PDA

View Full Version : Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια!!!



Yamaha maniac
13/10/2008, 21:44
Λέω να αγοράσω την Yamaha XT660X για πρώτη μηχανή (αν και ομολογουμένως θα ήθελα μια R6) θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας!!!

p@nos
13/10/2008, 22:54
σε 4 χρονακια που θα εχεις διπλωμα το ξανασυζηταμε ευχαριστως...

:wave2:

Λεωνίδας
13/10/2008, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
σε 4 χρονακια που θα εχεις διπλωμα το ξανασυζηταμε ευχαριστως...

:wave2: σε 3 αν βγάλει στα 18 το Α1
αλλά ναι τότε το ξανασυζητάμε

για το R6 το συζητάμε σε 5+ χρόνια :wave2:

soteas
13/10/2008, 23:09
καλο το XT660X, πολυ καλο...
κατσε τωρα ομως με το monkey γιατι θα φωναξω τον σουζιαρη... :rotflmao:

Yamaha maniac
14/10/2008, 15:32
Παιδιά ένα πραγματάκι που σας διαφεύγει!! Εδώ που μένω ποιο πιθανό είναι να δεις λιοντάρι παρά αστυνομία!!! Και την μηχανή την θέλει και ο πατέρας μου!!!

byron
14/10/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yamaha maniac
Παιδιά ένα πραγματάκι που σας διαφεύγει!! Εδώ που μένω ποιο πιθανό είναι να δεις λιοντάρι παρά αστυνομία!!! Και την μηχανή την θέλει και ο πατέρας μου!!!

Ok...τι ρωτάς δλδ; Αν θα μπορείς να την οδηγήσεις λογω βάρους/κιλών κλπ, αν είναι αξιόπιστο ή αν θα μπορεί ο father να την πάει;

Yamaha maniac
14/10/2008, 15:56
Απλά επειδή με έβαλε να ψάξω μια καλή μηχανή και δεν έχω και πολύ πείρα (αν και την έχω οδηγήσει) θα ήθελα να μάθω αν αξίζει τον κόπο ή να ψάξω για άλλη!!!

byron
14/10/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yamaha maniac
Απλά επειδή με έβαλε να ψάξω μια καλή μηχανή και δεν έχω και πολύ πείρα (αν και την έχω οδηγήσει) θα ήθελα να μάθω αν αξίζει τον κόπο ή να ψάξω για άλλη!!!


Μια χαρά είναι αν σου είπε αυτός για τόσα κυβικά. Καλύτερα να κοιτάξεις για μικρότερο όμως.

mats8282
14/10/2008, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yamaha maniac
Παιδιά ένα πραγματάκι που σας διαφεύγει!! Εδώ που μένω ποιο πιθανό είναι να δεις λιοντάρι παρά αστυνομία!!! Και την μηχανή την θέλει και ο πατέρας μου!!!


Ναι αλλα αν τυχει και την δεις μετα απο ατυχημα που φταις και εχεις χτυπησει και κανεναν ανθρωπο?

Ο μπαμπας θα παει φυλακη,αν ειναι στο ονομα του,και θα χασει για τον παθοντα σπιτι,αυτοκινητο,μηχανη,οικοπεδα,χωραφια κτλ κτλ μεχρι πληρους αποζημιωσης του θυματος.

Βολεψου με κατι πιο μικρο που θα εχεις το αναλογο διπλωμα και μην παιξεις την ζωη σου και την ζωη της οικογενειας σου κορονα γραμματα.Αν ο πατερας σου την θελει για ιδια χρηση και μονο ειναι αλλο θεμα.

Δεν ρισκαρουμε με τετοια πραγματα.Παραειναι σοβαρα.

MG
14/10/2008, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yamaha maniac
Παιδιά ένα πραγματάκι που σας διαφεύγει!! Εδώ που μένω ποιο πιθανό είναι να δεις λιοντάρι παρά αστυνομία!!!


τι ειπε το ατομο ρε! δηλαδη με αυτη τη λογικη ουτε κρανος φορας αφου δεν εχει αστυνομια εκει ε?

:a018:

AUFGEBRACHT
14/10/2008, 16:41
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Yamaha maniac
[B]Παιδιά ένα πραγματάκι που σας διαφεύγει!! Εδώ που μένω ποιο πιθανό είναι να δεις λιοντάρι παρά αστυνομία!!!



Εκεί δεν ήταν το εξοχικό του Πάσσαρη;;;;;

Yamaha maniac
14/10/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
τι ειπε το ατομο ρε! δηλαδη με αυτη τη λογικη ουτε κρανος φορας αφου δεν εχει αστυνομια εκει ε?

:a018:

Εννοείται ότι φοράς κράνος και πάντα πας με ταχύτητες μέχρι τα 40 χιλιόμετρα την ώρα μέσα στην πόλη!!!

Yamaha maniac
14/10/2008, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Yamaha maniac
[B]Παιδιά ένα πραγματάκι που σας διαφεύγει!! Εδώ που μένω ποιο πιθανό είναι να δεις λιοντάρι παρά αστυνομία!!!



Εκεί δεν ήταν το εξοχικό του Πάσσαρη;;;;;

Ήταν αλλά επειδή τον έπιασαν το αγόρασε ο πατέρας μου!!!

Vourkoufales
14/10/2008, 16:54
:D


145303

Yamaha maniac
14/10/2008, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ναι αλλα αν τυχει και την δεις μετα απο ατυχημα που φταις και εχεις χτυπησει και κανεναν ανθρωπο?

Ο μπαμπας θα παει φυλακη,αν ειναι στο ονομα του,και θα χασει για τον παθοντα σπιτι,αυτοκινητο,μηχανη,οικοπεδα,χωραφια κτλ κτλ μεχρι πληρους αποζημιωσης του θυματος.

Βολεψου με κατι πιο μικρο που θα εχεις το αναλογο διπλωμα και μην παιξεις την ζωη σου και την ζωη της οικογενειας σου κορονα γραμματα.Αν ο πατερας σου την θελει για ιδια χρηση και μονο ειναι αλλο θεμα.

Δεν ρισκαρουμε με τετοια πραγματα.Παραειναι σοβαρα.

Για αυτό που λες έχεις δίκιο αλλά σιγά μην την πάρω μέσα στην κίνηση στο Βόλο υπάρχει μια πολύ καλή πίστα καρτ και αυτός που την έχει αφήνει και μηχανές (με το αζημίωτο φυσικά)!!!