PDA

View Full Version : Τι να πάρω ; ;



arakis
17/10/2008, 19:36
Χαιρετώ την παρέα !

Βρίσκομαι μεταξύ Daelim Daystar 125 και Keeway superlight 150. Δεν είμαι ο Valentino Rossi όπως καταλάβατε, αλλά ούτε και τελείως χθεσινός. Κινούμαι εντός πόλης και μέχρι Χορτιάτη ή Ν. Μεσήμβρια και μου αρέσει αυτό το στύλ. Καμμιά καλή ιδέα ;
Τι να προτιμήσω απ τα δύο ;

Road67
17/10/2008, 19:42
Θες καινούργιο μικρό τσόπερ ε ; Ακόμη και ασερβάριστο για μια δεκαετία το eliminator είναι έτη φωτός καλύτερο.

arakis
17/10/2008, 19:58
...και έχει και όμοια τιμή με το daystar ενώ είναι Ιαπωνικό! Μ' αρέσει η ιδέα σου. Απο επιδόσεις τι λέει ; Δεν περιμένω κανένα πύραυλο φυσικά, τουλάχιστον είναι ανώτερο από ένα παπί, ή θα σέρνει τα 70 κιλά μου ασθμαίνοντας στην πρώτη ανηφορίτσα ;

apav
17/10/2008, 20:03
Πωλείται ακόμη το Eliminator; :sick:

arakis
17/10/2008, 20:23
Πιθανόν, αλλά όχι ετοιμοπαράδοτο... Τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη δεν το έχω δει, ούτε σε έκθεση.

Elle
17/10/2008, 20:44
To παραγγέλνεις και περιμένεις πόοοτε θα σου έρθει.
Ίσως και δυο μήνες... Αξίζει η αναμονή όμως!

Υπάρχει και το Maraunder.

arakis
17/10/2008, 21:05
Το suzuki Marauder με ενδιαφέρει επίσης, αλλά δεν το προανέφερα γιατί κοστίζει και ακριβότερα. Βέβαια, αν αναλογιστούμε τα διπλάσια κυβικά του και τη μάρκα του, είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση σε μια κατηργημένη ουσιαστικά κατηγορία!
Παρόλα αυτά, κοιτώντας το μου βγάζει λίγη ψευτιά... Ακόμα και το Daelim Daystar μου φαίνεται πιο πειστικό σαν κατασκευή...

Elle
17/10/2008, 22:04
Τότε Eliminator!
Ναι πωλείται ακόμη απλά πρέπει να το παραγγείλεις,

Έχεις υπομονή;

arakis
18/10/2008, 01:59
Ok. Το 'πιασα το υπονοούμενο! Ο εξολοθρευτής με 125κεκ... Πως είναι απο επιδόσεις το eliminator; Είναι πολύ όμορφο και δείχνει καλοστημένο σε σχέση με άλλα της κατηγορίας. Θα με πηγαίνει ή τελικά τα custom στα 125 κεκ είναι ''τα ζώα μου αργά'' ;
Γιάτι, κάτι μου λέει πως αυτή η κατηγορία βγήκε ως μετάβαση απ το παπί σε χάρλευ! Όμως, τα βαλάντια δεν επιτρέπουν χάρλευ, ούτε θέλω να το παίξω aesy rider, απλώς απ το να καταφύγω σε ybr ή κινεζοεντούρο, ή van-van, τουλάχιστον, να έχει και μια ομορφιά το ρημάδι... Αλλά (ο φόβος μου είναι αν θα) τ ρ α β ά ε ι ; ;

apav
18/10/2008, 09:43
Για να σταματήσει η εισαγωγή του Eliminator, σημαίνει ότι δεν περνάει τις προδιαγραφές Euro, δηλαδή δεν βγάζει πινακίδες! :winka:

ΥΓ Αφήνουμε απ' έξω τον παράγοντα κέρδους της αντιπροσωπείας. :wave2:

Road67
23/10/2008, 09:41
Με το προηγούμενο ποστ εννοούσα οτι αν απο τη μια πλευρά της ζυγαριάς έχεις το eliminator κι από την άλλη αυτά τα δύο που έχεις στο μυαλό σου ακόμη κι αν το eliminator είναι παλιό, μεταχείρω και ασερβάριστο είναι χιλιάδες φορές καλύτερο από αυτά τα πραγματάκια που ανέφερες. Κατ' αρχήν είναι μικρή μοτοσυκλέτα. Κατά δεύτερον όποιος έχει εμπειρία από eliminator μπορεί να σου επιβεβαιώσει οτι δεν είναι απλώς τσόπερ είναι κάτι ενδιάμεσο σε συμπεριφορά ανάμεσα σε τσόπερ και στριτοειδές. Εγώ προσωπικά είχα τα Virago και Venox που είναι βέβαια περισσότερα cc και γι' αυτό σου προτείνω να κοιτάξεις καλύτερα σε μτχ δυομισάρι.