PDA

View Full Version : ενα μιξ...



rsp
17/10/2008, 00:40
Ένα αντρόγυνο στο αυτοκίνητο μετά από καυγά. Ο άντρας βλέπει δύο γαϊδούρια και λέει στη γυναίκα του:

- Συγγενείς σου είναι;

Και η γυναίκα του απαντάει:

- Ναι. Τα πεθερικά μου!





Παντρεύτηκε ένας στο χωριό και μόλις πήγε τη γυναίκα του στο σπίτι, της είπε:

- Γυναίκα, ό,τι θέλεις κάνε, αλλά μακριά από το στάβλο με το μεγάλο μαύρο άλογο, γιατί είναι άγριο κι επικίνδυνο!

Ζήσανε 1-2 χρόνια καλά, ξεχάστηκε μια μέρα η φουκαριάρα η γυναίκα, μπήκε στο στάβλο, τρώει μια κλωτσιά από το άλογο και έμεινε στον τόπο.

Έγινε η κηδεία, δεχόταν συλλυπητήρια ο σύζυγος, μόνο που ο παπάς του χωριού παρατήρησε ότι, κάθε φορά που τον πλησίαζε γυναίκα να τον συλλυπηθεί, κουνούσε ο σύζυγος το κεφάλι προς τα κάτω και κάθε φορά που τον πλησίαζε άντρας το κουνούσε προς τα πάνω. Δεν είπε τίποτα βέβαια, τέτοιες ώρες, αλλά την περιέργεια την είχε.

Πέρασε λίγος καιρός, ξαναπαντρεύτηκε ο άνθρωπος, πάλι τα ίδια και με την καινούργια του γυναίκα:

- Πρόσεχε, της είπε, μακριά απ' το στάβλο με το μαύρο άλογο.

Και που το είπε, τί κατάφερε; Ένα χρόνο μετά ξανάγινε το κακό! Μπήκε κι αυτή στο στάβλο, μια δυνατή κλωτσιά και πάλι το άλογο, πάει στα θυμαράκια κι ετούτη!

Καινούργια κηδεία, ξανά συλλυπητήρια, μα και πάλι ο παπάς πρόσεξε την ίδια περίεργη συμπεριφορά από τον χήρο, να κουνάει καταφατικά το κεφάλι στις γυναίκες που τον συλλυπούνταν και αρνητικά στους άντρες.

Δεν άντεξε και λίγο μετά τον πήρε παραπέρα και τον ρώτησε:

- Τι να σου πω παπά μου, του απάντησε ο χήρος. Με πλησίαζαν οι γυναίκες και μου έλεγαν 'ζωή σε λόγου σου' κι εγώ έγνεφα 'ευχαριστώ'. Οι άντρες με ρώταγαν 'το πουλάς το άλογο;' κι εγώ έγνεφα 'όχι'!



Ένα μυρμηγκάκι τρέχει βιαστικό και το λιοντάρι το ρωτάει:

- Πού πας έτσι βιαστικό;

- Άσε, τράκαραν δυο ελέφαντες και πάω να δώσω αίμα!!!!



Ένας κυνηγός πάει σαφάρι στην Αφρική και παίρνει μαζί το σκύλο του.

Ενώ ο σκύλος περιφέρεται στη ζούγκλα, βλέπει μια λεοπάρδαλη να κατευθύνεται προς το μέρος του, φανερά πεινασμένη.

- 'Ωχ μπλέξαμε!', σκέφτεται ο σκύλος.

Τότε βλέπει κάτι κόκαλα και αρχίζει να τα ροκανίζει με την πλάτη γυρισμένη στην λεοπάρδαλη. Ενώ εκείνη είναι έτοιμη να του χιμήξει, ο σκύλος λέει:

- 'Μμμμ... Πολύ νόστιμη αυτή η λεοπάρδαλη. Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν άλλες εδώ τριγύρω...'

Η λεοπάρδαλη παγώνει, και εξαφανίζεται πίσω από κάτι δέντρα.

- 'Λίγο έλειψε να την πατήσω', λέει, 'αυτός ο σκύλος θα μ'έτρωγε...

' Ένας πίθηκος, παρακολουθώντας όλο το σκηνικό από ένα δέντρο, σκέφτεται ότι μπορεί να εξασφαλίσει την εύνοια της λεοπάρδαλης και να γλιτώσει το τομάρι του εξηγώντας της αυτό που είχε συμβεί. Πάει προς το μέρος της και εξηγεί τα πάντα. Η λεοπάρδαλη, έξαλλη για την κοροϊδία, λέει στον πίθηκο:

- 'Ελα, πίθηκε. Ανέβα στη ράχη μου να δεις από κοντά τι πρόκειται να πάθει ο σκύλος!!'

Ο σκύλος βλέπει τη λεοπάρδαλη να έρχεται προς το μέρος του με τον πίθηκο καβάλα.

- 'Τι θα κάνω τώρα;' σκέφτεται.

Κάθεται, λοιπόν, με την πλάτη γυρισμένη στους δυο. Όταν η λεοπάρδαλη και ο πίθηκος έχουν πλησιάσει αρκετά, ο σκύλος μουρμουράει:

- 'Πού είναι αυτός ο ηλίθιος ο πίθηκος; Ποτέ δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ! Τον έστειλα πριν από μισή ώρα να μου φέρει άλλη μια λεοπάρδαλη κι ακόμα να φανεί...'



Ένας άντρας γύρισε σπίτι από την δουλειά και βρήκε τον σκύλο του να έχει στο στόμα το κουνέλι των γειτόνων. Το κουνέλι ήταν νεκρό και ο τύπος βέβαια πανικοβλήθηκε! Φοβήθηκε ότι οι γείτονες θα τον μισήσουν για πάντα και παίρνει το βρώμικο και μασημένο κουνέλι, του κάνει μπάνιο, του στεγνώνει την γούνα και το ξαναβάζει στο κλουβί του στο σπίτι των γειτόνων, ελπίζοντας να νομίσουν ότι πέθανε από φυσικά αίτια! Λίγες μέρες μετά ο γείτονας είναι στην αυλή και βλέπει τον τύπο μας και τον ρωτά:

-Έμαθες ότι πέθανε ο Φλάφυ;

ο τύπος το παίζει έκπληκτος:

-Ααα, όχι, τι έγινε;

-Τον βρήκαμε μια μέρα νεκρό στο κλουβί του, αλλά το παράξενο είναι, ότι μια μέρα μετά αφού τον θάψαμε, είχαμε φύγει και κάποιος τον ξέθαψε, τον έπλυνε και τον ξαναέβαλε στο κλουβί του. Κάποιοι είναι πραγματικά άρρωστοι!



Ήταν που λέτε ένας τύπος, που πήγαινε βόλτα με το αμάξι του εις τας εξοχάς.. Σε μία στιγμή, σβήνει η μηχανή. Κατεβαίνει, ανοίγει το καπό και αρχίζει να ψάχνει, να δει τι συμβαίνει.

Εκεί που κοίταγε τη μηχανή, τον πλησιάζει μια αγελάδα και με μάλλον αδιάφορο ύφος του λέει:

- Μάλλον φταίει το καρμπιρατέρ.

Ο τύπος μας, μιλάμε τα παίξε τόσο πολύ, που άρχισε να τρέχει σαν τρελός στα λιβάδια και στα λαγκάδια. Σε μια στιγμή, συναντάει ένα βοσκό και του λέει όλη την ιστορία. Οπότε γυρνάει ο βοσκός και του λέει:

- Μήπως ήτανε μια μαύρη αγελάδα, με ένα άσπρο σημάδι στο μέτωπο;

- ΝΑΙ! ΝΑΙ! Αυτή ήταν!, απαντάει ο άλλος.

- Α, μην της δίνεις σημασία, είναι η Ντόλη η φαντασμένη. Ανάθεμα με, κι αν ξέρει τίποτα από αυτοκίνητα!



Είναι ένας σκύλος κι εκεί που κάθεται αραχτός και λιάζεται πάει και στέκεται επάνω στην ουρά του μια μύγα. Γυρνάει λοιπόν σε κάποια φάση η μύγα και ρωτάει τον σκύλο:

- Εσύ φίλε μου, τι ζώο είσαι;

- Λυκόσκυλο, απαντάει ο σκύλος.

- Και γιατί σε λένε έτσι; ρωτάει η μύγα.

- Γιατί ο πατέρας μου ήταν λύκος και η μάνα μου σκύλα.

- Ααα, μάλιστα, λέει η μύγα.

- Εσύ τι ζώο είσαι; ρωτάει ο σκύλος τη μύγα.

- Αλογόμυγα.

- Ε, άντε από δω!!!!


Μπαίνει ένας κλέφτης νύχτα σε ένα σπίτι. Αρχίζει με τον φακό να ψάχνει κάτι πολύτιμο. Ξαφνικά ακούει μια φωνή:

- Ο Ιησούς σε προσέχει!

Ταραγμένος ψάχνει με τον φακό γύρω του αλλά δεν βλέπει τίποτα. Η φωνή όμως επιμένει:

- Ο Ιησούς σε προσέχει!

Ψάχνει πάλι και εντοπίζει έναν παπαγάλο.

- Α, ώστε εσύ ήσουνα που μίλαγες και με λαχτάρισες, ε;

- Ναι, του λέει ο παπαγάλος.

- Και πώς σε λένε εσένα φτερωτέ μου φίλε;

- Όμηρο.

- Όμηρο; Περίεργο όνομα για παπαγάλο!

- Γιατί το Ιησούς δεν είναι περίεργο όνομα για ντόμπερμαν;

AntoD
17/10/2008, 10:55
:rotflmao:

kalooooo

cityfly
17/10/2008, 10:57
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


πολύ καλή συλλογή


και στο τέταρτο

γάτα ο σκύλος:D

danaos75
17/10/2008, 12:23
:lol: :lol: :rotflmao:
το τελευταιο ειδικά ήταν όλα τα λεφτά...

:bawl: :lol:

Corvo
17/10/2008, 12:30
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
πολυ ωραια συλλογη

sergiosm
17/10/2008, 12:52
:bigcry: :bigcry: :bigcry: