PDA

View Full Version : ΜΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!



DimChios
22/10/2008, 09:12
Μπαινω αμεσως στο ψητο μιας και καιγομαι!

Θελω, να φυγω απο την εταιρια που ειμαι και ψαχνω ασφαλιστική που να ειναι οκ αλλα να μη μου πιανει το κ@λο!!!

Σε ποιά ειστε και πόσα δίνεται?

Με ενδιαφερει για μοτο άνω των 1000 cc

Βonus Malus 5 max...

Αμεσες απαντησεις παρακαλω γιατι το ξεχασα οτι ληγει!

:beer: :beer: :beer:

kalgeorge
22/10/2008, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μπαινω αμεσως στο ψητο μιας και καιγομαι!

Θελω, να φυγω απο την εταιρια που ειμαι και ψαχνω ασφαλιστική που να ειναι οκ αλλα να μη μου πιανει το κ@λο!!!

Σε ποιά ειστε και πόσα δίνεται?

Με ενδιαφερει για μοτο άνω των 1000 cc

Βonus Malus 5 max...

Αμεσες απαντησεις παρακαλω γιατι το ξεχασα οτι ληγει!

:beer: :beer: :beer: `

kane mou ena til :wave2:

jasondakar
22/10/2008, 09:49
ρε δεν μπορω να σου στειλω πμ??:confused:

λεει οτι δεν το δεχεσε:confused:

τελος παντων

Mineta ασφαλεια αν θες να σου δωσω και το τηλ του ασφαλιστει να ρωτησεις γιατι δεν ξερω πως θα σου παει με τα μπονους μαλ

manhunter
22/10/2008, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μπαινω αμεσως στο ψητο μιας και καιγομαι!

Θελω, να φυγω απο την εταιρια που ειμαι και ψαχνω ασφαλιστική που να ειναι οκ αλλα να μη μου πιανει το κ@λο!!!

Σε ποιά ειστε και πόσα δίνεται?

Με ενδιαφερει για μοτο άνω των 1000 cc

Βonus Malus 5 max...

Αμεσες απαντησεις παρακαλω γιατι το ξεχασα οτι ληγει!

:beer: :beer: :beer:


Στείλε μου το τηλ σου άμεσα
Εγω πληρωνω 110? για 1300 cc
στειλτο εδω
kapostoleris@hol.net

edmarios
22/10/2008, 13:39
Μην αγχωνεσαι απο την ληξη της η ασφαλειας εχει 40 μερες καλυψη απο το επικουρικο!
Εγω πληρωνω για 1300 cc και 1000 cc 152 ευρω τον χρονο! Περισσοτερες πληροφοριες με πμ!

Daemon
22/10/2008, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Μην αγχωνεσαι απο την ληξη της η ασφαλειας εχει 40 μερες καλυψη απο το επικουρικο!
Εγω πληρωνω για 1300 cc και 1000 cc 152 ευρω τον χρονο! Περισσοτερες πληροφοριες με πμ!

Στο ελεγχο της τροχαιας δεν ισχει αυτο.. Σου αφαιρουν την αδεια κανονικα.. :wave2:

edmarios
22/10/2008, 13:52
Με εχει σταματησει τροχαια και τους το εχω πει και δν μου εκαναν τιποτα! Μην επιμενεις υπαρχει νομος πανω σε αυτο που σου λεω!!!!

Φιλικα!

Υ.Γ Η μητερα μου ειναι ασφαλιστρια...!!:smokin:

byron
22/10/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Με εχει σταματησει τροχαια και τους το εχω πει και δν μου εκαναν τιποτα! Μην επιμενεις υπαρχει νομος πανω σε αυτο που σου λεω!!!!

Φιλικα!

Υ.Γ Η μητερα μου ειναι ασφαλιστρια...!!:smokin:

Εγώ ξέρω αυτό που είπε ο deamon. Και αν τύχει και έχεις και κανένα ατύχημα στην "περίοδο χάριτος" που λες, τον ήπιες.

Και στο κάτω κάτω με ποια λογική θα απαιτήσεις κάλυψη απ΄την ασφαλιστική σου, όταν δεν έχεις ανανεώσει το ασφαλιστήριο που σου έχει στείλει 2-3 βδομάδες πριν;

Edit: Τωρα είδα ότι αναφέρεις το επικουρικό. Πιστεύεις δλδ ότι το επικουρικό δεν θα διεκδικήσει την αποζημίωση από ΄σενα; :look:

Daemon
22/10/2008, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Με εχει σταματησει τροχαια και τους το εχω πει και δν μου εκαναν τιποτα! Μην επιμενεις υπαρχει νομος πανω σε αυτο που σου λεω!!!!

Φιλικα!

Υ.Γ Η μητερα μου ειναι ασφαλιστρια...!!:smokin:

Και'μενα μου εχουν παρει την αδεια επειδη ειχε ληξει την ιδια μερα 12μμ και ηταν 10 το βραδυ. Τωρα αν υπαρχει νομος τοτε μαλλον δεν το ξερουν στην ΕΛ.ΑΣ.. :wave2:

Α, και +250 ευρω κλησουλα :alien:

arxaios
22/10/2008, 14:54
Λοιπόν .................
Μήτσο, θα σου δώσω το τηλέφωνο της ασφαλήστριάς μου και θα της πεις ότι σε στέλνω ΕΓΩ συστημένο !!!!
Αν, μετά απ' όλα όσα έχει τραβήξει με εμένα, σε ασφαλίσει .................................




























































..... ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕ ΧΕ@@@Σ !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
22/10/2008, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Και'μενα μου εχουν παρει την αδεια


σου αφαιρουν αδεια κυκλοφοριας για καποιο διαστημα? μεχρι να πληρωσεις? και ποσο?

+250 ευρω? ή και αυτο δεν ειναι φιξ?

Daemon
22/10/2008, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
σου αφαιρουν αδεια κυκλοφοριας για καποιο διαστημα? μεχρι να πληρωσεις? και ποσο?

+250 ευρω? ή και αυτο δεν ειναι φιξ?

Μεχρι να τους πας το ασφαλιστηριο και την κληση πληρωμενη. Αν υπαρχει το ασφαλιστηριο και απλος δεν σου το στειλανε και εχεις ακομα το παλιο πας με το καινουργιο που ξεκινα αμεσως απ'την ωρα που εχει ληξει το προηγουμενο και γλιτωνεις την κληση..

Akatanomastos
22/10/2008, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Μεχρι να τους πας το ασφαλιστηριο και την κληση πληρωμενη. Αν υπαρχει το ασφαλιστηριο και απλος δεν σου το στειλανε και εχεις ακομα το παλιο πας με το καινουργιο που ξεκινα αμεσως απ'την ωρα που εχει ληξει το προηγουμενο και γλιτωνεις την κληση..


οκ, τα 250 εμπιπτουν στο: <<πληρωμη εντος 10(?) ημερων γινονται 125>> ?

MikeG
22/10/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
οκ, τα 250 εμπιπτουν στο: <<πληρωμη εντος 10(?) ημερων γινονται 125>> ?

Εσύ μωρή Λουκριτία γιατί ρωτάς?

Daemon
22/10/2008, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
οκ, τα 250 εμπιπτουν στο: <<πληρωμη εντος 10(?) ημερων γινονται 125>> ?

Τσου :sad:

Akatanomastos
22/10/2008, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Εσύ μωρή Λουκριτία γιατί ρωτάς?

γιατι εχω ενα σκουτερ ανασφαλιστο που χρησιμοποιω που και που

MikeG
22/10/2008, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γιατι εχω ενα σκουτερ ανασφαλιστο που χρησιμοποιω που και που

Ακόμα το περιμένει ο άλλος δηλαδή το σκούτερ....
Ρε καλά είναι τα 400 euros...Άμα είναι να πληρώσεις το μισό σε κλήση βάλτο φωτιά και κάφτω μπροστά στο μπάτσο.


:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Akatanomastos
22/10/2008, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ακόμα το περιμένει ο άλλος δηλαδή το σκούτερ....
Ρε καλά είναι τα 400 euros...Άμα είναι να πληρώσεις το μισό σε κλήση βάλτο φωτιά και κάφτω μπροστά στο μπάτσο.


:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

λεω να το κρατησω τελικα..
για οταν εχω <<περιοδο>> και δεν μπορω να βαραω μανιβελα:lol:

MikeG
22/10/2008, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
λεω να το κρατησω τελικα..
για οταν εχω <<περιοδο>> και δεν μπορω να βαραω μανιβελα:lol:

Θα το φέρεις down town δηλαδή? :wave2:

Akatanomastos
22/10/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα το φέρεις down town δηλαδή? :wave2:

πιθανον, καθετε ετσι και αλλιως, και στην αθηνα δεν πολυβολευει λογω αποστασεων
οταν ανεβαινω θα φερνω την γιαμαχα :winka:

greg64
22/10/2008, 17:19
Δημήτρη γεια σου.

Δεν ξέρω τι κάνει στις απλές ασφάλειες αλλά στα συμβόλαια με ολική κλοπή μία από
τις πιο συμφέρουσες ασφαλιστικές είναι η AIG.

AIG Κηφισίας 119 , 15124 Μαρούσι , 210 8127600

Αν σε ενδιαφέρει η περίπτωση της AIG μπορείς να μιλήσεις και με τους :
EXECUTIVE INSURANCE BROKERS Α.Ε. Σπ. Πάτση 58-60 , 11855 Αθήνα ,
210 3416360 , 210 3416361 , 210 3469549.
Είναι θυγατρική του Σφακιανάκη και σε κάποιες περιπτώσεις πού δεν γίνεται να
κάνεις ασφάλεια απευθείας στην AIG ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν.

tai
22/10/2008, 17:49
για δες ΕΔΩ (http://www.asfalistra.gr/motor/motor1.asp) που και τιμές θα δεις και θα ασφαλιστείς αμέσως

Antwnis
22/10/2008, 20:15
110 eυro το εξάμηνο.
+ 25 οδική βοήθεια.

Στείλε πμ αν δεν έχεις βρει άκρη μέχρι τώρα.

:beer:

Respect
22/10/2008, 21:06
Εγώ είμαι στην Υδρόγειο και πληρώνω 193? το χρόνο.

Στις παροχές συμπεριλαμβάνονται:

Σωματικές βλάβες τρίτων 500.000
Υλικών ζημιών επι πραγμάτων τρίτων μη μεταφερόμενα με το.. 100.000
Αστική ευθύνη έναντι τρίτων στο πορθμείο του καλυπτόμενου :bigcry: 15.000
Κάλυψη νομικής προστασίας 15.000
Υλικές ζημιές από ανασφάλιστο όχημα 9.000
Φροντίδα στο τόπο του ατυχήματος
Προστασία Bonus-malus (κατηγορία 2)

Δοκιμασμένη, εφόσον τα περίπου 2.500 ? ζημιά που έπαθε πέρυσι το Toyota Yaris http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=51569&highlight=Respect πληρώθηκαν στην ώρα τους και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.-!


:beer: :beer:

edmarios
23/10/2008, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εγώ ξέρω αυτό που είπε ο deamon. Και αν τύχει και έχεις και κανένα ατύχημα στην "περίοδο χάριτος" που λες, τον ήπιες.

Και στο κάτω κάτω με ποια λογική θα απαιτήσεις κάλυψη απ΄την ασφαλιστική σου, όταν δεν έχεις ανανεώσει το ασφαλιστήριο που σου έχει στείλει 2-3 βδομάδες πριν;

Edit: Τωρα είδα ότι αναφέρεις το επικουρικό. Πιστεύεις δλδ ότι το επικουρικό δεν θα διεκδικήσει την αποζημίωση από ΄σενα; :look:

Πριν καμποσα χρονια ο θειος μου που δουλευει ταξι ειχε χτυπησει ανθρωπο και μετα τρεις μερες απο το τρακαρισμα πεθανε... ωστοσο μετα το ατυχημα η ασφαλιστικη που ηταν ασφαλισμενο το αμαξι του θειου μου εκλεισε και στο δικαστηριο του ειχαν βγαλει ενα ποσο καπου στις 200.000 ευρω να πληρωσει... Ποιος νομιζεται οτι το πληρωσε? Ο θειος μου που δουλευει ταξι? Πιστευετε οτι ειχε τοσα λεφτα ουτοσωστε να καλυψη αυτο το ποσο??

Και αλλο ενα σκηνικο που με ειχαν σταματησει με το αυτοκινητο περυσι το Σεπτεμβρη.

Μ= Μπατσος , Ε= Εγω

Μ= Καλησπερα! Αδεια , διπλωμα , ασφαλεια και ταυτοτητα
Ε= Οριστε.... Ολα εδω ειναι...
Μ= Το αμαξι σε ποιανου το ονομα ειναι??
Ε= Στις γιαγιας μου του λεω... (αληθεια ηταν στης γιαγιας μου)
Μ= Η ασφαλεια σου εχει ληξει απο τις 19 του μηνα μου λεει... και ειχε 25 ο μηνας.
Ε= ωραια του λεω εφοσον ειμαι καλυμμενος βασει νομου απο το επικουρικο για 40 μερες δεν
πιστευω οτι θα υπαρξει προβλημα ετσι????
Μ= Εεεεε... οχι βεβαια σωστα εχετε δικιο...
Ε=Εκτος αυτου του λεω η μητερα μου ειναι ασφαλιστρια και περιμενω το ανανεωτηριο σημα...
Μ=Καλο απογευμα
Ε= Καλο απογευμα!


Τωρα γιατι εσας σας κοψαν κλισεις...ενας Θεος το ξερει... Και αυτην την στιγμη που μιλαμε το αμαξι μου εχει ληξει η ασφαλεια του απο τις 20/10/08 .... Και κυκλοφορω χωρις σημα χωρις τιποτα η ασφαλεια θα εκδοθει αυριο... Οποιος θελει ας ερθει να μου κοψει κλιση....:smokin:

:beer: :beer:

:wave2:

SnakeMJK
23/10/2008, 09:03
commercial value,

600 κυβικά για 1 χρόνο, 152 ευρώ.

manhunter
23/10/2008, 09:20
Ξέρει να μου πει κάποιος ποιες άλλες ασφαλιστικές, πέραν της inter...... , κάνες ασφάλειες και για κλοπή?
Στο site που έβαλε ο tai , δεν δείχνει καμια να κάνει για κλοπή

Daemon
23/10/2008, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Ξέρει να μου πει κάποιος ποιες άλλες ασφαλιστικές, πέραν της inter...... , κάνες ασφάλειες και για κλοπή?
Στο site που έβαλε ο tai , δεν δείχνει καμια να κάνει για κλοπή

AIG αλλα με καποιο ποσοστω αν θυμαμαι καλα :wave2:

manhunter
23/10/2008, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
AIG αλλα με καποιο ποσοστω αν θυμαμαι καλα :wave2:




Thanks, θα τους καλέσω








:smokin:

mats8282
23/10/2008, 09:55
H AIG καλυπτει κλοπη στο 75% της αξιας αλλα ειναι πολυ πιο φτηνη απο την Ιντεραμερικαν η οποια καλυπτει το 100%.


edmarios σου εκοβε την κληση ανετοτατα...Απλα τον ψαρωσες...Νομικα ο παθων απο ανασφαλιστο θα τα παρει απο το επικουρικο ή απο την εταιρεια του αν εχει Υ.Ζ. απο ανασφαλιστο αλλα εσυ δεν εχεις ασφαλιση οποτε το προστιμο θα πεσει και σε περιπτωση ζημιας θα τα βαλεις απο την τσεπη σου.Η περιπτωση εταιρειας που κλεινει ειναι διαφορετικη.

edmarios
23/10/2008, 10:56
Οκ κρατηστε τις αποψεις και εγω την δικη μου! Ο καθενας οπως το παρει...!!!

Φιλικα παντα...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

byron
23/10/2008, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Πριν καμποσα χρονια ο θειος μου που δουλευει ταξι ειχε χτυπησει ανθρωπο και μετα τρεις μερες απο το τρακαρισμα πεθανε... ωστοσο μετα το ατυχημα η ασφαλιστικη που ηταν ασφαλισμενο το αμαξι του θειου μου εκλεισε και στο δικαστηριο του ειχαν βγαλει ενα ποσο καπου στις 200.000 ευρω να πληρωσει... Ποιος νομιζεται οτι το πληρωσε? Ο θειος μου που δουλευει ταξι? Πιστευετε οτι ειχε τοσα λεφτα ουτοσωστε να καλυψη αυτο το ποσο??

Τωρα γιατι εσας σας κοψαν κλισεις...ενας Θεος το ξερει... Και αυτην την στιγμη που μιλαμε το αμαξι μου εχει ληξει η ασφαλεια του απο τις 20/10/08 .... Και κυκλοφορω χωρις σημα χωρις τιποτα η ασφαλεια θα εκδοθει αυριο... Οποιος θελει ας ερθει να μου κοψει κλιση....:smokin:


Εχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα νομίζω. Ο θείος σου ήταν κανονικά ασφαλισμένος (στην Εγνατία?) η οποία βάρεσε κανόνι. Απ΄την στιγμή που είχε ασφαλιστική κάλυψη την στιγμή του ατυχήματος, το επικουρικό ήταν υποχρεωμένο να πληρώσει τις υποχρεώσεις του μέλους της.
Το ίδιο ισχύει και για ζημιές από ανασφάλιστο όχημα. Το επικουρικό πληρώνει (εκτός και το έχουμε ως κάλυψη στη δική μας), αλλά μετά διεκδικεί τα χρήματα του απ΄τον ανασφάλιστο υπαίτιο του ατυχήματος.

Για την διάρκεια κάλυψης, δεν επιμένω καθώς δεν συνηθίζω να κυκλοφορώ ανασφάλιστος. Το χρονικό διάστημα που λες το αναφέρει κάπου στο συμβόλαιο;

mats8282
23/10/2008, 12:24
Το επικουρικο καλυπτει τον ασφαλισμενο της εταιρειας που εκλεισε για διαστημα 30 ημερων απο την ημερομηνια χρεωκοπιας και οχι για ολη την διαρκεια του συμβολαιου.

Απο εκει και περα αν εχει ληξει η ασφαλεια και δεν εχει εκδοθει ανανεωτηριο,το οποιο υπαρχει αλλα δεν το εχουμε στην κατοχη μας,το οχημα ειναι ανασφαλιστο με οτι προκυπτει απο αυτο.

Το Επικουρικό Κεφάλαιο είναι ένα ταμείο σποζημίωσης των παθόντων από τροχαία, που δεν μπορούν να αποζημιωθούν δια της φυσιολογικής οδού. Συγκεκριμένα το Επικουρικό Κεφάλαιο αποζημιώνει για θάνατο, σωματικές βλάβες, υλικές ζημίες, τα θύματα τροχαίων ατυχημάτων που έχουν προκληθεί είτε από οχήματα αγνώστων στοιχείων ,ανασφάλιστα είτε από οχήματα ασφαλισμένα σε εταιρείες των οποίων ανακλήθηκε η άδεια λειτουργίας ή πτώχευσαν.

http://www.insurancecenter.gr/content.php?action=view&lang=greek&id=6

Δεν ασφαλιζει κανεναν.Μονο αποζημιωνει τους παθοντες απο τα παραπανω.

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=12469&m=E10&aa=2

Οπως εξηγεί ο δικηγόρος και τ. νομικός σύμβουλος της Ενώσεως Ασφαλιστών Ελλάδος κ. Σ. Καλαμίτσης, «αν κάποια ασφαλιστική εταιρεία πτωχεύσει ή ανακληθεί η άδειά της, οι ασφαλισμένοι δεν μένουν ακάλυπτοι. Το Επικουρικό Κεφάλαιο αναλαμβάνει να αποζημιώσει τις ζημίες αλλά και τις σωματικές βλάβες που προκάλεσε ο ασφαλισμένος σε τρίτους, ο οποίος όμως», τονίζει, «θα πρέπει να έχει υπόψη του ότι από τη στιγμή που ανακληθεί η άδεια της εταιρείας έχει 30 ημέρες περιθώριο να ασφαλιστεί σε άλλη». Αυτό σημαίνει ότι αν εμπλακεί σε κάποιο ατύχημα την 31η ημέρα και εν τω μεταξύ δεν έχει φροντίσει να ασφαλιστεί σε άλλη ασφαλιστική εταιρεία, τότε το Επικουρικό Κεφάλαιο αποζημιώνει μεν τον παθόντα, στη συνέχεια όμως διεκδικεί από αυτόν που προκάλεσε το ατύχημα το ποσό που κατέβαλε ως αποζημίωση, επειδή δεν είχε φροντίσει να ασφαλιστεί.



Το ιδιο θα συμβει και με τον ανασφαλιστο,αν ο παθων εισπραξει τα χρηματα απο το επικουρικο.

Μικρή Λουλού
23/10/2008, 17:07
εγω αυτο που δεν καταλαβα ειναι,γιατι ο Μητσος εβαλε ενα ποστ με μεγαλη βιασυνη-αναγκη και δεν εχει μπει καν στον κοπο να απαντησει ή να ευχαριστησει οσους ενδιαφερθηκαν.

edmarios
24/10/2008, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Οκ κρατηστε τις αποψεις και εγω την δικη μου! Ο καθενας οπως το παρει...!!!

Φιλικα παντα...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

mats8282
24/10/2008, 09:05
Ναι ενταξει εσυ εχεις την αποψη σου και εμεις την δικη μας...


Αλλα αν μπει κανενας αλλος και συμμεριστει την ΛΑΘΟΣ αποψη σου και μεινει ανασφαλιστος?


Κρατα την για τον εαυτο σου αφου σου αρεσει τοσο πολυ και μην την βγαζεις παραεξω.



Φιλικα παντα


:wave2: :beer: :beer:

edmarios
24/10/2008, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ναι ενταξει εσυ εχεις την αποψη σου και εμεις την δικη μας...


Αλλα αν μπει κανενας αλλος και συμμεριστει την ΛΑΘΟΣ αποψη σου και μεινει ανασφαλιστος?


Κρατα την για τον εαυτο σου αφου σου αρεσει τοσο πολυ και μην την βγαζεις παραεξω.



Φιλικα παντα


:wave2: :beer: :beer:


Οποιος θα διαβασει τα δικα μου καλλιστα θα διαβασει και τα δικα σας... Ας παρει τη αποφαση του μονος του... Θα απογορευεται να μιλαμε κιολας? η να λεμε την αποψη μας? Πιστευω οτι κανουμε συζητηση εδω περα... Εγω ειπα αυτα που ξερω (ειτε ειναι σωστα ειτε λαθος) και εσεις ειπατε
αυτα που ξερετε. Αν θελει ας συμμεριστει την δικιας σας αποψη την ΣΩΣΤΗ. Οσο για το αν ειναι λαθος η αποψη μου ασε με να το ξερω καλυτερα ως παθων.

Φιλικα,
Καλημερα!

:beer: :beer: :beer: :beer:

mats8282
24/10/2008, 09:54
Καλα ρε μεγαλε.Να κλεισω και το πρακτορειο τοτε να παω να κανω καμμια αλλη δουλεια αφου δεν ξερω.

Οι κουβεντες γινονται για να βγαινει ενα συμπερασμα.Αν δεν γινεται δεκτο απο τον αλλο ειναι μια αλλη ιστορια.

makis206
24/10/2008, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
εγω αυτο που δεν καταλαβα ειναι,γιατι ο Μητσος εβαλε ενα ποστ με μεγαλη βιασυνη-αναγκη και δεν εχει μπει καν στον κοπο να απαντησει ή να ευχαριστησει οσους ενδιαφερθηκαν.

Για κάποιο λόγο ο Δημήτρης έγινε ban μέχρι τη Δευτέρα Θανάση, χαρείτε το τώρα που μπορείτε :lol:

:beer:

edmarios
24/10/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Καλα ρε μεγαλε.Να κλεισω και το πρακτορειο τοτε να παω να κανω καμμια αλλη δουλεια αφου δεν ξερω.

Οι κουβεντες γινονται για να βγαινει ενα συμπερασμα.Αν δεν γινεται δεκτο απο τον αλλο ειναι μια αλλη ιστορια.


Ειπα εγω οτι δεν ξερεις να κανεις την δουλεια σου καλα?? Δημοκρατια εχουμε ολες οι γνωμες μπορουν να ακουστουν... Δεν μπορεις ομως να με αναγκασεις αυτο που λες να το δεκτω. Να το ακουσω , διαβασω ναι.. αλλα οχι να το δεκτω. Συνεχισε εσυ να κανεις την δουλεια σου οπως την κανεις εγω την αποψη μου ειπα και δεν αναγκασα κανεναν να την ακολουθησει. Σε αντιθεση με σενα.
Ελπιζω να καταλαβες... γιατι απο την απαντηση που εδωσες δεν νομιζω οτι καταλαβες και πολυ καλα τι εννοουσα.:winka:

mats8282
24/10/2008, 11:39
Ναι το ειπες.

Απο την στιγμη που θεωρεις λαθος την αποψη μου πανω σε ενα αντικειμενικο ζητημα αυτο ακριβως θεωρεις.Οτι δεν ξερω την δουλεια μου.

Δεν ειναι κατι υποκειμενικο ή τελος παντων διαπραγματευσιμο.Το ξερω ή δεν το ξερω.

Ειναι σαν να πω οτι ο ΟΣΦΠ κερδισε την Γαλατα χθες και να συζηταμε αν οντως την κερδισε ενω εχασε 1-0...

Εσυ λες το ξερω ως παθων,που σε σταματησαν,και εγω λεω οτι το ξερω λογω δουλειας και σου παρεθεσα και λινκς που δειχνουν οτι εχω δικιο.Να σου πω και ποσοι εχουν φαει το 500αρικο και ηρθαν να με παρακαλεσουν αν μπορω να τους βγαλω συμβολαια με χθεσινη ημερομηνια απο την μερα που τους γραψανε?

Εσυ επιμενεις...Τι να πω...Το σταματαω εδω,δεν εχει νοημα....

Ο καθενας εχει την γνωμη του και την λεει.Αν ειναι λαθος ομως και συνεχιζει να την λεει δεν ειναι θεμα δημοκρατιας.Ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.

:wave2:

edmarios
24/10/2008, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ναι το ειπες.

Απο την στιγμη που θεωρεις λαθος την αποψη μου πανω σε ενα αντικειμενικο ζητημα αυτο ακριβως θεωρεις.Οτι δεν ξερω την δουλεια μου.

Δεν ειναι κατι υποκειμενικο ή τελος παντων διαπραγματευσιμο.Το ξερω ή δεν το ξερω.

Ειναι σαν να πω οτι ο ΟΣΦΠ κερδισε την Γαλατα χθες και να συζηταμε αν οντως την κερδισε ενω εχασε 1-0...

Εσυ λες το ξερω ως παθων,που σε σταματησαν,και εγω λεω οτι το ξερω λογω δουλειας και σου παρεθεσα και λινκς που δειχνουν οτι εχω δικιο.Να σου πω και ποσοι εχουν φαει το 500αρικο και ηρθαν να με παρακαλεσουν αν μπορω να τους βγαλω συμβολαια με χθεσινη ημερομηνια απο την μερα που τους γραψανε?

Εσυ επιμενεις...Τι να πω...Το σταματαω εδω,δεν εχει νοημα....

Ο καθενας εχει την γνωμη του και την λεει.Αν ειναι λαθος ομως και συνεχιζει να την λεει δεν ειναι θεμα δημοκρατιας.Ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.

:wave2:


Δεν καταλαβες καλα... Δεν ειπα οτι αυτο που λες ειναι λαθος...Εσυ ειπες οτι ειναι λαθος αυτο που λεω... Εγω για την αποψη σου δεν εφερα γνωμη ουτε απαντησα κατι αρνητικο... Εμενα οταν με ειχαν σταματησει δεν μου εκαναν κατι...και αυτο ηταν ολο... Και αν με ξανα σταματησουν παλι δεν θα μου κανουν... Δεν ειχα προθεση να θηξω την δουλεια σου ουτε με ενδιαφερει στο κατω κατω της γραφης αν την κανεις σωστα η λαθος. Αλλα απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν καταλαβαινεις τι λεω στα ποστ μου!!! Για ξανα ριξε μια ματια και πες μου!

:wave2:

mats8282
24/10/2008, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Τωρα γιατι εσας σας κοψαν κλισεις...ενας Θεος το ξερει... Και αυτην την στιγμη που μιλαμε το αμαξι μου εχει ληξει η ασφαλεια του απο τις 20/10/08 .... Και κυκλοφορω χωρις σημα χωρις τιποτα η ασφαλεια θα εκδοθει αυριο... Οποιος θελει ας ερθει να μου κοψει κλιση....:smokin:

:beer: :beer:

:wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Ε= ωραια του λεω εφοσον ειμαι καλυμμενος βασει νομου απο το επικουρικο για 40 μερες δεν
πιστευω οτι θα υπαρξει προβλημα ετσι????


Αυτα εγραψες.Για ξανακοιτα τα και πες μας αν αυτη ειναι η αποψη σου ή πρεπει να μαντεψουμε κατι αλλο που ισως εννοουσες και δεν το διατυπωσες καλα.

Ο,τι εγραψα ειναι αντιλογος σε αυτα.

ΥΓ Δηλαδη πιστευεις οτι για 40 μερες απο την ληξη του συμβολαιου εισαι ενταξει χωρις ασφαλεια.

byron
24/10/2008, 12:03
Οσα είπατε είναι κατανοητά, και ο καθένας αποφασίζει τι θέλει να κάνει. Ας μην γίνει προσωπικό το θέμα.

edmarios
24/10/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Αυτα εγραψες.Για ξανακοιτα τα και πες μας αν αυτη ειναι η αποψη σου ή πρεπει να μαντεψουμε κατι αλλο που ισως εννοουσες και δεν το διατυπωσες καλα.

Ο,τι εγραψα ειναι αντιλογος σε αυτα.

ΥΓ Δηλαδη πιστευεις οτι για 40 μερες απο την ληξη του συμβολαιου εισαι ενταξει χωρις ασφαλεια.


Ναι αυτα εχω γραψει... Που κολλαει αυτο με το αν κανεις καλα την δουλεια σου η οχι????? Που ειναι το κακο? Ειπα σε αυτα τα ποστ που αναφερεις οτι δεν κανεις καλα την δουλεια σου?? Ψαχνεις λογω για να παμε αντιπαραθεσεις???:D

Και ναι πιστευω οτι αν σου ληξει η ασφαλεια εχεις καλυψη αν οχι 40 ... 30 ημερων.
ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΣΕ ΑΝΑΓΚΑΖΩ ΝΑ ΤΟ ΠΣΙΤΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!

Φιλικα! :beer: :beer: :beer:

mats8282
24/10/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οσα είπατε είναι κατανοητά, και ο καθένας αποφασίζει τι θέλει να κάνει. Ας μην γίνει προσωπικό το θέμα.


Καλα :D


ΥΓ Εμαθα παντως οτι αμα ποτε με πανε κανα δικαστηριο θα πω στον δικαστη οτι εχουμε δημοκρατια και οι 2 εχουμε τις αποψεις μας,εστω αν διαφωνουμε, οποτε ολα καλα :lol:

edmarios
24/10/2008, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οσα είπατε είναι κατανοητά, και ο καθένας αποφασίζει τι θέλει να κάνει. Ας μην γίνει προσωπικό το θέμα.

ΟΚ!:lol: :lol:

SpeakeasyBlues
24/10/2008, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Με εχει σταματησει τροχαια και τους το εχω πει και δν μου εκαναν τιποτα! Μην επιμενεις υπαρχει νομος πανω σε αυτο που σου λεω!!!!

Φιλικα!

Υ.Γ Η μητερα μου ειναι ασφαλιστρια...!!:smokin:

Μην δινεις λαθος συμβουλες στον κοσμο που μπορουν να εχουν σοβαρες συνεπειες, αυτο που λες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ εδω και πολυ καιρο....

SpeakeasyBlues
24/10/2008, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Εγώ είμαι στην Υδρόγειο και πληρώνω 193? το χρόνο.

Στις παροχές συμπεριλαμβάνονται:

Σωματικές βλάβες τρίτων 500.000
Υλικών ζημιών επι πραγμάτων τρίτων μη μεταφερόμενα με το.. 100.000
Αστική ευθύνη έναντι τρίτων στο πορθμείο του καλυπτόμενου :bigcry: 15.000
Κάλυψη νομικής προστασίας 15.000
Υλικές ζημιές από ανασφάλιστο όχημα 9.000
Φροντίδα στο τόπο του ατυχήματος
Προστασία Bonus-malus (κατηγορία 2)

Δοκιμασμένη, εφόσον τα περίπου 2.500 ? ζημιά που έπαθε πέρυσι το Toyota Yaris http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=51569&highlight=Respect πληρώθηκαν στην ώρα τους και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.-!


:beer: :beer:

Ανεξαρτητως τιμης η Υδρογειος ειναι οχι μονο απο τις ποιο υγειεις αλλα και απο τις πλεον [ μακραν] αξιοπιστες.

SpeakeasyBlues
24/10/2008, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μπαινω αμεσως στο ψητο μιας και καιγομαι!

Θελω, να φυγω απο την εταιρια που ειμαι και ψαχνω ασφαλιστική που να ειναι οκ αλλα να μη μου πιανει το κ@λο!!!

Σε ποιά ειστε και πόσα δίνεται?

Με ενδιαφερει για μοτο άνω των 1000 cc

Βonus Malus 5 max...

Αμεσες απαντησεις παρακαλω γιατι το ξεχασα οτι ληγει!

:beer: :beer: :beer:



Σε οποιον ασφαλιστη και να πας να θυμασαι οτι [τωρα πλεον] μπορει να σε ξεκινησει απο το χαμηλοτερο [Προσεξτε] της εκαστοτε Εταιρειας.
Το Β/Μ εχει εμμεσα καταργηθει, και η μπλοφα ειναι οτι μπορεις να καμαρωνεις για το Β/Μ 2 της AIG π.χ. και ο αλλος με Β/Μ 4 της Υδρογειου να ειναι φθηνοτερος!

SpeakeasyBlues
24/10/2008, 19:00
Και να θυμαστε οτι στο τελος καθε χρονιας οι ασφαλιστικες αποτιμουν τις ζημιες τους και τις ριχνουν στο τιμολογιο της επομενης χρονιας.
Αυτο πρακτικα σημαινει οτι η "φθηνη" Ασφαλιστικη του σημερα και που καμαρωνες οτι ξετρυπωσες ειναι η ακριβη του αυριο. Αυτα :beer:

mats8282
24/10/2008, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Σε οποιον ασφαλιστη και να πας να θυμασαι οτι [τωρα πλεον] μπορει να σε ξεκινησει απο το χαμηλοτερο [Προσεξτε] της εκαστοτε Εταιρειας.
Το Β/Μ εχει εμμεσα καταργηθει, και η μπλοφα ειναι οτι μπορεις να καμαρωνεις για το Β/Μ 2 της AIG π.χ. και ο αλλος με Β/Μ 4 της Υδρογειου να ειναι φθηνοτερος!


ΕΘνικη και Αγροτικη,παραδειγμα,δεν ισχυει αυτο.Δεν ριχνουν b/m χωρις αντικατασταση αυτοκινητου ή μεταφορα συμβολαιου σε αυτες κτλ κτλ.Καινουριο αυτοκινητο λοιπον ειναι b/m 10.Οποτε πας το αυτοκινητο σε μια μικρη,το βαζεις στο χαμηλοτερο και το πας το αλλο 6μηνο οπου θες.

Δεν υπαρχει κοινη κλιμακα b/m και για αυτο δεν σημαινει οτι τα ασφαλιστρα της ΕΘνικης,πχ,με b/m 2 θα ειναι τα ιδια με της General Union,πχ,παλι σε b/m 2...Το b/m ειναι συνδεδεμενο με την τιμολογιακη πολιτικη της καθε εταιρειας ξεχωριστα και δεν ειναι κατι κοινο.Η Interamerican πχ δεν εχει καν b/m στα πακετα Autosystem.Ενας <<δεικτης>> ζημιων θα ηταν και οχι κοινη τιμολογιακη πολιτικη.

Δεν εφαρμοστηκε ποτε στην πραγματικοτητα εκτος απο περιπτωσεις που εκαναν πολλες ζημιες.

Ακομα...Η επισημη αναλογια εσοδων-ζημιων στον κλαδο αυτοκινητων στο συνολο της ελληνικης αγορας ειναι 100-120,συμφωνα με εναν διευθυντη της Εθνικης που ηταν προσφατα στο γραφειο μου,και αυτο ισχυει λιγο πολυ για ολες τις εταιρειες.Ελαχιστοτατες ειναι αυτες που θα επιβιωναν απο ασφαλιστρα αυτοκινητων μονο.

DimChios
27/10/2008, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
εγω αυτο που δεν καταλαβα ειναι,γιατι ο Μητσος εβαλε ενα ποστ με μεγαλη βιασυνη-αναγκη και δεν εχει μπει καν στον κοπο να απαντησει ή να ευχαριστησει οσους ενδιαφερθηκαν.


Nα ρε κι ενας που ενδιαφερθηκε! :lol:

Παιδια σας ευχαριστω ΟΛΟΥΣ για τις απαντησεις, βρηκα την ακρη μου, ας ειναι καλα καποιοι φιλοι απο δω μεσα!

:winka:

Δεν απαντούσα γιατί έλειπα στην ξενητιά!

:beer: :beer: :beer:

arxaios
27/10/2008, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
......., βρηκα την ακρη μου, ας ειναι καλα καποιοι φιλοι απο δω μεσα!

Σίγουρα πήγες στην ασφαλίστριά μου εεεεε ;;;;;
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
27/10/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Σίγουρα πήγες στην ασφαλίστριά μου εεεεε ;;;;;
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μη μου βαζεις ιδεες!

:smokin: :winka: