PDA

View Full Version : η πτώση ή το τελός μου...



RGeration
16/10/2008, 18:28
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΕ ΌΛΟΥΣ. ΜΟΛΙΣ ΓΡΆΦΤΗΚΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΉΘΕΙΑ, ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ (ΠΙΚΡΗ) ΙΣΤΟΡΊΑ ΜΟΥ... ΞΕΚΊΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΜΠΛΟΚΉ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΟΚΊΝΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΊΑ ΤΟΝ 6 ΕΤΏΝ!!! ΟΤΑΝ Η ΜΗΤΈΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΈΒΑΖΕ ΚΑΙ ΚΑΘΌΜΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΆ ΣΕ ΕΝΑ YAMAHA MATE ΠΕΝΗΝΤΆΡΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ. ΕΓΩ 'ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΈΡΙ ΤΗΣ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ. ΚΆΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΉ ΆΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΆΩ ΤΟ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΠΑΡΑΤΗΡΏΝΤΑΣ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΠΟΥ ΑΝΈΒΑΙΝΑΝ ΤΑ KM/H. ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΕΊ ΜΟΥ ΈΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΝΑ ΑΛΛΆΖΩ ΤΑΧΎΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΈΝΑ, ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΎΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΤΙΜΟΎΣΕ ΝΑ ΤΑ ΧΕΙΡΊΖΕΤΕ ΑΥΤΗ... ΆΡΧΙΣΑ ΑΠ ΤΑ 15 ΜΟΥ (ΑΝ ΘΥΜΆΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΝΑ ΚΌΒΩ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΠΑΠΙΑ ΦΊΛΟΝ ΜΟΥ. ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΆΣΩ ΔΙΚΌ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΊΧΑ. ΑΛΛΑ ΕΊΧΑ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΊ ΑΠΟ ΑΥΤΟΎΣ ΕΙΧΑΝ ΔΙΆΦΟΡΑ ΜΗΧΑΝΆΚΙΑ (ΈΝΑ YAMAHA JR ΠΟΥ ΠΑΊΖΕΙ ΜΕ ΧΤ ΚΑΙ ΕΝΑ HONDA CB 400 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΝΑΤΌΤΕΡΑ ΠΟΥ ΈΤΥΧΕ ΝΑ ΟΔΗΓΉΣΩ). ΠΡΙΝ 2,5 ΠΕΡΊΠΟΥ ΜΉΝΕΣ ΤΡΑΚΑΡΑ ΣΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΆ ΜΟΥ. ΔΟΎΛΕΥΑ DELIVERY KAI ΚΆΠΟΙΟΣ ΠΈΡΑΣΕ ΜΕ ΣΤΟΠ ΧΩΡΊΣ ΝΑ ΚΟΙΤΆΞΕΙ ΚΑΙ ΈΠΕΣΑ ΕΠΆΝΩ ΤΟΥ. ΕΤΣΙ ΈΚΑΤΣΑ 1 ΜΉΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΆΤΙ ΈΧΟΝΤΑΣ ΧΤΥΠΉΣΕΙ ΤΟ ΓΌΝΑΤΟ ΜΟΥ. ΌΤΑΝ ΈΓΙΝΑ ΚΑΛΑ ΆΡΧΙΣΑ ΞΑΝΆ ΤΙΣ ΒΌΛΤΕΣ, ΚΑΙ ΚΆΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΉ ΈΝΑΣ ΦΊΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΟΎΛΗΣΕ 1 HONDA CB 400. ΠΙΣΤΕΎΩ ΠΩΣ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΌΣ ΔΆΣΚΑΛΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΒΑΡΎ. ΠΡΙΝ 4 ΜΈΡΕΣ ΕΠΕΣΑ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟΥ ΤΡΑΜ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΆ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 120. ΦΟΡΟΎΣΑ ΚΡ'ΑΝΟΣ ΚΑΙ 1 ΧΟΝΤΡΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΊΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΕΞΊ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΓΔΆΡΘΗΚΕ ΠΟΛΎ ΆΣΧΗΜΑ. ΣΕ ΚΑΛΎΤΕΡΗ ΜΟΊΡΑ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΌΝΑΤΟ ΜΟΥ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΩΝΆΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ν ΠΟΥΛΉΣΩ ΤΟ CB ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΎΜΑΙ ΜΕ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΕΣ... ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ! ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ;;;

tai
16/10/2008, 18:37
εγω απλά συνεχίζω να κανω αυτο που μου αρέσει, και κάθε στραβή φάση, με κάνει πιο προσεκτικό.:wave2:

FZMAN
16/10/2008, 18:40
Η γνώμη μου είναι να κάνεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο αλλά πολύ προσεκτικότερα.

AntoD
16/10/2008, 18:56
θα συμφωνησω με τους πιο πανω φιλους

εαν σου αρεσει και σε γεμιζει το κανεις.

Βεβαια δεν μπορουμε μονο να κανουμε οτι μας αρεσει αλλα και οτι μας παει...

και εσενα τελευταία δεν σε παει...

ισως θα πρεπει να δεις που και τι κανεις και εσυ λαθος...
απανωτα ατυχηματα ισως να σημαινουν οτι εχεις ελειψη προσοχης-συχνο φαινομενο στους νεους....

εισαι νευρικος...κουνας τα χερια-ποδια σου οταν καθεσαι;εισαι υπερκινητικος...τοτε πρεπει να δεις εναν γιατρο να σου πει τι να κανεις, για να βελτιωσεις την προσοχη σου.

Δεν σου κανω πλακα, ειναι πραγματικοτητα....α και βαζε ολο το εξοπλισμο που μπορεις...
διοτι τελευταία δεν σε πάει ρε μικρέ!

Operater
16/10/2008, 19:23
Γνώμη μου είναι να κρατήσεις το cb (αλήθεια το superfour έχεις?) και να κάνεις αυτό που νοιώθεις..
Θα γλιτώσεις την ταλαιπωρία του κλεινού άστεως (αν το είπα καλά) και θα έχεις ενα μόνιμο χαμόγελο στα χείλη. Απλώς επένδυσε στον εξοπλισμό προστασίας.

Αυτά! Και μακάρι να σε δω να ξαναγράφεις με καλύτερες εμπειρίες από σένα, την κοπελιά σου (ίσως) και την μοτοσυκλέτα σου! :wave2:

argy_kap
16/10/2008, 19:24
Λέω τώρα......μήπως τα 120 είναι πολλά και δεν σου φτάει η μηχανή αλλά το δεξί σου χέρι?

Yamaha maniac
16/10/2008, 19:44
Κοίτα όλοι πέφτουν κάποια στιγμή!!! Από εκεί και πέρα υπάρχουν 2 δρόμοι ο εύκολος δηλαδή να τα παρατήσεις και ο λίγο πιο δύσκολος να συνεχίσεις αυτό που σου αρέσει!!!

kaps
16/10/2008, 20:05
Καλά και εσύ με 120 και στις γραμμές του τραμ; Δεν το καταλαβαίνεις πως αυτό εγκυμονεί κάποιο κίνδυνο; Αλήθεια τα λάστιχα που φόραγε το μοτό σου πόσων χρόνων είναι ; Επιπλέον αν κάτσεις και ρωτήσεις τον καθένα μας για το πόσες στραβές συναντάμε κάθε ημέρα ( εχθές εμένα μια πινακίδα Ι.Χ μου έγδαρε τη γάμπα ) τι θα συμπέρανες ; με λίγα λόγια είναι αποκλειστικά δική σου η επιλογή αν θα την παρατήσεις τη μηχανή ή θα την κρατήσεις .

mikios400
16/10/2008, 21:26
η δικιά μου δε ρωτάει ποιά θα διαλέξω... δεν θα της αρέσει η απάντηση :p (σημειώνω πως είμαστε αρραβωνιασμένοι, μην νομίζεις πως είναι καμιά τυχαία)

η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ προσεκτικός κ δεν είχα ποτέ σοβαρό ατύχημα.... παίζει κ αυτό ρόλο... καλή τύχη φίλε κ περισσότερη προσοχή!

alximistis
16/10/2008, 23:15
χμμμμ... σόρι ρε φιλαράκι αλλά έπεσες με 120... στις γραμμές του τραμ;;;;;
το να μην περνάς με 120 γενικά πάνω από γραμμές δεν είναι κάτι που σκέφτεσαι;;; Είτε είναι τρένου είτε τραμ είτε... ηλεκτρικού σιδηρόδρομου με 120 δεν περνάς από πάνω τους! Απλή λογική!!!
Τέλος πάντων εγώ θα φρόντιζα να... ηρεμήσω κάπου. Εκτιμώ ότι η κοπέλα σου έχει φρικάρει περισσότερο επειδή εσύ παραείσαι ορμητικός και μάλλον βγάζεις μία γενικότερη αναστάτωση. Θα σου πρότεινα να ηρεμήσεις αρκετά και να δείξεις ένα πιο ήρεμο πρόσωπο. :)

miraze
16/10/2008, 23:44
Περαστικά φίλε

Εγώ θα σου έλεγα να καθήσεις να αναρώσεις πρώτα και μετά με "καθαρό μυαλό" και αφού υπολογίσεις και τα δικά σου πιθανά λάθη..............να πάρεις την απόφασή σου.

Δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος από εμάς να σου πεί αν πρέπει να ξανανέβεις, τέτοιες αποφάσεις τις πέρνεις μόνος σου με καθαρό μυαλό, ζυγίζοντας όλα τα δεδομένα.




:wave2:

vestromas
16/10/2008, 23:58
Εμενα μου φαινετε οτι πρεπει να βγαλεις το κοντερ, γιατι σου εχει μεινει το συνηθειο να το κοιτας απο τοτε που μαθαινες και οδηγουσε η μανα σου.
Για να θυμασαι το 120 μετα απο πτωση σε γραμμες του τραμ σημαινει πως ακομα το κοιτας, αλλα ξεχνας οτι το χερι στο γκαζι, δεν ειναι της μανας σου αλλα το δικο σου.:beer: :wave2:

MIXALHS 400SF R
17/10/2008, 05:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas

Για να θυμασαι το 120 μετα απο πτωση σε γραμμες του τραμ σημαινει πως ακομα το κοιτας, αλλα ξεχνας οτι το χερι στο γκαζι, δεν ειναι της μανας σου αλλα το δικο σου.:beer: :wave2:

+1000 :beer: :beer:
Έχει δίκιο ο (φίλος) V-stromas με την πιο ωραία μηχανή από τις τελευταίες (μαζί της οι GS, όλες οι GS). Μην κοιτάς το κοντέρ απλώς νοιώσε τη μηχανή... ΤΟ Cb είναι πολύ ελαφρύ στην οδήγηση και πολύ εύκολο. Θα πέσεις... Όλοι πέφτουμε... Αν κάποιος πει ότι δεν έπεσε, λέει ψέματα... Κανόνας. Το θέμα είναι να διορθώνεις τα λάθη σου και να έχεις το θάρρος να ξανακαβαλήσεις μετά την πτώση.
Όσο για την κοπέλα, γράψ' την. ΟΚ... Συζήτησέ το μαζί της και πες της να μην φοβάται. Συμβαίνουν ατυχήματα. Να οδηγείς προσεχτικότερα από δω και πέρα.

ΜΑ με 120 στο τραμ???

RGeration
17/10/2008, 21:45
Καταρχήν σας ευχαριστώ που μου είπατε της απόψεις σας! :D

θέλω να κάνω μερικές διευκρινήσεις:
α)κοντερ δεν κοιτάω. τα 120 τα υπολόγισα αυθαίρετα, στην αρχή πίστευα πως ήταν 140 αλλά στο συγκεκριμένο σημείο (από φανάρι σε φανάρι) αν ήταν όντως 140 θα πάταγα ΚΑΙ GSXR. πρέπει να ήμουν με 3η (δεν θυμάμαι πόσο βγάζει η 3η, πάντως η 1η βγάζει 80 αν θυμάμαι καλά)
β)για τον φίλο operater έχω το version r. το ίσως πήγαινε στην κοπελιά ή στην μοτοσυκλέτα;
γ)εγώ δεν θέλω να τα παρατήσω. η κοπέλα μου θέλει να πουλήσω το CB (είμαι αρραβωνιασμένος).
δ)στον φίλο argy_cap δεν είπα ότι φταίει η μηχανή. στον φίλο kaps τα λάστιχα είναι σε καλή κατάσταση. δεν γλίστρησα αλλά μετά τις γραμμές άρχισε και έτρεμε το τιμόνι.
ε)στον φίλο AntoD (ο οποίος μου εμπνέει σεβασμό) στην οδήγηση μου είμαι πολύ σταθερός και χαλαρός κάνοντας μικρές κινήσεις όσο γρήγορα και αν πηγαίνω. πιστεύω πως είμαι πολύ προσεκτικός (οδηγώ πολύ καιρό και μόνο μια φορά τράκαρα και μόνο μία έπεσα)


παιδιά σας ευχαριστώ... :beer: :wave2:

sapila racing
17/10/2008, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από RGeration
Καταρχήν σας ευχαριστώ που μου είπατε της απόψεις σας! :D

θέλω να κάνω μερικές διευκρινήσεις:
α)κοντερ δεν κοιτάω. τα 120 τα υπολόγισα αυθαίρετα, στην αρχή πίστευα πως ήταν 140 αλλά στο συγκεκριμένο σημείο (από φανάρι σε φανάρι) αν ήταν όντως 140 θα πάταγα ΚΑΙ GSXR. πρέπει να ήμουν με 3η (δεν θυμάμαι πόσο βγάζει η 3η, πάντως η 1η βγάζει 80 αν θυμάμαι καλά)
β)για τον φίλο operater έχω το version r. το ίσως πήγαινε στην κοπελιά ή στην μοτοσυκλέτα;
γ)εγώ δεν θέλω να τα παρατήσω. η κοπέλα μου θέλει να πουλήσω το CB (είμαι αρραβωνιασμένος).
δ)στον φίλο argy_cap δεν είπα ότι φταίει η μηχανή. στον φίλο kaps τα λάστιχα είναι σε καλή κατάσταση. δεν γλίστρησα αλλά μετά τις γραμμές άρχισε και έτρεμε το τιμόνι.
ε)στον φίλο AntoD (ο οποίος μου εμπνέει σεβασμό) στην οδήγηση μου είμαι πολύ σταθερός και χαλαρός κάνοντας μικρές κινήσεις όσο γρήγορα και αν πηγαίνω. πιστεύω πως είμαι πολύ προσεκτικός (οδηγώ πολύ καιρό και μόνο μια φορά τράκαρα και μόνο μία έπεσα)


παιδιά σας ευχαριστώ... :beer: :wave2:

Απ αυτα που εγραψες καταλαβαίνω οτι ξέρεις τι σου γίνεται και οτι απλά αιφνιδιάστηκες απο την αντίδραση της μοτοσυκλέτας στις γραμμές που πέρασες με αρκετά χιλιόμετρα.
Δεν είσαι ο πρώτος ούτε και ο τελευταίος, κι εγω το εχω πάθει σε σαμάρια και την γλύτωσα φτηνα.
Ειναι θέμα φυσικης, μια μοτοσυκλέτα street σαν την δική σου δεν μπορεί να αντιμετωπίσει τέτοια κατάσταση αποτελεσματικά, και μπορεί να βρεθεί σε ανεξέλεγκτη ταλάντωση. Αν τα χιλιόμετρα ηταν λιγο λιγότερα θα την γλύτωνες και θα ηταν αλλιώς τα πράγματα.
Αν ησουν με μηχανή με μεγάλες διαδρομές αναρτήσεων δεν θα είχες καταλαβει τίποτα, αλλά το ζουμί είναι να ξέρεις που σε παίρνει και που οχι, με την μηχανή που οδηγείς.
Στο θέμα του τι να κάνεις δεν μπορω εγω η κάποιος άλλος να σε συμβουλεψει, ειναι καθαρά δικό σου θέμα, αλλά αν σε εχω καταλάβει καλά, δεν πρόκειται να αφησεις τις μοτοσυκλέτες ετσι εύκολα. :wave2:

gdevelek
17/10/2008, 22:59
1. το ατύχημά σου θα σε κάνει πιο προσεκτικό

2. φόρα ΚΑΙ γάντια

RGeration
18/10/2008, 01:03
πάντως εγώ τώρα έχω σαν στόχο να πάρω κάποια στιγμή ένα kTm adventure 990 και να γυρίσω την ελλάδα...:D

Sapadak
18/10/2008, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από RGeration
πάντως εγώ τώρα έχω σαν στόχο να πάρω κάποια στιγμή ένα kTm adventure 990 και να γυρίσω την ελλάδα...:D

Το οποιο θα περναει τις γραμμες χαΛΛΛαρα :D


Περαστικα να ειναι φιλε :beer:

RGeration
18/10/2008, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Το οποιο θα περναει τις γραμμες χαΛΛΛαρα :D


Περαστικα να ειναι φιλε :beer:


ευχαριστω φιλε μου για την ιδεα!!! τοτε θα περνάω τις γραμες με σουζα!!!:a18: :a18::a26: :a26:

Grea
18/10/2008, 01:57
Re file kai ego eimai aytis tis apopsis: afou i kopela sou thelei na pouliseis ti cb dosto na paei sto diaolo kai pare kati allo...pes tis na tsontarei kai katitis....:smokin:
Pantos sovara tora: oles oi motosikletes kai oloi oi motosikletistes peftoun._
Kai ego eimai iper tou eksoplismou giati ton exo dokimasei polles fores...
Perastika file...Kai vaze Helixderm stis ekdores, poli kali epoulotiki alifi!

RGeration
18/10/2008, 02:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grea
Re file kai ego eimai aytis tis apopsis: afou i kopela sou thelei na pouliseis ti cb dosto na paei sto diaolo kai pare kati allo...pes tis na tsontarei kai katitis....:smokin:
Pantos sovara tora: oles oi motosikletes kai oloi oi motosikletistes peftoun._
Kai ego eimai iper tou eksoplismou giati ton exo dokimasei polles fores...
Perastika file...Kai vaze Helixderm stis ekdores, poli kali epoulotiki alifi!



τι να παρω;

mikios400
18/10/2008, 09:48
v-strom
όπως όλος ο κόσμος!

:rotflmao: :rotflmao:

RGeration
18/10/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
v-strom
όπως όλος ο κόσμος!

:rotflmao: :rotflmao:

γιατι να μην παρω ktm adventure ή εναλλακτικά ενα bmw gs βρε παιδι μου;

RGeration
18/10/2008, 20:53
α!!! μαλλον αύριο θα αρχίσω να φτιάχνω το cb μου:D :D :D

(αν τα καταφέρω αφου τέσσερα δάχτυλα μπορώ να χρησιμοποιήσω)




αλλα λεμε τώρα... έτσι για τον χαβαλέ...

Fireball400
18/10/2008, 22:32
Δηλαδή διέσχισες κάθετα τις γραμμές του τραμ από πάνω και μετά σου έκανε ταλαντώσεις (ψαράκια) και έπεσες;:confused:

RGeration
19/10/2008, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Δηλαδή διέσχισες κάθετα τις γραμμές του τραμ από πάνω και μετά σου έκανε ταλαντώσεις (ψαράκια) και έπεσες;:confused:







ετσι έγεινε φίλε μου...

αφου πέρασα της γραμμές άρχισε να ''ψαρεύει'' το τιμόνι ε, και κάποια στιγμή έπεσα (ένα το πολύ δύο sec χρειάστικαν για να πέσω):bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl:

Fireball400
19/10/2008, 01:22
Και εγώ έχω περάσει αρκετές φορές από τις γραμμές του τραμ με κάποια χιλιόμετρα και δεν μου συνέβη κάτι.Ίσως να συμβαίνει κάτω από κάποιες συγκεκριμένες συνθήκες,πχ ταχύτητα,αμορτισερ κτλ...έχει ξανααναφερθεί κάτι παρόμοιο...γιά ρίξε μια ματιά
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=61935&highlight=tank+slapping

RGeration
19/10/2008, 02:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Και εγώ έχω περάσει αρκετές φορές από τις γραμμές του τραμ με κάποια χιλιόμετρα και δεν μου συνέβη κάτι.Ίσως να συμβαίνει κάτω από κάποιες συγκεκριμένες συνθήκες,πχ ταχύτητα,αμορτισερ κτλ...έχει ξανααναφερθεί κάτι παρόμοιο...γιά ρίξε μια ματιά
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=61935&highlight=tank+slapping


οτι έκλεισα το γκάζι είναι σχεδόν σίγουρο... τώρα αν το έκλεισα μετά της γραμμές δεν θυμάμαι, αλλά πρέπει να το έκλεισα όταν πέρναγα της γραμμές (μέγα λάθος τώρα που το σκέφτομαι)...:sad: :sad: :sad:

Road67
23/10/2008, 09:20
Πρώτα απ' όλα τι θα πει ''χοντρό μπουφάν''; Ήταν ή ΔΕΝ ήταν μπουφάν μηχανής; Γιατί αν δεν ήταν πολύ φτηνά τη γλίτωσες. Αν μαντεύω σωστά σύρθηκες κι ανέβηκε το μανίκι; Αν πρόκειται για απλό μπουφάν.

ΠΟΤΕ όταν ψαρεύει εγώ δεν κλείνω το γκάζι. Τέλος!

aprosarmostos
23/10/2008, 09:38
ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ!!!!!!!!!!! Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΛΥΡΩΣΕΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ!ΑΛΛΑ.....ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ....!ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!!!!!!!!

RGeration
25/10/2008, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Πρώτα απ' όλα τι θα πει ''χοντρό μπουφάν''; Ήταν ή ΔΕΝ ήταν μπουφάν μηχανής; Γιατί αν δεν ήταν πολύ φτηνά τη γλίτωσες. Αν μαντεύω σωστά σύρθηκες κι ανέβηκε το μανίκι; Αν πρόκειται για απλό μπουφάν.

ΠΟΤΕ όταν ψαρεύει εγώ δεν κλείνω το γκάζι. Τέλος!


το μπουφαν δεν ηταν για μηχανή, και σωστά μάντεψες σύρθηκα αλλα δεν ανεβηκε το μανικι...



καλα να περνάτε παιδιά :wave2: :wave2: :wave2:

johnpan
25/10/2008, 19:49
Γινε χωμάτινος να βρεις την ησυχία σου φίλε μου! Βγάζει περισσότερη αδρεναλίνη και με πολύ λιγότερα χιλιόμετρα (χαω). Πολύ ασφαλέστερο, οικονομικότερο, διασκεδαστικό. Πέφτεις, σηκώνεσαι, και γελάς! Και οι φίλοι σου σου λένε "τι μαλάκας είσαι ρε" και όχι "με ακούς? είσαι καλά? κρυώνεις?" :smokin: Μακάβριο αλλά αληθινό :wave2:

gcrook
25/10/2008, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Γινε χωμάτινος να βρεις την ησυχία σου φίλε μου! Βγάζει περισσότερη αδρεναλίνη και με πολύ λιγότερα χιλιόμετρα (χαω). Πολύ ασφαλέστερο, οικονομικότερο, διασκεδαστικό. Πέφτεις, σηκώνεσαι, και γελάς! Και οι φίλοι σου σου λένε "τι μαλάκας είσαι ρε" και όχι "με ακούς? είσαι καλά? κρυώνεις?" :smokin: Μακάβριο αλλά αληθινό :wave2:

Αμα πεσεις με τα εντουραδικα μεσα στο καταχειμωνο σε καμια λασπολακουβα και δεν σε ρωτησουν οι φιλοι σου αν κρυωνεις θα ειναι το λιγοτερο αγενεις.:rotflmao:

devil's animal
25/10/2008, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αμα πεσεις με τα εντουραδικα μεσα στο καταχειμωνο σε καμια λασπολακουβα και δεν σε ρωτησουν οι φιλοι σου αν κρυωνεις θα ειναι το λιγοτερο αγενεις.:rotflmao:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

johnpan
25/10/2008, 20:48
βλέπεις γέλια φίλε μου? Οπως στα 'λεγα! :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Σκηνικό:
Παίρνει φόρα ο Σάββας με το DT να ανέβει ένα ''σκαλοπάτι''. Τον βλέπω πηγαίνει, πηγαίνει, και ξαφνικά πριν το σκαλί κολώνει και κόβει δεξιά. "Πέρνα εσύ" μου φωνάζει! "Ού μωρή κότα!" απαντάω. Παίνρω κι εγώ φόρα με το μπεργκ, και όταν βλέπω το σκαλί από κοντά ήταν πολύ πιο όρθιο από ότι φαινόταν από εκεί που το υπολόγισα. Κόβω κι εγώ δεξιά και κοιτάω τον Σαββα ο οποίος από τα γέλια του έχει πέσει το μηχανάκι -δε τον βοηθάει και το ύψος του και δεν το κράτησε. :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Fireball400
25/10/2008, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
"με ακούς? είσαι καλά? κρυώνεις?" :smokin: Μακάβριο αλλά αληθινό :wave2:

:lol: πολλές παλίες Ελληνικές ταινίες βλέπεις:lol: Δε λέω οτι δεν να τα λες καλά εν μέρει,αλλά άμα ήταν έτσι δεν θα είχε μείνει κανένας μας:lol:

johnpan
26/10/2008, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
:lol: πολλές παλίες Ελληνικές ταινίες βλέπεις:lol: Δε λέω οτι δεν να τα λες καλά εν μέρει,αλλά άμα ήταν έτσι δεν θα είχε μείνει κανένας μας:lol:

Δε βλέπω ταινίες, το έχω ζήσει ρε γελοίε

Yamaha maniac
26/10/2008, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
:lol: πολλές παλίες Ελληνικές ταινίες βλέπεις:lol: Δε λέω οτι δεν να τα λες καλά εν μέρει,αλλά άμα ήταν έτσι δεν θα είχε μείνει κανένας μας:lol:

Βλέπει και ξένες!!!

Fireball400
27/10/2008, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Δε βλέπω ταινίες, το έχω ζήσει ρε γελοίε

Χαλάρωσε ρε φίλε,συζήτηση κάνουμε.Αλλά έτσι όπως το είπες ήταν σαν κάτι μαυρόασπρες με τον Κούρκουλο:lol:
Και έτσι όπως τα παρουσιάζεις όποιος οδηγεί κανα street ή supersport είναι δηλαδή τελειωμένος;

Road67
27/10/2008, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
έτσι όπως το είπες ήταν σαν κάτι μαυρόασπρες με τον Κούρκουλο:lol:
θεός :lol: :lol: :beer:

johnpan
27/10/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Χαλάρωσε ρε φίλε,συζήτηση κάνουμε.Αλλά έτσι όπως το είπες ήταν σαν κάτι μαυρόασπρες με τον Κούρκουλο:lol:
Και έτσι όπως τα παρουσιάζεις όποιος οδηγεί κανα street ή supersport είναι δηλαδή τελειωμένος;

Οκ φίλε δεν έπρεπε να σε προσβάλω αλλά όπως ξαναπα το έχω ζήσει και με πείραξε που το χλεύασες.

Fireball400
27/10/2008, 21:01
Αλλιώς το εννοούσα,αλλιώς το καταλάβες,όλα εντάξει:a10:

RGeration
31/10/2008, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Γινε χωμάτινος να βρεις την ησυχία σου φίλε μου! Βγάζει περισσότερη αδρεναλίνη και με πολύ λιγότερα χιλιόμετρα (χαω). Πολύ ασφαλέστερο, οικονομικότερο, διασκεδαστικό. Πέφτεις, σηκώνεσαι, και γελάς! Και οι φίλοι σου σου λένε "τι μαλάκας είσαι ρε" και όχι "με ακούς? είσαι καλά? κρυώνεις?" :smokin: Μακάβριο αλλά αληθινό :wave2:





φίλε μου και εγώ χωμάτινος είμαι (ή θα ήθελα να ήμουν) τώρα εγώ που βρήκα το cb είναι άλλο παραμύθι!

kTm 525 exc & kTm smr & Husaberg FE-FS 650 & TM 250 & YAMAHA YZF 450: να μερικά τέρατα :cool: :D :wave2: :wave2:

GUSakias
01/11/2008, 22:29
(ΈΝΑ YAMAHA JR ΠΟΥ ΠΑΊΖΕΙ ΜΕ ΧΤ ΚΑΙ ΕΝΑ HONDA CB 400 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΝΑΤΌΤΕΡΑ ΠΟΥ ΈΤΥΧΕ ΝΑ ΟΔΗΓΉΣΩ)



τι λες ρε το πιο δυνατο μιχανακι που εχεισ οδυγισι "τι μιχανακι διλαδι μιχαναρα" ειναι το ατελιοτο και δινατοτερο TDRακι μου που ειναι το πιο γριγορο 50ρι "στο Ελλαδα":rotflmao:




το πιο γριγορο TDRακι κερναει lipton ice tea σε buses:beer:


ποια λαστιχα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε σαν να κανεισ πατιναζ σε ασφαλτο ιταν καθε φορα που βγεναμε βολτα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε(πουλατο ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε και γινε καλογεροσ σε μοναστιρι....δεν σε παει ρε πιτσιρικα:lol: :a5: :a5: :a22: :a22: :a22:


146976

RGeration
03/11/2008, 16:55
φίλε μου GUSακια τα λάστιχα μου (κάπως) κρατάνε... το πατινάζ που περιγράφεις είναι από την ατελείωτη (λέμε τώρα) δύναμη που έχει το cb μου (version r είναι αυτό, οχι οτι να ειναι)

όσο για το tdrακι σου τράβα και βάλε κανα πιστόνι και φτιάξε καμπάνα μπας και σηκώσεις καμια σουζα ή ακόμα καλύτερα μπας κ ξεπεράσεις ποτέ τα 70km\h!!! :wave2: :wave2: :wave2:
:beer: :beer: :beer:

taksidiotis25
04/11/2008, 03:29
αν πιστευεις στην μοιρα τοτε θα χες ακουσει οτι το κακο συνηθως τριτωνει.
ειναι το τι πιστευεις και τι θελεις εσυ,οχι το τι θα σου πουμε εμεις.
εγω ας πουμε μυαλο δε βαζω.