PDA

View Full Version : Δείκτης βενζίνης για Cbf 600 (2004)



vaglos_fou
27/10/2008, 22:23
Γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να βρώ δείκτη βενζίνης για CBF 600 του 2004;
Εχω ψάξει στο ιντερνετ αλλά μάταια.
'Οποια βοήθεια καλοδεχούμενη
Ευχαριστώ.

AntoD
27/10/2008, 22:50
Ειναι δυσκολο να βρεις ενα ανταλλακτικο που δεν υπάρχει....

makis206
29/10/2008, 20:00
Είχα σκεφτεί ότι θα ταίριαζε ο δείκτης του Transalp αλλά δεν έψαξα ποτέ για το αν θα μπορούσε να γίνει πράξη..:smilea:

Bavarian
29/10/2008, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Είχα σκεφτεί ότι θα ταίριαζε ο δείκτης του Transalp αλλά δεν έψαξα ποτέ για το αν θα μπορούσε να γίνει πράξη..:smilea:


Ο οποίος είναι και ο πλέον αναξιόπιστος :winka: .Τα όργανα του CBF 600S και του Transalp 650 είναι ακριβώς τα ίδια,μέχρι και η βάση τους είναι ίδια.Θεωρητικά ο δείκτης βενζίνης θα έμπαινε στο αριστερό στρογγυλό "όργανο" που γράφει CBF και έχει το λαμπάκι του ABS μέσα...όμως λείπουν όλα τα υπόλοιπα που πάνε προς το ντεπόζιτο όπως καλωδιώσεις φλοτέρ ποτενσιόμετρα κλπ κλπ και δεν νομίζω να καθόταν κανείς να κάνει τέτοιες δουλειές ούτε και κανένας μηχανικός θα ασχολούταν.Το 2008 έχει δείκτη βενζίνης αλλά έχουν καταργήσει το θερμόμετρο.Ενώ υπήρχε λοιπόν χώρος να τα βάλουν και στα δύο μηχανάκια έκαναν ότι μαλακία τους κατέβηκε και στο ένα και στο άλλο...και δικαιολογία κόστους δεν έχουν τη στιγμή που τέτοια όργανα έχουν και τα κινέζικα παπιά.
Αλλά εδώ δεν έχει δείκτη βενζίνης το Varadero :lol: τόσα χρόνια...

vaglos_fou
30/10/2008, 09:24
:beer: Αδερφε ευχαριστω πολυ να σαι καλα δυστυχως ειμαι καινουριος μαγκας σε αυτα τα σοκακια
εχω το cbf και απλα θελω να το εξοπλισω με οτι καλυτερο μπορω εμφανισιακα αλλα και πρακτικα γιατι το θελω για ταξιδακια και οχι για μαγκια στη καφετερια
και παλι ΕΥΑΧΡΙΣΤΩ