PDA

View Full Version : Ο κούκος



koula01
17/12/2003, 02:16
Ήτανε μια φορά δύο χασικλήδες, πήγανε ψωνίσανε και πήγανε στο σπίτι του ενός και κάτσανε και στρίβανε και πίνανε και στρίβανε και πίνανε. Σε μια φάση την ώρα που είχανε ανάψει το τελευταίο τσιγάρο χτυπάει η πόρτα. "ΑΝΟΙΞΤΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!" Πετάγονται πάνω οι τύποι σαλταρισμένοι. Τι να κάνουμε, τι να κάνουμε... Η πόρτα εντωμεταξύ να πάει να σπάσει από τα χτυπήματα "Ανοίξτε ξέρουμε ότι είσαστε μέσα!" Κοίταζε ο ένας τον άλλο φρικαρισμένοι. "Ανοίξτε θα σπάσουμε τη πόρτα!" Βλέπει ο ένας ένα ρολόι αντίκα στο τοίχο απ' αυτά με τον κούκο u know, ανοίγει το πορτάκι πετάει το τσιγάρο μέσα όπως ήτανε αναμένο. Πάει ο άλλος ανοίγει τη πόρτα, μπουκάρουνε μέσα ίσαμε δεκαπέντε ασφαλίτες -"Πού είναι το μαύρο, ξέρουμε ότι έχετε μαύρο". -"Μα τι είναι αυτά που λέτε, τι είναι "μαύρο";" -"Κάνεις τον άσχετο, ε; Γιατί αργήσατε να ανοίξετε;" - Ξύνοντας το κεφάλι του και με ένα διακριτικό χασμουρητό "Μα εμείς κοιμόμασταν" - "Φέρτε το μαύρο, θα ψάξουμε το σπίτι". Τέλοσπάντων ενώ οι τύποι προσπαθούσαν να τους πείσουν ότι ουδεμία σχέση έχουν με το αντικείμενο ανοίγει το πορτάκι και βγαίνει έξω ο κούκος... - "Τι έγινε ρε μοοοόρτες, τι ώωρα είναι; με μπάσα και αργή συρτή φωνή. - "Εννιά και είκοσι" - Δε γαμιέται... Κουκού κουκού"

koula01
17/12/2003, 09:35
Επειδή δεν ξέρω αν ήτανε κατάλληλο το προηγούμενο ανέκδοτο που έγραψα για πρωινό, γιατί όπως σκέφτηκα εκ των υστέρων ανεξάρτητα από τον κούκο μπορεί να αποτελέσει μία άκρως τραυματική εμπειρία το όλο σκηνικό, θα γράψω ένα πιο light ανέκδοτο.
Τίτλος: Οι μαλάκες
Υπόθεση: Ήταν ένας και πήγαινε με τη μηχανή του στο δρόμο τρακοσαριστός (με 300) και σε μια φάση βλέπει από μακριά ένα κίτρινο ανθρωπάκι να του ανεβοκατεβάζει τα χέρια και να φωνάζει "Ει, ει εσύ με τη μηχανή σταμάτα". Πλακώνεται στα φρεναρίδια ο τύπος, πετάει κολιές η μηχανή, σταματάει. "Τι είσαι εσύ, του λέει του ανθρωπακιού, τι θέλεις;" "Εγώ είμαι ένας κίτρινος μαλάκας και πεινάω, έχεις να μου δώσεις τίποτα να φάω;" Του δίνει λεφτά ο τυπάς και φεύγει. Αρχίζει να τα ξαναχώνει με τη μηχανή. Πιο κάτω βλέπει ένα πράσινο ανθρωπάκι να του κουνάει τα χέρια και να του λέει να σταματήσει. Ξανά το ίδιο σκηνικό. Κολιές, μπαντιλίκια (είχε χώσει κάτι παραπάνω σε γκάζι) σήκωμα ο πίσω τροχός. "τι είσαι εσύ, ρωτάει πάλι, τι θέλεις;" "Εγώ είμαι ένας πράσινος μαλάκας και κρυώνω, έχεις να μου δώσεις κάτι να βάλω;" του δίνει το μπουφάν του ο τυπάς και φεύγει (είχε κι άλλο μπουφάν μαζί του σε περίπτωση σούπας). Ξαναπλακώνεται. Πιο κάτω βλέπει ένα μπλε ανθρωπάκι να του κάνει τα ίδια κόλπα. Στραβώνει ο δικός σου και με το δίκιο του, κάθε λίγο και λιγάκι. Ξανά φρεναρίδια, κολιές, τα λάστιχα να ζωγραφίζουν στο δρόμο. Σταματάει και λέει στραβωμένος "Ξέρω, ξέρω είσαι ένας μπλε μαλάκας και κάτι θέλεις, ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ;" "’δεια και δίπλωμα".
ΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑ
Κρυμένο νόημα: Πες το κι εσύ, ΜΠΟΡΕΙΣ! (Έστω από μέσα σου)

Ζεύκας
20/05/2010, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από koula01
- "Τι έγινε ρε μοοοόρτες, τι ώωρα είναι; με μπάσα και αργή συρτή φωνή. - "Εννιά και είκοσι" - Δε γαμιέται... Κουκού κουκού"



up!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

felter
20/05/2010, 07:57
:lol: :lol: :lol: :lol:

tsikos
21/05/2010, 05:38
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: