PDA

View Full Version : δρόμοι σκοτώστρες



vamei
22/10/2008, 10:27
Καλημέρα παιδιά. Ελλάδα ζούμε κι έχουμε συνηθίσει και πολλές φορές χωρίς καμμιά αντίδραση στους κακότεχνους δρόμους που πολλές φορές είναι νεκροταφεία. Έχω δει λακούβες άκρως επικίνδυνες για μηναχές και επίσης ατυχήματα σ' αυτές και περνόντας απο τον ίδιο δρόμο μετα από καιρό δεν βλέπω καμμία επιδιόρθωση. Που μπορεί να απευθυνθεί κανείς για να δηλώσει κάποια σημεία δρόμων με μεγάλη επικινδυνότητα. Υπάρχει κάποιο τμήμα της τροχαίας? του υπουργείου δημοσίων έργων? Ξέρετε κάτι? :confused: :mad:

manhunter
22/10/2008, 10:30
Για δες

εδώ (http://www.msfree.gr/pin/)


Ειναι ιδιωτική πρωτοβουλία
Πιστυεω οτι αξίζει τον κόπο


:wave2:

byron
22/10/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vamei
Καλημέρα παιδιά. Ελλάδα ζούμε κι έχουμε συνηθίσει και πολλές φορές χωρίς καμμιά αντίδραση στους κακότεχνους δρόμους που πολλές φορές είναι νεκροταφεία. Έχω δει λακούβες άκρως επικίνδυνες για μηναχές και επίσης ατυχήματα σ' αυτές και περνόντας απο τον ίδιο δρόμο μετα από καιρό δεν βλέπω καμμία επιδιόρθωση. Που μπορεί να απευθυνθεί κανείς για να δηλώσει κάποια σημεία δρόμων με μεγάλη επικινδυνότητα. Υπάρχει κάποιο τμήμα της τροχαίας? του υπουργείου δημοσίων έργων? Ξέρετε κάτι? :confused: :mad:

Εξαρτάται απ΄τον δρόμο. Οι ΕΟ και ταχείας κυκλοφορίας ανήκουν στο ΥΠΕΧΩΔΕ, και οι υπόλοιποι δρόμοι στην τοπική αυτοδιοίκηση. (Δήμους, Νομαρχίες κλπ)

S705
22/10/2008, 10:43
Πιο παλιά είχα πάρει σε αυτό το τηλ. 1521
Είχα δηλώσει μια λακκούβα και μετά από λίγο καιρό είχε μπαλωθεί.

Δεν ξέρω αν θα ισχύει ακόμα

the_passenger
22/10/2008, 11:02
Πράγματι είναι το 1521, ελπίζω να ισχύει ακόμα..

υποτίθεται οτι από εκεί βγαίνει άκρη και δεν αρχίζει το μπαλάκι κράτος-υπεχωδε-νομαρχιά-δήμος-δρόμος-πολυκατοικία-4ος όροφος δεύτερη πόρτα αριστερά..

λεπτομέρειες εδώ:

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=13809&m=A42&aa=1

:wave2:

vamei
22/10/2008, 11:44
Παίρνω 1521 και δεν το σηκώνει κανείς....
Νέκρα. Όλα γίνονται για λίγο καιρό και μετά? Έχουν απεργία σήμερα τα Δημόσια ή δεν παίζει κάτι τέτοιο?

mats8282
22/10/2008, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εξαρτάται απ΄τον δρόμο. Οι ΕΟ και ταχείας κυκλοφορίας ανήκουν στο ΥΠΕΧΩΔΕ, και οι υπόλοιποι δρόμοι στην τοπική αυτοδιοίκηση. (Δήμους, Νομαρχίες κλπ)

Δεν παει ακριβως ετσι,εκτος αν τα αλλαξανε...

Δρομοι που περνα δημοσια συγκοινωνια ανηκουν στο υπουργειο.Στους υπολοιπους δρομους ειναι υπευθυνοι οι δημοι.

Αυτο μου ειχαν πει οταν το εψαχνα μετα απο τουμπα λογω κακοτεχνιας πριν 2 χρονια...

zephyr1
22/10/2008, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Για δες

εδώ (http://www.msfree.gr/pin/)


Ειναι ιδιωτική πρωτοβουλία
Πιστυεω οτι αξίζει τον κόπο


:wave2:


Νομιζω τωρα θα αλλαξει το site και θα λεει : καρφωστε που υπαρχει ασφαλτος. :rotflmao:

Δεν τα βαζουν ολα , γιατι θελει καλο υπολογιστη για να τα σηκωσει τα ''καρφωμενα'' λακουβια.:bigcry:

vamei
22/10/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Νομιζω τωρα θα αλλαξει το site και θα λεει : καρφωστε που υπαρχει ασφαλτος. :rotflmao:

Δεν τα βαζουν ολα , γιατι θελει καλο υπολογιστη για να τα σηκωσει τα ''καρφωμενα'' λακουβια.:bigcry:

Το δήλωσα κι εκεί. Θα κάνουν τιποτα? θα δείξει... Καμμένη γη και λακούβα γη.