την ΚΤΜ ή άλλη εταιρεία δεν είμαι... το σούπερ τενερε όπως έχω ξαναπεί στοιχειώνει ακόμα τα παιδικά μου όνειρα... αλλά όνειρο θα μείνει με τις μαλακίες των Ιαπώνων... Όχι ότι αυτό που είδα με χάλασε εξωτερικά αλλά ούτε και μου έκανε κλικ...με την τιμή δε στη όποια φαινεται νε λανσάρετε ΟΧΙ δεν θα πάρω...
Τα γούστα είναι γούστα πάντως και οι καύλες πληρώνονται... το ξέρω και το δέχομαι...αυτό που δεν γουστάρω είναι να βγάζουν κάποιοι με το ζόρι μάπα όλα τα άλλα μοντέλα για να καταλήξουν τελικά να αιτιολογήσουν την επιλογή τους.... :bigcry: :yuck:
Εγώ ρε μάγκες πήρα ότι πήρα γιατί την χάζευα όπου βρισκόμουν και όπου στεκόμουν...ακόμα και τώρα με πιάνω να κάθομαι και να την κοιτάω σαν τον χάνο και να γουστάρω... :smokin:
Όταν την καβάλησα δε, πριν την αγοράσω, κόλλησα άσχημα και κατάλαβα ότι δεν υπήρχε σωτηρία...:winka: Από τότε που την έχω δεν έχω μάτια για άλλη και δεν λιμπίστικα ποτέ καμία...πράγμα που δεν είναι του χαρακτήρα μου και της ανατροφής μου...πιστέψτε με... :winka: :evil:
Αν κάποιος το πάθει αυτό με την τενερέ, ή με οποιοδήποτε μηχανάκι, ας προχωρήσει ακάθεκτος σε σύναψη σχέσης όσο και να του στοιχίσει... αλλά όχι επειδή οι αστικοί μύθοι βγάζουν τα ΚΤΜ ζημιάρικα και τα ΒΜW φλώρικα...Έλεος...:wave2:
Καλούς δρόμους σε όλους μας


υ.γ. Το τενερέ μάλλον θα είναι ένα πολύ καλό και τίμιο μηχάνημα με τσιμπημένη τιμούλα...αλλά ακόμα και με ανταγωνιστική τιμή δεν μοιάζει να είναι το τενερέ που θα γούσταρα... :beer: :wave2: :wave2:

peskandritsos
04/02/2010, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Αν κάποιος το πάθει αυτό με την τενερέ, ή με οποιοδήποτε μηχανάκι, ας προχωρήσει ακάθεκτος σε σύναψη σχέσης όσο και να του στοιχίσει... αλλά όχι επειδή οι αστικοί μύθοι βγάζουν τα ΚΤΜ ζημιάρικα και τα ΒΜW φλώρικα...Έλεος...:wave2:
Καλούς δρόμους σε όλους μας
Δεν μπορω παρα να συμφωνησω για αλλη μια φορα μαζι σου!!!
+1.200 cc :beer: :beer: :beer:

Anty12
08/02/2010, 13:04
Και το marketing (http://www.yamaha-motor-europe.com/super-tenere/) καλά κρατεί.....θα μας τα σπάσουν τ'α@@δια μέχρι να μας πουν τι και πως......


Πάντως εντύπωση μου κάνει, ότι σε κανένα σημείο επίσημα δεν αναφέρεται ο κυβισμός.
Και αυτά τα "Boasting an all-new large capacity parallel twin...." και "a narrow profile"..αφήνουν ερωτηματικά.....


Ρε λες....:confused: :confused:

MAG/FMX
08/02/2010, 13:40
Αφου τετοια θελετε ρε :p Σας εχουν παρει χαμπαρι :a2:
+1200 ? κ απο μενα:beer:

faraway
08/02/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Αφου τετοια θελετε ρε :p Σας εχουν παρει χαμπαρι :a2:
+1200 ? κ απο μενα:beer:

...έτσι ακριβώς !!

...άσε που δημιουργούν μεγάλες προσδοκίες και τη βλέπω τη φόλα να έρχεται!!

...αν και με τιμή 16-17 g μάλλον αυτοί θα τη φάνε τη φόλα!!:lol:

Anty12
08/02/2010, 14:55
Θα Μας παρακαλούσα όλους, ειδικά για την σημερινή μέρα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96428) , να αποφεύγουμε τα emoticons με γελάκια, μπύρες κ.τ.λ

teddyseker
15/02/2010, 21:39
TERMA TA PSEMMATA

....'' Right here online at 8.00pm CET on 24th February, we’ll be launching an exclusive new Super Ténéré video and detailed photos and information. For the hardcore adventurers among you, we will also reveal how get your hands on a new Super Ténéré in time for summer.

Then, on February 25th, the covers will really come off. At the Turkish MotoPlus Motorcycle show, against the fitting backdrop of Istanbul - “The Gateway to the East” and 2010’s Capital of Culture - we’ll be officially launching the bike that’ll take you to the most exotic, far-flung corners of the planet.

Tpap
15/02/2010, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.Nikos
Φίλε τι εννοείς με το παραπάνω?ολοι γουσταρουμε Τενερε 1200 γιατι μολις βγηκε

Τσιμπάει...


188943

golis
23/02/2010, 11:43
Δύο ημέρες ακόμα υπομονή για την πολυ αναμενόμενη επίσημη παρουσίαση της νέας Yamaha Super Ténéré :

Στις 25 Φεβρουαρίου, θα γίνει η μεγάλη αποκάλυψη.
Στην Τουρκική Έκθεση Μοτοσυκλέτας MotoPlus, με φόντο την Κωνσταντινούπολη θα παρουσιάσουμε επίσημα
τη μοτοσικλέτα που θα σας ταξιδέψει στις πιο εξωτικές και απομακρυσμένες γωνιές του πλανήτη.

Ακριβώς εδώ (http://www.yamaha-motor.gr/super-tenere/) , online στις 8.00 μ.μ. (ώρα Κεντρικής Ευρώπης άρα +2 για Ελλάς) στις 24 Φεβρουαρίου,
θα δημοσιευθεί ένα αποκλειστικό βίντεο για τη νέα Super Ténéré, καθώς και λεπτομερείς πληροφορίες και φωτογραφίες.
Για εσάς, τους σκληροπυρηνικούς οδηγούς που λατρεύουν την περιπέτεια και τα ταξίδια, θα αποκαλύψουμε πώς θα αποκτήσετε έγκαιρα τη νέα Super Ténéré για το καλοκαίρι.

Επίσημη ιστοσελίδα της Super Tenere 2010 (http://www.yamaha-motor.gr/super-tenere/)

Cpt. Haddock
23/02/2010, 11:46
Αντε να δούμε τί φρούτο θα είναι :beer:


(γιατί απο τιμή :lol: )

astrag
23/02/2010, 11:49
golis, εσύ ένας aprialianos να αγονιάς για το νέο ψευδοεντούρο της Yamaha xixixixi.

καλά κάτσε να βγει το V4 Varadero-Africa και τα λέμε....

golis
23/02/2010, 11:52
Πρώτα μοτοσυκλετιστής και μετά sAprilianos....
Και που σαι,δυστηχώς χρειάζονται και οι άλλες μοτοσυκλέτες απλά και μόνο ως ένα μέτρο σύγκρισης με το τέλειο. :smokin:
:wave2:

astrag
23/02/2010, 12:04
καλά καλά, δες τι θα παρουσιάσουν οι Japaneros στη Τουρκία και σίγουρα θα γυρίσεις στο ψηλό φτερό (που δεν θα έχει το tenere βέβαια).

επί του θέματος.....ευκαρία με το tenere να βγάλουν και οι aprilianoi to νέο capo, ώστε να έρθει μετά η xondaρα να σαρώσει.

ελπίζω η tenere να μην είναι ένα ψηλό streetfighter σαν τα tiger και new multimixer ε...multistrada.

christostr
23/02/2010, 12:11
Τώρα πέρα από την πλάκα... νομίζω πως αν οι χονταίοι έβγαζαν ένα adventure Africa θα τους έπαιρναν το σκαλπ

XJR_Billy
23/02/2010, 12:17
Άντε να δούμε...

Ωραίος ο Golis...:beer:

faraway
23/02/2010, 12:29
....όπου ακούς πολλά κεράσια , κράτα μικρό καλάθι !!!!είδωμεν....!!:smilea:

S.Nikos
24/02/2010, 15:23
Άντε ρε παιδιά, μόνο εγώ εχω αγωνία?

Σε 4 ωρίτσες είναι η αποκάλυψη.. τι λέει το ένστικτό σας?