PDA

View Full Version : Kai meta moy lene na Paro aytokinito...



jp79
01/03/2005, 10:07
... To proto epixirima poy moy paroysiazoyn einai "otan brexei ti tha kaneis" ... sigoyra den tha paro aytokinito... simera i siggroy itan pixtra apo tin arxi tis (7 km dromos xoris fanaria!!!!). To gegonos oti ta fanaria den leitoyrgoyn sosta, den iparxoyn troxonomoi, merikoi protimisan to aytokinito toys apo opoiadipote allo meso metaforas... eixe ena oraio apotelesma stoys dromoys. Ta koytakia prepei na mas eygnomonoyn poy yparxoyme emeis oi mixanobioi... Giati an oloi emeis protimoysame to aytokinito kaneis den tha pigaine poythena... Poli kalimera sas

Stergios69
01/03/2005, 10:46
Και να τους λες άλλη φορά, ότι καβαλάς μηχανή για να έχεις πάνω από όλα ΨΥΧΙΚΗ ηρεμία

stako
01/03/2005, 10:52
Είναι να απορείς........ Μια κοπέλα εδώ στη δουλειά έλεγε προχτές ότι έκανε να φτάσει σπίτι της 1 ωρα και 40 λεπτά!!!!!!! Αλλά εκεί, αυτοκίνητο.......... Επιμένουν.........! Ε άστους να επιμένουν και να ΠΗΖΟΥΝ κοιπόν!!!!

Ποτέ δεν έχω κάνει πάνω από 20 λεπτά στη διαδρομή δουλειά-σπίτι, με συνήθη χρόνο 10 λεπτά. Με αυτοκίνητο είναι τουλάχιστον 50 συν απροσδιόριστος χρόνος για parking....... (Ν Χαλκηδόνα-Αμπελόκηποι)

powerphot
01/03/2005, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Είναι να απορείς........ Μια κοπέλα εδώ στη δουλειά έλεγε προχτές ότι έκανε να φτάσει σπίτι της 1 ωρα και 40 λεπτά!!!!!!! Αλλά εκεί, αυτοκίνητο.......... Επιμένουν.........! Ε άστους να επιμένουν και να ΠΗΖΟΥΝ κοιπόν!!!!

Ποτέ δεν έχω κάνει πάνω από 20 λεπτά στη διαδρομή δουλειά-σπίτι, με συνήθη χρόνο 10 λεπτά. Με αυτοκίνητο είναι τουλάχιστον 50 συν απροσδιόριστος χρόνος για parking....... (Ν Χαλκηδόνα-Αμπελόκηποι)


1 Ώρα και 45 λεπτά (ώρες αιχμής) με τουτού.:mad:

15-20 λεπτά (ώρες αιχμής) με την μηχανή :) :sun: :) :sun:

Διαδρομή Καλιθέα Αγ.Ανάργυροι:wave2:

periklisk
01/03/2005, 14:40
στη βροχή παπί rulezzzzzz

Αδιαβροχάκι και πάμε

PALADIN
01/03/2005, 14:47
re mixani sti vroxi!!! GSXR1000 all day long..eidika an vrisko kai kana bbq sto dromo kai ton gamao!

jp79
01/03/2005, 15:03
bbq???

adam_tsouk
01/03/2005, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ποτέ δεν έχω κάνει πάνω από 20 λεπτά στη διαδρομή δουλειά-σπίτι, με συνήθη χρόνο 10 λεπτά. Με αυτοκίνητο είναι τουλάχιστον 50 συν απροσδιόριστος χρόνος για parking....... (Ν Χαλκηδόνα-Αμπελόκηποι)

Πολλά μας τα λες....


10 λεπτά με μηχανή η διαδρομή που λες δεν είναι με την καμία...

Ούτε 50 "τουλάχιστον" με αυτοκίνητο...


Αλλά σίγουρα (μιας και την έχω φάει στη μάπα χρόνια) είναι απίστευτα πακέτο το πρωί με την κίνηση!!!

stako
01/03/2005, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Πολλά μας τα λες....


10 λεπτά με μηχανή η διαδρομή που λες δεν είναι με την καμία...

Ούτε 50 "τουλάχιστον" με αυτοκίνητο...


Αλλά σίγουρα (μιας και την έχω φάει στη μάπα χρόνια) είναι απίστευτα πακέτο το πρωί με την κίνηση!!!

Ν. Χαλκηδόνα ---> Αμπελόκηποι (Πλατεία Πανόρμου) ???????

Δεν είναι με την καμία 10 λεπτά?????????????????!!!!!!!!???????????

Δηλαδή πόσο είναι, 5???????

Εκτός κι αν έχεις παπί που ανοίγει φτερά και πετάει???????? :)

:beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
01/03/2005, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ν. Χαλκηδόνα ---> Αμπελόκηποι (Πλατεία Πανόρμου) ???????

Δεν είναι με την καμία 10 λεπτά?????????????????!!!!!!!!???????????

Δηλαδή πόσο είναι, 5???????

Εκτός κι αν έχεις παπί που ανοίγει φτερά και πετάει???????? :)

:beer: :beer: :beer:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


2 λεπτά και 27 δεύτερα!!!! :lol: :lol:



Εννούσα ότι είναι κατιτίς παραπάνω..... κανά 20λεπτο ίσως....
:wave2:

stako
01/03/2005, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


2 λεπτά και 27 δεύτερα!!!! :lol: :lol:



Εννούσα ότι είναι κατιτίς παραπάνω..... κανά 20λεπτο ίσως....
:wave2:

Α, εννοούσες παραπάνω? Οκ....:)

Από Γαλατσίου με μέτρια κίνηση είναι 10 λεπτάκια, άντε να είναι 12-13. Από κέντρο και Αλεξάνδρας ανεβαίνει πολυυυυυυυ.........:)

(Τον ταξιτζή στο Collateral θυμίζουμε με αυτά που λέμε!)

:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
01/03/2005, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Α, εννοούσες παραπάνω? Οκ....:)

Από Γαλατσίου με μέτρια κίνηση είναι 10 λεπτάκια, άντε να είναι 12-13. Από κέντρο και Αλεξάνδρας ανεβαίνει πολυυυυυυυ.........:)

(Τον ταξιτζή στο Collateral θυμίζουμε με αυτά που λέμε!)

:lol: :lol: :lol:


Άσετο αλλά ψιλοαπαράδεκτο εργάκι...
Τέσπα, πάντως είμαστε "κοντοχωριανοί"!!! Πατήσια είμαι εγώ και πάντα μιλάω για τον περιφεριακό!

:wave2:

stako
01/03/2005, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Άσετο αλλά ψιλοαπαράδεκτο εργάκι...
Τέσπα, πάντως είμαστε "κοντοχωριανοί"!!! Πατήσια είμαι εγώ και πάντα μιλάω για τον περιφεριακό!

:wave2:

Ίσως να παίζει ρόλο και ότι που και που παίρνω μαζί μου ενθύμιο και κανά καθρέφτη από τα συμπαθή κουτάκια......χεχεχεχεχε......:smokin: :smokin: :smokin:

Κοντά είμαστε, πολύ κοντά, αν ανεβαίνεις κατά τις 9 παρά για δουλειά ίσως να σε έχω πετύχει κι όλας....

adam_tsouk
01/03/2005, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ίσως να παίζει ρόλο και ότι που και που παίρνω μαζί μου ενθύμιο και κανά καθρέφτη από τα συμπαθή κουτάκια......χεχεχεχεχε......:smokin: :smokin: :smokin:

Κοντά είμαστε, πολύ κοντά, αν ανεβαίνεις κατά τις 9 παρά για δουλειά ίσως να σε έχω πετύχει κι όλας....


Μπααα.... χλωμό.....

Συνήθως "κινούμε" γύρω στις 10 από το σπίτι και δουλεύω εκτός......

Είμαι από αυτούς με τα κουτιά (αλλά μόνο εν ώρα δουλειάς) :wave2:

tai
01/03/2005, 21:07
Αθηνών Κορίνθου Χαϊδάρι . ώρα 14.10 προσπάθεια με αυτοκίνητο, να διασχίσω τον δρόμο κάθετα σε διάζωμα με φανάρι. ¾ . ναι δεν καταλάβατε λάθος, τρία τέταρτα.. Από το παλατάκι μέχρι την Θηβών που έβλεπα δεν είχε κίνηση. Είχε πλήρη ακινησία. Το παπί δίπλα μου πέρασε πήγε στην δουλειά του και ξαναγύρισε.. εγώ εκεί. Γαμώ της βόλτες. ευτυχώς είχα τσιγάρα και καφέ.:mad: :mad: :mad:

Gandalf dr685sm
01/03/2005, 21:20
Δεν θα διαφωνήσω ούτε θα συμφωνήσω....

Απλά να τονίσω οτι η επικινδυνότητα που μπορεί να υποστόμαστε πάνω στην μηχανή , την ώρα της βροχής και δή καταιγίδας, επιβαρρύνεται απο το ολισθηρό της ασφάλτου, απο την απροσεξία και την αψυχολόγητη αντίδραση των οδηγών που βαρέθηκαν να περιμένουν , όπως και απο θολή ζελατίνα κράνους και ίσως κάποια νερά που μπορεί να πέρασαν απο γάντια ή απο παπούτσια-αδιάβροχο..

Είναι γεγονός οτι η κίνηση , μάλλον ακινησία με αυτοκίνητο , έχει παραταθεί σήμερα, αλλά απο την άλλη δεν μπορεί κανείς να μην αναγνωρίσει το οτι , όντως στην βροχή προσφέρει περισσότερη ασφάλεια και άνεση...


Εκεί που όντως η μηχανή είναι έτη φωτός μπροστά και υπερνικά κάθε άλλο αντίτιμο , είναι εν καιρώ καλοκαιριού με 40+ υπό σκιάν , και μια ουρά χιλιομέτρων ... Εκεί πραγματικά η μηχανή είναι βάλσαμο , τόσο σε κίνηση , όσο και σε παρκάρισμα...

Gandalf

periklisk
01/03/2005, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Αθηνών Κορίνθου Χαϊδάρι . ώρα 14.10 προσπάθεια με αυτοκίνητο, να διασχίσω τον δρόμο κάθετα σε διάζωμα με φανάρι. ¾ . ναι δεν καταλάβατε λάθος, τρία τέταρτα.. Από το παλατάκι μέχρι την Θηβών που έβλεπα δεν είχε κίνηση. Είχε πλήρη ακινησία. Το παπί δίπλα μου πέρασε πήγε στην δουλειά του και ξαναγύρισε.. εγώ εκεί. Γαμώ της βόλτες. ευτυχώς είχα τσιγάρα και καφέ.:mad: :mad: :mad:

Ωραίος είσαι.... Εγώ έχω κάνει με αυτοκίνητο από το σπίτι μου στου Ψυρρή 2 ώρες!!!! Γαμώ?

stako
02/03/2005, 08:16
Παιδιά δυστυχώς (ή ευτυχώς!) η μηχανή είναι μονόδρομος για την Αθήνα για όποιον θέλει να διατηρήσει την ψυχική του ηρεμία. Το αυτοκίνητο το παίρνω μόνο αν χρειάζεται να κουβαλήσω κάτι και αυτό συμβαίνει 2-3 φορές το χρόνο. Ακόμα και τότε προσπαθώ να είναι βράδυ. Μια φορά με πέτυχε πρωινό Σαββάτου στο αυτοκίνητο και κοπανιόμουνα μόνος μου στο τιμόνι από τα νεύρα! Είναι και πως θα συνηθίσεις, έχουμε συνηθίσει με την μηχανή που περνάμε παντού και αν εγκλωβιστούμε σε κουτί είναι ότι χειρότερο!!!

Για την βροχή όντως είναι πολύ πιο επικίνδυνα τα πράματα, απλά θέλει πολύ προσοχή από μέρους μας. Και καλό εξοπλισμό! Αν είναι να πηγαίνει κανείς χωρίς αδιάβροχα και κράνος στη βροχή (όπως έχω δει δυστυχώς πολλές φορές) τότε άντε γειά............

Γενικά................ας είναι καλά το Runerrάκι μου για τη πόλη και το μωρό μου για έξω από αυτή!!!! ;)