PDA

View Full Version : οργανο βενζινης για cb400 sf



KARAVA
14/10/2008, 15:42
γεια σας παιδια!

η ερωτηση ειναι αν μπορει κανεις να βαλει οργανο βενζινης σε sf εκ των υστερων και που μπορει να το βρει.

ευχαριστω

VLADx
14/10/2008, 16:23
Φιλε αν βρεις τιποτα σχετικα στειλε μου κ μενα πμ γιατι ψαχνω και γω...

MG
14/10/2008, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από VLADx
Φιλε αν βρεις τιποτα σχετικα στειλε μου κ μενα πμ γιατι ψαχνω και γω...

Ψαξτε για οργανα απο CB 400 version R ειχαν μετρητη βενζινης μαζι με το στροφομετρο. Πιστευω θα ειναι η καλυτερη λυση.

VLADx
14/10/2008, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
Ψαξτε για οργανα απο CB 400 version R ειχαν μετρητη βενζινης μαζι με το στροφομετρο. Πιστευω θα ειναι η καλυτερη λυση.


Φιλε το ξερω αυτο αλλα τα οργανα για αυτο το μηχανακι ειναι απιθανο να τα βρεις.
Μεταχειρισμενα μονο απο τρακαρισμενο.... ομως εδω ειναι το προβλημα,
γιατι με την πρωτη σαβουρα το πρωτο που σπαει ειναι τα οργανα (ειναι κ γυμνο).
Εκτος αν βρεις κανενα παρατημενο.
Τωρα τα καινουργια...............................το λιγοτερο 600!!!! ευρωπουλα:bigcry: :bigcry: :bigcry:
το ξερω οτι ακουγεται τρελο αλλα οπου ρωτησα αυτο μου ειπαν.
Βεβαια με υπομονη κ ψαξιμο θα βρεις μεταχειρισμενα (μεχρι 100?).

banditgr
14/10/2008, 18:13
kala kai ta organa na vreis,pali tha theleis to ntepozito apo ekeino to modelo giati to diko sou den tha exei floter.

KARAVA
16/10/2008, 08:19
πραγματι αυτη η ιστορια ειναι λιγο περιπλοκη γιατι οντως θα χρειαστει και floter.
δεν ξέρω αν κανουν καποια οργανακια που μετραν την χωρητικοτητα των υγρων απο συνδεση στα σωληνακια.
θα το ψαξω λιγο.

toulis
16/10/2008, 08:38
Μέτρηση στάθμης με χωρητικότητα δεν νομίζω ότι οικονομικά και πρακτικά είναι κατάλληλη για ντεπόζιτο σε μηχανάκι.

Για να μετρήσεις στάθμη με χωρητικότητα θα πρέπει να έχεις δύο αγώγιμα τοιχώματα μέσα στο υγρό ηλεκτρικά απομονωμένα μεταξύ τους με την προϋπόθεση ότι το υγρό δεν είναι αγώγιμο βέβαια.

Όχι ακατόρθωτο σε ντεπόζιτο μηχανής αλλά αρκετά περίπλοκο

Πιο εύκολο μάλλον θα ήταν να μετρήσεις την πίεση δημιουργεί το καύσιμο στο κάτω και στο πάνω μέρος του ντεπόζιτου

Αλλά και πάλι δεν είναι και τόσο εύκολο να καταφέρεις να πάρεις αξιόπιστες μετρήσεις

:rolleyes: