PDA

View Full Version : ΑΓΟΡΑ Kle 500



GREGV33
25/10/2008, 16:42
Καλησπέρα σ' όλους. Θα ήθελα την πολύτιμη γνώμη σας. Βρήκα ένα KLE 500, του 2004. Έχει 42000 χλμ. Λάδια - φίλτρα καθώς και κάτι ( δεν θυμάμαι πως μου το είπε ) στη μίζα, θα μου τ' αλλάξει αυτός. Αργούσε να πάρει μπροστά. Βρήκα την μηχανή σ' ένα συνεργείο και την πουλάει ενας φίλος του. Ο μηχανικός μου φάνηκε πολύ εντάξει. Είναι γείτονας και του είπα οτι αν προχωρήσουμε, θα τ' αναλάβει εκείνος.
Μου είπε οτι θέλει πίσω λάστιχο γιατί δεν βγάζει χειμώνα.
Είναι αγρατζούνιστη, έχει μπάρες στα πλάγια, βαλίτσα και χούφτες. Μου τ' αφήνει 2000 ( σύν 130 - 140 για το λάστιχο ).
Το ερώτημα που θέλω να κάνω ειναι το εξής: είμαι άπειρος αδηγός. Είχα μια virago 250 πρίν 7 - 8 χρόνια. Δεν έχω ξανά οδηγήσει απο τότε.Η οδήγηση του πώς είναι; Από ζημιές θα ζητάει συνέχεια; Η συμπεριφορά του στο δρόμο;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

dimokritos
25/10/2008, 17:13
καλησπέρα φίλε.

καλό και τίμιο μηχανάκι το κλε. αν είναι όντος σε καλή κατάσταση, η τιμή που το δίνει μου φαίνεται καλή. ζημιές δεν βγάζει. το έχουμε το μηχανάκι στην οικογένεια και έχω μια γεύση. για άπειρο οδηγό είναι ότι καλύτερο κατ' εμέ. για σένα που έχεις μια σχετική εμπειρία θα είναι μια χαρά.

μέσα στην πόλη είναι πραγματικά σαν παπί. ευκολοδήγητο, ευκίνητο και με χαμηλή κατανάλωση. σε ταξιδάκι ίσως σε κουράσει λίγο η σέλα αλλά αυτά είναι και υποκειμενικά. πάντως αυτό δεν θα έχει κανένα πρόβλημα σε μεγάλες αποστάσεις. εσύ θα κουραστείς πρώτος.

πάντως γενικά για την συμπεριφορά του, μια βολτίτσα μεγαλούτσικη (όχι το τετράγωνο δλδ) θα σου ξεκαθαρίσει αρκετά πράγματα.

:wave2:

oiko1979
27/10/2008, 10:27
Θα μείνεις αρκετά ικανοποιημένος εάν ζητάς:
1)Οικονομία στην οδήγηση.
2)απροβλημάτιστο μηχανικά.
3)ευκινησία στην πόλη.
4)φθηνό σέρβις.

Θα προβληματιστείς εάν θες:
1)γκάζια.
2)άνεση σε μεγάλο ταξίδι.
3)Με την κ_ωλοσέλα που του έχουν βάλει.
4)Την μεταπώληση του.

Οπως και να χει πάντως πρόκειται για ένα ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ μηχανακι...