PDA

View Full Version : Αλαγή ώρας



Billy V-Strom
29/10/2008, 05:38
Καλημέρα σας παιδιά. Καλους δρόμους να έχουμε όλοι μας.Προσπαθώ από χθες το μεσημέρι να αλάξω την ώρα στο Stromaki μου και δε τα καταφάρνω ...τι διάολο λάθος κάνω συνέχεια δε καταλαβαίνω ...μπορεί καποιος να μου πεί?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Tsakalaki
29/10/2008, 06:43
βάλε το κλειδί και πήγαινε στο on.κρατάς τα 2 κουμπιά του καντραν πατημενα. θα αρχίσει να αναβοσβήνει ο λεπτοδείκτης...

Billy V-Strom
29/10/2008, 06:53
Μηπως μπορείς να μου πεις.... και περίπου πόση ώρα θα πρέπει να περιμένω πατώντας τα ...γιατί κάπου στο manual περιγράφει πως κάπως με αυτά τα κουμπιά γίνονται reset καποιες ενδείξεις σφαλμάτων στο ηλ.κύκλωμα
σ'ευχαριστώ πολύ

tazakos
29/10/2008, 08:55
μέχρι να αναβοσβήσει θέλει γύρω στα 3 δευτερόλεπτα, μη φοβάσαι για πιο σοβαρές ρυθμίσεις έχει πιο πολύπλοκους συνδιασμούς.

Billy V-Strom
29/10/2008, 10:13
ευχαριστώ πολύ παιδιά να'σται ολοι καλά.

painterakis
29/10/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tazakos
μέχρι να αναβοσβήσει θέλει γύρω στα 3 δευτερόλεπτα, μη φοβάσαι για πιο σοβαρές ρυθμίσεις έχει πιο πολύπλοκους συνδιασμούς.
και τις ξερεις ή εστω κανεις αλλος;

Bavarian
29/10/2008, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
και τις ξερεις ή εστω κανεις αλλος;

Τις έχει το service manual στις τελευταίες σελίδες :winka:

mikios400
29/10/2008, 17:55
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: πρέπει να είναι στο ΟΝ και να ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ στο CHECK, δλδ να μην είναι στο kill ο κόκκινος διακόπτης κ να μην είναι 1η με κατεβασμένη στέκα. Όσο το είχα στο check (λόγω στέκας κ ταχύτητας) δεν έμπαινε στη ρύθμιση. :cool:

zeremefico
29/10/2008, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: πρέπει να είναι στο ΟΝ και να ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ στο CHECK, δλδ να μην είναι στο kill ο κόκκινος διακόπτης κ να μην είναι 1η με κατεβασμένη στέκα. Όσο το είχα στο check (λόγω στέκας κ ταχύτητας) δεν έμπαινε στη ρύθμιση. :cool:
Επειδή είμαι και γω απο Κρήτη σαν εξηγώ οτι στέκα εστί στάντ.:)

mikios400
30/10/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeremefico
Επειδή είμαι και γω απο Κρήτη σαν εξηγώ οτι στέκα εστί στάντ.:)

+1 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: σωστός!

SOTHRHS
30/10/2008, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από tazakos
μέχρι να αναβοσβήσει θέλει γύρω στα 3 δευτερόλεπτα, μη φοβάσαι για πιο σοβαρές ρυθμίσεις έχει πιο πολύπλοκους συνδιασμούς.
ΦΙΛΕ ΤΑΖΑΚΟ ΠΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ?????ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ!!!!

tazakos
31/10/2008, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOTHRHS
ΦΙΛΕ ΤΑΖΑΚΟ ΠΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ?????ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ!!!!
σελίδα 8-30 Από το μάνιουαλ κ4.
The pointer may not return to the proper position even turning the ignition switch on under low temperature
condition. In that case, you can reset the pointer to the proper position by following the instruction below:
1) With the ADJ switch @ pressed, turn the ignition switch on.
2) Keep pushing the ADJ switch @ for 3 to 5 seconds.
3) Push the ADJ switch @ twice (within 1 second). + Reset
* Complete the operation within 10 seconds after the ignition switch has been turned on.

σε χαμηλές θερμοκρασίες δεν πηγαίνουν στην θέση τους οι βελόνες και μπορείς να τις κάνεις reset...δεν ξέρω αν έχει και άλλες λειτουργίες κρυφές από τους πολλούς (νίτρο,όπισθεν κτλ) :D