PDA

View Full Version : και τωρα? sos



sfigas
21/10/2008, 01:31
καλησπερα παιδια! απο το πρωι νιωθω χαλια. παρελαβα το καινουριο μου κινητο που τοσο ηθελα και αυτο εινα χαλασμενο. εχουμε και λεμε. το βρισκω απο ελληνα πωλητη σε τελεια κατασταση. τιμη μια χαρα. μ λεει καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο και στο στελνω. ολα καλα. καταθετω ερχεται το κιν και δεν δουλευει ουτε εχει εγγυηση!!! τι κανω? αυτος μ λεει εγω το εστειλα και δουλευε!! εχω τα στοιχεια της καρτας του δλδ ονομα και πατρωνυμο!! εχουμε καμια λυση!! οσο για τα χρηματα αρνειται να τα δωσει πισω!!!!!!!!!:confused:

mikios400
21/10/2008, 09:53
νομίζω πως έχεις κάποια δικαιώματα, ακόμα κ να αλλάξεις γνώμη... για μίλα με το ΚΕΠ.

Αν είναι αγορα μέσω ιντερνετ μπορείς να το στείλεις πίσω επειδή απλά άλλαξες γνώμη, για άλλες περιπτώσεις δεν είμαι σίγουρος!
Όσο κ ναχει για ελλατωματικό προιόν πρέπει να υπάρχει κάτι.

sfigas
21/10/2008, 10:21
η αγορα δεν εγινε απτο ιντερνετ!! εγινε απο ενα σαιτ που ο καθενας μπορει να βαλει αγγελιες!! δεν εχει καπου δηλαδη καποιο στοιχειο οτι εγω και αυτος καναμε συζητηση για αγοραπωλησια!

manhunter
21/10/2008, 10:25
....με ένα δικηγόρο?


Να του υποδείξεις το site, να του πεις τα στοιχεία του αγοραστη
Να πάρε ιτηλ, να το παίξει δηθεν πελάτης που ενδιαφέρεται για το κιν.


Πηγαινε και ΙΝΚΑ και ζητα και να μιλησεις με τον υπευθυνο του site μπας και βγάλεις άκρη

Καλή τύχη

makis206
21/10/2008, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
ισως.......με ένα δικηγόρο?

Πολύ φοβάμαι ότι ο δικηγόρος θα ζητήσει περισσότερα απ'όσο κάνει το i-phone καινούργιο..:lol:

Με το ΙΝΚΑ θα συμφωνήσω, ίσως κι απ'το site που έγινε η αγοραπωλησία θα μπορούσε να πάρει μια βοήθεια αν και περισσότερο απ'όλα φοβάμαι ότι έπεσε σε λούμπα ο φίλος, άντε τώρα απόδειξε αν δούλευε το κινητό όταν έφυγε απ'τον προηγούμενο ιδιοκτήτη ο οποίος μπορεί ακόμα και να κατηγορήσει τον νέο αγοραστή ότι το χάλασε... γουρούνι στο σακί είναι αυτές οι αγορές πολλές φορές..:sick:

Ποιο είναι αυτό το site αλήθεια ;

BELZEBOYLIS
21/10/2008, 10:44
πας τον βρίσκεις , του σπας τα μούτρα και του λες οτι αν δεν σου επιστρέψει τα χρήματα , θα ξανα πας....

...Αρκετά μαφιόζικο ,θα έλεγα, αλλά είναι μια λύση :eyepop:

sfigas
21/10/2008, 10:58
το σαιτ δεν ειναι για αγωραπωλησιες! πως ειναι το μοτο που εχει αγγελιες ετσι ειναι πολλα σαιτ που δινουν την δυνατοτητα να βαλεις μια αγγελια χωρις τιποτα ιδιαιτερω!! εχω μονο αυτα τα στοιχεια του και καμια αλλη αποδειξη!! κανω τιποτα?

makis206
21/10/2008, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sfigas
κανω τιποτα?

Ελπίζοντας πως δεν έδωσες πολλά λεφτά κάνεις το κινητό μια ωραιότατη διακοσμητική κορνίζα στο τραπέζι του σαλονιού σου έχοντας πρώτα κολλήσει τη φωτό της αγαπημένης σου στην οθόνη του..:lol:

Το χιούμορ είναι η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ τώρα :lol: :beer:

sfigas
21/10/2008, 11:21
Αυτο αρχισα να σκεφτομαι!! αλλα και παλι 300 ευρω...κριμα..

harvester
21/10/2008, 11:41
δεν πας να ρωτησεις σε κανενα που ασχολειτε μηπως φτιαχνετε ευκολα και την ακουσε κατε την μεταφορα.

μετα τον βρισκεις και του σπας τα μουτρα

manhunter
21/10/2008, 12:01
...διαχειριστές του site?
Δεν μπορούν να κάνουν κάτι?
Αν το δημοσιευσεις στο εκεί φόρουμ?

Δεν πιστευω να μην σε πιστεψουν, και στην τελική, απλα θα του την πεις και θα τον ξεφτυλίσεις

Που ξέρεις, μπορεί να φιλοτιμηθεί


:wave2: