PDA

View Full Version : savourwthika



DeadEye
22/10/2008, 01:04
exasa ton elegxo ths fz6n me peripou 130 kmh sthn diadromh pyrgo - athina 30 km prin thn patra . taksideua nuxta gurw stis 00:30 kai apo fovo mhn mou petaxtei kanena zwaki sthn ethniki k to pathsw k savourwthw , eixa afhsei ena amaksi mprosta mou na proporeuetai gia prostasia , kai gia na mou fwtizei ton dromo , taktiki pou thn xrhshmopoiousa suxna sto parelthon gia nuxterines diadromes ...

auto akribws omws htan to sfalma , giati to autokinito mou ekleine to optiko pedio , kai den eida tis megales apanwtes lakouves ( nomizw 6 se ari8mo ) . to amaksi perase apo epanw xwris problhma , enw egw tis eida sta 5 metra mprosta mou k den prolava na antidrasw .

peftw sthn prwth , feugei to timoni aristera , alla mazeuetai , peftw sthn deuterh skai to timoni terma deksia alla aisthanomai oti tha krath8ei orthia , peftw sthn trith kai termatizei to timoni aristera k menei kollhmeno enw tautoxrona egure h mhxanh pros ta deksia k etoimazotan na me plakwsei ... olo to skhniko den krathse panw apo 1 me 2 sec .

eytuxws den panikovli8hka k otan antilif8ika oti den swzetai h katastash k etoimazetai na mou magkwsei to podi afou eixe gurei sxedon katheta ston dromo , thn afhnw teleutaia stigmh kai gurna pros ta pisw me ta xeria k to proswpo pros ta katw ... h 1h epafh me thn asfalto den htan sfodrh giati epesa apo mikro upsos ( otan eixa gurei me thn mhxanh hmoun gurw sta 20 cm apo ton dromo ) ... arxisan apanotes toumpes koulouriasmata sthn eu8eia tou dromou , den tis metrhsa giati exw ena keno mnhmhs , to epomeno pragma pou suniditopoihsa einai na vriskomai mproumhta ston dromo , na sernomai akoma me megalh taxuthta , kai na vlepw to aristero mou xeri na trivetai panw sthn asfalto , antanaklastika shkwsa to xeri mou gia na anagkasw to swma mou na sunexisei tis toumpes kai na stamathsei na sernetai .
sunexisa tis toumpes mexri pou eftasa sthn boh8htiki lwrida tou antithetou reumatos, opou k stamathsa ligo prin thn kolwna ... ekana ena varelaki me osh dunamh mou eixe apomhnei gia na mpw sta xorta k na fugw ap ton dromo .

Eniwsa na pnigomai , den mporousa na anasanw apo to xtuphma sta pleura kai evgala asunais8hta to kranos ( kserw mlkia m alla tespa )

Ta paidia ap to proporeuomeno amaksi me katalavan , stamathsan k phran thl to nosokomhako ( ta euxaristw pragmatika gia thn voh8eia tous ) to opoio hr8e mesa se 10 lepta k me phre gia rio .

Oso kai an sas fainetai periergo , den eixa tipota sovaro , opws edeiksan oi eksetaseis ! 04.30 ta kshmeromata eixa parei ekshtirio kai hr8e o aderfos m kai me phre me to amaksi ... efuga perpatwntas ! Ektos apo molopes , gdarsimata , kapsimo sta daxtula tou aristerou xeriou , plhges kai priksimo sta gonata kai ston deksi astragalo , kai enan dunato pono otan anapnew apo thn aristerh pleura den eixa oute ena katagma !

Na shmeiwsw oti foraga mpoufan kai gantia dermatina me prostasies , kai gia kalh mou tuxh den erxotan kapoios ap to antitheto reuma !

Thn epomenh mera phga ston topo tou atuxhmatos kai eida oti h mhxanh eixe shr8ei gia 150 m peripou , egw vrethika kammia 50aria m apo thn mhxanh, ara prepei na sur8hka gia kammia 100aria metra ara einai kai san 8auma pou den epa8a tpt!

A, h mhxanh egine kwlos ...

DimChios
22/10/2008, 02:15
Φιλε περαστικά σου και πάλι καλα που εσυ εισαι ΟΚ!
Η μοτο, οσο κι αν "ποναει" θα φτιαξει κι αυτο ειναι το λιγοτερο με τετοιο σκηνικο που επαθες!

Να ο εξοπλισμος τι κανει! Βεβαια ησουν και τυχερος που δεν ερχοταν κανεις απο απεναντι και δεν βρηκες και καπου σε σταθερο σημειο!

Τα πονακια που νιωθεις ειναι λογικοτατα, το καταλαβαινεις φανταζομαι! Αφου δεν εχεις ομως ουτε καν καταγμα, εισαι πολυ τυχερος!

Κωλοδρομος ΚΑΙ αυτος ρε γμτ!

Περαστικα και συντομα να εισαι κομπλε!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

vthn
22/10/2008, 02:29
Φιλε περαστκά και ποτέ ξανά!!!!!!!!!!

idomeneas
22/10/2008, 02:35
καταρχήν περαστικά, και σιδερένιος...
δεν ξέρω αν αυτό που θα σου πω θα σε ανακουφήσει,
αλλά καλό θα ήταν να
φωνάξεις την τροχαία να καταγράψει το γεγονός,
αν και έχει είδη καταγραφεί λογικά από το ασθενοφόρο,
έτσι ώστε να ζητήσεις αποζημίωση λόγω της κακοτεχνίας του δρόμου...

slowman
22/10/2008, 03:40
φίλε μου περαστηκά και σε σένα και στη μηχανή!αφού δεν έπαθες τίποτα σοβαρό ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΕΣ!!!Η μηχανή φτιάχνετε!
Όλοι έχουμε χαροπαλέψει από κακοτεχνίες έσυ ήσουν πιο άτυχος δυστηχώς.
Μη τους αφήσεις σε καμιά περίπτωση όπως έχουν κάνει άλλοι.Ξεκίνα με δικηγόρο άμεσα για αποζημίωση.Μπορεί να σου φαίνετε μεγάλη ιστορία τώρα αλλά άμα δε το κάνεις θα το μετανιώσεις.Πρέπει να μας σκοτώσουν όλους δηλαδή;

DeadEye
22/10/2008, 04:07
euxaristw gia ta kala sas logia ... Otan me mazepse to asthenoforo , me rwthsan ta paidia pws sunaivei to skiniko , kai tous lew epesa mesa se apanotes lakoubes , gmw tous dromous tous ktl ktl ktl , kai mou apantaei asteieuomenos me ena platu xamogelo , - e , kane mhnush ston dhmo , xaxaxa ... den nomizw na vgei tpt me mhnush .

Sto shmeio pou epesa , thn epomenh mera pou eixe fws , eida sto xantaki pou hmoun , anamesa sta xorta , oti antallaktiko thes , kathreptes , profulakthres , manetes , flasakia , spasmena plastika prepei nanai gnwsto shmeio gia stoukes , logo ths kakhs katastashs tou odostrwmatos . Exw traviksei foto aptis lakoubes , otan paw athina tha tis anaivasw na tis deite k tha katalavete giati den mazeuotan me tpt h mhxanh!

pantos gia toso sirsimo pou efage to fazeraki , mou fainetai oti kala krathse ... einai gero skari , san kai emena ena pragma ! Mono h deksia pleura egine kolos ... aristera einai san kainourgia . to mono pou me anushxei einai to kapaki to deksi tou kinitira pou espase k etrekse olo to ladi apo kei ... kata ta alla espasan marspiedes , plastika , xeroulia , sxara, timoni , flasakia , profulakthras , alla auta ftiaxnontai

A , na tonisw oti h mhxanh stamathse na sernetai gurw sta 10 cm apo kolona , panw se kati xorta , tuxh mesa sthn atuxia , den vrikame se kanena sta8ero shmeio , oute gw oute h mhxanh ..

DeadEye
22/10/2008, 04:16
pws anaivazw foto ?

nakedorange
22/10/2008, 06:18
Αφου εισαι εσυ καλα,ειναι ολα καλα...περαστικα λοιπον και ποτε ξανα.

Νομιζω και εγω οτι "πρεπει" να διεκδικησεις οτι μπορεις, για τις σωματικες και υλικες βλαβες που υπεστης εξαιτιας της κακοτεχνιας του δρομου!

alximistis
22/10/2008, 06:27
Φιλαράκι... τι να σου πω. Ήσουν εξαιρετικά τυχερός. Δεν έφυγες με λίγα και το ότι τη σκαπούλαρες μόνο με τέτοια τραύματα δείχνει πως μάλλον αντέδρασες σωστά και ότι ήσουν σούπερ τυχερός. :)
Να σαι πάντα καλά και μακάρι ποτέ ξανά κάτι τέτοιο. :) Ούτε και μικρότερο αν γίνεται.
Φωτό ανεβάζεις εύκολα. Όταν βάζεις ένα ποστ γράφει κάτω από το μήνυμα επισύναψη αρχείου. Εκεί σου λέει τα υπόλοιπα. Πρόσεχε μόνο το μέγεθος γιατί μπορεί να σου σπάσει τα νεύρα με το "είναι μεγάλο το αρχείο" κλπ. :D

TROOPER
22/10/2008, 06:51
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΦΙΛΕ !!!!!

τι να πω πια.....:sick: :sick: :sick:

filipp0s
22/10/2008, 07:17
περαστικα φίλε...:sick:

AVATOS
22/10/2008, 08:51
Περαστικά φίλε!
Εσύ να είσαι καλά! Τα υπόλοιπα καλό θα ήταν να τα διεκδικήσεις ως αποζημίωση.
…δεν φτάνει που κινδύνεψε η ζωή σου, να πληρώσεις κ από
πάνω κ να κινδυνεύουν κι άλλοι…;

sapila racing
22/10/2008, 09:55
Φίλε μου τι να σου πω.

Ευτυχως που την γλύτωσες φτηνα, αλλά εγω στη θέση σου θα εκανα μύνηση και θα τους έτρεχα μέχρι να αποζημιωθώ.
Οπως και να χει, περαστικά και ας μην ξανατύχει τέτοια πΕρίπτωση σε κανέναν!

road spirit
22/10/2008, 10:08
περαστικά φίλε και ποτέ ξανά

είσαι καλά και αυτό έχει σημασία τώρα.

μια εμπειρία που θα σου έμαθε το ατύχημα αυτό: όταν είμαστε πίσω απο προπορευόμενο αυτοκίνητο, πατάμε στο ίχνος των τροχών του, δεν καθόμαστε στη μέση, και ο λόγος είναι αυτό που σου συνέβη.

περαστικά και πάλι

idomeneas
22/10/2008, 10:14
μπορείς να ζητήσεις αποζημίωση λόγω κακοτεχνίας του δρόμου...
έχω δει παρόμιες περιπτώσεις που δικαιώθηκαν....
καλό θα είναι να μην το αφήσεις...

the_passenger
22/10/2008, 11:13
Φίλε περαστικά και πάντα όρθιος! σημασία έχει που είσαι καλά!!!

( Στη θέση σου οπωσδήποτε θα έβαζα δικηγόρο!!! Φωτός από το σημείο, τις λακκούβες, τη μηχανή, τον εξοπλισμό σου, και μάρτυρας το μπροστινό αυτοκίνητο νομίζω θα είναι ικανά και αναγκαία..)

Πάντα καλά!!!
:beer:

FZMAN
22/10/2008, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Φίλε περαστικά και πάντα όρθιος! σημασία έχει που είσαι καλά!!!

( Στη θέση σου οπωσδήποτε θα έβαζα δικηγόρο!!! Φωτός από το σημείο, τις λακκούβες, τη μηχανή, τον εξοπλισμό σου, και μάρτυρας το μπροστινό αυτοκίνητο νομίζω θα είναι ικανά και αναγκαία..)

Πάντα καλά!!!
:beer:
Συμφωνώ απόλυτα και εγώ. Κυνήγησε τους υπεύθυνους γι αυτό το χάλι. Αν και είμαστε στην Μπανανία που δύσκολα βρίσκεις το δίκιο σου πιστεύω ότι κάτι μπορεί να καταφέρεις μιας και έχεις και μάρτυρες.

LARISEOS
22/10/2008, 17:10
και σιδερένιος!


η προστασία μετράει..... αλλα δεν μπορω να καταλαβω,,,,,βγαλε μια φωτο τησ λακκούβες ρε σει,,,,

δεν μπορεί τωσο εύκολα να σκοτωνόσαστε........? ετσι ειχα πεσει με ενα scooter μια φορά.....χαλαρα!

apav
22/10/2008, 17:44
Περαστικά! :wave2:

ΥΓ Έχω την εντύπωση ότι ο δρόμος έχει ήδη χαρακτηριστεί "υπό παράδοση" αφού πρόκειται να αρχίσουν τα έργα. Παρ' όλα αυτά, κυνήγησε το.

Tpap
22/10/2008, 18:23
Δύο πραγματάκια από μένα:
1. δεν ''βρήκες'' σε αντιθέτως ερχόμενο όχημα...
2. δεν ''βρήκες'' σε μπάρες...

περαστικά, φίλε.
Η μηχανή φτιάχνεται, δεν έχει τίποτε. :beer: :beer:

mats8282
22/10/2008, 18:32
Περαστικα ρε αδερφε...Αλλα μην το αφησεις ετσι...Κανε δηλωση και βαλε μπροστα την νομικη προστασια της ασφαλειας σου.

Παρε αντιγραφο του συμβαντος απο το νοσοκομειο.Ελπιζω να κρατησες τα στοιχεια του αυτοκινητου που ηταν μαρτυρες του περιστατικου.Αν ειναι Ε.Ο. υπευθυνο ειναι το υπουργειο απο οσο γνωριζω,θα στα πει καλυτερα ο δικηγορος.

Αμαρτια ειναι...

Δεν παμε ποτε πισω ακριβως απο αυτοκινητο γιατι δεν βλεπουμε τι περναει απο κατω του...Στην ευθεια μιας ροδας του ή το προσπερναμε ή κοβουμε να φυγει πιο μπροστα ωστε να βλεπουμε δρομο.

:beer:

Aggelos_SV
22/10/2008, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

μια εμπειρία που θα σου έμαθε το ατύχημα αυτό: όταν είμαστε πίσω απο προπορευόμενο αυτοκίνητο, πατάμε στο ίχνος των τροχών του, δεν καθόμαστε στη μέση, και ο λόγος είναι αυτό που σου συνέβη.




Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282

Δεν παμε ποτε πισω ακριβως απο αυτοκινητο γιατι δεν βλεπουμε τι περναει απο κατω του...Στην ευθεια μιας ροδας του ή το προσπερναμε ή κοβουμε να φυγει πιο μπροστα ωστε να βλεπουμε δρομο.


Σωστά.

Προσωπικά,την νύχτα αφήνω ένα αυτοκίνητο μπροστά μου και κάθομαι καμιά 100άρα μέτρα πίσω,αλλά όχι στην ίδια λωρίδα,για να μπορώ να βλέπω το άδειο μέρος της λωρίδας μου που φωτίζεται από τα φώτα του...και όσο πιο κοντά γίνεται στην λευκή διαγράμμιση..η όποια ανωμαλία του δρόμου ή κάποιο καφάσι/ανεπιβεβαίωτη κυλίδα/κλπ θα τονιστεί στο φόντο του άσπρου.

mrdaellis
22/10/2008, 19:22
φιλε μου περαστικα!!! και εγω απο φρεσκια πτωση ειμαι και καταλαβαινω!!! παντως 8α συμφωνισω με τον idomenea μπορεις να αποζημιωθεις απο τον δημο για τισ κακκοτεχνιες!! μην τους αφησεις! θα τα ταλαιπωρηθεις λιγο αλα θα τα παρεις... περαστικα!!

pilotos_xtreme
22/10/2008, 20:43
να κανεις ολα τα απαραιτητα για να ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣ λογο κακοτεχνιων του δρομου. φιλε κοντεψες να σκοτωθεις γιατι καποιοι ξυσαν τα ...... τους και δεν εφτιαξαν τον δρομο η τον εφτιαξαν τοσο σκατα ωστε να κανει λακουβες. δικαιουσε αποζημιωση και κυνηγησετο οσο μπορεις.κοψτους τον κωλο....

περαστικα κ παντα ορθιος σου ευχομαι!!

XJR_Billy
23/10/2008, 08:29
Φίλε περαστικά. Ήσουν τυχερός, όντως, μέσα στην ατυχία σου. Χειρίστηκες καλά την περίπτωση και το βασικό είναι ότι εσύ δεν χτύπησες. Άλλη μια φορά ο εξοπλισμός αποδυκνείεται σωτήριος.

Πάντως, θα συμφωνήσω με ότι έγραψαν όλα τα παιδιά. Μην αφήσεις το πράγμα έτσι. Δεν είναι μόνο το θέμα χρημάτων που θα φύγουν από την τσέπη σου, είναι η ψυχική οδύνη που περνάς μετά από κάθε πτώση, είναι να βλέπεις τη μοτοσυκλέτα που αγαπάς και προσέχεις σε άθλια κατάσταση, είναι και οι ανεύθυνοι και εγκληματίες που ευθύνονται για τον τραυματισμό και το θάνατο πολλών συνανθρώπων...

Ξέρω, μεγάλα λόγια, αλλά τουλάχιστον αξίζει να προσπαθήσεις να πάρεις μία αποζημίωση.

Μην το αφήσεις να περάσει έτσι.

Καλή επιτυχία και καλή ανάρρωση. Να'ναι τα χειρότερα αυτά.

KaTaNaS
23/10/2008, 09:13
περαστικά φιλαράκι και συγχαρητηρια για την ψυχραιμία σου τις στιγμές της πτώσης!

τραβα φωτογραφιες και κινησου νομικά

αναψε κι ενα κερακι που εισαι εδώ και γράφεις και απλά πονάς οταν περπατας για μερικες ημερες!




:wave2:

DeadEye
25/10/2008, 15:55
pic


146370

DeadEye
25/10/2008, 16:00
Παιδια θελω να σας ευχαριστησω ολους για τα καλα σας λογια , και σας ευχομαι να ειστε παντα ορθιοι και πιο προσεκτικοι απο μενα. Μετα απο σκεψη αποφασησα να μην το κυνηγησω το θεμα γιατι κ αποζημιωση να παρω , θα ειναι μετα απο μια χρονοβορα και ψυχοφθορα διαδικασια . Να πω κιολας οτι δεν θα περισσεψουν και χρηματα για δικηγορικα μετα απο τις επισκευες της μηχανης.

Απο την φοτο ελπιζω να καταλαβενετε πως εφυγα απο τον δρομο ...

dimokritos
25/10/2008, 16:04
οι γνωστες και πολύ ύπουλες λακούβες που υπάρχουν σε όλη την επικράτεια. συνήθως συναντώνται σε μικρά κοπάδια..

παλικάρι περαστικά πρώτα σε σένα και μετά στην κούκλα σου. :wave2: :wave2:

DeadEye
25/10/2008, 16:06
Λιγο πριν το εικονοστασιακι εφυγα , η μηχανη εφτασε στην 2η κολωνα αριστερα , λιγα εκατοστα πριν ακουμπισει , εγω εφτασα μεχρι λιγο πριν την 1η κολωνα , λιγο πριν τα χορτα-χωματα .
Ο αδερφος μου που δουλευει τον αξονικο σε νοσοκομειο και εχει δει πολλα , μου λεει ειναι απιστευτο οτι δεν ειχες ουτε ενα καταγματακι , ουτε καν στον καρπο που ειναι πολυ συνηθισμενο σε τετοιες πτωσεις .


146374

Road67
25/10/2008, 20:41
Φυσικά και είναι μια άποψη σε νυχτερινό ταξίδι να είσαι πίσω από τουτού αλλά όχι κολλητά του στη μεγαλύτερη δυνατή απόσταση ώστε να βλέπεις και ποτέ νοητά ανάμεσα στα φανάρια του αλλά είτε δεξιά και προς το κέντρο, είτε αριστερά. Κι επειδή ανέφερες τα ζωάκια έχε υπ' όψη σου οτι είναι πιθανό σε τέτοια περίπτωση το προπορευόμενο όχημα είτε να κάνει ελιγμό είτε να τσαρουχώσει φρένο και να βρεθείς ιπτάμενος ειδικά αν είσαι πολύ κοντά.
Τέλος δε θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά όπως φαίνονται αυτά που ονομάζεις λακούβες στις φωτό σωνόταν η κατάσταση. Πιστεύω οτι χειρίστηκες άριστα το θέμα της πτώσης αλλά την πορεία απ' το πρώτο ψαράκι μέχρι και πριν την πτώση μάλλον έκανες λάθος χειρισμούς.
Μου έχει συμβεί το πλέον χειρότερο χωρίς σήμανση να έχουν κάνει αυτό το σαγρέ στην άσφαλτο για να κάνουν μετά μπάλωμα και να το έχουν αφήσει έτσι και μάλιστα να ξεκινάει από λακούβα και δεν έπεσα. Κι όχι μόνο μια φορά.
Μια τελευταία ερώτηση : Μήπως έχασες την προσήλωση σου;
Να 'σαι καλά παλικάρι και να προσέχεις πολύ.

DeadEye
26/10/2008, 03:34
nasai kala
Road67 gia thn apopsh sou kai gia ta kala sou logia. Auta pou onomazw lakoubes den mou afhsan kai polla perithwria gia opoiadhpote kinhsh. Endxwmenos kapoios poio empeiros odhgos na kataferne sthn thesh mou na swsei thn katastash. Egw apla prospathisa na xalarwsw ta xeria mou kai na afhsw thn mhxanh na statheropoihthei meta apo ta apanwta trantagmata sto timoni. Etsi eixa diavasei oti einai swsto na kaneis , na afhseis thn mhxanh na statheropoihthei monh ths, xwris na askeis dunameis sto timoni . Ostoso an kai xalarwsa oso mporousa , sto trito xtuphma tou timoniou , eixe kleidwsei aristera kai den epanerxwtan mono tou , me apotelesma na me riksei deksia .

Thn proshlwsh mou den thn exasa se kammia stigmh , den eimai kanenas kagkouras , den exw kanei pote souza , pote ento , kai den odhgw pote me ena xeri . Panta eimai sugkentrwmenos sthn odhghsh kai skeftomai endexomenous kindunous .

To oti odhghsa pisw apo toutou nuxta , to anagnwrizw san lathos to opoio den tha epanalavw.(kalutera kanena gataki sto dromo , para autes oi lakoubes)

mikios400
26/10/2008, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
έχε υπ' όψη σου οτι είναι πιθανό σε τέτοια περίπτωση το προπορευόμενο όχημα είτε να κάνει ελιγμό είτε να τσαρουχώσει φρένο και να βρεθείς ιπτάμενος ειδικά αν είσαι πολύ κοντά.

σωστά όλα αυτά αλλά κ τα ζώα πολλές φορές κάνουν τις μλκιες τους. Έτυχε μια φορά να "κυνηγάω" ένα φίλο κ να είμαι 15-20μ πίσω του. Περνόντας αυτός κοντά από ένα σκύλο, πηδαει ο βλάκας (σκύλος) στο δρόμο να τον κυνηγήσει..... ο φίλος βέβαια του ξέφυγε αμέσως, οπότε έμεινε ο σκύλος στη μέση του δρόμου σταματημένος, καμαρώνοντας που τον έδιωξε τον κάγκουρα κ εγώ που έχω κόψει τη φάση από την αρχή της να κοντεύω να κάνω έντο! Κ όλα αυτά μέσα στην πόλη με 50χαω.

επίσης έχω δει σκύλο να περνάει αμέριμνος το δρόμο κ να κοιτάει προς μια κατεύθυση, ενώ τουτου που ερχόταν από την άλλη κάνει αλόκληρο ελιγμό για να περάσει αρκετά μπροστά του κ να τον αποφύγει (ο σκύλος κοντά στο πεζοδρόμιο ακόμα) όταν όμως γύρισε κ είδε με την άκρη του ματιού του το τουτου πετάχτηκε από την τρομάτα του ΜΠΡΟΣΤΑ, διασχίζοντας 3 μ δρόμο μπροστά από το τουτου, ενώ η ουρά του ήταν ακόμα στο πεζοδρόμιο της άλλης πλευράς! φτηνά τη γλίτωσε....

να πω τώρα κ μια μλκία ίσως.... δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό, αλλά αν άνοιγες τέρμα το γκάζι στο tankslap και αποφορτιζόταν το μπροστινό, μήπως είχες ελπίδα να το σώσεις;;;; με κάθε επιφύλαξη πάλι, κ πάντα όρθιος στο εξής!

Road67
26/10/2008, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeadEye
Etsi eixa diavasei

Και γενικά να διαβάζεις όσο ανούσιο κι αν σου φαίνεται το τι μπορεί να σου προσφέρουν μερικές γραμμές στο χαρτί ή στην οθόνη μένουν στο μυαλό σου και στην πορεία σου συγκρίνονται με αυτά που ξέρεις και όσα δεν ξέρεις και τελικά τα κάνεις. Έτσι θυμήθηκα σε κάτι που μου έτυχε μια φράση που μου είχε πει ο Sniper και βοήθησε αφού το επεξεργάστηκα αρκετά πιο πριν κι έτσι όταν μου έτυχε ήξερα οτι ήταν κάτι που έπρεπε να χρησιμοποιήσω.

DeadEye
26/10/2008, 17:54
Ηταν τοσο βιαιο το tankslap που εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεσα να το κρατησω το γκαζι . Ειχα στο μυαλο μου , να χαλαρωσω τα χερια μου για να μην τα κανω χειροτερα τα πραγματα , και πρεπει να μου εφυγε τελειως το χερι απο το γκαζι , αρα λογικα πρεπει να φρεναρε με τις στροφες του κινητηρα .

Ο απολογισμος της μηχανης , γυρω στα 500 e ανατλλακτικα , και θα παω να ρωτησω για εσωτερικο καθαρισμο του κινητηρα , γιατι εχει παρει χαλικια κ χωματα μεσα. Ολη η δεξια πλευρα εχει σπασει , μαζι και το καπακι του κινητηρα απο οπου πηρε τα χωματα .
Ξερει κανεις ποσο περιπου θα παει το μαλλι ???

Φαινομενικα δεν εχει παρει το σασι , αρα πιστευω οτι ειναι 100% επισκευασιμη .
Συνολικα παντως δεν νομιζω να ξεπερασει τα 1000 ε η επισκευη .

Θα πρεπει να μαζεψω κ λεφτα για κρανος , μπουφαν , γαντια , μιας και τα παλια γινανε αγνωριστα .

Fireball400
27/10/2008, 22:35
Περαστικά σου,και για την μηχανή μην στεναχωριέσαι,αφού την έβγαλες καθαρή εσύ.Ξεκουράσου λίγο και θα τα φτιάξεις όλα σιγά σιγά:sun: