PDA

View Full Version : Μεγαρα τελος (παλι) μεχρι νεοτερας...



Ταξιδευτής
15/10/2008, 21:37
... Σιχαινομαι να ειμαι ο αγγελιοφορος ασχημων νεων, αλλα αυτο εμαθα σημερα στο TD δια στοματος Ιωαννας του 0-300.
Οπως μου ειπε το TD της επομενης Τεταρτης θα ειναι και το τελευταιο του 0-300 για αυτη τη χρονια, γιατι ο ιδιοκτητης αρνηθηκε να τους παραχωρησει την πιστα για Νοεμβριο κλπ.

Οταν δε τη ρωτησα τι παει να πει "τελος για φετος" μου ειπε οτι ΑΝ εχουμε ξανα Track Days θα ειναι απο Απριλιο και βλεπουμε... Απο Ζαφ. δεν ξερω τι θα γινει αλλα υποθετω οτι θα εχει την ιδια αντιμετωπιση απο τον ιδιοκτητη....

:sad: Παλι τα ιδια...

chr1s_86
15/10/2008, 21:38
όχι πάλι...... :( :(

nassosxlvbros
15/10/2008, 21:41
πωπωωωω...στενοχωρήθηκα τώρα..."πάω να φάω ένα διπλό σουβλάκι με τζατζίκι" όπως έλεγε ο Ψάλτης .

:wave2:

Ταξιδευτής
16/10/2008, 07:45
Φιλε Νασο δεν ειναι ακριβως ετσι... Οσοι δεν εχουν street μηχανη η δεν ενδιαφερονται να μπαινουν στην πιστα θα μπορουσαν να πουν οτι καρφι δεν τους καιγεται.

Ομως η απουσια της πιστας -εστω και των Μεγαρων- ειναι κατι που θα εχει πολυ ασχημες επιπτωσεις για ολους.
Βλεπεις, ολοι οσοι τωρα πανε εκει και ξεταβλωνουν με σχετικα ασφαλεια και μακρια απο δημοσιους δρομους, τωρα θα ξαναβγουν στις γνωστες "πιστες" του Αγιου, του Μπραλου, της Επιδαυρου κλπ...
Τις συνεπειες φανταζομαι να τις υποπτευεσαι.... :sick:

MikeG
16/10/2008, 08:22
Ρε γυρίστε το στα χωμάτινα......




Το χώμα σώζει..... :wacko:

KaTaNaS
16/10/2008, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG

Το χώμα σώζει..... :wacko:

+1

zephyr1
16/10/2008, 09:51
Καλυτερα, φετος δεν εχουμε λεφτα για πεταμα.:a12:

sapila racing
16/10/2008, 10:08
:mad: :mad:

Οτι να ναι όποτε να ναι όπως να ναι.

Και μετα απο 1 μήνα μπορεί να ξανανοίξει κανονικά.

Βρωμικο παιχνίδι στην πλάτη μας παίζεται μου φαίνεται... και οχι απο το 0-300....

Ταξιδευτής
16/10/2008, 10:43
Ισως Αρη μου, αλλα δεν ξερω τελικα που αποσκοπει ολο αυτο... Το μονο σιγουρο ειναι οτι το 0-300 δεν ευθυνεται καθολου και μαλιστα ζημιωνεται με αυτες τις γελοιοτητες.
Απο οσο γνωριζω εχουν στρεψει το ενδιαφερον τους στα RS / CSS που ξεκινανε στην Κυπρο και το Ελληνικο κομματι θα περιοριστει στας Σερρας... :(

Παντως η πιστα ειναι σε αθλια χαλια πλεον... Πολλα παιδια χθες παραπονεθηκαν οτι γλυστραει παντου και ειδικα στην Κ5 οι γουβες στην εισοδο πλεον εχουν γινει τραγικες... Αν πεσεις μεσα πλαγιασμενος με ανοιχτο γκαζι σε στελνουν αδιαβαστο με συνοπτικες διαδικασιες! :mad:
Και να βγεις... Αλλες πιστες εχουν εξοδους με χαλικι κ μαλακα φραγματα και εδω παραμονευουν τα σιδερα κ το κοτετσοσυρμα στο 1 μετρο.

Εγω προσωπικα αν δεν στρωθει νεος ταπητας δεν ξαναμπαινω Μεγαρα...
Χθες ειχαμε 3 τουλαχιστον εξοδους παλι... :mad:

gcrook
16/10/2008, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ρε γυρίστε το στα χωμάτινα......




Το χώμα σώζει..... :wacko:

Ναι ρε μλκ.
Οι μισοι κυκλοφορειτε με πατεριτσες.:lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής


Εγω προσωπικα αν δεν στρωθει νεος ταπητας δεν ξαναμπαινω Μεγαρα...


Kαλα, περιμενε να στρωσουν τα Μεγαρα....:sick:

MikeG
16/10/2008, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι ρε μλκ.
Οι μισοι κυκλοφορειτε με πατεριτσες.:lol:

Όποτε όμως είμαστε καλά, βολτάρουμε ανελέητα...
Όχι όποτε μας αφήνουν κάποιοι :wacko: :lol:

road spirit
16/10/2008, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ρε γυρίστε το στα χωμάτινα......




Το χώμα σώζει..... :wacko:

o καιρός γαρ εγγυς

:look:


:lol:

KaTaNaS
16/10/2008, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Οι μισοι κυκλοφορειτε με πατεριτσες.:lol:

όλα κι όλα.. τα μηχανακια μας παραμενουν πάντα αθικτα! :lol:

DimChios
16/10/2008, 14:36
:rolleyes: ας ειχα χρονο και να δεις για ποτε το ξαναγυρναγα στο χωμα... και δε πα να λετε... :evil:

makis206
16/10/2008, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rolleyes: ας ειχα χρονο και να δεις για ποτε το ξαναγυρναγα στο χωμα... και δε πα να λετε... :evil:

Έχεις λιώσει το κορμί σου στα Μέγαρα και δεν μένει δευτερόλεπτο έτσι ;:lol:

nassosxlvbros
16/10/2008, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Φιλε Νασο δεν ειναι ακριβως ετσι... Οσοι δεν εχουν street μηχανη η δεν ενδιαφερονται να μπαινουν στην πιστα θα μπορουσαν να πουν οτι καρφι δεν τους καιγεται.

Ομως η απουσια της πιστας -εστω και των Μεγαρων- ειναι κατι που θα εχει πολυ ασχημες επιπτωσεις για ολους.
Βλεπεις, ολοι οσοι τωρα πανε εκει και ξεταβλωνουν με σχετικα ασφαλεια και μακρια απο δημοσιους δρομους, τωρα θα ξαναβγουν στις γνωστες "πιστες" του Αγιου, του Μπραλου, της Επιδαυρου κλπ...
Τις συνεπειες φανταζομαι να τις υποπτευεσαι.... :sick:

Αδερφέ και street και on-off υπάρχουν,και όρεξη...όρεξη για δούλεμα από το κάθε λαμόγιο (που σίγουρα δεν είναι ο 0-300)δεν υπάρχει...απλά ξεχαρμανιάζω με το ποδήλατο και κάνω τις βόλτες μου...έτσι απλά...όταν θα μάθουν να με σέβονται οι κάθε λογής ιδιοκτήτες "μαγαζιού θα το σκεφτώ να τους ξαναδώσω τα ωραία μου λεφτά...

:beer:

Aggelos_SV
17/10/2008, 20:29
Ρε παιδιά....αυτός ο ιδιοκτήτης ποιός είναι και δεν λέμε το όνομά του :confused:

Θίγεται το όνομά του αν το αναφέρουμε στο Forum:confused:

Μήπως έιναι ο Bruce Wayne (όπερ ο Batman) και κρατάει μυστική την ταυτότητά του???:confused:



...σας ζηλέυω εσάς τους βόριους γαμώτο...να έχετε τόσο κοντά τις Σέρρες...:winka:

McTalas
18/10/2008, 09:35
Πολλα ακουγονται, όπως και οτι θα κλεισει για παντα και θα ξηλωθει η πιστα τελειως...


στην πιστα καρτ που ειναι διπλα, μπορουμε να μπουμε?

Ταξιδευτής
18/10/2008, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Ρε παιδιά....αυτός ο ιδιοκτήτης ποιός είναι και δεν λέμε το όνομά του :confused:

Θίγεται το όνομά του αν το αναφέρουμε στο Forum:confused:

Μήπως έιναι ο Bruce Wayne (όπερ ο Batman) και κρατάει μυστική την ταυτότητά του???:confused:



Οχι ρε συ! Δεν νομιζω οτι ειναι και κατι κρυφο για να θιχτει το φορουμ... Τον λενε Αναστασιαδη (καμια σχεση με το δημοσιογραφο). Τωρα αν ειναι αυτος που εφτιαξε την αρχικη πιστα δεν ξερω. Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι ο ιδιοκτητης της και μεχρι προτινος ειχε κανει ενα πολυετες συμβολαιο με την Safetrack το οποιο και αποφασισε να λυσει το καλοκαιρι που περασε.

TROOPER
18/10/2008, 13:15
απο την αλλη πλευρα.....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=68374

το τι παιχνιδι παιζεται στη πλατη μας δε λεγεται !!!!!

DimChios
18/10/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
απο την αλλη πλευρα.....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=68374

το τι παιχνιδι παιζεται στη πλατη μας δε λεγεται !!!!!


μαλιστα...

:rolleyes:

Ταξιδευτής
18/10/2008, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
απο την αλλη πλευρα.....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=68374

το τι παιχνιδι παιζεται στη πλατη μας δε λεγεται !!!!!

Για μισο παιδια, γιατι δημιουργουμε εντυπωσεις εκει που δεν υπαρχει λογος.

Καθολου απο την αλλη πλευρα δεν ειναι Γιωργη... :nono:
Αν προσεξες στο αρχικο μυνημα εγραψα οτι το TD της επομενης Τεταρτης θα ειναι και το τελευταιο για το 0-300 για φετος, γιατι ο ιδιοκτητης αρνηθηκε να τους παραχωρησει την πιστα για Νοεμβριο κλπ.

Το TD του Ζαφ ειναι τελος Οκτωβριου. Που ειναι το διαφορετικο απο αυτο που ειπα; :smilea:

TROOPER
01/11/2008, 14:57
με φωνη μπονατσου

παρα πολυ ωραιο !!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=69259)

:evil: :evil: :evil:

DimChios
01/11/2008, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
με φωνη μπονατσου

παρα πολυ ωραιο !!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=69259)

:evil: :evil: :evil:



:winka:

zephyr1
01/11/2008, 17:44
Εγω γιατι πιστευω οτι τιποτα απ'αυτα που λεει ο ταξιδευτης δεν ισχυει?:confused:

http://www.0300.gr/el/diorganwseis.html

Πουθενα δεν αναφερεται οτι εχει ακυρωθει καποιο trackday μεσα στον νοεμβρη.:confused:

road spirit
10/11/2008, 10:22
ρεπορτάζ απο το μέτωπο :

(σχετικό θέμα έχει ανοιχτεί και εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=68888)... (μήπως να συγχωνευθούν? ))

Λοιπόν, χτες ήμουν στα Μέγαρα, στη πίστα καρτ για τον αγώνα time trial αυτοκινήτων. Δίπλα είχε trackday (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=69259)...

Συμμετέχοντας στην οργανωτική ομάδα του αγώνα, είχα μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να γνωρίσω τον ιδιοκτήτη της πίστας, οπότε και του μίλησα. Του ανέφερα ότι σε εμάς (στο κύκλο των μοτοσυκλετιστών) ακούγονται διάφορα σενάρια, είτε περί οριστικού κλεισίματος και ξηλώματος της πίστας, είτε για το τέλος των trakdays κλπ κλπ οπότε και του έθεσα την ερώτηση.

Καταρχήν με κοίταξε περίεργα και μου έδειξε τις μοτο που γυρνούσαν δίπλα.
"Σου φαίνεται να μη γίνονται trakdays ?" μου απάντησε.

Τώρα γίνεται του είπα, αλλά στο μέλλον?

"Θα γίνονται, η πίστα δεν κλείνει, και όσοι λένε το αντίθετο πήγαινε ρώτησε τους γιατί τα λένε. Οι αγώνες είναι άλλο πράγμα. Για αγώνες δεν την δίνω πλέον. Αλλά τα τρακντεις κανονικά. Η πίστα δεν κλείνει".

Αργότερα, σε πηγαδάκι αυτοκινητόβιων στο οποίο βρισκόταν και γνωστός άνθρωπος του χώρου και δημοσιογράφος, τους ανέφερε χαρακτηριστικά (ο δημοσιογράφος) "σας εγγυόμαι ότι, αν όχι μέχρι την έναρξη της νέας σεζόν, μέχρι του χρόνου εδώ θα δείτε ωραία πράγματα" αναφερόμενος σε έργα υποδομής και βελτίωσης της πίστας.

Αυτά

sapila racing
10/11/2008, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρεπορτάζ απο το μέτωπο :



Eυχαριστούμε για την ανταπόκριση, τελικά χρειάζονται και οι κατάσκοποι :wave2:

SnakeMJK
10/11/2008, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos_bugs (από άλλο forum)
H τελευταία ενημέρωση που έχουμε εδώ και 10 μέρες είναι ότι η πίστα θα ανοίξει σε περίπου 20 ημέρες. Open days δεν θα υπάρχουν, αλλά θα είναι διαθέσιμη μόνο για ενοικιάσεις από συλλόγους, εταιρίες, και άλλες ομάδες ανθρώπων.

Θα δημιουργηθεί μία στροφή η οποία θα ξεκινάει πριν την Κ1 και θα καταλήγει μετά την Κ7 και η οποία θα χρησιμοποιείται για drift.
Στόχος είναι να δημιουργηθεί ένα κομμάτι που θα περιλαμβάνει την Κ8, Κ9 και την νέα στροφή ώστε να φιλοξενούνται διοργανώσεις drift. Λέγεται μάλιστα ότι το κομμάτι αυτό κάποια στιγμή θα φωτιστεί (δεν ξέρω με βέβαια αν έχουν προσπεράσει το πρόβλημα με το αεροδρόμιο).
Επίσης θα κοπούν και τα χόρτα.

Θα μιλήσω με τον άνθρωπο που λέγεται ότι ανέλαβε την διαχείριση/διοίκηση της πίστας και αν υπάρξει επαλήθευση ή κάτι νεότερο θα ενημερώσω.

road spirit
10/11/2008, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
... έχω την εντύπωση ότι το παραπάνω quote είναι απο φορουμ αυτοκινήτων. Για μοτό η πίστα έτσι και αλλιώς δεν διατίθεται σε ιδιώτες με την έννοια του open day. Δεν μπορεί δλδ να παει κάποιος με τη μοτο του και να μπει μέσα μια οποιαδήποτε μέρα, πρέπει να υπάρχει οργανωμένο trackday το οποίο είναι κατά κάποιο τρόπο ενοικίαση της πίστας απο τον διοργανωτή...

τεσπα, αυτά έμαθα χθες, αυτά μεταφέρω ... τα περί drift έτσι και αλλιώς δεν απασχολούν τις μοτό παρά μόνο στο βαθμό της φθοράς της ασφάλτου. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα τώρα.

dodos 900
10/11/2008, 12:04
Καλά τα νέα.:) Ελπίζω να την φτιάξουνε κι όλας.

sniper
10/11/2008, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
....

... τα περί drift έτσι και αλλιώς δεν απασχολούν τις μοτό παρά μόνο στο βαθμό της φθοράς της ασφάλτου. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα τώρα.


Mπα; από πότε; :lol:


147731

TROOPER
10/11/2008, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Mπα; από πότε; :lol:

νταξει ρε το καταλαβαμε.την πηρες τη μπακατελα !!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

KaTaNaS
10/11/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
νταξει ρε το καταλαβαμε.την πηρες τη μπακατελα !!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

και θελουμε βολτα! :D

TROOPER
10/11/2008, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
και θελουμε βολτα! :D

δωστου το νικο μπας και χαλασει στα δικα του χερια και δε κλαις μετα !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: