PDA

View Full Version : Αφαίρεση διπλώματος



nightstalker
25/10/2008, 10:49
Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας στη δουλεά (αναγκαστικά με το αυτοκίνητο) και ανεβαίνοντας την Χαλκοκονδύλη στρίβω δεξιά στην Πατησίων ενώ απαγορεύεται...Τροχονόμος, 200 ευρώ 5 βαθμοί ΣΕΣΟ και ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ ΓΙΑ 20 ΗΜΕΡΕΣ.
Στην υγειά μου...
αύριο έχω trackday!
κυκλοφορείς τώρα ή δεν κυκλοφορείς?

fotiswr
25/10/2008, 10:52
κρατασ το ονομα του και τον περιμενεις εξω απο το σπιτι του..κολαση

CBF_1000
25/10/2008, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας στη δουλεά (αναγκαστικά με το αυτοκίνητο) και ανεβαίνοντας την Χαλκοκονδύλη στρίβω δεξιά στην Πατησίων ενώ απαγορεύεται...Τροχονόμος, 200 ευρώ 5 βαθμοί ΣΕΣΟ και ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ ΓΙΑ 20 ΗΜΕΡΕΣ.
Στην υγειά μου...
αύριο έχω trackday!
κυκλοφορείς τώρα ή δεν κυκλοφορείς?

"Η μαγκιά,ο καφές και οι παρανομίες,πληρώνονται"...αυτός που το πρωτοείπε κάτι θα ήξερε.

nightstalker
25/10/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotiswr
κρατασ το ονομα του και τον περιμενεις εξω απο το σπιτι του..κολαση


εντάξει αυτός τι φταίει, τη δουλειά του έκανε...τη λαλακία την έκανα εγώ
αλλά 20 ημέρες αφαίρεση διπλώματος δεν είναι λίγο βαρύ για αυτό?
μπορεί όχι...
τώρα τι κάνω?
ξέρω... δεν κυκλοφορώ για 20 ημέρες:nono: :bigcry: :bawl:

CBF_1000
25/10/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotiswr
κρατασ το ονομα του και τον περιμενεις εξω απο το σπιτι του..κολαση

Έτσι σκέφτεται η γενιά του '90.

...αν,όμως,στρίβοντας ο nightstalker σε χτυπούσε...
πιανού όνομα θα κρατούσες...


Πριν πετάξετε/γράψετε κάτι εσείς οι νέοι και όχι μόνο,
καλό είναι να το επεξεργαστήτε λίγο στο μυαλό σας.
.

Φιλικά !!!

Xristos67
25/10/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotiswr
κρατασ το ονομα του και τον περιμενεις εξω απο το σπιτι του..κολαση


Giati re file....?

Kaneis paravasi... Eisai La8os....
Autos kanei tin douleia tou....


Oi perissoteroi odigane opos 8eloun, den sevontai simata kai kanones odikis kukloforias...

kai ama tous piasoun exoun provlima...Giati re Gamoto...tous M@lakes pou mou rixane prostimo ktl, klt... ( milao genika )


Ola mou ta xronia odigousa kai ego me ton idio tropo...sta8ika tixeros kai den eixa polla prostimata i kai atiximata...

Edo kai 4 xronia zo sto exoteriko...
Ton proto xrono oloi me koitousan san ufo....apo ton tropo pou odigousa...ma8imenos apo tin A8ina....
Fetos to kalokairi pigame diakopes stin Zakin8o,,, stin E8niki odo A8inon-Patron to ti kolodaktilo kai gamostavridi akousa apo allous odigous...den legete...
Giati ...????
Epeidi sevomoun tin Dipli diaxoristiki grammi kai den ebgaina gia epikindines prosperaseis....
Sto telos oi perissoteroi apo autous...perimmenan MAZI me emas sto Ferry boat....
H magkia tous ? ... eixane ftasei 10lepta noritera...

CBF_1000
25/10/2008, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker

τώρα τι κάνω?
ξέρω... δεν κυκλοφορώ για 20 ημέρες:nono: :bigcry: :bawl:

Μπορείς να πας στον δοιηκητή και ευγενικά να τον παρακαλέσεις
να σου δώσει το δίπλωμα.

harvester
25/10/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotiswr
κρατασ το ονομα του και τον περιμενεις εξω απο το σπιτι του..κολαση
και βγαινει ο μπατσος απο το σπιτι τον βλεπει και τον κανει μαυρο στο ξηλο :lol:

και δαρμενος και χωρις διπλωμα :rotflmao: :rotflmao:

nightstalker
25/10/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBF_1000
Μπορείς να πας στον δοιηκητή και ευγενικά να τον παρακαλέσεις
να σου δώσει το δίπλωμα.

μπορώ και μάλλον θα το κάνω αν και δε νομίζω να βγει τίποτα...
γενικά ΔΕΝ οδηγώ έτσι...στο συγκεκριμένο σημείο ο μόνος κίνδυνος είναι από την διάβαση των πεζών την οποία και έλεγξα και το απαγορευτικό εκεί υπάρχει πιστεύω περισσότερο για να ρυθμίζει ίσως την κίνηση...δεν ξέρω
όπως και να έχει δεν θέλω να δικαιολογηθώ, ήταν λάθος ΜΟΥ
αλλά 20 ημέρες???
:bigcry:

cityfly
25/10/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
μπορώ και μάλλον θα το κάνω αν και δε νομίζω να βγει τίποτα...
γενικά ΔΕΝ οδηγώ έτσι...στο συγκεκριμένο σημείο ο μόνος κίνδυνος είναι από την διάβαση των πεζών την οποία και έλεγξα και το απαγορευτικό εκεί υπάρχει πιστεύω περισσότερο για να ρυθμίζει ίσως την κίνηση...δεν ξέρω
όπως και να έχει δεν θέλω να δικαιολογηθώ, ήταν λάθος ΜΟΥ
αλλά 20 ημέρες???
:bigcry:


αν δεν κάνω λάθος εκεί απαγορεύεται δεξιά γιατί πρόκειται για λεοφωρειόδρομο ο οποίος τελειώνει στο ύψος του πολυτεχνείου

nightstalker
25/10/2008, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
αν δεν κάνω λάθος εκεί απαγορεύεται δεξιά γιατί πρόκειται για λεοφωρειόδρομο ο οποίος τελειώνει στο ύψος του πολυτεχνείου

δε νομίζω να είναι αυτός ο λόγος
ο δεύτερος παράλληλος της Χαλκοκονδύλη προς το Πολυτεχνείο είναι η Σολωμού και εκει επιτρέπεται ενώ υπάρχει και λεωφορειολωρίδα και διάβαση πεζών.
αλλά από Χαλκοκονδύλη για να βγεις Ομόνοια πρέπει να κάνεις τον γύρο από την Κάνιγγος οπού από εκεί βέβαια επιτρέπεται μετά να πας αριστερά όπως και κάνω συνήθως...
πάει το trackday...

Jo.Da.
25/10/2008, 11:56
Μπορεί να μην το χάσεις υπό κάποιες προυποθέσεις...

αν έχει τρέιλεr ή έχει κάποιος φίλος, φορτώνεται τα μηχανάκια και οδηγεί αυτός...

ξέρω λίγο ζόρικα τα πράγματα, άλλα είναι μία λύση (ίσως ή μοναδική-νόμιμη) για να μην χάσεις το track day...:D

Road67
25/10/2008, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
δε νομίζω να είναι αυτός ο λόγος
ο δεύτερος παράλληλος της Χαλκοκονδύλη προς το Πολυτεχνείο είναι η Σολωμού και εκει επιτρέπεται ενώ υπάρχει και λεωφορειολωρίδα και διάβαση πεζών.
αλλά από Χαλκοκονδύλη για να βγεις Ομόνοια πρέπει να κάνεις τον γύρο από την Κάνιγγος οπού από εκεί βέβαια επιτρέπεται μετά να πας αριστερά όπως και κάνω συνήθως...
πάει το trackday... Και γιατί δεν το 'κανες ; Στη Χαλκοκονδύλη είναι το ΙΚΑ οπότε κάθε φορά που πήγαινα με τη μηχανή ξεμπέρδευα κι έβγαινα Ομονοια σε λίγα λεπτά.
Βέβαια άλλο να κάνεις διήθηση με το fazer κι άλλο να φρακάρεις με το κουτί. Αλλά γιατί πήγες με το κουτί;

nightstalker
25/10/2008, 12:05
τρέηλερ δεν υπάρχει και στη δουλειά πάω αναγκαστικά κάποιες φορές με το αυτοκίνητο όπως σήμερα.
περαστικά μου...

panavour
25/10/2008, 12:23
Και ποιος σου ειπε οτι για να κανεις πιστα δεν θελεις διπλωμα?
Αμα εξ υπαιτιοτητος σου σκοτωσεις κανεναν νομιζεις οτι θα την γλυτωσεις?
Πολλα κουφα προωθουνται και επικροτουνται στο φορουμ τελευταια και διαφωνω καθετως:nono: :nono: :nono: :nono:

Jo.Da.
25/10/2008, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Και ποιος σου ειπε οτι για να κανεις πιστα δεν θελεις διπλωμα?
Αμα εξ υπαιτιοτητος σου σκοτωσεις κανεναν νομιζεις οτι θα την γλυτωσεις?
Πολλα κουφα προωθουνται και επικροτουνται στο φορουμ τελευταια και διαφωνω καθετως:nono: :nono: :nono: :nono:

ώπα, αυτό δεν το ήξερα...θεώρησα ότι στην πίστα είναι ιδιωτικός χώρος οπότε δεν χρειάζεται απαραίτητα το δίπλωμα...

αλλά το τλευταίο σχόλιό σου δε μΕ αρέσει...

MeX1Co
25/10/2008, 12:37
Η οδήγηση κουτιού ενώ μιλάμε στο κινητό είναι 100 euro, 3 βαθμοί και 30 μέρες χωρίς δίπλωμα.


Το έπαθα το καλοκαίρι, και πήρα πίσω το δίπλωμα στις 10 μέρες, πηγαίνοντας στον διευθυντή και εξηγώντας του ότι την επόμενη μέρα έφευγα για διακοπές και έπρεπε να πάω με το αυτοκίνητο... ευγενικά πάντα...

panavour
25/10/2008, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
ώπα, αυτό δεν το ήξερα...θεώρησα ότι στην πίστα είναι ιδιωτικός χώρος οπότε δεν χρειάζεται απαραίτητα το δίπλωμα...

αλλά το τλευταίο σχόλιό σου δε μΕ αρέσει...

Οι κανονες κυκλοφοριας και οι νομοι ισχυουν και σε ιδιωτικους χωρους οπως παρκινγ ιδιωτικα,σουπερ μαρκετ ακομα και στο παρκινγκ του σπιτιου μας.
Οσο για το σχολιο μου που δεν σΕ αρεσε λυπαμαι γι αυτο αλλα η γνωμη μου παραμενει η ιδια.
Υποτιθεται οτι ο χωρος του φορουμ ειναι για ανταλλαγη ιδεων και γνωμων μεσα στα ορια της νομιμοτητας και οχι επιβραβευση και προτροπη παρανομων πρακτικων και ενεργειων οπως πχ ελλειψη πινακιδας διπλωματος ασφαλειας κλπ. που κατα ενα ποσοστο παρατηρω οτι υιοθετειται κυριως απο μικρους σε ηλικια συνφουρμιτες.Εμεις οι μεγαλυτεροι εχουμε χρεος να τους συμβουλευουμε και να τους προωθουμε σε αλλες πιο συννομες πρακτικες

φιλικα πανος:wave2:

KaTaNaS
25/10/2008, 12:59
δεν εχω καταλαβει ουτε εγω γιατι απαγορευεται να στριψεις εκει δεξια...

cityfly
25/10/2008, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
δε νομίζω να είναι αυτός ο λόγος
ο δεύτερος παράλληλος της Χαλκοκονδύλη προς το Πολυτεχνείο είναι η Σολωμού και εκει επιτρέπεται ενώ υπάρχει και λεωφορειολωρίδα και διάβαση πεζών.
αλλά από Χαλκοκονδύλη για να βγεις Ομόνοια πρέπει να κάνεις τον γύρο από την Κάνιγγος οπού από εκεί βέβαια επιτρέπεται μετά να πας αριστερά όπως και κάνω συνήθως...
πάει το trackday...

επειδή δε θυμάμαι προς τα πού πάει η χαλκοκονδύλη
αν το στρίβω δεξιά στην πατησίων σημαίνει ότι πας προς πολυτεχνείο τότε μπήκες σε λεοφορειόδρομο

panavour
25/10/2008, 13:07
Απο Χαλκοκονδυλη στριβωντας δεξια πας προς ομονοια και οχι προς πολυτεχνειο.Το πολυτεχνειο ειναι πιο πισω

fotiswr
25/10/2008, 13:10
κοιταξε να δειτε ,μπορω να πω οτι εχετε δικιο ,αλλα οταν εισαι στ δρομο και βλεπεις πολλους αστυνομικους να μην φορανε ζωνη στο περιπολικο,να περνανε κοκκινα ,αντιθετα σε δρομους κτλ,και εννοειται πως πολλοι απο αυτους εχουν αυτοκινητο και δεν φορανε ζωνες ,κανουν κοντρες κτλ στα @ρχιδι@ τους ποιος θα τους γραψει,οσον αφορα τους ζηταδες ,οι νεοτεροι ,θα εχετε παρατηρησει τις μαλακιες κανουν με τις μηχανες μπατιλικια,σουζες(τρωνε και καπακια)χαχα και αλλα αλλα και περνανε να ουμε στο δρομο και σε κοιτανε λες και ειναι αυτοι ο γαμαω λαμα με γυαλακια rayban και με ενα υφος για πολλες κλωτσιες,βεβαια η γενικευση δεν ειναι καλο ισως να προκειται για μια μειοψηφια χαχαχ αλλα οκ.υπαρχουν καποιοι πιο μεγαλοι ηλικιακα αστυνομικοι που εχουν φαει την ζωη με το κουταλι και ειναι πιο επικειης και ξερουν εις βαθος πως υπαρχει οικονομικο προβλημα εντονα,υπαρχουν και καλοι αστυνομικοι παντα...οι περισσοτεροι θελουν πεταμα,ποια δουλεια τους ρε να σε γραφουν αμα νοιαζοντουσαν σαν καλοι ανθρωποι ,δεν ξερουν πως ο καθενας τα βγαζει περα και αφηνουν τους μαλακες με τα ακριβα αυτοκινητα,η τα μπασταρδα κωλοπαιδα με μηχανες και αυτοκινητα που κανουν μπαμ πως εχουν ρευστο απο τους γονεις γιατι δεν γινεται να εισαι 22 και να εχεις porche τουμπανο και αλλα πολλα....αμα θελουν να γραψουν ας πανε σε κανενα δρομο διπλα παρκαρισμενα,γιατι πχ στο γαλατσι να δειτε τισ καραγκιοζηδες ειναι γραφουν τα διπλα παρκαρισμενα εξω απο καφετεριες στη βεικου και οχι τα αλλα διπλα παρκαρισμενα πιο περα απο τις καφετεριες...οταν αυτοι κυκλοφορουν χωρις κρανος χωρις πινακιδα κανενασ δεν λεει τιποτα ξερετε ποσες φορες εχω δει εξω απο τμημα δεν λεω ονομα να φευγουν μετα την υπηρεσια τουν ξεκρανωτοι φοραντας το γυαλακι και να ειναι εκεινοι την ωρα αλλοι αστυνομικοι απ εξω και λενε γεια αντι να τουσ γραψουν...αυτα

panavour
25/10/2008, 13:23
Καλα ολα αυτα που λες και σωστα στην διαπιστωση τους και την λεπτομερη καταγραφη τους ,αλλα τιποτε απ ολα αυτα δεν δικαιολογει την παρανομια.
Οδηγω δικυκλο στην Αθηνα 35 χρονια και κανενας αστυνομικος δεν με εγραψε για κατι οσον ημουν νομιμος και τηρουσα τους κανονες κυκλοφοριας.
Οταν ομως ημουν παρανομος καλα εκανε και με εγραφε,και δεν εκατσα ποτε να κλαφτω εκ των υστερων σαν παρθενα που εχασε την παρθενια της.
Βεβαια ειναι αληθεια οτι σ αυτην την κολοχωρα που ζουμε με τους πολιτες που την κατοικουν εχουμε φτασει το σημειο η τιμιοτητα και η τηρηση των νομων να τιμωρειται αντι να επιβραβευεται (βλεπε χαρακτηριστικο παραδειγμα τα Αυθαιρετα και η νομιμοποιηση τους)
Ομως αυτο νομιζω δεν ειναι λογος να μην τηρουμε τους νομους.

sergiosm
25/10/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Και ποιος σου ειπε οτι για να κανεις πιστα δεν θελεις διπλωμα?
Αμα εξ υπαιτιοτητος σου σκοτωσεις κανεναν νομιζεις οτι θα την γλυτωσεις?


τί σχέση έχει το δίπλωμα με την υπαιτιότητα;

δηλαδή αν έχει δίπλωμα και σκοτώσει κάποιον εξ υπαιτιότητάς του θα τη γλιτώσει;

άλλο το ένα, άλλο το άλλο
:wave2:

Road67
25/10/2008, 13:39
Παλιότερα κατά τις σπουδές μου είχα δουλέψει μια περίοδο πίτσα. Θυμάμαι φόραγα το κράνος, το μπουφάν, παντελόνι και μπότες κι έκανα σαν άνθρωπος τη δουλίτσα μου. Είμαι μηχανάκιας αλλά αυτά τα πίτσα μποη με τα παπιά κάνουν σαν ξελιγωμένα. Ακράνωτα, γυαλιά καθρέφτες, σούζες, παντηλίκια κλπ Λογικό είναι στο τέλος κάθε βάρδιας να έχω εικοσάευρα σε πουρμπουάρ κι εκείνοι να μαζεύουν τα πουρμπουάρ για να πληρώσουν κλήσεις. Βέβαια άμα τη φάς μαθαίνεις. Που σημαίνει όταν το παίζεις (προ αμνημονεύτων χρόνων το σκηνικό) μαγκάκος με το SF με ανοιγόμενο κράνος και κοντομάνικο και φεύγεις σε εκδρομή για όσους ξέρουν σούπα σε στροφή στο φράγμα της Άρτας και δε μπορείς να περπατήσεις για 2 μήνες, τότε βάζεις μυαλό.
Καλύτερα να με γράφουν όταν κάνω μλκ που μερικές φορές με πιάνει σπαρίλα και δε θέλω να βάλω το κράνος για να βάζω μυαλό έστω και με την αφαίρεση διπλώματος ή το χάσιμο χρημάτων παρά να βρεθώ στον τάφο.
Επομένως, συμφωνώ με panavour. Κι επίσης έσχω διαπιστώσει κάποιους νεότερους να προτρέπουν σε οδήγηση πέρα από κανόνες ασφαλείας και σε παρανομίες. Το να πάω βέβαια στην ΑΟ με 180-200 είναι μια παρανομία που τη δέχομαι. Αλλά να παριστάνω το playmobil μέσα στην Αθήνα και να μπαίνω όπου να 'ναι όπως να 'ναι δεν το κάνω και δε θα το κάνω. Για την ασφάλεια μου, για την ασφάλεια άλλων που δε μου φταίνε πουθενά και για για την περιθφρούρηση της τσέπης μου.

fotiswr
25/10/2008, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Καλα ολα αυτα που λες και σωστα στην διαπιστωση τους και την λεπτομερη καταγραφη τους ,αλλα τιποτε απ ολα αυτα δεν δικαιολογει την παρανομια.
Οδηγω δικυκλο στην Αθηνα 35 χρονια και κανενας αστυνομικος δεν με εγραψε για κατι οσον ημουν νομιμος και τηρουσα τους κανονες κυκλοφοριας.
Οταν ομως ημουν παρανομος καλα εκανε και με εγραφε,και δεν εκατσα ποτε να κλαφτω εκ των υστερων σαν παρθενα που εχασε την παρθενια της.
Βεβαια ειναι αληθεια οτι σ αυτην την κολοχωρα που ζουμε με τους πολιτες που την κατοικουν εχουμε φτασει το σημειο η τιμιοτητα και η τηρηση των νομων να τιμωρειται αντι να επιβραβευεται (βλεπε χαρακτηριστικο παραδειγμα τα Αυθαιρετα και η νομιμοποιηση τους)
Ομως αυτο νομιζω δεν ειναι λογος να μην τηρουμε τους νομους.

εννοειται πως πρεπει να τηρουμε τους νομους,οχι ολους γιατι κυριε να φορω κρανος ζωνη σε πηρε ο πονος εαν εγω πεθανω η χαλαει η κοινωνια αμα κυκλοφορω με την φατσα μου,οι νομοι ειναι οι περρισοτεροι εισπρακτικα μεσα για να φτιαχνουν βιλες και κοτερα οι πουσταραδες πολιτικοι,εδω αγορασανε εξοπλισμο για στρατο οπλα και κρανη και κατι μαλακιες αλλες και μηχανες στην αστυνομια βλεπε τα aprilia και χρωστανε λεφτα σε νοσοκομεια και αλλες υπηρεσιες αυτοι ολοι τους ειναι μιζαδοροι καψιμο θελουν,το γαμημενο κρατος θελει παντα τα λεφτα του στην ωρα του και οταν ειναι να δωσει λεφτα θελει 200κωλοχαρτα και μερες μηνες κτλ,επι ευκαιρια γιατι να ακριβινουντα διοδια η τα τελη κυκλοφοριας??στο πρωτο αλλαξε ο δρομος?πας ποιο γρηγορα?μπουρδες!!τα τελη γιατι να ακριβινουν ???εδω σας θελω,το ξερατε οτι τον αυγουστο που περασε οι καραγκιοζηδες ψηφισαν στην βουλη κατι νομοσχεδια για να περνουν μισθο 9,000ευρω μηνιαιως που ειναι το κκε να πει τιποτα αλλα μουνι@ ειναι και αυτοι οι χειροτεροι ολων

Vvag
25/10/2008, 13:54
Στο συγκεκριμένο δρόμο που έστριψε δεξιά ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να πας κατα αυτήν την κατεύθυνση (δηλαδή αν κινείσαι στην Πατησίων να πας ευθεία) και δε μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο δεν επιτρέπεται να στρίψεις από Χαλκοκονδύλη δεξιά!!!
Δηλαδή δε μπήκε αντίθετα σε μονόδρομο!!! Ούτε σε λεοφωριόδρομο μπήκε. Απλά παραβίασε ένα σήμα. ΟΚ, παρανομία είναι και να υποστεί τις συνέπειες, αλλά 20 ΜΕΡΕΣ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ γι' αυτό;!;!;! Είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ υπερβολικό κατά τη γνώμη μου.
Όπως και το απαγορευτικό για δεξιά είναι κατά τη γνώμη μου παράλογο, αλλά δεν είμαι σε θέση να το κρίνω και σε καμία περίπτωση δε λέω ότι κακώς τον έγραψε γιατί η απαγόρευση είναι παράλογη. Απλά λέω ότι η ποινή είναι πολύ υπερβολική για μια τέτοια παράβαση, στο συγκεκριμένο σημείο.

Απλά υπομονή τώρα...
:wave2:

nightstalker
29/10/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour

Οταν ομως ημουν παρανομος καλα εκανε και με εγραφε,και δεν εκατσα ποτε να κλαφτω εκ των υστερων σαν παρθενα που εχασε την παρθενια της.


...λίγο αργοπορημένος αλλά ελπίζω να μην είναι για μένα αυτό, όσο αφορά αυτό το θρεντ..
φιλικά :wave2:

george72
29/10/2008, 17:36
περαστικα...

την πατησα για κρανος αρχες αυγουστου, εξω απο το νομισματοκοπειο στην μεσογειων με τον παπεουρα της δουλειας...

αφαιρεση διπλωματος για 10 μερες:rolleyes:

ακου τι μπορεις να κανεις....

καταρχην πλερωνεις την κληση εντος 10 ημερων για να παει το μισο προστιμο, σε ενα ταχυδρομειο, με την αποδειξη του ταχυδρομειου, πας στο αστυνομικο τμημα, που υπαγεται το "οργανο" που σε εγραψε, (εμενα ηταν στην τροχαια αγιας παρασκευης, στα γλυκα νερα! εσενα πιθανοτατα αφου την εφαγες χαλκοκονδυλη να πρεπει να πας στα κεντρικα της τροχαιας απενατι απο τον σταθμο λαρισης)

με την αποδειξη λοιπον του ταχυδρομειου και αφου εχεις αφησει να περασουν κανα δυο μερες, πας στο γραφειου προστιμων, και εξηγεις στο στον εκει υπευθηνο οτι επειγεσαι για επιστροφη διπλωματος λογω "υγειας"

παραδοξο ε?

και ομως οι μπατσοι εχουν ετοιμες φωτοτυπημενες αιτησεις για λογους υγειας, τις οποιες συμπληρωνεις εκει επιτοπου....(εγω εβαλα οτι εχω συγγενη 1ου βαθμου νεφροπαθη και χρειαζομαι απαραιτητως το διπλωμα, για μετακινησεις καθημερινες σε νοσοκομειο.....ο μπατσος μου ειπε να το γραψω αυτο!)

αφου τελειωσεις με την αιτηση, την καταθετεις και περνας την επομενη μερα ξανα! (εχει λιγο τραβηγμα αλλα 20 μερες δεν θα περιμενεις!!!!) και μιλας με τον δικα, τον αρχιγαλονα, (εκει να δειτε κοσμος να περιμενει με αιτησεις "υγειας" στο χερι) το πιθανοτερο ειναι στο δωσει πισω

μην πας με αμανικο τιγγκα στα τατου και 10 σκουλαρικια στη μαπα δεν θα το παρεις ουτε σε 40 μερες το διπλωμα, το πιθανοτερο να σε κρατησουν και για καμια εξακριβωση:blush:
παντα με την ευγενεια, και παντα το "καλο παιδι

καλως η κακως ετσι εχουν τα πραγματα, εμενα μου το πηραν παρασκευη, τεταρτη το πηρα πισω.....

:beer:

Silver_Rider
29/10/2008, 20:17
Να πας φιλαράκη trakday χράψτους όλους στα τέτια σου μη μασας, πήγενε. Ιπάρχουν και κάπιοι που κικλοφορουν χορης δίπλομα έτσι δεν εχη γινη τίποτα, εγώ έχω ακόμα το μικρό το δίπλομα, ναι το ξέρω δικό μου λάθος αλλά θα επανωρθοσω, δεν έχω κλήση τα 21 όταν κλήσω θα βγάλω την ίδια μέρα αλλά μεχρι τώρα δεν έχη γινη τίποτα!

Bavarian
29/10/2008, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Silver_Rider
Ιπάρχουν και κάπιοι που κικλοφορουν χορης δίπλομα έτσι δεν εχη γινη τίποτα



Ιπάρχοοοοοοοοοοοο
κι όσο ιπάρχεις θα ιπάρχοοοοοοοοοο


Α ρε Στελάρα αθάνατε...http://www.youtube.com/watch?v=Hf13HjZbYPE

george72
29/10/2008, 23:02
α ρε στελιο αθανατε...

τον φαγανε οι εβραιοι...:rolleyes:

mats8282
29/10/2008, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Και ποιος σου ειπε οτι για να κανεις πιστα δεν θελεις διπλωμα?
Αμα εξ υπαιτιοτητος σου σκοτωσεις κανεναν νομιζεις οτι θα την γλυτωσεις?
Πολλα κουφα προωθουνται και επικροτουνται στο φορουμ τελευταια και διαφωνω καθετως:nono: :nono: :nono: :nono:


Η ασφαλεια οχηματος που κυκλοφορει στον δρομο δεν καλυπτει το οχημα σε περιπτωση που κυκλοφορει εκτος δημοσιου δρομου.

Αναφερω τις εξαιρεσεις αυτουσιες απο τους ορους της General Union.

26.4 παραγραφος.

Απο την συμμετοχη του καλυπτομενου οχηματος σε επιδειξεις,εορταστικες παρελασεις,επισημες ή μη,δοκιμαστικες διαδρομες(προπονησεις),αγωνες,επισημους ή μη,δοκιμες,συναγωνισμους,ακροβασιες ή απο οδηγηση κατα αποδεδειγμενως επικινδυνο τροπο.

27.3 Εντος συνεργειων επισκευης ή εκθεσεως αυτοκινητων ή εφοσον δεν οδηγειται απο τον Ασφαλισμενο,εντος φυλασσομενων χωρων σταθμευσης αυτοκινητων,εκτος εαν ρητα εχει συμφωνηθει η καλυψη των πειπτωσεων αυτων με ειδικο προσθετο ασφαλιστρο.

27.4 Κατα την κινηση του οχηματος εντος αεροδρομιων,εργοταξιων,στρατοπεδων ή αλλων περιοχων στις οποιες απαγορευεται μονιμα ή/και κατα περιπτωση η κυκλοφορια απο τις Αρχες,εκτος εαν ρητα εχει συμφωνηθει η καλυψη των περιπτωσεων αυτων με ειδικο προσθετο ασφαλιστρο.


Με λιγα λογια θελει προσθετη καλυψη για να ισχυει η ασφαλιση στην πιστα.Λογικα ο διοργανωτης,πχ,του CSS στο κοστος συμμετοχης πρεπει αν εχει και την ασφαλεια για το οχημα.Δεν μου εχει τυχει,η αληθεια ειναι,αλλα οποιος παει για track days καλα θα κανει να ρωτησει τον ασφαλιστη του και να εχει καλυψη και μεσα στην πιστα....Δεν ξερω αν χρειαζεται το διπλωμα που εχουμε για τον δρομο ή/και τι ισχυει με τα αγωνιστικα διπλωματα,ορια ηλικιας κτλ...Λογικα σε αγωνα δεν σε καλυπτει το απλο διπλωμα και χρειαζεται αγωνιστικη αδεια...Το CSS(παραδειγμα) ζηταει διπλωμα οδηγησης?

Βρηκα και αυτο που ηταν για τα Μεγαρα αγωνας δεξιοτεχνιας αυτοκινητων..

http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=30825

ΑΡΘΡΟ 6 ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ – ΑΣΦΑΛΙΣΗ
3. Στο παράβολο συμμετοχής περιλαμβάνεται και ασφάλιση του αγωνιζόμενου που καλύπτει αστική ευθύνη προς τρίτους. Η ασφάλιση αυτή ισχύει σε όλη τη διάρκεια του αγώνα από τη στιγμή της εκκίνησής τους και παύει να ισχύει με τη λήξη της προθεσμίας υποβολής ένστασης ή διαφορετικά από τη στιγμή εγκατάλειψης του αγώνα ή του αποκλεισμού από αυτόν.

AntoD
03/11/2008, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
άλλο να κάνεις διήθηση με το fazer κι άλλο να φρακάρεις με το κουτί. ; διήθηση

Γνωριζεις τι θα πει διήθηση;

Διοτι με μπερδεψες.....