PDA

View Full Version : Duke 690



strat
31/10/2008, 10:30
Καλημερα παιδια..Ολο για τα ιδια μηχανακια συζηταμε η νομιζω??Καμμια κουβεντα για τον δουκα απο κατοχο δεν παιζει να ακουσουμε?

GST
04/11/2008, 07:50
τι θες να μαθεις;:lol:

strat
04/11/2008, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
τι θες να μαθεις;:lol:
Βασικα εχω το v strom και θελω να παρω ενα μηχανακι για τη διασκεδαση μου..Γι αυτο ρωταω και για τον δουκα επειδη το σκεφτομαι σοβαρα..Αν εχει γκαζι το μηχανακι, τη συμπεριφορα του και προτιμω να τα ακουσω απο κατοχους παρα απο τα περιοδικα.Θέλω το μηχανακι στην κυριολεξια να σκαβει και δεν μπορω να το κανω απο καενενα test ride!!

GST
04/11/2008, 10:58
μονοκυλινδρο ...κοντα στα 65 αλογα ...κορυφαιες αναρτησεις wp , υδραυλικος συμπλεκτης , τετραπιστονη ακτινικη μπροστα , χυτες ζαντες ....αλλα οταν το πηγα στο χωραφι του θειου μου αρνουνταν κατηγοριματικα το σκαψιμο ....δουκας βλεπεις !:lol: στην εθνικη παει ανετα 140-150...χωρις κραδασμους...πιστευω ειναι το κορυφαιο πολιτικο μονοκυλινδρο μοτερ που κυκλοφορει...

το βεστορμ θα το κρατησεις η θα το δωσεις για να παρεις το δουκα;

p@nos
04/11/2008, 11:45
παιδια μηπως γνωριζετε που το δινουν για test ride?

biglebowski
04/11/2008, 11:59
Καποιες ερωτησεις κ γω στον GST σαν ενδιαφερομενος για τον δουκα
Ο ψεκασμος πως σου φαινετε ειδικα στις χαμηλες στροφες?
Σου σβηνει ποτε χωρις λογο?
Εκανα ενα test-ride στην μιχαλακοπουλου κ μου φανηκε λιγο αποτομος...
Ακομα μου φανηκε λιγο μακρυ στη τελικη μεταδοση-αν με το καλο το παρω θα δοκιμασω -1 μπροστα η +2 πισω
Απο extra εχεις βαλει τπτ (acrapovic κλπ)-εντυπωσεις?
Εχεις κανει καμμια βολτα δικαβαλος?Υποφερεται?
Αυτα κ ευχαριστω για τον χρονο σου..:wave2:

p@nos
04/11/2008, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
Καποιες ερωτησεις κ γω στον GST σαν ενδιαφερομενος για τον δουκα
Ο ψεκασμος πως σου φαινετε ειδικα στις χαμηλες στροφες?
Σου σβηνει ποτε χωρις λογο?
Εκανα ενα test-ride στην μιχαλακοπουλου κ μου φανηκε λιγο αποτομος...
Ακομα μου φανηκε λιγο μακρυ στη τελικη μεταδοση-αν με το καλο το παρω θα δοκιμασω -1 μπροστα η +2 πισω
Απο extra εχεις βαλει τπτ (acrapovic κλπ)-εντυπωσεις?
Εχεις κανει καμμια βολτα δικαβαλος?Υποφερεται?
Αυτα κ ευχαριστω για τον χρονο σου..:wave2:


τσεκαρε τα πμ σου

:wave2:

strat
05/11/2008, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
μονοκυλινδρο ...κοντα στα 65 αλογα ...κορυφαιες αναρτησεις wp , υδραυλικος συμπλεκτης , τετραπιστονη ακτινικη μπροστα , χυτες ζαντες ....αλλα οταν το πηγα στο χωραφι του θειου μου αρνουνταν κατηγοριματικα το σκαψιμο ....δουκας βλεπεις !:lol: στην εθνικη παει ανετα 140-150...χωρις κραδασμους...πιστευω ειναι το κορυφαιο πολιτικο μονοκυλινδρο μοτερ που κυκλοφορει...

το βεστορμ θα το κρατησεις η θα το δωσεις για να παρεις το δουκα;

Tο στρωμα εννοειται πως θα το κρατησω..Δεν δινονται τετοια μηχανακια!!

GST
05/11/2008, 08:20
επειδη ειχα παλιοτερα το 640 .. σαν μετρο συγκρισης ..ο ψεκασμος ειναι αψογος και ειδικα χαμηλα ... τωρα μεχρι τα 1000 που το εστρωνα η χαρτογραφιση ηταν στο normal και το μοτερ δουλευε αρκετα στρωτα ... μετα τα 1000 το γυρισα στο aggresive και εχει παρει τα πανω του ...το αποτομο εχει να κανει με το δεξι σου χερι ...παντως παρολο την πολυ δυναμη, χαμηλα δεν σκορτσαρει και μιλαω για ταχυτητες 30-40 χλμ σε κινηση μεσα στην πολη ..παντως εμενα μου αρεσει το γραναζωμα αυτο γιατι και σε ταχυτητες 140-150 πας πολυ ανετα χωρις να ζοριζετε και χαμηλα εχεις δυναμη αρκετη για καθε ειδους παιχνιδι ...θυμαμε με το 640 στα 120-130χλμ παθαινες παρκισον.... αν το κοντηνεις το αποτομο που ελεγες χαμηλα θα γινει ακομα πιο αποτομο ...αλλα αυτο ειναι θεμα υποκοιμενικο ..ο καθενας οπως του αρεσει ..απλα εχει πολυ δυναμη και χαμηλα αν το κοντηνεις δε νομιζω οτι θα κερδισεις κατι εκμεταλευσιμο .. δικαβαλο τωρα ενταξει ..εξαρτατε και απο το συνοδηγο ...εκτος πολης για κοντινες κατι γινεται (εδω με το 640 πηγαινα 2καβαλος ναυπλιο , βολο...εξαρτατε το κουραγιο και την ηλικια)...μεσα στη πολη δεν εχεις προβλημα ..... ακραποβιτσ...χαχα 1500 ειναι παρα πολλα λεφτα ...την εβαλε ενας φιλος ... εχει διπλη μπουκα και ωραιο ηχο με τους σιγαστηρες ...το οδηγησα εντος πολης οποτε συμπερασματα για αποδοση δεν εβγαλα ξεκαθαρα ... σιγουρα κατι δινει αλλα αν ειναι να παρεις 2 αλογα για 1500 εουρο τα θεωρω πολλα ....

Yianniss
08/01/2009, 14:23
Τελικα ξερουμε που μπορουμε να κανουμε ενα τεστ ραιντ στο Δουκα;

Επισης θα ηθελα να μαθω τι αυτονομια εχει;Ποσο μεγαλο ειναι το ρεζερβουαρ;

Επιπλεον αν υπαρχει κανενας κατοχος θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι το κοστος στα σερβις κ τι ταχυτητα (κοντινου) ταξιδιου μπορει να κρατισει;

Ευχαριστω:wave2:

antoma
16/01/2009, 13:45
οποιος το εχει ας μου διευκρινισει κατι παρακαλω..
απο θεμα αξιοπιστιας και μοτερικης αντοχης που βρισκεται?εχει παρει το αυτι μου κατι για προβληματα στα ηλεκτρικα του.
και τι εξοδα εχει περιπου το καθε σερβις του?
ευχαριστω

notakos600
16/01/2009, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από antoma
οποιος το εχει ας μου διευκρινισει κατι παρακαλω..
απο θεμα αξιοπιστιας και μοτερικης αντοχης που βρισκεται?εχει παρει το αυτι μου κατι για προβληματα στα ηλεκτρικα του.
και τι εξοδα εχει περιπου το καθε σερβις του?
ευχαριστω



Τα ηλεκτρικά τα έχει για πρω'ι'νό, που να δεις τα υπόλοιπα. :lol:
Πλακίτσα κάνουμε να περνάει η ώρα. :beer:

antoma
16/01/2009, 17:41
και κατι ακομα...αν καποιος απο εδω εχει τον δουκα σε ασπρομαυρο προυτιθεμαι να τον αγορασω.αν ενδιαφερεται θα εκτιμουσα ιδιαιτερως να μου το μηνυσει

Tpap
16/01/2009, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από strat
Tο στρωμα εννοειται πως θα το κρατησω..Δεν δινονται τετοια μηχανακια!!

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: