PDA

View Full Version : Ο στόχος της τροχαίας



Elle
21/10/2008, 16:47
Κρίνετε και μόνοι σας αν νοιάζονται για την ασφάλεια των δρόμων ή...


145980

Xristos67
21/10/2008, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Κρίνετε και μόνοι σας αν νοιάζονται για την ασφάλεια των δρόμων ή...



Pantou se oles tis xores i astinomia einai basiki pigi esodon gia to kratos...
Auto omos den einai lathos tis astinomias alla ton politikon proistamenon tous...
Ipourgoi kai kubernisi dinoun tis diatages stous astinomikous...

sergiosm
21/10/2008, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Κρίνετε και μόνοι σας αν νοιάζονται για την ασφάλεια των δρόμων ή...

καλά αυτό είναι γνωστό ...

η τροχαία έχει (σε μεγάλο βαθμό) καταντήσει ... παράρτημα της εφορίας
:sad:

Υ.Γ. αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν κάνει και τίποτε άλλο. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Aggelos_SV
21/10/2008, 18:08
...μ@λ@κες είναι...μπορούν για ΠΛΑΚΑ να μαζέψουν τις προβλεπόμενες μέσα σε μια βδομάδα μόνο από κλήσεις για κράνη και ομιλία στο κινητό ...

..και μετά μπορούν να κάααααααααααθονται....:lol:

ntontos
21/10/2008, 18:18
η τροχαία έχει (σε μεγάλο βαθμό) καταντήσει ... παράρτημα της εφορίας

χαχα, πέστο ψέμματα

είναι πότε θα βγουν στη γύρα για λεφτά κ αν θα είσαι στο δρόμο τους εκείνη τη μέρα, τπτ άλλο, ούτε οδική ασφάλεια ούτε άλλα τέτοια κουραφέξαλα...!
αλλιώς δεν θα έγραφαν συνάδελφο για υπερβολική ταχύτητα στην ευθεία της Βάρκιζας, ενώ πήγαινε με 80!!!(δεν έχω δει κ πολλούς από μας να πηγαίνουν τόσο σιγά στο εν λόγω μέρος)
αφού μόνο αυτήν προλάβαιναν βρε αδερφέ και το ταμείον ήταν μείον!

MitsosNaked
21/10/2008, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
...μ@λ@κες είναι...μπορούν για ΠΛΑΚΑ να μαζέψουν τις προβλεπόμενες μέσα σε μια βδομάδα μόνο από κλήσεις για κράνη και ομιλία στο κινητό ...

..και μετά μπορούν να κάααααααααααθονται....:lol:

+675.000

LsKostas
21/10/2008, 22:28
H τροχαια και τα ατομα που χρησιμοποιει ειναι απο αυτους που βγαζουν το φιδι απ την τρυπα


Δεν ειναι ματατζηδες να βαρανε φοιτητακια:rolleyes::rolleyes: και ασφαλητες να παιζουν με ζαρντινιερες. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Χωμενοι στην κινηση προσπαθουν να μαζεψουν τα αμαζευτα.


Προσωπικα βλεποντας τους στην Ποσειδωνος ,στην Βουλιαγμενης στην Μεσογειων

να κανουν μπλοκα γουσταρω,αφου παντα ειμαι κομπλε.


Την τελευταια φορα σε αλκοτεστ στην Γλυφαδα εγινε το εξης μπροστα μου.


Αρνειται αυτοκινητο να σταματησει μετα απο υποδειξη τροχαιου και στα καπακια

φευγει OKTAVIA με τρεις μεσα και αρχιζει την καταδιωξη.

Τον σταματανε και τον κανουν ρομπα , 3 η ωρα το βραδυ με βροχη και με πολυ ασχημες συνθηκες αυτη ειναι η αληθεια.ο Δρομος ηταν και ψιλοαδειος και δεν εθεσαν σε κινδυνο κανεναν εκτος απο τον εαυτο τους.


ο τυπος οικογενιαρχης καθως πρεπει,κανει το αλκοτεστ και φυσικα τον τσακωνουν . . .
:beer: :beer: :beer:


πιστευω οτι οι ιδιοι θα εκοβαν κληση και σε "κινητο" που ειναι νουμερο 1 σε προκληση ατυχηματων ...

Επισης πιστευω οτι οι ιδιοι δεν θα γουσταρουν που οι απο πανω τους τους πιεζουν να κοψουν αβερτα ασχετες κλησεις.παρκαρισματα στο Θησειο πχ:evil:


Μιλαω για αυτους που κανουν ευσεινηδειτα την δουλεια τους και αυτοι τελικα
ειναι πολυ λιγοι στην Ελληνικη Αστυνομια...πιστευω οι τροχαιοι ειναι απο αυτους

div400
21/10/2008, 23:22
γνωστό εδώ και πολύ καιρό ότι τα έσοδα από τροχαίες παραβάσεις είναι σημαντική πηγή ρευστού για το κράτος.....Ε ΚΑΙ?????!!! :rolleyes:

δηλ. αν αντί για 700? πρόστιμο για κράνος, έβαζαν με το ζόρι τους παραβάτες να δουλέψουν μια εβδομάδα στο ΚΑΤ ώστε να βλέπουν το ανοιγμένα κεφάλια, θα ήταν καλύτερα?
μήπως αν τα χρήματα πήγαιναν σε φιλανθρωπικά ιδρύματα, θα είχαμε λιγότερες παραβάσεις ή λιγότερη γκρίνια για το ποσό του προστίμου....?

τι μας ενοχλεί εντέλει πιο πολύ? οι όχι και τόσο φιλάνθρωπες προθέσεις της τροχαίας/κράτους? οι παραβάσεις αυτές καθ' αυτές? ή το ύψος του χρηματικού προστίμου....? :rolleyes:


άι στο γεροδιαλο πια, κάθε τρεις και λίγο: ''μπουχουχου κλαψ κλαψ η τροχαία μου βάζει πρόστιμο όχι επειδή νοιάζεται για την ζωή μου αλλά για να γεμίσει το ταμείο του κράτους..κλαψ κλαψ''

ναι ρε παραπάρα, απλά ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΑΦΟΡΜΉ ΤΟΤΕ ΝΑ ΣΕ ΑΡΜΕΞΟΥΝ!!!:winka:
και στο κάτω κάτω αφού δεν νοιάζεσαι ΕΣΥ για την ζωή σου γιατί να το κάνει ένας άγνωστος που έχει εντολή να σου αρπάξει το μηνιάτικο?

red_monster
22/10/2008, 01:09
Ο στόλος της αστυνομία αποτέλείται απο κάφρους μπατσους οι οποιο τρέχουν σαν τρελοι , περνάνε με κόκκινο ,παραβιάζουν προτεραιότητες και άλλα πολλά επειδή νομίζουν οτί έχουν εξουσία. Και αυτό συμβάνει είτε είναι ένστολοι έιτε όχι.

Στην γειτονία μου έχω μπάτσο με μηχανή χωρις
πινακίδες-καθρέφτες-τέλη κλπ, με φασαριόζικες εξατμίσεις που οδήγει με πολιτικά σαν να είναι ο άρχων του δρόμου


λίγο offtopic αλλά δν παλεύονται πλεον