PDA

View Full Version : ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ



motorpsycko
24/10/2008, 13:43
Χιλιοειπωμενο θεμα μεν αλλα οσο δεν αλλαζει τιποτα, θα εξακολουθει να μας απασχολει ολους. Το προηγουμενο Σ/Κ παω μια βολτα απο το χωριο μου στην Ευβοια και Κυριακη πρωι παω Χαλκιδα για ενα καφεδακι πριν φυγω για Αθηνα. Πολυ συνηθισμενη κατασταση μονο που εκπληκτος βλεπω στα αγαλματα και στο Παλλιροια θεσεις σταθμευσης για μοτο και δημοτικη αστυνομια να βαραει καραουλι για να μην παραβιαστουν!!! Πριν δυο βδομαδες παρεα με καμια 15αρια αλλα μηχανακια εφαγα κληση 20€ στο Θησειο σε σημειο που δεν εμποδιζεται πεζος, απο την Αθηναϊκη δημοτικη αστυνομια, η οποια δεν παρελειψε να μου στειλει και ειδοποιητηριο για αλλη κληση που δεν εφτασε ποτε στα χερια μου... Εντοπιστε τις διαφορες λοιπον. Χαλκιδα μια πολυ μικροτερη της Αθηνας επαρχιακη πολη επιτρεπει στα δικυκλα να σταθμευουν νομιμα ενω η "αγαπητη μας πρωτευουσα" επιτρεπει στα ιδια οχηματα που μαλλον αποσυμφορουν παρα ζημιωνουν τις αρτηριες τις να καταθετουν συχνα πυκνα τον οβολο τους προς οφελος των ταμειων της!!! Να μην ανοιξω θεμα για ασυνειδητους αναβατες που παρατανε οτι καβαλανε οπυ βρουν αδιαφορωντας για ολους τους υπολοιπους, γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ειμαστε ολοι ετσι, αλλα νιωθω πολυ χαζος να τρωω κλησεις για σταθμευση οταν ειμαι στη δουλεια μου και να χαριζω ενα μεροκαματο τη φορα στο δημο και 80km παραπερα να μην θεωρουμαι εγκληματιας που κινουμαι πανω σε δυο ροδες!!! Σχολια και πληροφοριες για αλλα μερη της Ελλαδας που δεν ρισκαρω δημοσιο λιθοβολισμο για τις συγκοινωνιακες επιλογες μου απαραιτητα και ευπροσδεκτα.