PDA

View Full Version : ΤΙΜΗ ΓΙΑ Xr...ΗΜΑΡΤΟΝ!



Σελίδες : [1] 2

antoma
23/10/2008, 15:05
ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ,ΘΕΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ XR ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ.

ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ Ή ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ???

DUKASII
23/10/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ,ΘΕΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ XR ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ.

ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ Ή ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ??? ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΤΟ ΚΑΙ 10 ΧΗΝΕΣ ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕς ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΖΗΤΑΣ..ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ.
..

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ..ΔΕ ΠΑΣΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΕΦΑΝΑ ..ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑς..ΓΙΑ ΠΑΝΤΡΕΙΑ ΣΕ ΚΟΒΩ..:lol: :rotflmao:

Operater
23/10/2008, 15:30
Καλοπούλητο !!! :beer: :beer: :beer:


το Dall'ara είναι το μηχανάκι που καβαλάει ο Πανούσης? :D :lol:


:beer:

Julius
23/10/2008, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ,ΘΕΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ XR ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ.

ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ Ή ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ???


mporeis na koitakseis Xrysi eykairia na dei times pou pouliounte

pantos ontos h timi pou to dineis einai eksofreniki nomizo, gia mixanaki trietias me 20.000 xiliometra kai texnologia kai look dekaetias. kala ok to look einai ypokeimeniko

tespa opos kai na exei... ean viazese na to doseis gia na pareis ta xrimata pese, pese poly


ean oxi asto kai opote (kai ean) poulithei

antoma
23/10/2008, 16:09
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΤΕ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΛΟ XR.
ΕΙΝΑΙ ΤΟ DALL'ARA ΠΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΧΕΙ 9200.
ΚΙ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΩ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.
ΤΟΣΟ ΠΥΛΙΟΥΝΤΑΙ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ???ΘΑ ΦΡΙΚΑΡΩ.ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΑΙΟ ΛΟΥΚ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ 6 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΣΟ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ.
ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΙΜΕΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ..
ΙΣΩΣ ΝΑΜΑΙ ΛΑΘΟΣ...

sapila racing
23/10/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΤΕ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΛΟ XR.
ΕΙΝΑΙ ΤΟ DALL'ARA ΠΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΧΕΙ 9200.
ΚΙ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΩ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.
ΤΟΣΟ ΠΥΛΙΟΥΝΤΑΙ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ???ΘΑ ΦΡΙΚΑΡΩ.ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΑΙΟ ΛΟΥΚ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ 6 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΣΟ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ.
ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΙΜΕΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ..
ΙΣΩΣ ΝΑΜΑΙ ΛΑΘΟΣ...

Eίσαι λάθος.

Καινούριο μπορεί να εχει 9 αλλά αυτα τα μηχανάκια χάνουν αμέσως την αξία τους, πόσο μάλλον μετα απο 3 χρόνια και αρκετά προς πολλά χιλιόμετρα για τέτοιο μηχανακι.

πχ στην Γαλλία πουλάει ενας ενα του 2006 , 6000 ευρω κι εχει 2000 χλμ, ειναι στην ουσία καινούριο.
Αλλος στην Ιταλία πουλαει ενα σαν το δικό σου 3000.

Και στη Ελλάδα ειναι και πολύ σπάνιο, οπότε ακόμα πιο ασχημη μεταπώληση.

Εσύ ρώτησες, αλλιώς δεν θα έλεγα τίποτα. :wave2:

antoma
23/10/2008, 16:29
ΔΕΚΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ.
ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΙΤΑΛΙΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΦΑΖΕΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ.
ΑΥΤΟ ΠΕΡΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ KTM ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ.ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ XR.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ.ΠΑΩ ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΚΑΙ ΣΦΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.Ε ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ.ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.
ΓΙΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΒΑΣΙΚΑ.ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ HUSABERG ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΣΑΙ ΟΧΙ ΑΠΤΟ DALL'ARA ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΝΤΑΛΑΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΕΙ Ο ΠΑΝΟΥΣΗΣ...
ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ.
ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΞΤΡΑ ΑΞΙΑΣ 2 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ...

ΟΚ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟΥ 06 ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΜΑΜΑ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ(ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ,ΑΛΛΑ ΑΣΤΟ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ..) 6,ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΤΕΜΕ ΠΑΛΙ 6???
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΙΣΩΣ ΝΑΜΑΙ ΛΑΘΟΣ..ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ

vestromas
23/10/2008, 16:51
Εγω που πηρα το vstrom 650 το 2005, 8450ευρο και εχω βαλει επανω εναν σκασμο εξτρα, ποσο νομιζεις οτι πρεπει να το πουλησω;
Εγω λεω 8 χιλιαρικα.
Η πραγματιοτητα ομως ειναι οτι πρεπει να βρω ενα δαχτυλο πανω στο vstrom, για να του περασω την βερα.:lol: :beer: :wave2:

Ktm.Prestige
23/10/2008, 16:52
Φίλε μου , βασικά εαν μπορείς να γράφεις με μικρά γράμματα θα ήταν ότι καλύτερο για όλους μας.
Τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις , κανονικά απαγορεύονται και απορώ που οι admins σε έχουν αφήσει τόσο καιρό να γράφεις έτσι.
Δεύτερον , όπως είπε και ο φίλος Dukas , ελεύθερη αγορά είναι!!!
Δεν είναι αναγκασμένος κάποιος ντε και καλά να το πάρει στην τιμή που το πουλάς!Λογικό και ανθρώπινο είναι να στο παζαρέψει και να σου κατεβάσει την τιμή!!!
Εαν τόσο πολύ σε πειράζει που δε το δίνεις με τα λεφτά που θες πήγαινέ το σε μαγαζί να στο πάρει.
Σκέψου μόνο ότι γενικότερα motard μηχανάκια 2ο χέρι δίνονται σε απίστευτα χαμηλές τιμές!

Εφόσον έχεις μια σοβαρή πρόταση για αγορά της μηχανής σου και εφόσον θέλει να ρίξεις την τιμή , ρίξε την και εσυ εκεί που την θες!!!Εαν πάλι θέλει να την ρίξεις παρακάτω , μην την δώσεις!!!Δεν βρίσκω τον λόγο που εξάπτεσαι!!!

Ο αγοραστής ουσιαστικά καθορίζει την τιμή , πάει και τελείωσε!!

Και έτσι όπως τα έχουν κάνει και οι εταιρείες να ρίχνουν τις τιμές μέσα σε 2 μήνες απο την ημ/νία που το αγόρασες , βράστα!!!
Εδω βλέπεις μηχανές που κάνανε 14000 το 2003-2004-2005 και τώρα πουλιούνται απο 6500 - 9000!
Δεν θέλω να αναφέρω μοντέλα και εταιρείες , κάνε μια βόλτα απο site με μετ/να και ξαναέλα.

Ktm.Prestige
23/10/2008, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Εγω που πηρα το vstrom 650 το 2005, 8450ευρο και εχω βαλει επανω εναν σκασμο εξτρα, ποσο νομιζεις οτι πρεπει να το πουλησω;
Εγω λεω 8 χιλιαρικα.
Η πραγματιοτητα ομως ειναι οτι πρεπει να βρω ενα δαχτυλο πανω στο vstrom, για να του περασω την βερα.:lol: :beer: :wave2:


:rotflmao: :lol:

Μικρή Λουλού
23/10/2008, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
.

ΑΥΤΟ ΠΕΡΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ KTM ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ.ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ XR.
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ.ΠΑΩ ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΚΑΙ ΣΦΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.Ε ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ.ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.

ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ.
ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΞΤΡΑ ΑΞΙΑΣ 2 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ...






κατ'αρχας βγαλε την λεξη "αξιοπιστια" απο το λεξιλογιο σου..
και οταν μιλας για αξιοπιστια,να εισαι σιγουρος οτι τα αντιστοιχα ευρωπαικα στα 20.000 χλμ μια χαρα ειναι.

το οτι ειναι αξιοπιστο μεχρι τωρα δεν ειναι απαραιτητα καλο γιατι μπορει να περιμενει τον ακριβως επομενο για να τα βγαλει ολα..

εδω θα παρακαλουσα τον συντροφο DUKASII να καταθεσει την εμπειρια του με τον συχωρεμενο τον Δουκα του..

αυτο που καποια στιγμη πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι ΟΣΑ λεφτα και να βαζουμε στο μηχανακι,ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΙΣΩ!!!!!

πηγαινε καντο παλι μαμα,πουλα τα αξεσουαρ μονα τους και τοτε θα ερθεις σε μια σχετικη ισσοροπια.
και παλι μεσα θα μπαινεις.

εχω κι αλλα να πω,αλλα θελω να σας αφηνω σε μια αγωνια..:smokin:

Ktm.Prestige
23/10/2008, 17:02
Όχι ρε Θάνο , πές μας μην μας κρατάς σε αγωνία.......:bigcry:

Μικρή Λουλού
23/10/2008, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
Όχι ρε Θάνο , πές μας μην μας κρατάς σε αγωνία.......:bigcry:




....οχι......:smokin:

p@nos
23/10/2008, 17:40
μιας και ανοιγεις θρεντ...


δεν υπαρχει περιπτωση να το δωσεις πανω απο 5 χιλιαρικα...

:wave2:

OldMan
23/10/2008, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
....οχι......:smokin:
Τώρα δηλ. μας έβαλες avatar την φωτό από την Μορφοράχη και μας το παίζεις αλπινιστής ???

:smokin:

makis206
23/10/2008, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τώρα δηλ. μας έβαλες avatar την φωτό από την Μορφοράχη και μας το παίζεις αλπινιστής ???
:smokin:

Ενώ ο άλλος που αναγνώρισε τη Μορφοράχη από μια φωτό 2x3cm βγάζει την ουρά του απ'όξω..:D

stavrogin
23/10/2008, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ενώ ο άλλος που αναγνώρισε τη Μορφοράχη από μια φωτό 2x3cm βγάζει την ουρά του απ'όξω..:D

Και κανονικα η μορφοραχη εχει κατι ραδικια στα δεξια του μονοπατιου αλλα τα μαζεψα την τελευταια φορα που χα ανεβει:p

mats8282
23/10/2008, 18:11
Μονο και μονο επειδη εχει μανιβελα ειναι δυσκολο να το πουλησεις.Ειναι και μονοκυλινδρο και πολυ εξειδικευμενο μηχανακι...Ειχα ΤΤR το οποιο αγορασα εντουρο 4500Ε τοτε.Το εκανα μοταρντ,του εβαλα σελιτσα,εξατμιση κλπ κλπ αξεσουαρ με κοστος καπου στο χιλιαρικο εξτρα.

Το εδωσα ανταλλαγη καπου στα 3200-3500 ευρω 2 χρονια μετα...Ολοι οι εμποροι κτλ το πρωτο που λεγανε

<<Το μανιβελατο ειναι?>>

Μεχρι και 2,000ευρω μου ειχε πει ενας παπαρας για ανταλλαγη...Εγω του απαντησα βεβαια οτι για 2,000 ευρω το καρφωνω με 5 σαρανταπενταρες στον τοιχο μονο να το βλεπω....

Εκτος αυτου φταιει και η ΚΤΜ...Ναι ναι η ΚΤΜ...Γιατι να παρω Χοντα 3ετιας και να μην περιμενω να βγουν τα ΚΤΜ του 09 ωστε η ΚΤΜ να βγαλει το στοκ του 08 καινουριο στα 7500-8000 ευρω.Οπως συνηθιζει αλλωστε.

Δεν πουλησε και πολλα το μοντελο σου...





















































Σου δινω 1500 ευρω,δεχεσαι?

:lol:

arxaios
23/10/2008, 18:24
Φίλε μου Fazer FZ6 του 2005 με 8500 χλμ και σε κατάσταση βιτρίνας το έδωσα 5000 Ε πριν ένα χρόνο (στην εγγύηση ακόμη) ........... και μάλιστα στην επαρχία που η προσφορά δεν είναι τόσο μεγάλη ..............

Τώρα εσύ τι λες ..................

Ένα XRάκι είναι ΠΑΝΤΑ ένα XRάκι ................. είτε Dall'Ara είτε Bithi'Kotsi ..............

Δικό σου είναι κατά τα άλλα .............. όσο θέλεις το δίνεις ..................... αν το δώσεις !!!

makis206
23/10/2008, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Και κανονικα η μορφοραχη εχει κατι ραδικια στα δεξια του μονοπατιου αλλα τα μαζεψα την τελευταια φορα που χα ανεβει:p

Εσύ μαδάς τον κήπο μου ΡΕ ;;;:mad:


:lol:

Sapadak
23/10/2008, 18:35
Φιλαρακι

Αν σου φαινονται μικρα τα νουμερα που ειπαν οι αποπαΝ, ειτε το κρατας μεχρι να πουληθει στα εξηνταδυο κατοσταρικα ειτε αν βιαζεσε το πουλας χαμηλοτερα (οπου αντικειμενικα ειναι η πραγματικη του αξια)


Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
είτε Dall'Ara είτε Bithi'Kotsi ..............



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stergios69
23/10/2008, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τώρα δηλ. μας έβαλες avatar την φωτό από την Μορφοράχη και μας το παίζεις αλπινιστής ???

:smokin:
ΜΟΤΟ αλπινιστης... :D
Θανάση συνέχισε μη μας κρατάς σε αγωνία...
7500 για το άφρικα (100000 χλμ) είναι καλά; :D

AntoD
23/10/2008, 18:55
Φιλαρακο

πριν 3 χρονια πηρα το GT μου 19.600.....

σημερα δλδ χανω μονο 30% δλδ εσυ το αγοραζεις 13.600.....

εαν ναι παρε με τηλεφωνο...

Το μοτο σου ειναι γενικα ασχημο και οντως περασμενης δεκαετιας λοοκ...τι να κανουμε.

Με 6600 περνω καινουργιο 650...οκ δεν βγαζει 60 αλογα αλλα εχει 3 χρονια εγγυηση...

τι να κανεις...υπομονη...

veletzas
23/10/2008, 19:00
μιας κ ανοιξες την συζητηση,
μια χαρα τιμη ειναι για καποιον που ζηταει να αγορασει XR που σημαινει οτι απευθηνεσαι με το μοτο που εχεις σε περιορισμενο κοινο, γιατι ο αναβατης που θελει απλα ενα sm δεν θα δωσει 6000 να παρει XR
το να κοιταξεις χρυση ευκαιρια δεν λεει κ τιποτα, ή το να συγκρινεις με τιμες του εξωτερικου, ειδικα στα συγκεκριμενα μοτο οτι γουσταρει ο καθενας ζηταει, γιατι θεωρητικα "κρατανε τιμη"
τελος ισως το να μην εισαι τοσο ανυπομονος μπορει να βοηθησει.

υσ.1 αναφορες του στυλ ξυριζει-δεν πιανεται παταει τα παντα σε καλα χερια κτλ δεν βοηθουν κ πολυ
υσ.2 9900 ειναι η τιμη του καινουργιου
υσ.3 κοντερ κ μπροστινο πχ ειναι αυτο που λενε οι αλλοι περασμενης δεκαετιας.

vestromas
23/10/2008, 19:02
Eγω λεω να το αποθηκευσεις ομορφα να το κρατησεις καμια 20αετια και να το βαλει ο sapila στο κουιζ για να περναη η ωρα.:lol:
Τοτε σιγουρα θα βρεθει καποιος που θα το ζηταη στα λεφτα αυτα γιατι θα ειναι εντελως κλασικο.:beer: :wave2:

SeNNinhA
23/10/2008, 19:06
Συμφωνώ και εγώ ότι 6000 είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ τιμή για ενα XR (ότι κι αν είναι αυτό).

Θα σε ρωτήσω ανάποδα:

Έχεις 6000 ζεστά και μετρητά. Τι μηχανάκι (αυτής της κατηγορίας) θα έπαιρνες? Θα αγόραζες το δικό σου σήμερα για 6000 ή θα προτιμούσες κάτι πιο σύγχρονο (και καλύτερο) που ΑΝΕΤΑ βρίσκεις με αυτά τα χρήματα?

Θα σε πάω και πιο χαμηλά. Με 5000 θα το έπαιρνες την ίδια στιγμή ή και πάλι θα το σκεφτόσουν ακόμη?

Στα 4000 σου λέω ότι μόνο τότε θα το σκεφτόσουν σοβαρά να το πάρεις αλλα και πάλι η εμφάνισή του που πρέπει να παραδεχτείς ότι δεν είναι και η πιο σύχρονη θα σε έκανε να το σκέφτεσαι έστω και λίγο. Άλλωστε ποτέ δεν ήταν στην κορυφή το συγκεκριμένο ούτε απο απόδοση κινητήρα ούτε και πλαισίου αναρτήσεων και γι αυτό και δεν πούλησε η έκδοση (που ήταν ακριβή για την κατηγορία).

Ααα, και με 6150 (αν θυμάμαι καλά την προσφορά) παίρνεις το ΧΤ motard του '07 καινούργιο. Πως την βλέπεις την σύγκριση?

Με 3700 γιατί να μην πάρω πάλι αυτό ? (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=68810)

micele
23/10/2008, 19:26
παλικάρι βλέποντας και κάνοντας , μην ξεχνάς ότι είναι και μια νεκρή περίοδος ,μπαίνει το φθινόπωρο, ο κόσμος δεν έχει λεφτά<γνώμη μου> κτλ κτλ
συμφορουμίτης εδώ μέσα ανέφερε να κοιτάξεις στις αγγελίες , για κοίτα για παράδειγμα street πόσο αγοράστηκαν και πόσο πουλιούντε:winka: και όχι μόνο δες και άλλα μοντέλα....έτους,μηνών κτλ στην πλειοψηφία τους ειναι σε κατασταση βιτρίνας,κάποιοι τα σκοτώνουν...κάποιοι βάζουν λογικες τιμές,δες τα και εδω ειμαστε.:beer:

ARISPEED1
23/10/2008, 20:05
Υπομονή κ ψυχραιμία μέχρι να βρεθεί ο κατάλληλος αγοραστής .Ολοι αγοράζουν καινούργια με απειρες δόσεις κ εγγύηση. Υπάρχει ο κατάλληλος αγοραστής και για σένα !

kalant
23/10/2008, 20:06
ας μην εδινες 9 χιλιαρικα για xr...

:wave2:

antoma
23/10/2008, 20:26
ξεκαθαρίζω οτι δεν ειμαι ουτε θυμωμενος ουτε εχθρικος.τα κεφαλαια δεν γνωριζα οτι ειχαν τετοια σημασια.το να θυμωνα δε θα μου εβρισκε πελατη.
τα περι ξυραφιου και λοιπα αν αναλογιστει κανεις το αγοραστικο κοινο που απευθυνομαι θα δει οτι σε μεγαλο βαθμο ταιριαζουν στην αγγελια.
τα ευρωπαικα μετα τα 10-15 χιλιαδες χιλιομετρα θελουν πολλα λεφτα.ειμαι 21 ετων.από 15 εχω motard.ΤΜ,ΚΤΜ,HUSABERG καθως και WRF,CRF.γνωμη σου φιλε,αλλα εγω εχω δωσει ατελειωτα € για ολα αυτα και οτι λεω ειναι αποσταγμα εμπειριων.ισως λιγων,μα πραγματικων.δεν συγκρινεται σε αξιοπιστια με κανενα αντιστοιχο ευρωπαικο.
επισης το προβλημα δεν ερχεται απο τον θεο.εχει σημαδια,που αν ξερεις τα βλεπεις.οσοι ξερουν λοιπον λενε οτι δεν εχει την παραμικρη πιθανοτητα ζημιας αυτη τη στιγμη.
και συμφωνω απολυτα οτι τα εξτρας στην μεταπωληση ειναι ενα τιποτα.
σε υπολοιπες αποψεις φιλων δεν εχω να αντιταξω κατι ή να συμφωνησω,γιατι πολύ απλα δεν βλεπετε με σωστο τροπο αυτη την μοτοσυκλετα.λετε για παραδειγμα:με 6500€ παιρνει καποιος street και θα παρει το motard του ΄05 ????????
ε αυτο ειναι λαθος τροπος σκεψης.αν θες motard τοσο εχουν.το βλεπετε σαν τιμη μοτοσυκλετας γενικως,οχι ως την συγκεκριμενη περιπτωση.οποιος θελει motard θα το παρει τοσο.
και αποδειξη ειναι οτι φιλαρακι μου που ειναι γνωστοτατο ονομα στα dragster και εχει και μαγαζι το παιρνει για παρτη του 5500€.αλλα ψαχνω το κατι παραπανω γιατι τα κατοσταρικα δεν ειναι πετσετακια.
εγω το δινω και κατι λιγοτερο απο 6 χιλιαρικα.

ολα αυτα ειναι αποψεις ενος εικοσαχρονου και κατι που αγαπαει τις δυο ρόδες και ασχολειται.
ουδολως εχθρικος προς οιονδηποτε.φιλικα οσο δεν παιρνει.
ναστε ολοι καλα ρε μαγκες

nassosxlvbros
23/10/2008, 20:34
Αδερφέ 1ον αρπάζεσαι και 2ον βιάζεσαι...και μόνο αυτό προσωπικά με αποθαρρύνει να αγοράσω και τέλος πάντων με προδιαθέτει αρνητικά...το να ζητάς 6000 ευρώ (σεβαστό και γω μαζύ σου,δε μ'αρέσει να ξεφτιλίζω τα μηχανάκια μου) για ένα μηχανάκι α) όχι και τόσο εμπορική επιτυχία,β) ΠΑΡΑ πολύ εξειδικευμένο,σημαίνει πως ψάχνεις για έναν αγοραστή συγκεκριμένο που να μπορεί να εκτιμήσει το είδος...από κει και πέρα είναι θέμα προτεραιότητας:θες να φύγει γρήγορα; ρίξε τη τιμή θες να κρατήσεις χαρακτήρα;άραξε και περίμενε!τόσο απλά! το να ζητάς 6κ και να διαμαρτύρεσαι που δεν το παίρνει κανείς,τι να πω...μάλλον υπερβάλλεις...δεν ζεις και στη χώρα των μοταρντ...ούτε η δική σου επιλογή ήταν η καλύτερη..αλλιώς δε θα το πούλαγες στη 3ετία...κι αν σε ένοιαζε η μεταπωλητική αξία λάθος μηχανάκι διάλεξες....και εδώ μέσα θα δεις πολλά μηχανάκια με τρελλές τιμές...μη κοιτάς που δε μιλάμε...το τι γέλιο πέφτει δε λέγεται...

:wave2:

antoma
23/10/2008, 20:41
φιλε νασο επαναλαμβανω οτι δεν αρπαζομαι.και δεν ειμαι τοσο ανυπομονος.απλα τσαντιζομαι με τηλεφωνηματα που θελουν επιτοπου συναντηση και με 4-4,5 χιλιαρικα να το πουλησω και να λεω παλι καλα.εκει παει το ημαρτον.εγω το ξερω απο οταν το αγορασα οτι θα ηταν δυσκολο να το πουλησω.γιατι απευθυνομαι σε λιγους.δεν βιαζομαι.ξερω,εχω ακομα...

να'σαι καλα

stefanos
23/10/2008, 20:41
Ψάχνεις 20χρονο που θέλει motard και μπορεί να καταλάβει και κάτι απο μηχανάκια ώστε να εκτιμήσει ένα xr και να έχει και 6κ.
Κράτα το.Θα το σκοτώσεις τζάμπα για να το πουλήσεις.

Ktm.Prestige
23/10/2008, 20:53
Ε συγνώμη κιόλας , δε είνα και μηχανάκι πίστας!!!!!!
Υπάρχουν πολλά πιο "ΑΠΟΛΥΤΑ" μηχανάκια και με τέτοια λεφτά , τα κάνεις και πετάνε!!!!
Όσο για την αξιοπιστία , πάλι φίλε μου είσαι εκτός!!!Έχεις κολήσει με την αξιοπιστία και αξιοπιστία και αξιοπιστία.....
Φτάνει πια!!
Ποιός σου είπε εσένα ότι τα υπόλοιπα μηχανάκια της συγκεκριμένης κατηγορίας είναι αναξιόπιστα , μου λές!??!?!?
Μήπως δουλεύεις σε συνεργείο και τα βλέπες κάθε μερα κολλημένα>????
Κάτσε ρε φίλε γιατι εσυ θα μας τρελάνεις στο τέλος!
Σε λίγο θα μας πεις οτι το ΧR είναι το forever & ever μηχανάκι.
Όλα είναι θέμα συντήρησης και λειτουργίας!Ξεκόλα πια με την αξιοπιστία και έχεις θάψει ΟΟΟΟΟΛΑ τα άλλα μηχανάκια που δεν είναι XR.

Αντε τώρα ....:yuck:

stefanos
23/10/2008, 21:02
Καλά είναι και τα άλλα αξιόπιστα αλλά στο δρόμο δεν βλέπω πλέον και τόσα LC4 ας πούμε...

nassosxlvbros
23/10/2008, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
φιλε νασο επαναλαμβανω οτι δεν αρπαζομαι.και δεν ειμαι τοσο ανυπομονος.απλα τσαντιζομαι με τηλεφωνηματα που θελουν επιτοπου συναντηση και με 4-4,5 χιλιαρικα να το πουλησω και να λεω παλι καλα.εκει παει το ημαρτον.εγω το ξερω απο οταν το αγορασα οτι θα ηταν δυσκολο να το πουλησω.γιατι απευθυνομαι σε λιγους.δεν βιαζομαι.ξερω,εχω ακομα...

να'σαι καλα

Τώρα συννενοηθήκαμε!...αδερφέ κάποτε είχα ένα BROS το 400άρι σαν πρώτη μου μηχανή...έριξα κάποια λεφτάκια το χάρηκα,ε,και κάποτε είπα να φύγει...το τι άκουσα; από ανταλλάγή με 50άρι παπί μέχρι με....αμάξι!!!έλεος!(τελικά δώθηκε στα λεφτά που ήθελα)..φίλε, αν είναι να ακούς τη παπαριά του καθένα και να νευριάζεις θα είσαι με ηρεμιστικά σε λιγο καιρό!άσε το κόσμο να λέει τη μαλακία του!τζάμπα είναι!έχω αλλάξει αρκετά μηχανάκια έχω λυπηθεί για μερικά,απλά σε κάθε συναλλαγή κοιτάζω με ψυχρό μάτι τι παίζει στη πιάτσα αλλά και τι παίζει με...μένα...βιάζομαι; σκοτώνω το μοτορι...αραχτός; χαλαράά τότε...καλοκαίρι; πες πως έφυγε κιόλας!χειμώνιάζει;χμμμμ...χλωμιάζει λίγο το πράμα...όποτε φύγει...κάποτε έκανα βόλτες με το πωλητήριο 6 μήνες...μη σκας!
...όσο για την αξιοπιστία,είναι μεγάλο κεφάλαιο..έχω δει ΚΤΜ με την τακτική συντήρηση να περνάει τα 60000 κμ (για πολεμικό μοτέρ είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ) χωρίς να κάνει τσικ,έχω ΚΤΜ (LC-4)που δεν ράγισε η κεφαλή του ποτέ,αλλά και έχω φίλο πρώην κάτοχο DOMINATOR-αγορά καινούργιο-που μέχρι να το δώσει χτίκιασε στις βλάβες...όλο αυτό βέβαια σχετικό: το ΤΑ που έδωσα είχε 90000 κμ το BROS πάνω από 200000....και γενικά δεν είχα πρόβλημα με τα ιαπωνικά και με τα ευρωπαικά...πέρα από τη συντήρηση είναι το πως το "ακούς"το μοτόρι...αν διαβάσεις ποτέ το βιβλίο του Ορφανού θα δείς πως τερμάτιζε με τα Μπεργκ στο παρατσάκ πριν καρφώσουν βαλβιδες....που έδινε,που έκοβε ρυθμό...
υπεμονή!
:beer:

devil's animal
23/10/2008, 21:21
εβγαλα πολλα συμπερασματα απο αυτο το thread.
:wave2:

veletzas
23/10/2008, 22:00
φιλε μου δικο σου ειναι κ το βαφτιζεις οπως θες, ξυραφι /εξαρχο/ ελενη, εγω την γνωμη μου ειπα...

γενικα παντως μην περιμενεις να βγαλεις ακρη, αλλος θα σου πει οτι ειναι το ιδιο με vor σε θεμα συντηρησης κ αξιοπιστιας κ αλλος θα στο συγκρινει με 3 crypton r 135(παιρνεις ενα για το χωμα ενα για την καφετερια κ ενα για να μοιραζεις πιτσες)που κανουν 6600

κ αξιοπιστια εχει το xr μαλλον περισσοτερο απο καθε αλλο,στην κατηγορια του κ μεταπωλητικη αξια(3 εχω πουλησει χωρις να νιωθω οτι σκοτωνω) αρκει να εχεις υπομονη..:

antoma
23/10/2008, 22:07
φιλε Prestige περαν του οτι δουλευα μεχρι τον ιουνιο σε συνεργειο επι τρια και χρονια και εχω βαρεθει να μονταρω ΚΤΜ εχω να σου πω πως οταν θες να τονισεις κατι στην ελληνικη γλωσσα με θετικη χροια ,απεναντι σε κατι αλλο που θεωρεις κατωτερο,τονιζεις τις σημαντικες διαφορες.
και η σημντικη του διαφορα με τα αλλα ειναι στην αξιοπιστια.δεν ειμαι τοσο μαλακας να επαιρνα το xr κι οχι τον μουναρο τον μπεργκο αν δεν ειχαν διαφορα στην αξιοπιστια.
ή ακομα και το prestige...καυλα ειναι.αλλα οταν εγω με τα χερια μου εχω δεσει 3 Prestige και ποσα lc4 και πόσα smc και οτι αλλο,ε τι να παω να παρω..
ειναι το πιο αξιοπιστο απτα δυνατα.
και παλι γνωμη μου.ισως λαθος

notakos600
23/10/2008, 22:38
Κατέβασε την τιμή αν βιάζεσαι να το δώσεις ή οπλίσου με υπομονή μέχρι να βρεις αγοραστή. Σημασία δεν έχει το τι ζητάει ο πωλητής αλλά ένα σωρό άλλοι παράγοντες της αγοραίας (ας μου επιτραπεί η έκφραση) αξίας μιας μοτό.
Αφού να φανταστείς ζητάνε 3.500-3.700 για ΧΤ 600 και κάποιες φορές ειλικρινά μένω μακάκας που βρίσκουν αγοραστές στο τσακ-μπαμ.

Ktm.Prestige
23/10/2008, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Καλά είναι και τα άλλα αξιόπιστα αλλά στο δρόμο δεν βλέπω πλέον και τόσα LC4 ας πούμε...

Ίσως να φταίε η περιοχή στην οποία μένεις , ίσως να παίζει ρόλο του οτι ο ανταγωνισμός έχει ανέβει , ίσως πολλά!Δεν είπα εγω LC4 παντού , λογικό είναι και ανάλογα τα χρήματα που θες να διαθέσεις , ανάλογα για την δουλειά που το θές και πάει λέγοντας!


φιλε Prestige περαν του οτι δουλευα μεχρι τον ιουνιο σε συνεργειο επι τρια και χρονια και εχω βαρεθει να μονταρω ΚΤΜ εχω να σου πω πως οταν θες να τονισεις κατι στην ελληνικη γλωσσα με θετικη χροια ,απεναντι σε κατι αλλο που θεωρεις κατωτερο,τονιζεις τις σημαντικες διαφορες. και η σημντικη του διαφορα με τα αλλα ειναι στην αξιοπιστια.δεν ειμαι τοσο μαλακας να επαιρνα το xr κι οχι τον μουναρο τον μπεργκο αν δεν ειχαν διαφορα στην αξιοπιστια. ή ακομα και το prestige...καυλα ειναι.αλλα οταν εγω με τα χερια μου εχω δεσει 3 Prestige και ποσα lc4 και πόσα smc και οτι αλλο,ε τι να παω να παρω.. ειναι το πιο αξιοπιστο απτα δυνατα. και παλι γνωμη μου.ισως λαθος

Φίλε antoma , η αξιοπιστία είναι ενα κεφάλαιο πάρα πολύ μεγάλο με ακόμα περισσότερους παράγοντες όπως , λειτουργία της μηχανής , συντήρηση αυτής,λάδια που χρησιμοποιείς , βενζίνης,εαν το έχεις σε κλειστό χώρο , εαν το έχεις κάτω απο τις ελιές , εαν δεν έχεις πατήσει ποτέ την μπροστινή ρόδα κάτω και είσαι μόνιμα στον αέρα,εαν κλειδώνεις το γκάζι και πας 500χλμ διαδρομή,εαν το αφήνεις και δουλεύει ρελαντί - πας κάνεις μπάνιο , ξυρίζεσε-βλέπεις ταινία και την επόμενη μέρα το παίρνεις , εαν στο άπειρο...............
Όλα αυτά είναι παράγοντες που δεν μπορείς να μην τους λάβεις υπόψην σου.
Ότι κυκλοφορεί η "ρετσινιά" για τα Ευρωπαικά να σου πω , ναι.
Φίλος έχει το ίδιο με το δικό μου με 57500 χλμ και ξέρεις τι έχει αλλάξει?
3 καμμένες λάμπες απο το πίσω φανάρι λόγω κραδασμών και μια μπαταρία!!!!Τίποτα απολύτως άλλο.Και το μηχανάκι , κελαηδάει!!
Τέσπα , νά'σαι καλά φίλε , τίποτα το προσωπικό μαζί σου αλλά να μην διαμαρτύρεσαι γιατι δε μπορείς να το δώσεις στην τιμή που θες.

vestromas
23/10/2008, 23:36
Επειδη αρχισα κ εγω να αισθανομαι οτι το vstrom μου αξζει πολυ περισοτερα απ οτι λεει η αδικη πιατσα, και επειδη εχω κανει απο το 2005 παραπανω απο 30000 απροβληματιστα χλμ. και το εχω φυλαγμενο σε γκαραζ με καγκελα βαλιτσες χουφτες ποδιες λαστιχιες κερεες στερεωφωνικα φωτακια αετους κομπολογια ματοχαντρα κλπ,
το ανταλασω με χαγιαμουσα κ8 καινουρια και θελω και 4χιλιαρικα μετρητα, να παω να δω τον Μαργαριτη και να κανω ζημια καλη, με λελουδα και να βαλω φωτια στην πιστα με ουισκι.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

Akatanomastos
23/10/2008, 23:42
τα λεφτα ειναι λιγο πολλα,

αλλα ρε μαγκες, χωρις να ξερω καλα απο XR(μου αρεσει πολυ οπτικα) αλλα δεν μπορει η χοντα το 600 να το πουλαει 9+ χιλιαρικα οταν τα αλλα ειναι στα 6500-7000 αν δεν υπαρχει λογος, και καποιοι να το αγοραζουν.

σιγουρα δεν ειναι μηχανακι να χτυπησει κτμ 400 αλλα νομιζω δεν εμπιπτει σε αυτην την κατηγορια επιδοσεων,

πιστευω οτι το XR ειναι ποιο αξιοπιστο απο <<αγωνιστηκα>> μηχανακια, και ποιο δυνατο απο αντιστοιχα πολιτικα..

notakos600
23/10/2008, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Επειδη αρχισα κ εγω να αισθανομαι οτι το vstrom μου αξζει πολυ περισοτερα απ οτι λεει η αδικη πιατσα, και επειδη εχω κανει απο το 2005 παραπανω απο 30000 απροβληματιστα χλμ. και το εχω φυλαγμενο σε γκαραζ με καγκελα βαλιτσες χουφτες ποδιες λαστιχιες κερεες στερεωφωνικα φωτακια αετους κομπολογια ματοχαντρα κλπ,
το ανταλασω με χαγιαμουσα κ8 καινουρια και θελω και 4χιλιαρικα μετρητα, να παω να δω τον Μαργαριτη και να κανω ζημια καλη, με λελουδα και να βαλω φωτια στην πιστα με ουισκι.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:


Δημήτρη, να μου έχεις Μαργαρίτη τσίτα στα στερεοφωνικά του V-STROM και τι στο κόσμο, πέτα και κανά Μάκη με τα στέφανα για το τελείωμα κι έτσι. :rotflmao:

vestromas
24/10/2008, 00:22
Οταν βρω καλη πατεντα να στηριξω τα εικονισματα, θα βαλω και τα στεφανα.:lol:
Αν τα βαλω απο μεσα ομως δεν θα μπορω να βλεπω καλα τα οργανα, γιατι ειναι μεγαλα. :rotflmao:
Δεν πειραζει ομως γιατι θα τα στηριξω μεχρι εκει που καλυπτει το 200 γιατι απο εκει και πανω κοιταω με το 650.::bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :wave2:

DUKASII
24/10/2008, 08:41
συ παλικαρι μου..
τα ΣΤΕΦΑΝΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΤΑ ΠΗΡΕς??

ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ..ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΧΛΩΜΟ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΣ..

:sad:


και ολα αυτα περι αξιοπιστιας..κατσε λιγο γιατι διαβασα την αγγελια σου και μου φυγαν τα δοντια...

καθε 1000 λαδια???:hypnotize και καθε 4000 βαλβιδες????


και ετσι θα παραμεινει αξιοπιστο?!! τεσπα..εγω μονο αυτο να διαβαζα δε θα το αγοραζα το μηχανακι σου.
αν ηθελες να τονισεις την αξιοπιστια..ας εγραφες..παιδια..λαδια δεν εχω αλλαξει ποτε...σερβις παλι δε θελει ποτε...βαλβιδες δεν χανουν ποτε..

και το παω και ολη μερα γαμιοντας το γιατι ειναι τζαπαν και δε σπαει δε χαλαει..και εχει και 60 (λεμε τωρα οκ..) αλογα και παταει και οτι κινειται (παλι λεμε τωρα )
να πω οκ..αυτος εχει αποψη..

τωρα με σερβις που του κανεις σα να ειναι καθαροαιμο...χεστα..:rolleyes:


τεσπα μη σε κουραζω αλλο.εγω θα το δινα στο φιλο σου με το συνεργειο που λες 5500 αφου στα δινει..και μη το πεις και σε κανα παπα..γιατι δυσκολα φευγουν αυτα τα μηχανακια..

και το οτι καινουριο εχει 9900!!! χ αχ αχ αχ αχμαλακα αυτο δε το ξερα...

:bawl: :lol: :rotflmao: δεν ειναι και για να το λες με καμαρι δε νομιζεις??:rotflmao: :lol:

devil's animal
24/10/2008, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII


καθε 1000 λαδια???:hypnotize και καθε 4000 βαλβιδες????

τωρα με σερβις που του κανεις σα να ειναι καθαροαιμο...χεστα..:rolleyes:


κατσε ρε Δουκα...για να καταλαβω...
και σχωρα με δηλαδιΣ!!!:rotflmao:

αλλα καθε 1000 λαδια και καθε 4000 βαλβιδες δεν ειναι συντηρηση για αγωνιστικο.
επειδη οπως πολυ καλα ξερετε οι περισσοτεροι εδω μεσα θελω να παρω ενα τετοιο μηχανακι, μην λεμε οτι θελουμε.
αλλο να δουλευει με ωρομετρα και μ@λακιες και να ν'ανοιγει το μοτερ (προληπτικα) στις 80 ωρες και να αλλαζουν ολα εκει μεσα. και αλλο να του κανει μια επισταμενη συντηρηση καθε 1000 λαδια.

εδω αλλαζω εγω στο XR250 καθε 1000 λαδια και καθε 5000 βαλβιδες για να χω το κεφαλι μου ησυχο.:lol: :lol:

DUKASII
24/10/2008, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
κατσε ρε Δουκα...για να καταλαβω...
και σχωρα με δηλαδιΣ!!!:rotflmao:

αλλα καθε 1000 λαδια και καθε 4000 βαλβιδες δεν ειναι συντηρηση για αγωνιστικο.
επειδη οπως πολυ καλα ξερετε οι περισσοτεροι εδω μεσα θελω να παρω ενα τετοιο μηχανακι, μην λεμε οτι θελουμε.
αλλο να δουλευει με ωρομετρα και μ@λακιες και να ν'ανοιγει το μοτερ (προληπτικα) στις 80 ωρες και να αλλαζουν ολα εκει μεσα. και αλλο να του κανει μια επισταμενη συντηρηση καθε 1000 λαδια.

εδω αλλαζω εγω στο XR250 καθε 1000 λαδια και καθε 5000 βαλβιδες για να χω το κεφαλι μου ησυχο.:lol: :lol: ναι δε λεω..συ και καθες αλλος μπορειται να αλλαζετε λαδια και καθε μερα παιδια προβλημα της τσεπης σας ειναι..αλλα σε αγωνιστικη συντηρηση παραπεμπει..

αν για να ειναι "αξιοπιστο"πρεπει να του κανω τετοια σερβις..ασε περνω το κτμ το αναξιοπιστο..πιο ομορφο..πιο ακριβο..με σιγουρα περισσοτερα αλλογα..καινουριο..με ψεκασμο..με 2 ετη εγγυηση..και τουκανω καθε 3,5-4 λαδια..και καθε 10 βαλβιδες που λεει το μαννιουαλι..και τα λεφτα θα μου ερθουν μια η αλλη με τη "κανονικη συντηρηση" που λετε εσεις...καθε 1000 και καθε 4000...

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

και δε θα λεμε οτι θελουμε ρε φιλε..αντε πες μου τι θες να σου πω να το λεω λεμε..:lol: :rotflmao: :bawl:

DUKASII
24/10/2008, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
κατσε ρε Δουκα...για να καταλαβω...
και σχωρα με δηλαδιΣ!!!:rotflmao:

αλλα καθε 1000 λαδια και καθε 4000 βαλβιδες δεν ειναι συντηρηση για αγωνιστικο.
επειδη οπως πολυ καλα ξερετε οι περισσοτεροι εδω μεσα θελω να παρω ενα τετοιο μηχανακι, μην λεμε οτι θελουμε.
αλλο να δουλευει με ωρομετρα και μ@λακιες και να ν'ανοιγει το μοτερ (προληπτικα) στις 80 ωρες και να αλλαζουν ολα εκει μεσα. και αλλο να του κανει μια επισταμενη συντηρηση καθε 1000 λαδια.

εδω αλλαζω εγω στο XR250 καθε 1000 λαδια και καθε 5000 βαλβιδες για να χω το κεφαλι μου ησυχο.:lol: :lol: ρε ..ποιο μηχανακι εχει 80 ωρες συντηρηση και μου το πες?
και τι αλλαζουνε μεσα εχεις ιδεα? τι λετε ρε παιδια εδω μεσα παλι ..οτι να ναι λεμε...

devil's animal
24/10/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ναι δε λεω..συ και καθες αλλος μπορειται να αλλαζετε λαδια και καθε μερα παιδια προβλημα της τσεπης σας ειναι..αλλα σε αγωνιστικη συντηρηση παραπεμπει..

αν για να ειναι "αξιοπιστο"πρεπει να του κανω τετοια σερβις..ασε περνω το κτμ το αναξιοπιστο..πιο ομορφο..πιο ακριβο..με σιγουρα περισσοτερα αλλογα..καινουριο..με ψεκασμο..με 2 ετη εγγυηση..και τουκανω καθε 3,5-4 λαδια..και καθε 10 βαλβιδες που λεει το μαννιουαλι..και τα λεφτα θα μου ερθουν μια η αλλη με τη "κανονικη συντηρηση" που λετε εσεις...καθε 1000 και καθε 4000...

:rotflmao: και δε θα λεμε οτι θελουμε ρε φιλε..αντε πες μου τι θες να σου πω να το λεω λεμε..:lol:


:lol: :bigcry: :lol: :bigcry:
ετσι οπως το θετεις μπορει να εχεις και ενα δικιο,αλλα το θεμα ειναι οτι στο ενα την κανεις την συντηρηση και ΞΕΡΕΙΣ οτι δεν θα σπασει,δεν θα χαλασει, και στο αλλο και να την κανεις,αλλα και παλι το παιζεις...:rolleyes:
τελοσπαντων, εγω οπως ειπα εβγαλα αρκετα συμπερασματα απο το συγκεκριμενο thread.

και δεν ειναι και τρελο κοστος το 1,5λ λαδι. 20€ παει. πες οτι ειχες διχρονο και το εριχνες σιγα σιγα κανοντας μιξη....:lol:


και πες οτι θελεις πλεον, δεν μΕ νοιαζει. εγω αποφασισα.:D
:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

byron
24/10/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αλλα καθε 1000 λαδια και καθε 4000 βαλβιδες δεν ειναι συντηρηση για αγωνιστικο.

εδω αλλαζω εγω στο XR250 καθε 1000 λαδια και καθε 5000 βαλβιδες για να χω το κεφαλι μου ησυχο.:lol: :lol:

Το ότι ο furius με παρόμοιο μηχανάκι έχει γυρίσει τον μισό πλανήτη, θα έπρεπε να σε έχει προβληματίσει....
1000 λάδια και 4000 βαλβίδες είναι συντήρηση αγωνιστικού όπως λέει και δούκας. Αλλιώς στα αγωνιστικά θα έπρεπε κάθε 5 γύρους σε πίστα να κάνουν service. Στο SXV πχ λένε κάθε 5 ώρες λάδια, κάτι που σημαίνει ότι αυτές τις 5 ώρες το έχεις σκίσει και έχεις γράψει χλμ κοντά σε αυτά που αναφέρεις.

devil's animal
24/10/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε ..ποιο μηχανακι εχει 80 ωρες συντηρηση και μου το πες?
και τι αλλαζουνε μεσα εχεις ιδεα? τι λετε ρε παιδια εδω μεσα παλι ..οτι να ναι λεμε...

κατι πηρε το αυτι μου για το SXV550 το aprilia.:look: :look:

byron
24/10/2008, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε ..ποιο μηχανακι εχει 80 ωρες συντηρηση και μου το πες?
και τι αλλαζουνε μεσα εχεις ιδεα? τι λετε ρε παιδια εδω μεσα παλι ..οτι να ναι λεμε...

SXV 550 και είναι σίγουρο....:winka:

devil's animal
24/10/2008, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ότι ο furius με παρόμοιο μηχανάκι έχει γυρίσει τον μισό πλανήτη, θα έπρεπε να σε έχει προβληματίσει....
1000 λάδια και 4000 βαλβίδες είναι συντήρηση αγωνιστικού όπως λέει και δούκας. Αλλιώς στα αγωνιστικά θα έπρεπε κάθε 5 γύρους σε πίστα να κάνουν service. Το ότι λένε στο SXV πχ κάθε 5 ώρες λάδια, σημαίνει ότι αυτές τις 5 ώρες το έχεις σκίσει και έχεις γράψει χλμ κοντά σε αυτά που αναφέρεις.


Βυρωνα αυτο το ξερω και δεν με προβληματιζει. ισα ισα γνωριζω οτι το μηχανακι ειναι αξιοπιστο και ασπαστο.

αλλα εγω του κανω την συντηρηση που του κανω για τους λογους τους δικους μου...
if you know what I mean...
:winka:

jasondakar
24/10/2008, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...


αυτο που καποια στιγμη πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι ΟΣΑ λεφτα και να βαζουμε στο μηχανακι,ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΙΣΩ!!!!!

πηγαινε καντο παλι μαμα,πουλα τα αξεσουαρ μονα τους και τοτε θα ερθεις σε μια σχετικη ισσοροπια.
:

+1200

DUKASII
24/10/2008, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
κατι πηρε το αυτι μου για το SXV550 το aprilia.:look: :look: ρε μαλάκα κοιτα μη κατσεις διπλα σε κανα 550 απριλια με το εξαρακι.....θα τον πιασουνε τα γελια τον τυπο με το 550΄...


τι σχεση εχει ρε φιλε η βουρτσα με τη λουτσα???
μαλακα αμα αδηγησεις ανοιχτο 550..θα πας στο αγιο ορος μετα να αναζητησεις το..απειρο..:rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao:

byron
24/10/2008, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε μαλάκα κοιτα μη κατσεις διπλα σε κανα 550 απριλια με το εξαρακι.....θα τον πιασουνε τα γελια τον τυπο με το 550΄...


τι σχεση εχει ρε φιλε η βουρτσα με τη λουτσα???
μαλακα αμα αδηγησεις ανοιχτο 550..θα πας στο αγιο ορος μετα να αναζητησεις το..απειρο..:rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao:


+990
Δυο φορές οδήγησα ανοιχτό και το μηχανάκι είναι χεσμεντεν....:bawl:

OldMan
24/10/2008, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
+990
Δυο φορές οδήγησα ανοιχτό και το μηχανάκι είναι χεσμεντεν....:bawl:
Να προσέχετε παιδιά μου ...!!!

Και να μην τρέχετε μ'αυτούς τους διαόλους ...!!! :a027: :a024:

devil's animal
24/10/2008, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε μαλάκα κοιτα μη κατσεις διπλα σε κανα 550 απριλια με το εξαρακι.....θα τον πιασουνε τα γελια τον τυπο με το 550΄...


τι σχεση εχει ρε φιλε η βουρτσα με τη λουτσα???
μαλακα αμα αδηγησεις ανοιχτο 550..θα πας στο αγιο ορος μετα να αναζητησεις το..απειρο..:rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλα αυτο το ξερω...:wave2:

αλλα και η συντηρηση που παιζει..δεν παιζεται...:rolleyes: ασε που ειναι και aprilia. εκει που πας μπορει να κοψει κανα ρευμα απο το πουθενα...:lol:


πλακα,πλακα ειχα πετυχει ενα τετοιο διαολο στην καβαλας, και εγω ημουν με το rvf του Ακη...
εκανε το μπαμ αυτο το φαναρι, με αφηνε 2 αμαξια πισω, σταθεροποιουσα την διαφορα και μας επιανε το επομενο φαναρι.:bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

μιλαμε τωρα για ταχυτητες 140+
γ@ματα..:sick:

byron
24/10/2008, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εκανε το μπαμ αυτο το φαναρι, με αφηνε 2 αμαξια πισω, σταθεροποιουσα την διαφορα και μας επιανε το επομενο φαναρι.:bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

μιλαμε τωρα για ταχυτητες 140+
γ@ματα..:sick:

Το στρωνε ο τύπος, ή το είχε με μακρύ γρανάζωμα.
Αν είχε στοκ γρανάζια ούτε το χρώμα του δεν θα ΄βλεπες. :lol: :bawl: :rotflmao:

p@nos
24/10/2008, 11:05
Δε το πιστευω οτι παει ετσι λετε ψεμματα...

:lol: :lol: :lol:



κανα test ride απο καμια αντιπροσωπια παιζει?
:blush:

stefanos
24/10/2008, 13:00
Αλλάζετε λάδια κάθε 1000 χιλ?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Δεν πάτε καθόλου καλά.

p@nos
24/10/2008, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αλλάζετε λάδια κάθε 1000 χιλ?
Δεν πάτε καθόλου καλά.


+1

ki εγω στο ΧΤ καθε 3,000-3,500 τα αλλαζω και τα λυπαμαι κιολας που τα πεταω...


:lol: :lol: :lol:

SeNNinhA
24/10/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αλλάζετε λάδια κάθε 1000 χιλ?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Δεν πάτε καθόλου καλά.

Εκτός από σπατάλη είναι και ΑΝΤΙ-ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ :a21: :a21: :a21:

antoma
24/10/2008, 13:11
παιδια μου εχουν φυγει ματια και αυτια.
δεν υπαρχουν αυτα που λεγονται.
εδω ο αλλος λεει οτι θα επαιρνε μηχανακι που κανει σερβις καθε ποτε σκιζετε αντι για προσεγμενο.αυτα που κανω στο xr μου βγαινουν το μηνα στα 60-70€.κι οποιος θελει πιστολι motard να ξερει οτι λιγοτερα δε θα δινει για κανενα λογο.και αυτα ειναι προληπτικα!!!!προληπτικα τα κανεις και ξερεις οτι δε θα σου βγαλει τιποτα.
κι ο αλλος λεει οτι τα κτμ ειναι δυνατοτερα.ποιο ειναι δυνατοτερο απτα αναλογα μοντελα???το smc??ρε με δουλευετε?αλλο γνωμη κι αλλο πραγματικο γεγονος.
και οταν μιλαμε για μια μηχανη ειναι καλο να την εχουμε οδηγησει.το sxv οποιος το οδηγησει θα καταλαβει οτι δεν ειναι ιδια κατηγορια με το dall'ara.καμια σχεση!ειναι μονο για να ανοιγει.δε μπορεις να κυκλοφορησεις.ουτε στο πορτο ραφτη δεν παει.θα σπασει λιαν συντομως.και επειδη το εχω εξετασει ανοιγμενο εκτος απτο να το οδηγησω,ομολογω σαν τον βαλαντη οτι ειναι οχι απλως ευαισθητο αλλα αλλα αντι για sxv επρεπε να το λενε soupline.και μιας και αναφερθηκε το συγκεκριμενο μηχανακι γνωμη μου ειναι οτι δε θα μεινει σαν μοντελο.γιατι παντα θα υπαρχει ενα crf να το κερναει.ή ενας μπεργκος.που ειναι πολυ καλυτερα απο καθε αποψη σαν μηχανακια.αυτο θα χαθει συντομα.και πριν παει κανεις στο αγιον ορος ας παει μια βολτα απο καναν ξεναριο να παρει μια βολτα το crf ή απο οποιοδηποτε αλλον και μας αφηνει μετα..
εγω παντως πλεον πιστευω πως η σωστη τιμη για το xr ειναι κατι λιγοτερο απο 6.τοχα αρκετα τσιμπημενο ομολογω.αλλα γιαυτο μιλαμε.
και παλι αποψεις μου,ισως λανθασμενες

gkmaggas
24/10/2008, 13:13
Στο moto catalog του 2006 αναφερει...Ρυθμιση βαλβιδων καθε 1000χλμ και Αλλαγη λαδιων η πρωτη στα 150χλμ και μετα καθε 1000χλμ....

nikos force
24/10/2008, 13:14
μια η αλλη μας ερχετε ... εγω αλλαζω καθε 1000χλμ και παιρνει ενα λιτρο ... αν ενα χτ που παιρνει 3,5 αλλαζει καθε 4000χλμ ..δεν ειναι μια η αλλη και απο πλευρας κοστους και οικολογιας

dez
24/10/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
κι ο αλλος λεει οτι τα κτμ ειναι δυνατοτερα.ποιο ειναι δυνατοτερο απτα αναλογα μοντελα???το smc??ρε με δουλευετε?αλλο γνωμη κι αλλο πραγματικο γεγονος.
ολα τα 690 ας πουμε?

DUKASII
24/10/2008, 13:22
παμε παλι απο την αρχη..
...

ε δε με ακουτε απο την αρχη..να βγαλουμε βασιλια των σμ το χρ να μη μας σκοτιζουνε και τα αρχιδια μεσημεριατικο παρασκευης...

τα κτμ τα 690 ειναι απο 58! εως 63 αλογα ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ..ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑΜΑ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΝΑ 2 ΧΗΝΕΣ ΣΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ???

ΤΟ SXV ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΕΓΩ ΕΙΧΕ 68 ΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΕΡΝΑΕΙ ΤΟ CRF ME TA 53 ..ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΜΟΝΟ.

εγω θα περνα μηχανακι που θα ταν αξιοπιστο??



:lol:

μακρυα απο μας φιλε εγω αμα δε χαλαει μια φορα το μηνα δε μπορω.
εσυ το προσεχεισ και του δινεις το μηνα 70 ε ετσι..για να λες ..και εμεισ θες να το πληρωσουμε αυτο??

τεσπα που να χτυπας το κωλο σου κατω να με πεισεις οτι θα δινα 6 και για να παρω χρ...


δε παιζει..πες εσυ οτι ειναι αξιοπιστο..πες οτι γαμα και δερνει το μηχανακι..και καλες πωλησεις..

ωχου ντε και καλα να το βγαλουμε καλυτερο ρε μπας το πουλησει...δωσε 19% επι του ποσου που θα πιασει και στο πουλαω αυριο λεμε!

stefanos
24/10/2008, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παμε παλι απο την αρχη..
...

ε δε με ακουτε απο την αρχη..να βγαλουμε βασιλια των σμ το χρ να μη μας σκοτιζουνε και τα αρχιδια μεσημεριατικο παρασκευης...

τα κτμ τα 690 ειναι απο 58! εως 63 αλογα ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ..ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑΜΑ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΝΑ 2 ΧΗΝΕΣ ΣΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ???

ΤΟ SXV ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΕΓΩ ΕΙΧΕ 68 ΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΕΡΝΑΕΙ ΤΟ CRF ME TA 53 ..ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΜΟΝΟ.

εγω θα περνα μηχανακι που θα ταν αξιοπιστο??



:lol:

μακρυα απο μας φιλε εγω αμα δε χαλαει μια φορα το μηνα δε μπορω.
εσυ το προσεχεισ και του δινεις το μηνα 70 ε ετσι..για να λες ..και εμεισ θες να το πληρωσουμε αυτο??

τεσπα που να χτυπας το κωλο σου κατω να με πεισεις οτι θα δινα 6 και για να παρω χρ...


δε παιζει..πες εσυ οτι ειναι αξιοπιστο..πες οτι γαμα και δερνει το μηχανακι..και καλες πωλησεις..

ωχου ντε και καλα να το βγαλουμε καλυτερο ρε μπας το πουλησει...δωσε 19% επι του ποσου που θα πιασει και στο πουλαω αυριο λεμε!


Το πόσα έχει το ένα και το άλλο δεν παίζει ρόλο, το θέμα είναι πιό είναι πιο γρήγορο στα χέρια σου.

DUKASII
24/10/2008, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Το πόσα έχει το ένα και το άλλο δεν παίζει ρόλο, το θέμα είναι πιό γρήγορο στα χέρια σου. :rolleyes: οχι ρε δε παιζει ρολο :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

antoma
24/10/2008, 13:37
ειναι ο βασιλιας των πολιτικων sm κατεμε.και τα 690 ειναι μοντελα επομενων ετων.και 58-60 μοτερ βγαζει το δαλλ'αρα απο την μανα του.ισως το μπερδευεις.ειναι απτην μανα του motard.ειναι το srl.παμε οποτε θελεις να μετρησουμε.και σου μιλησα για "οπλισμενα" crf.οχι οτι ναναι.και οποτε θελεις πραγματικα μπορω να σου στειλω την δυναμομετρηση του crf του νικολοπουλου που τρεχει dragster με το ζετακι που δειχνει ροδα 69

νασαι καλα

stefanos
24/10/2008, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
:rolleyes: οχι ρε δε παιζει ρολο :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

Παίζει ρόλο γιατί μάλλον με το crf θα είσαι πιο γρήγορος.

antoma
24/10/2008, 13:39
και εννοειται οτι και σαν γεωμετρια δεν συγκρινονται...σαν οδηγηση γενικως.αυτο πουπε πιο πανω ο φιλος

stefanos
24/10/2008, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
και εννοειται οτι και σαν γεωμετρια δεν συγκρινονται...σαν οδηγηση γενικως.αυτο πουπε πιο πανω ο φιλος


Του τα λεω χρόνια αλλά δεν ακούει.
Βέβαια το ξεφορτώθηκε το ΚΤΜ και ησύχασε:p

gkmaggas
24/10/2008, 13:42
Καλυτερος τιλτλος θα ηταν στις ΔΙΑΜΑΧΕΣ XR Dall ara Εναντιων Ολων......

p@nos
24/10/2008, 13:44
ρε φιλε σορυ κιολας αλλα συνεχεια αναφερεις για τη δυναμη του XR...

το εχω δει σε πολλες δυναμομετρησεις στο internet με 48 αλογα ροδα...

και εχω δει το ιδιο νουμερο και σε δυναμομετρηση περιοδικο...

DUKASII
24/10/2008, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
ειναι ο βασιλιας των πολιτικων sm κατεμε.και τα 690 ειναι μοντελα επομενων ετων.και 58-60 μοτερ βγαζει το δαλλ'αρα απο την μανα του.ισως το μπερδευεις.ειναι απτην μανα του motard.ειναι το srl.παμε οποτε θελεις να μετρησουμε.και σου μιλησα για "οπλισμενα" crf.οχι οτι ναναι.και οποτε θελεις πραγματικα μπορω να σου στειλω την δυναμομετρηση του crf του νικολοπουλου που τρεχει dragster με το ζετακι που δειχνει ροδα 69

νασαι καλα καλα φερε το xr μετρημενο μαμα ποσα βγαζει γιατι η μαμα χοντα λεει 60...μη φας ομωσ γιατι εχει γλαρο σημερα..

τα 690 φιλε πας και το αγοραζεις ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ 60 ΑΛΟΓΑ ΣΤΗ ΡΟΔΑ...ΧΩΡΙΣ ΕΞΤΡΑ...ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ..ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ..ΠΙΟ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡ ΤΩΝ 9900 Ε!!!!
Παμε παρακατω..
μιλησες για μαμα μηχανακια και το crf δε παιζει να εχει 69 ροδα μαμα...ΠΟΤΕ!ασε δε που φανταζομαι αυτος το χει το crf και παει και πορτο ραφτη και πισω που μας ελεγες ε?τεσπα..
ΤΟ ΑΠΡΙΛΙΑ απλα το ανοιγεις και εχει τοσα.
τωρα τι σχεση εχουνε τα χρ..τα crf και ολα τα αλλα με το οτι εσυ θες να πουλησεις το μηχανακι σου 6500...

δε ξερω αλλα να με καλα πιστευω θα με ενημερωσεις.επισης μη συγκρινεις το χρ σου με αλλα μηχανακια για να το πουλησεις..
με 6000 ε μπορει καποιος να παρει το δικο μου το κ4 που στο xr σου ριχνει στα αυτια παντου και παντα λεμε και κανει σερβις ..καθε......
:look: δε θυμαμαι να σου πω τωρα..

δεν εχω κανει ποτε..και καλυτερο σμ ειναι σου λεω και ταξιδι κανει..και και και...

λοιπον να σου δωσω 2 χηνες να το παρω να το χω για κλασικη μοτο που το χω αχτι?:rotflmao:

SeNNinhA
24/10/2008, 13:53
Για να ξεκαθαρίσουμε κάπως τα πράγματα, μερικές αλήθειες:

- 6000 είναι ΠΟΛΛΑ για ενα μηχανάκι αυτής της κατηγορίας (δικό σου θέμα όμως το πόσα θέλεις)
- 9000 είναι ΠΟΛΛΑ για να πουλά η HONDA αυτό το μηχανάκι καινούργιο (παράδοση της Honda για όλα της τα μοντέλα)
- 6000 είναι ΛΟΓΙΚΗ τιμή να ζητάς με βάση την αρχική 9000 που κοστίζει
- Με 4-5000 βρίσκεις παρόμοια μηχανάκια τουλάχιστον της ίδιας απόδοσης και αξιοπιστίας τα οποία με +2000 γίνονται απείρως καλύτερα απο το XR
- Με 6000 έχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ επιλογές και για μεταχειρισμένο αλλα και για καινούργιο κατα την γνώμη μου καλύτερες από το XR
- Όποιος θέλει ενα πολιτικό Motard όπως το δικό σου δύσκολα θα δώσει 6000 για μεταχειρισμένο
- Για να δώσει κάποιος 6000 για το δικό σου σημαίνει ότι ψάχνει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ αυτό το μοντέλο και ΤΙΠΟΤΕ άλλο.
- Αυτοί που ψάχνουν για το δικό σου μοντέλο και τίποτε άλλο είναι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ
- Για να βρεις εναν από τους ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ πρέπει να περιμένεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
- Για να δώσεις το XR ΓΡΗΓΟΡΑ πρέπει να πέσεις στην τιμή ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
- Σε συμφέρει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να το δώσεις στο μαγαζί που έλεγες

Όλα τα υπόλοιπα είναι για να γίνεται απλά κουβέντα

gkmaggas
24/10/2008, 13:54
Δεν ξερω κατα ποσο θεωρητε τις μετρησεις του MOTO σωστες παντως εγραφε ισχυς στο τροχο 45,2/10300rpm και ροπη 5,3/5100rpm

Tα 126 κιλα του συν 12 καυσιμο νομιζω οτι ειναι λιγα οποτε δεν μιλαμε ΜΟΝΟ με δυναμομετρησεις αλλα και με την ΑΛΗΘΙΝΗ αναλογια ΚΙΛΩΝ ΠΡΟΣ ΙΠΠΟ.....

notakos600
24/10/2008, 14:08
Ο dall'aras πότε βγάζει το νέο cd ξέρει κανείς? :rotflmao: :rotflmao:

veletzas
24/10/2008, 14:18
με 6000 ε μπορει καποιος να παρει το δικο μου το κ4 που στο xr σου ριχνει στα αυτια παντου και παντα λεμε και κανει σερβις ..καθε......


ριχνεις κ στα χωματινα ή μονο στα sm?

devil's animal
24/10/2008, 14:19
ελα ενταξει το σκισατε παλι το θεμα.:sick:

η δυναμη και η αξιοπιστια των μηχανων ειναι ποσα αντιστροφως αναλογα.
δεν θελει πολυ μυαλο να το καταλαβει καποιος αυτο.

αν καποια εργαλεια εχουν ιδια κυβικα (και φυσικα ιδιους κινητηρες-μονοκυλινδροι στην περιπτωση μας-) τα αλογα που θα βγαζουν θα ειναι αναλογα με την οποια αξιοπιστια τους.


δεν μπορει ενα μοτερ να βγαζει 60+ κατω και να ειναι το ιδιο αξιοπιστο με αυτο που βγαζει 45+

και αναλογα θα πηγαινει και η συντηρηση τους.
αν στο πρωτο μοτερ αλλαζεις καθε 1000 λαδια,το παιζεις αν θα σπασει ή οχι.
αν στο δευτερο αλλαζεις παλι καθε 1000 λαδια, εχεις ενα ΠΟΛΥ μεγαλο ποσοστο να σου βγει ασπαστο.


δεν μπορουμε ΠΟΤΕ να τα εχουμε ολα! και πολλα αλογα, και ασπαστο μοτερ, και οχι συχνη συντηρηση.

προσπαθουμε ολοι αναλογα με την τσεπη μας να κανουμε το κεφι μας,με το μηχανακι που πιστευουμε οτι μας ταιριαζει.

καποιος κανει γουστα να βγαινει μια φορα την εβδομαδα με τον φτιαγμενο μπεργκο εξω με τα 70 ροδα και να κερναει οτι κυκλοφορει. τις υπολοιπες μερες ομως να τις βγαζει πινοντας καφε με τον μαστορα.

ο αλλος γουσταρει πιο ηπια πραγματα. να κανει την συντηρηση του στα 1000 χλμ, και να κυκλοφορει καθημερινα μεσα στην Αθηνα και το σ/κ να τραβαει και ενα Λουτρακι να κανει το μπανιο του με τα 45 αλογακια του.


τι μαλωνετε??? μολις παρω εγω αυτο που θελω και το φτιαξω... θα σας παταω ολους ΜΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
24/10/2008, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
με 6000 ε μπορει καποιος να παρει το δικο μου το κ4 που στο xr σου ριχνει στα αυτια παντου και παντα λεμε και κανει σερβις ..καθε......


ριχνεις κ στα χωματινα ή μονο στα sm? βλεπςι να εχει το χωματινο ?

Ktm.Prestige
24/10/2008, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
XR Dall ara Εναντιων Ολων......


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Άσε , ο τύπος νομίζει πως έχει το υπέρτατο μηχάνημα οδήγησης!!!
Καληνύχτα τώρα.....

DUKASII
24/10/2008, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ελα ενταξει το σκισατε παλι το θεμα.:sick:

η δυναμη και η αξιοπιστια των μηχανων ειναι ποσα αντιστροφως αναλογα.
δεν θελει πολυ μυαλο να το καταλαβει καποιος αυτο.

αν καποια εργαλεια εχουν ιδια κυβικα (και φυσικα ιδιους κινητηρες-μονοκυλινδροι στην περιπτωση μας-) τα αλογα που θα βγαζουν θα ειναι αναλογα με την οποια αξιοπιστια τους.


δεν μπορει ενα μοτερ να βγαζει 60+ κατω και να ειναι το ιδιο αξιοπιστο με αυτο που βγαζει 45+

και αναλογα θα πηγαινει και η συντηρηση τους.
αν στο πρωτο μοτερ αλλαζεις καθε 1000 λαδια,το παιζεις αν θα σπασει ή οχι.
αν στο δευτερο αλλαζεις παλι καθε 1000 λαδια, εχεις ενα ΠΟΛΥ μεγαλο ποσοστο να σου βγει ασπαστο.


δεν μπορουμε ΠΟΤΕ να τα εχουμε ολα! και πολλα αλογα, και ασπαστο μοτερ, και οχι συχνη συντηρηση.

προσπαθουμε ολοι αναλογα με την τσεπη μας να κανουμε το κεφι μας,με το μηχανακι που πιστευουμε οτι μας ταιριαζει.

καποιος κανει γουστα να βγαινει μια φορα την εβδομαδα με τον φτιαγμενο μπεργκο εξω με τα 70 ροδα και να κερναει οτι κυκλοφορει. τις υπολοιπες μερες ομως να τις βγαζει πινοντας καφε με τον μαστορα.

ο αλλος γουσταρει πιο ηπια πραγματα. να κανει την συντηρηση του στα 1000 χλμ, και να κυκλοφορει καθημερινα μεσα στην Αθηνα και το σ/κ να τραβαει και ενα Λουτρακι να κανει το μπανιο του με τα 45 αλογακια του.


τι μαλωνετε??? μολις παρω εγω αυτο που θελω και το φτιαξω... θα σας παταω ολους ΜΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: πραγματικα αυτα που γραφεις ρε φιλε ..και μεταξυ μας δηλαδη...ετσι φιλικα..ειναι ψιλο μαλακίες...
οπως θα στα λέγα και σα να σε κολλητος μου.

DUKASII
24/10/2008, 14:30
και καλα δε ξερω ρε παιδια..μπορει καποιος να μου πει με στοιχεια ας πουμε..τι σκατα κερδιζει με το να αλλαζει λαδια καθε 1000???:confused:

XJR_Billy
24/10/2008, 14:31
Αδέρφια, θα πω και γω τη γνώμη μου σαν πρώην ευτυχής ιδιοκτήτης ΧR.

Πάντα για μένα, το ομορφότερο εντούρο που έχει βγει ποτέ, (ακόμα κι απ' το ΧΤ660:lol: ), ήταν το XR500R του 1984-85, πορτοκαλί με μπλε σέλα.

ΤΕΛΟΣ.

Απο κει και πέρα. Τα συγκεκριμένα μηχανάκια βγήκαν ΤΕΡΑΤΑ αξιοπιστίας.

Όταν αγόρασα τη μηχανή που με είχε τρελλάνει, διαπίστωσα πόσο ευκολοοδήγητη και ελαφριά ήταν. Γύρω στα 120 γεμάτη. Ήταν η πρώτη μηχανή που οδήγησα, και έμαθα πάνω της.

Αλλά εντελώς έσχετος με μηχανές, την αγόρασα με κλειστά μάτια (και ανοιχτές τσέπες:mad: ).

Το αποτέλεσμα ήταν:

Μέχρι να μου πει ένας ζητάς που με έβλεπε να καταριέμαι τη Honda σε ένα φανάρι, το κόλπο για να τη βάζω μπροστά ζεστή και κρύα, μπουκωμένη και ξεμπούκωτη, είχα φτιάξει δεξί πόδι αρσιβαρίστα:D

Από εκεί και πέρα, άρχισαν τα προβλήματα, τα οποία ήταν σε τέλεια απόκρυψη. Για να μην κουράζω, τη μηχανή την είχα πάρει 600000δρχ. Συνολικά πρέπει να έδωσα πάνω από 1000000δρχ. για επισκευές, και κόντρα επισκευές...

Ανακάλυψα από πρώτο χέρι τι σημαίνει να παντρέυεσαι το μηχανικό.
(Είχα αρχίσει να γλυκοκοιτάζω την χοντρούλα κόρη του:lol:)

Από τη μία χαλάλι της, γιατί τη γούσταρα τρελλά, από την άλλη έπαιρνα ΤΟ εργαλείο (1988-89) που την είχα αγοράσει, με τα λεφτά που μου κόστισε.

Πουλήθηκε αντιπαραπρόπερσι:lol: για 500εβραίους.

Ηθικόν δίδαγμα.

Η αξιοπιστία μιας μοτοσυκλέτας είναι η συνάρτηση (χρήση,συντήρηση)

Κακή χρήση + κακή συντήρηση = ΜΑΜΗΣΕ ΤΑ.

ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΦΗΜΗ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ για την αξιοπιστία του.

Και το κακό είναι ότι μπορεί εμφανισιακά να είναι τέλεια, και ο πωλητής φιλικός (Φίλε, χώμα έχει δει μόνο στον ύπνο της!!:rolleyes: κ.λ.π.)

Το συγκεκριμένο μοτάρντ του φίλου, είναι υπερ-καρα-εξειδικευμένο εργαλείο, που δεν έχω δει ούτε ένα στο δρόμο (από τα μετρημένα που κυκλοφορούν) να πηγαίνει νορμάλ ή απλά γρήγορα...

Και όπως ισχύει για πάρα πολλές μηχανές, η αρχική αξία αγοράς είναι καρα-υπερτιμημένη. Όχι για τον άρρωστο, θα μου πείτε. Απλά, ο άρρωστος πρέπει να ξέρει ότι είτε θα την παντρευτεί είτε θα τη σκοτώσει...

Τα συμπεράσματα δικά σας...

veletzas
24/10/2008, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
βλεπςι να εχει το χωματινο ?

απλα ρωταω γιατι το εχω εγω κ θελω να προσεχω

gkmaggas
24/10/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
απλα ρωταω γιατι το εχω κ εγω κ θελω να προσεχω


Ειναι Dall ara το δικο σου???αν οχι να τρεμεις.....:wave2: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
24/10/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
απλα ρωταω γιατι το εχω κ εγω κ θελω να προσεχω περαστικα ρε φιλε δε το ξερα..:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

veletzas
24/10/2008, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
περαστικα ρε φιλε δε το ξερα..:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


να σε καλα ρε φιλε!!! το χρειαζομουνα,
το πουλαω 1200 ευρο γιατι με πατανε τα κ4 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
24/10/2008, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
πραγματικα αυτα που γραφεις ρε φιλε ..και μεταξυ μας δηλαδη...ετσι φιλικα..ειναι ψιλο μαλακίες...
οπως θα στα λέγα και σα να σε κολλητος μου.

το εκτιμω πραγματικα, αλλα τεκμηριωσε γιατι ειναι μαλακιες αλλιως βγαινεις εσυ ψιλομαλακας.
:wave2:

notakos600
24/10/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
το εκτιμω πραγματικα, αλλα τεκμηριωσε γιατι ειναι μαλακιες αλλιως βγαινεις εσυ ψιλομαλακας.
:wave2:





:a014: :a014:

Από την αρχή πίστευα πως το θέμα έπρεπε να πάει στις διαμάχες.

vestromas
24/10/2008, 15:30
Στην αγγελια αναφερεις, γιατι το πουλας το μηχανακι; Με τοσα επιχειρηματα και τοσο καλο που το παρουσιαζεις, θα επρεπε να το εχεις στο σαλονι σου και να μην εχεις ματια για αλλο.:beer: :wave2:

byron
24/10/2008, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Στην αγγελια αναφερεις, γιατι το πουλας το μηχανακι; Με τοσα επιχειρηματα και τοσο καλο που το παρουσιαζεις, θα επρεπε να το εχεις στο σαλονι σου και να μην εχεις ματια για αλλο.:beer: :wave2:


:lol: :bawl: :rotflmao: :bigcry:

Σωστόςςςςς.....:lol:

Elle
24/10/2008, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Η πραγματιοτητα ομως ειναι οτι πρεπει να βρω ενα δαχτυλο πανω στο vstrom, για να του περασω την βερα.:lol: :beer: :wave2:
Πέρνα το δαχτυλίδι στο πίσω ελατήριο!!:wave2: :beer:

vestromas
24/10/2008, 15:37
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2: :wave2:

antoma
24/10/2008, 17:06
ρε μαγκες ταχω ξαναπει.θελω να παρω street.το dall'ara το δικο μου το μοντελο βγαζει ετσι οπως ειναι τωρα 61,3 ροδα.στον καταλογο δεν λεει γιαυτο το μοντελο.εχει παυλιτσα.στο απλο το xr λεει σαραντατοσα.μη λετε μαλακιες.ειπα πως για μενα απλως ειναι ο καλυτερος συνδυασμος καυλογκαζου,εκδρομουλας και καθημερινης χρησης.μη μου πριζετε ταρχιδια επειδη καποτε καποιο xr σας κερασε.δεν πολυπιστευω πως θα πουληθει απο εδω μεσα.συζητηση κανω.
και οποιος παραξενευεται απο τα λαδια στα 1000 που δινεις 20€ τοτε ας μην μιλαει για motard.
ή ας παρει κανα fmx.ημαρτον δηλαδη.που κανετε συγκρισεις με street.δηλαδη να μιλαμε μονο για να λεμε κατι.παρτε ευρωπαικα αλλα τουλαχιστον ναρχεστε εκει που δουλευω να σας βλεπω κλαμμενους να γελαω.
παντα φιλικα.
ναστε οοοοοοοοοοοολοι καλα.

Ktm.Prestige
24/10/2008, 17:21
Άσε μας ρε μεγάλε!Πάλι δημιούργησες , μπράβο σου!!!
Και να σου πω και κατι άλλο , δεν σου πρήζουμαι εμείς τα αρχίδια , εσυ μας τα πρήζεις ανοίγοντας αυτό το θρεντ ρωτώντας για την τιμή "ήμαρτον"!!!
Άλλα θεματα δεν είχαμε με το κωλοXrακι σου το bithi'kotsi & the gang (που είπε και άλλος φορουμίτης) θα ασχολούμαστε σε τι τιμή να το δώσεις και δε το δίνω παρακάτω και κερνάει τσάι,καυλόγκαζο και μαλακίες συνέχεια!!!!!!

Πήγαινε να βρεις τον Πανούση να του το πουλήσεις και θα σου πεί αυτός πόσα θα σου δώσει!!

:lol: :lol:
Νά'σαι και εσύυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καλάαααααααααααααα!!!!!!!!