PDA

View Full Version : gagiva canyon 500



dpapag3
25/10/2008, 23:47
παιδια τι γνωμη εχεται για το gagiva;εχω ακουση πολλα αλλα απο φιλο που ειχε καποτε το allasuro δεν ειχε κανενα προβλημα και βρησκονται και φτηνα δεν ξερω απο ανταλακτηκα τι γινεται

akispoulis
26/10/2008, 00:09
ειναι φθηνο ,ειναι ομορφο, εχει κρατημα, ειναι ανετο ,εχει γκαζι , ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΤΕΠΟΖIΤΟ CAGIVA (εγω δεν εχω προβλημα μου αρεσει οταν παταω κατι κιτρινιαρικα και με ρωτανε -ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?-ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ CAGIVA..........! εχω το navigator 1000 ! φηλος μου εχει κανει 85000 χλμ ΧΩΡΗΣ ΠΡΟΒΛΗ ΜΑ!!!!!!! μαψρια απο canion 600 εχει προβλημα στο κοπλερ της μιζας!για το canion 500 δεν εχω ακουσει κατι! ανταλακτικα δεν τα εχει τωρα η hellinmotors (και καλητερα................) αλλα τα εχει η italian motors ! τα παιδια ειναι ΟΚ!!!!!!!! σε διαφορα side μπορεις ναι βρεις τα παντα και σε καλες τιμες!!!!!!!!

panavour
26/10/2008, 09:50
το NAVIGATOR 1000 δεν ειναι αμιγως CAGIVA αλλα εχει κινητηρα SUZUKI V-1000 Και ως γνωστον καθε μηχανακι ειναι ο κινητηρας του.:wave2:

akispoulis
26/10/2008, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
το NAVIGATOR 1000 δεν ειναι αμιγως CAGIVA αλλα εχει κινητηρα SUZUKI V-1000 Και ως γνωστον καθε μηχανακι ειναι ο κινητηρας του.:wave2: ναι εχεις δικιο ! εκτος απο το μοτερ και τα ηλεκτρικα που ειναι suzuki !τα πλαστηκα γραφουν επανω CAGIVA ενω ολλα τα αλλα + αδεια γραφουν MV AGUSTA! οσο για το 500αρι που θελει ο φηλος ,κατα την γνωμη μου ειναι μια καλη και οικονομικη αγορα! :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

panavour
26/10/2008, 12:11
και μια που σε βρηκα διοτι αν θυμαμαι καλα μονο ενας ακομη στο φορουμ εχει NAVIGATOR,επειδη με ενδιαφερει αγορα NAVIGATOR (τα βρισκεις σε καλες τιμες μετ/να)πες μου εντυπωσεις και γνωμη εμπεριστατωμενη για το μηχανακι οπως σερβις ανταλλακτικα κλπ αν θες :wave2:

xysterman
26/10/2008, 14:23
ειχα το canyon 500 η μαλλον το συνεργειο το ειχε ποιο πολυ απο μενα προβληματα πολα μολις το εφτιαξε το συνεργειο το πουλησα

akispoulis
26/10/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
και μια που σε βρηκα διοτι αν θυμαμαι καλα μονο ενας ακομη στο φορουμ εχει NAVIGATOR,επειδη με ενδιαφερει αγορα NAVIGATOR (τα βρισκεις σε καλες τιμες μετ/να)πες μου εντυπωσεις και γνωμη εμπεριστατωμενη για το μηχανακι οπως σερβις ανταλλακτικα κλπ αν θες :wave2: για μετ/να?.....λιγο δύσκολο !εγω για να το βρω ειχα βαλει ακομα και αγγελεια ζήτησης ! οι τιμες παιζουν απο 3500 μεχρι και 6500 ! απο προβληματα το μονο που μου εχει βγαλει ειναι οτι σπανε οι ταχησυνδεσμοι στα ρουμπινετα ειναι πλαστικοι .(εχει ιδιους με DUCATI 916 MV AGUSTA κλπ) βρηκα μεταλλικούς απο το Ε-ΒΑΥ και υσηχασα !!!!!!!κατα τα αλλα ανταλακτικα αν δεν βρεις κατι εδω αυτος εχει τα παντα ¨http://www.oemmotorparts.com/login_e.asp σε καλες τιμες και τα στελνει γρήγορα! κρατημα εχει τελοιο ! γκαζι εχει αρκετο!!!!! κουκλι ειναι !!!!και πανω απο ολλα νομηζεις οτι εχει ανεβει σε 600ρι ,δεν ειναι ογκοδης ! εγω δεν το περιμενα σε καμια περίπτωση οτι θα ειναι τοσο καλο!!!!!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!

akispoulis
26/10/2008, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από xysterman
ειχα το canyon 500 η μαλλον το συνεργειο το ειχε ποιο πολυ απο μενα προβληματα πολα μολις το εφτιαξε το συνεργειο το πουλησα δηλ τι προβληματα σου εβγαλε?

Road67
26/10/2008, 17:11
Εντάξει ρε συ μην ανησυχείς όλες οι μηχανές έχουν προβληματάκια είναι και τι θα σου τύχει. Εμένα για παράδειγμα, το fazer έμενε συνέχεια από βενζίνη.

dpapag3
27/10/2008, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από xysterman
ειχα το canyon 500 η μαλλον το συνεργειο το ειχε ποιο πολυ απο μενα προβληματα πολα μολις το εφτιαξε το συνεργειο το πουλησα φιλε xysterma δηλαδη τι προβληματα σου εβγαζε?εβρεσκες ανταλακτικα?αξιζει το μηχανακι τελικα η οχ騨

CAMBOF
28/10/2008, 18:04
Λοιπον εχω ξαναγραψει γιαυτο το μηχανακι το 500 εννοω το οποιο εχω ακομα με 64 000 χιλ
ειναι μια χαρα ,ας λενε οτι θελουν παει καλα,ειναι σταθερο,καλα φρενα αξιοπιστο,
στα 8 χρονια που το εχω εχω αλλαξει μονο λαστιχα,αλυσιδογραναζα, μπαταρια και δισκους συμπλεκτη α θελει και μια τσιμουχα πιρουνιου,αυτα
εχω γυρισει την Ελλαδα δικαβαλο με σακιδια και πισω κουτι ,μειονεκτηματα τα πλαστικα του,θελει συχνα σερβις,οχι οτι ειναι απαραιτητα και ειναι λιγο θορυβωδες ως μονοκυλινδρο
αν το βρεις σε καλη κατασταση και βρεις και ενα συνεργειο με καλο μαστορα ολα οκ
ανταλακτικα υπαρχουν ..ακομα
αυτα
οτι αλλο θες ρωτα;)

dpapag3
02/11/2008, 17:15
το βασικο ειναι να ειπαρχουν ανταλακτικα απο οτι ξερω εχει κλειση το εργοστασιο και τα ανταλακτικα ειναι λιγα και ακριβα ...ηπαρχουν βεβαια στην ιταλια ανταλακτηκα και σε καλες τιμες...

akispoulis
02/11/2008, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dpapag3
το βασικο ειναι να ειπαρχουν ανταλακτικα απο οτι ξερω εχει κλήση το εργοστασιο και τα ανταλακτικα ειναι λιγα και ακριβα ...ηπαρχουν βεβαια στην ιταλια ανταλακτηκα και σε καλες τιμες... ανταλακτικα υπαρχουν! και το εργοστασιο ΠΟΤΕ δεν εκλεισε!τα MV AGUSTA και τα HUSQVARNA ποιο εργοστασιο τα παραγει? -της cagiva- , για οσους δεν ξερουν !!!!!!τωρα η MV AGUSTA και η CAGIVA αγωραστηκαν απο αμερικανους ! την αντιπροσοπεια εν ελλαδι δεν την εχει ποια η hellinmotors που ουδεποτε ασχολήθηκε σοβαρα με την CAGIVA αλλα η italian motors και τα παιδια εκει ειναι πολλή εξιπηρετικα!αλλα ανταλακτικα εχει και εδω http://www.oemmotorparts.com/oem2.asp?M=Cagiva σε καλες τιμες!ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΟΤΙ Η CAGIVA ΕΚΛΕΙΣΕ Η ΕΧΕΙ ΚΛΗΣΕΙ !!!!στο κατω κατω και οι ιαπωνες δεν πανε πισω απο ανταλακτικα .(ηθελα ατναλακτικο απο καρμπιρατερ YAMAHA και μου λενε οτι πωλειται μονο ολοκληρο το καρμπιρατερ!!!!!!!! οσο για KAWASAKI ενας φηλος με KLV 1000 εσπασε η καρηνα και την περημενει 3 μηνες τωρα!!!!!! και στην τελικη ας ερθουν οτιδηποτε εξ ανατολων της ιδιας χρονολογιας και κατηγοριας ,να συγκρηθουν με τα CAGIVA !!!! στη ελλαδα η hellinmoto τα CAGIVA ΤΑ ΕΘΑΨΕ..........

CAMBOF
02/11/2008, 21:33
ευχαριστουμε για το ωραιο link με τα σχεδια και τα ανταλακτικα:beer:

dpapag3
03/11/2008, 16:37
απο οτι ξερω τα husky τα αγορασε η bnw?τελος παντων το canyon με ενδιαφερει γιατι ειναι αλλη ιστορια και κουλτουρα απο τα αλλα...στο κατω κατω να μην κυκλοφορουν και ολο τα ιδια μηχανακια στο δρομο...

akispoulis
03/11/2008, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dpapag3
απο οτι ξερω τα husky τα αγορασε η bnw?τελος παντων το canyon με ενδιαφερει γιατι ειναι αλλη ιστορια και κουλτουρα απο τα αλλα...στο κατω κατω να μην κυκλοφορουν και ολο τα ιδια μηχανακια στο δρομο... τα αγωρασε προσφατα ! και η CAGIVA με την MV τοις αγωρασε η harley davinson ! πειν τα husqvarna αγωραστουν απο την bmw κατασκευαζιντουσαν απο την cagiva!;) ;) ;)