PDA

View Full Version : Απορία για δίπλωμα



Vaalinde
27/10/2008, 13:08
:wave2: Έχω δίπλωμα για 50cc αλλά θέλω να αναβαθμιστώ και να πάρω απεριορίστων κυβικών αλλά έχω ένα πρόβλημα. Καθώς δε φτάνω να πατήσω κάτω στις περιπτώσεις, υπάρχει η δυνατότητα να δώσω με δικό μου μηχανάκη όπως γινόταν παλαιότερα? Ευχαριστώ...

Road67
27/10/2008, 13:23
Τί εννοείς δε φτάνεις κάτω; Τί ύψος έχεις; Άλλωστε οι περισσότερες σχολές έχουν στριτάκια που τα φτάνουν όλοι. Και τί εννοείς δε φτάνεις να πατήσεις κάτω; Εννοείς με ολόκληρο το πόδι ή δε φτάνεις ούτε με τα δάχτυλα;

Vaalinde
27/10/2008, 14:41
Ναι είμαι 1.60. Οι περισσότερες σχολές ξέρω ότι έχουν cb 400 και μετα βεβαιότητας ξέρω ότι δε φτάνω κάτω ούτε με τα δάχτυλα :blush: Αν αναγκαστώ θα δώσω με αυτό, απλά επειδή ξέρω πως παλιά γινόταν να δώσεις με δική σου μηχανή είπα μήπως ξέρει κανείς αν ισχύει ακόμα.

Road67
27/10/2008, 14:56
Μάλλον δεν έχεις κουμπώσει στη θέση οδήγησης. Κι η κοπέλα που τα είχα όταν είχα το CB400 1.60 ήταν και το οδηγούσε κανονικά. Άλλωστε αν μη τι άλλο μπορεί να μη μάθεις τίποτα άλλο στη σχολή πάντως πως να καβαλάς θα σου δείξουν στάνταρ. Πάντως αν φοβάσαι υπερβολικά και μπορείς να μείνεις Χανιά για λίγο καιρό νομίζω υπάρχει κάποιος που κάνει μαθήματα με τσόπερ.

Vaalinde
27/10/2008, 17:27
Η αλήθει είναι ότι φοβάμαι λιγάκι αλλά άμα το έκανε και η κοπέλα σου μπορώ να το κάνω και γω. Θα το πάρω πατριωτικά. Πάντως σε ευχαριστώ όπως και να έχει ακόμα και αν δε τα καταφέρω...:D

airamhag
27/10/2008, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vaalinde
Η αλήθει είναι ότι φοβάμαι λιγάκι αλλά άμα το έκανε και η κοπέλα σου μπορώ να το κάνω και γω. Θα το πάρω πατριωτικά. Πάντως σε ευχαριστώ όπως και να έχει ακόμα και αν δε τα καταφέρω...:D

:beer: :beer: