PDA

View Full Version : Ρε ΓμΤΠτνΜου Γιατι Σταματησατε;



NLS
17/12/2003, 09:43
ΚΩΛΟΤΑΡΙΦΕΣ;

αφού ρε ΠΑΛΙΟΜ*Λ*ΚΕΣ δεν "τα βρήκατε"

να σας πω εγώ ρε ταλιροφωνιάδες γιατί σταματήσατε;

να σας πω

ο πρώτος λόγος είναι ότι ΔΕΚΑΕΦΤΑ αρχίζουν τα ΔΩΡΑ των ταρίφων
ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΟΙ ΔΕΚΑΡΟΦΑΓΟΙ ΤΟ ΑΦΗΝΑΝ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΥΤΟ

ο δεύτερος λόγος είναι εμφανής
εμείς που δεν τους χρησιμοποιούμε, από την πρώτη ΩΡΑ που σταμάτησαν, νιώσαμε πολύ καλύτερα εννοείται
όμως, αυτοί που τους χρησιμοποιούν, αν τρενάραν οι ταρίφες την "απεργία" (νταβατζιλίκι το λέω εγώ - διεκδικούν το να είναι άνομοι), τότε θα ανακάλυπταν (οι χρήστες τους), ότι ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ταξί... θα συνήθιζαν τα ΜΜΜ τα οποία με τη σειρά τους ΑΜΕΣΩΣ με την απεργία των ταξί δουλεύουν ΑΠΕΙΡΩΣ πιο αποτελεσματικά, τα λεωφορεία πάνε άνετα στην λωρίδα τους, κανένας Π*ΠΑΡΑΣ δεν σφυνάρει μπροστά για να πάρει πελάτη, ούτε 50-60 άτομα που είναι μέσα στο λεωφορείο περιμένουν τους δυο ταρίφες που φορτώνουν μπροστά στη στάση για να πάει επιτέλους το λεωφορείο στη θέση του και να τους κατεβάσει...

τρομερό πως 14000 κιτρινιάριδες ΠΗΔΑΝ 500+ χιλιάδες ΙΧδες!
αν πάρεις αυτοκίνητο, το πρωί θα πας από το Α->Β και το απόγευμα πίσω Β->Α, άντε σε ειδικές περιπτώσεις για κάποιο λόγο να κάνεις 2-3-4 ημερίσιες διαδρομές... ΑΠΕΙΡΩΣ λιγότερο από το κίτρινο παράσυτο που μέσα στο 8ωρο έχει πάει 40 διαδρομές, της οποίες έχει κόψει 5 φορές ενδιάμεσα για επιπλέον ταρίφα

για να μην το πάω αλλού
πόσο δολοφόνοι εν δυνάμη είναι
σας ακούγεται too much;
γιατί; ξέρουμε ΠΟΣΟΙ έχουν προκαλέσει δυστύχημα; δεν εννοώ καταγραμένα έχουν προκαλέσει
ούτε καν ότι το έσκασαν
ΠΟΣΕΣ φορές μπορεί να μην ΞΕΚΙΝΗΣΕ κάποιο ατύχημα από κάποιον ταρίφα που το προκάλεσε χωρίς να το καταλάβει με τις ενέργειες του; (και φυσικά έφυγε μια και όλα έγιναν αρκετά πίσω του)
το ξέρουμε;
κανένα στατιστικό δεν το λέει
εγώ πιστεύω είναι μεγάλο το ποσοστό (αναλογικά εννοώ)
γιατί απλά ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ότι στα καλά καθούμενα συμβαίνουν όλα, εκεί που πας ευθεία, πέφτεις ή τρακάρεις

τέσπα άλλο μεγάλο και ανοιχτό θέμα αυτό

ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να κάνουμε για να εξαφανιστούν; (ή πιο πρακτικά, να μείνουν το 10%;)

---

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΤΟ/ΦΙΛΟ/ΣΥΓΓΕΝΗ ΤΑΡΙΦΑ, ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

θέλω να τα κάνω φυλάδιο και να τους τα πετάω στο παράθυρο

το έχω δηλώσει και το ξαναδηλώνω
ΣΕ ΕΜΦΥΛΙΟ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΟΥΣ

koula01
17/12/2003, 10:33
Παρότι είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι θα συμφωνήσω μαζί σου στο θέμα των ατυχημάτων γιατί οι ταμειακές δεν με ενδιαφέρουν. Οι τύποι την έχουν δει άρχοντες του δρόμου και γ....άνε και δέρνουνε. Έχω τρακάρει μετωπική με ταρίφα πριν 5-6 χρόνια και μου έκανε δικαστήριο ο κερατάς και μου ζήταγε 1.000.000 δρχ και δεν του είχα κάνει καθόλου ζημιά! Ήμουνα με πενηντάρι αυτόματο και αυτός με Mercedes. Πράμα δεν έπαθε. Ένας άλλος πήγε να στρίψει χωρίς φλας την ώρα που του έκανα προσπέραση και τσαμπουκαλεύτηκε και κατέβηκε να με δείρει! επειδή τον έβρισα. Χώρια τις χιλιάδες άλλες φορές που κατά τύχη τη γλίτωσα. Γιατί οι δικοί μας εδώ έχουν καταργήσει τα φλας, τα αλάρμ, και τους καθρέφτες! Σταματάνε όποτε και όπου θέλουν και στρίβουν όποτε θέλουν και δεν δίνουνε λογαριασμό σε κανέναν! Όταν βλέπω ταξί στο δρόμο ή κολόγερο που βλέπουνε μόνο ευθεία λες και έχουν πάθει ψύξη και μέχρι τα δύο μέτρα όχι παραπάνω, έχω το νου μου τετρακόσια. Είναι φονιάδες μιλάμε οι άνθρωποι. Κερατάδες. ’μα ήμουνα άντρας πάντως θα τους έδερνα για πλάκα.

Julius
17/12/2003, 10:44
Από την άλλη είναι άνθρωποι οικογενειάρχες στο κυνήγι του μεροκάματου, σε μια δουλειά με πολλούς κινδύνους και τρομερή ψυχική φθορά και βέβαια όπως όλοι οι επαγγελματίες οδηγοί (φορτηγά, λεωφορεία, delivery, ταχυμεταφορικές κλπ) γίνονται και αυτοί αρκετές φορές απρόσεχτοι και επικίνδυνοι.

Πιστεύω ότι για όλο το χάλι που υπάρχει στους δρόμους οφείλετε αποκλειστικά και μόνο η πολιτεία. Που δεν έχει φτιάξει διαδικασίες για οδηγική παιδία, που δεν έχει φτιάξει κατάλληλους δρόμους, που είχε αφήσει τα ταξί ανεξέλεγκτα και τώρα απεργούν για να συνεχίσουν να λειτουργούν με τον ίδιο ανεξέλεγκτο τρόπο, που μου φέρνει το δίπλωμα με 300 euro στο σπίτι και εάν θέλω επαγγελματικό με 3000 το έχω. Τέλος εάν με ρωτήσει κάποιος εγώ τι κάνω σε όλο αυτό το χάλι και που έχω προσφέρει θα του απαντήσω ότι προσπαθώ να επιβιώσω, να φτάσω στην δουλειά μου χωρίς να με πάρει σβάρνα η πιτσιρίκα που αγόρασε το δίπλωμα και το gti με 60 δόσεις, και όχι ρε δεν ευθύνομαι για τίποτα από όλα τα παραπάνω, δεν μπορούνε να μας γ@μάνε μια ζωή να τα παίρνουνε από παντού και να μας επιρρίπτουν ευθύνες για δήθεν παθητική συμπεριφορά.

Με λίγα λόγια δεν τα έχω με τους ταρίφες, δεν τους συμπαθώ γιατί γίνονται επικίνδυνοι αλλά ξέρω ότι ο τρόπος που λειτουργούν είναι απόρροια τόσων χρόνων αδιαφορίας του κράτους και τον υπευθύνων των υπουργείων και των επιτροπών και τον καλοταϊσμένων προέδρων.

NLS
17/12/2003, 10:49
να σου πω κάτι ρε συ Julius;
και σόρυ δηλαδή

ΑΛΛΑ ΤΡΥΧΕΣ

οι άνθρωποι είναι δολοφόνοι

απλά πράγματα

έχουν γίνει ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΟΙ από όσο θα έπρεπε (που είναι η εποχή που έπρεπε να... πεθάνει ένας, για να πάρει άλλος άδεια ταξί; )

η καθημερινή τους τριβή με το δρόμο, η ΜΗ επαρκή αντίδραση των υπολοίπων τους κάνει ΖΩΑ της ασφάλτου (αν είχαμε 10 ξυλοδαρμούς - και δίκαια και λίγους λέω - ταρίφων την ημέρα από "ομάδες αγανακτισμένων" θα σου έλεγα αν θα σοβάρευαν ή όχι)

almalibera
17/12/2003, 10:54
...συμφωνω μαζι σου.
Για ρωτήστε και αυτους πως ειναι να εισαι ενα 8ωρο και βαλε καθηλωμενος σε ενα τιμόνι και να κυνηγας το μεροκαματο.

Σε καμία περίπτωση δεν τους δικαιολογώ και δεν παιρνω το μερος τους. Ουτως ή αλλως και εγω ουκ ολίγες φορες εχω κινδυνεψει απο αυτους και απο καθαρα θεμα τύχης σώθηκα!

Απλα ετσι οπως τα γραψε ο jul, κατα την γνώμη μου παντα, εχει δίκιο.

BICILINDRICO
17/12/2003, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Από την άλλη είναι άνθρωποι οικογενειάρχες στο κυνήγι του μεροκάματου, σε μια δουλειά με πολλούς κινδύνους και τρομερή ψυχική φθορά και βέβαια όπως όλοι οι επαγγελματίες οδηγοί (φορτηγά, λεωφορεία, delivery, ταχυμεταφορικές κλπ) γίνονται και αυτοί αρκετές φορές απρόσεχτοι και επικίνδυνοι.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Με λένε Αρτέμη...



Μαζί σου ρε Αρτεμάρα...

ΥΣ.: Πέστα ρε συ NLS!
ΥΣ1.: Και ποιός τους είπε πως 'εχουν το δικαίωμα να εργάζονται στο τιμόνι 6ωρα και 7ωρα!!! Και τον Peter Solberg, τον Colin Mcray, Βurns κ.α. να βάλεις σε 7ωρη οδήγηση με τεντωμένα νεύρα και σε συνεχές μποτιλιάρισμα να οδηγούν, λάθη θα κάνουν. Ρε ΟΥΣΤ!!

koula01
17/12/2003, 11:01
Να σας πω ρε παιδιά εγώ δεν διαφωνώ μαζί σας. Θα το έγραφα πριν αλλά δεν ήθελα να γράψω πολλά και να γίνω κουραστική αλλά μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι όταν ακούω ότι είναι πολλές ώρες στο τιμόνι. Ας κάνουνε τακτικά διαλλείματα, τι να πω, ας βρούνε το τρόπο. Αλλά θα το δεχόσασταν σαν δικαιολογία αν και οι πιλότοι π.χ. κυβερνούσαν έτσι ανεύθυνα τα αεροπλάνα και έπαιζαν με τις ζωές των ανθρώπων; Αλλά η διαφορά είναι ότι θα πεθάνουνε και οι ίδιοι αν δεν προσέχουν. Ενώ οι ταρίφες δεν προσέχουν τις μηχανές κυρίως γιατί είναι προστατευμένοι από τις κολολαμαρίνες τους και την έχουν δει άτρωτοι.

NLS
17/12/2003, 11:06
οκ είναι οικογενιάρχες κλπ.

και επαγγελματίας δολοφόνος ή προαγωγός να είναι κάποιος, μπορεί μια χαρά να έχει οικογένεια
μπορεί με τους κολητούς του να είναι μια χαρά άνθρωπος

ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΩ ΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΤΩΝ ΡΑΔΙΚΙΩΝ (ή πιο απλά αν είναι καλό το service του Metropolitan), ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ;

στο θέμα guys δεν με ενδιαφέρει να είμαι politicaly correct

δεν είμαι εγώ ρατσιστής, αυτοί είναι ταρίφες

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ Η ΕΣΤΩ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΟ 10%.(ΤΕΛΕΙΑ)-(ΠΑΥΛΑ)

οι μισοί από αυτούς (εκτός του 98% τους που είναι δολοφόνοι εν αγνοία τους και ταλιροφονιάδες) εξάλλου είναι και ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΙ ΑΛΗΤΕΣ (και συνήθως χαρακτηριστικά βρωμίλοι - αλλά άλλο θέμα αυτό), προκαλόντας με τη συμπεριφορά τους ΟΧΙ απλά κάνοντας την μαλακία, αλλά περνόντας και ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ το μύνημα "εγώ σας μαμάω όλους, *χ/μου σας έχω γραμένους"

και ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ότι ΔΕΝ είναι έτσι

βλέπεις κάτι δολοφονικές φάτσες με γλώσσα λιμανιού που την χρησιμοποιούν και όταν φταίνε (δηλ. στο 95% των περιπτώσεων)

τα άλλα τα ακούω βερεσέ

απλά έπρεπε να τους πλακώνουν στο ξύλο συστηματικά (και πολλοί μαζί) για να αποκτήσουν την... οδηγική παιδία που δεν έχουν

και στο κάτω κάτω ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ οι περισσότεροι ΔΕΝ έχουμε οδηγική παιδία, αλλά ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ δεν είμαστε (εγώ πχ. αν και με θεωρώ ΟΧΙ ΚΑΚΟ οδηγό, δεν πιστεύω ότι έχω την σχετική παιδία σε σχέση με 10 χρόνια νεαρόρα άτομα άλλων χωρών)

almalibera
17/12/2003, 11:15
..(οπως προλαλησε ο jul) "...οφείλετε αποκλειστικά και μόνο η πολιτεία.Που δεν έχει φτιάξει διαδικασίες για οδηγική παιδία, που δεν έχει φτιάξει κατάλληλους δρόμους, που είχε αφήσει τα ταξί ανεξέλεγκτα και τώρα απεργούν για να συνεχίσουν να λειτουργούν με τον ίδιο ανεξέλεγκτο τρόπο, που μου φέρνει το δίπλωμα με 300 euro στο σπίτι και εάν θέλω επαγγελματικό με 3000 το έχω. , ..."

το μονο που μπορουμε να κανουμε -για το δικο μας καλο- ειναι αυτο :
"...Τέλος εάν με ρωτήσει κάποιος εγώ τι κάνω σε όλο αυτό το χάλι και που έχω προσφέρει θα του απαντήσω ότι προσπαθώ να επιβιώσω..."


Διαφορετικα ακρη δεν βγάζεις...

bikersonly
17/12/2003, 11:16
Καταρχήν δεν γουστάρω τους περισσότερους ταρίφες επειδή:

1)Την έχουν δει λες και χωρίς αυτούς δεν μπορούμε
2)Από τις πολλές ώρες και την μ@λ@κία που τους δέρνει οδηγούν λες και παίζει 4χρονο στο Playstation
3)Πολλοί ΔΕΝ κυνηγάνε το μεροκάματο αλλά κονομάνε ΠΑΡΑ πολλά εις βάρος άλλων (Κορυδαλλός-Πειραιάς = 10χλμ = 5,5 Euro Έλεος δηλαδή)
4)ΔΕΝ είναι επαγγελματίες
5)Έχουν την τάση να τα γ@μάνε όλα γύρω τους και δεν τρέχει κάστανο.

Και τονίζω δεν αναφέρομαι σε όλους αλλά στους περισσότερους ίσως!

Από εκεί και πέρα ΔΕΝ είναι μόνο αυτοί! Είναι και :

1) Οι μαλάκες με τα παπάκια οι οποίοι νομίζουν ότι χωράν παντού και περνάνε δίπλα σου, σε ακουμπάνε μπας και κερδίσουν κάνα μέτρο το οποίο το χάνουν μετά από λίγο!

2) Οι μαλάκες με τα μπαγκάζια λες και πάνε στο νησί για διακοπές!

3) Τα φορτηγά που κάνουν κόντρες.....ναι καλά ακούσατε κόντρες μεταξύ τους.’λλα φορτηγά που είναι επικίνδυνα φορτωμένα κτλ κτλ

4) Οι μαλάκες με τα κουτιά οι οποίοι δεν μπορούν να αποφασίσουν τι γουστάρουν αριστερή ή δεξιά λωρίδα?Και επειδή είναι δύσκολη απόφαση κάνουν σλάλομ.

5) Κάποιοι μαλάκες πεζοί που δοκιμάζουν την επιτάχυνση τους σε λεωφόρους για να περάσουν απέναντι εννοείται όπου τους έρθει χωρίς να υπόλογίζουν ότι κάποιοι άλλοι μαλάκες? έρχονται με σούζα........χα!

Και γενικά υπάρχουν πολλοί μαλάκες!Και μέσα σε αυτή την μαλακία έχουμε μάθει να οδηγούμε όλοι μας!

NLS
17/12/2003, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από koula01
Να σας πω ρε παιδιά εγώ δεν διαφωνώ μαζί σας. Θα το έγραφα πριν αλλά δεν ήθελα να γράψω πολλά και να γίνω κουραστική αλλά μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι όταν ακούω ότι είναι πολλές ώρες στο τιμόνι.

είσαι απίστευτα μέσα

χέστηκα εγώ πόσες ώρες είναι
ας τις λιγοστέψουν

εξάλλου ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ, ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ

το μόνο που θα δεχτώ είναι η κίνηση, ΟΜΩΣ:

1) οι πιο πολλοί έχουν μάθει να αδιαφορούν (άνετο κάθισμα σε ξάπλα θέση, ραδιοφωνάκι, φραπεδάκι, aircondition σε ακραίες συνθήκες αντίθετες από έξω από το ταξί και...

2) ...το ταξίμετρο να τρέχει) μην ξεχνάμε έχουν μεγαλύτερο κέρδος στις στάσεις, γι'αυτό φροντίζουν να ΧΑΝΟΥΝ φανάρια κλπ. όταν έχουν πελάτες

σιγά

δηλαδή εγω ή εσύ κλπ. στα δικά μας 8ωρα (που πια δεν είναι ΠΟΤΕ 8ωρα) έπρεπε να λιποθυμάμε;
ή αν δεν δουλεύουμε καλά θα φάμε κανέναν;

εξάλλου μην τρελαθούμε, τις ίδιες μαλακίες κάνει και ένας πρωινός ταρίφας που μόλις έπιασε βάρδια

α εκεί είναι ότι έχει την τσίμπλα στο μάτι;

Ε ΧΕΣΤΗΚΑ
να ΠΛΕΝΕΤΑΙ ο βρωμίλος

almalibera
17/12/2003, 11:25
...αλλα και αυτος δίκιο εχει...

Εχουμε γίνει ζουγκλα!

Γι'αυτο τί τα θες...το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να προσεχεις τον ευατο σου.Να γυρνας παντα σώος.

Καποτε ειχα πει κατι...
Ειχα πει οτι καθε φορα που ειμαι με την μηχανη εξω στους δρόμους αισθανομαι σαν τον ήρωα των ηλεκτρονικων παιχνιδιών που παιζει με το τελευταιο του κανονακι (θα καταφερει να φτασει σωος..δεν θα καταφερει...?)
Καποιος το βρηκε υπερβολικό...Αλλα εγω ετσι αισθανομαι.

Πώς εχουμε γινει ετσι ποια...?
Να οδηγας και να φοβασαι για την ζωή σου...

koula01
17/12/2003, 11:28
NLS έτσι όπως τα λες είναι. ’σε που δεν θέλει και καμιά επίπονη προσπάθεια για να ελέγξεις τους καθρέφτες σου ή να βγάλεις φλας όταν χρειαστεί. Πλάκα κάνουμε τώρα; Το θέμα είναι ότι είναι αναίσθητοι χοντροβούβαλοι μαλάκες. Δεν τους αφορά το θέμα μας. Απλά αδιαφορούν και αυτό εμένα μου τη δίνει. Γιατί όπως έχω έρθει στη δυσάρεστη θέση πολλές φορές να τους εξηγήσω όταν στραβώνουνε άμα τους βρίσω, άμα τρακάρουμε εγώ θα σπάσω κάτι ή χέρι ή πόδι, ενώ αυτοί το πολύ να χαλάσουνε κανά φτερό. Και αν δεν είναι ο καθένας υπεύθυνος για τις πράξεις του τι να κάνει η πολιτεία. Η πολιτεία απουσιάζει ούτως ή άλλως από παντού. Ας κάνουμε εμείς τα κουμάντα μας.

Julius
17/12/2003, 11:36
Χα χα χα Νικόλα ευτυχώς που μπορούμε και σκεφτόμαστε.

Δηλαδή «Τρίχες» είναι η απάντηση σου στο πρόβλημα? θέλεις να μου πεις ότι το έχεις σκεφτεί τόσο το θέμα ώστε τελικά το συμπέρασμα σου ήτανε «τρίχες»!!??!??!


λες ότι έχουνε γίνει δεκαπλάσια τα ταξί στην Αθήνα, ρε Νικολάκη μου φαίνεται ότι πρέπει να το παιδέψεις το θέμα λίγο περισσότερο εάν θέλεις να εκφέρεις γνώμη. Και εξηγούμε……
Το πληθυσμός στην Αθήνα αυξάνετε με ταχύτατους ρυθμούς, παράλληλα αυξάνονται τα μέσα μαζικής μεταφοράς για να καλύψει τις ανάγκες του πληθυσμού, επίσης έχει γίνει πολύ εύκολο πλέον να αγοράσεις αυτοκίνητο αντίθετα με την μηχανή (όπου είναι σημαντικά ακριβότερη), με κερασάκι ότι η πόλη δεν προσφέρετε για κυκλοφορία με εναλλακτικά μέσα μετακίνησης (ποδήλατα, περπάτημα κλπ)

που είναι το πρόβλημα σε όλα τα παραπάνω….. ότι όλη αυτή η αύξηση συντελείται στα πολύ στενά όρια της ήδη κορεσμένης πόλης με το οδικό δίκτυο σχεδιασμένο πριν από δεκαετίες, χωρίς να προσφέρει εναλλακτικές μορφές μετακίνησης

έτσι γίνετε ζούγκλα και τελικά το πρόβλημα δεν είναι πώς οδηγάει ο ταρίφας αλλά γιατί έχει φτάσει να οδηγάει έτσι και ποιος (και με ποιο τρόπο) μπορεί να το αλλάξει αυτό.

Ευτυχώς ο τρόπος που προτείνεις για επίλυση του προβλήματος (που εάν διάβασες σωστά τα παραπάνω θα καταλάβεις ότι τελικά δεν είναι αυτό το πρόβλημα), μόνο μεγαλύτερο πρόβλημα μπορεί να φέρει. Επίσης φαντάζεσαι κάθε κοινωνική ομάδα να έλυνε τα προβλήματα της με αυτό τον τρόπο!! Χαχ χαχ αχ α μιλάμε για πολύ ξύλο.


Φιλικά πάντα

Juls

NLS
17/12/2003, 11:49
οι τελευταίες 2-3 προτάσεις του post της Κούλας σου απαντάν

ευχαριστώ πολύ φταίει η Πολιτεία και παπαριές

οκ, που δεν φταίει;

μακάρι να φταίει γιατί του συγκεκριμένους επάνω δεν τους πάω μια κιόλας

αλλά μην τρελαθούμε

μπορεί η άποψη σου να μην είναι όσο exteme μου ακούγεται ότι φταίει η Πολιτεία που έβρεξε και χάλασε τα σπαρτά (και το θεωρώ πιο extreme άποψη από το "πλάκωσε τους ταρίφες στο ξύλο"), αλλά δεν μας λες και τίποτα

το φταίει η Πολιτεία και κάτι πρέπει να κάνει αυτή μου ακούγεται λίγο σαν ωχαδερφισμός, λίγο σαν "άλλος φταίει", λίγο σαν "ε και", λίγο σαν "ε τι να κάαανω εγώ τώρα"

και η Πολιτεία τι είναι; άλλοι; ξένοι;

και ΟΤΙ και αν είναι, αν τελικά ΔΕΝ κάνει τίποτα, εσύ τι είσαι; θύμα; αν δεν κάνει τίποτα η Πολιτεία, ε οκ μωρέ, θα το υποφέρουμε;

μην τρελαθούμε
οκ φταίει ΚΑΙ η πολιτεία αλλά μην το πάμε όλο το θέμα εκεί!
λίγο πανάκεια έχει γίνει μου φαίνεται και καραμέλα (και όχι από σένα υποχρεωτικά)

δηλαδή τι έπρεπε να κάνει;

πέρα από το ότι έπρεπε να έχει δώσει μόνο 3000 άδειες ταξί δηλαδή

πέρα από το ότι έπρεπε να τους γράφουν σαν να μην υπάρχει αύριο (με 8 κλησεις την ημέρα ΚΑΘΕ μέρα, ήθελα να ήξερα πόσο θα έκαναν τις μαλακίες τους)

τι έπρεπε όμως να κάνει άλλο;

μήπως να μπει ειδικό τσεκ να απαγορεύει σε αγράματους, βρωμίλους, ακοινώνητους χοντρομπαλάδες να παίρνουν άδεια ταξί;

χλωμό

γενικά ΧΛΩΜΟ να κάνει κάτι η Πολιτεία που ΚΑΙ δεν μπορεί να κάνει κάτι για τα πάντα ΚΑΙ δεν έχει και ιδιαίτερη επιτυχία στο να κάνει κάτι ΕΤΣΙ κι αλλιώς

και μένουμε στο αρχικό
εσύ το υπομένεις;
οκ και τι έγινε;
αφού δεν κάνουν κάτι "άλλοι", εμείς τι να κάνουμε;

σόρυ δεν θα συμφωνήσω

Julius
17/12/2003, 12:06
Όταν λες ότι έκ των πραγμάτων δεν γίνεται τίποτα από την πολιτεία, γίνεσαι παθητικός πολίτης. Πρώτα απ’όλα ψηφίζεις, δεύτερον διαμαρτύρεσαι (πήγες στην πορεία? Έχεις πάει ποτέ σε καμιά?), κάνεις μηνύσεις στο δημόσιο για την τάφρο που έπεσες και για το παράνομο σαμαράκι του κ.δημάρχου, κλπ κλπ κλπ μπορώ πραγματικά να σου γράψω πολλά ακόμα πράγματα που όμως δεν τα κάνεις και φίλε αυτό είναι ωχαδερφισμός και έλλειψη ορθής σκέψης, γιατί δεν είναι όλα τα πράγματα γύρω μας πονάει χέρι κόψει χέρι.

Κοίτα αυτή η συζήτηση θα μπορούσε να τραβήξει αρκετά αλλά από τις απαντήσεις που παίρνω μου φαίνεται ότι απλά έχεις κολλήσει στο πρόβλημα που έχεις μπροστά σου χωρίς να μπορείς να σκεφτείς ούτε πώς δημιουργήθηκε αλλά και χωρίς να προτείνεις κάτι (γιατί εάν θεωρείς ότι με το να δείρεις μερικούς θα το λύσεις…… )

Εμένα η δική μου πρόταση είναι οι παραπάνω γραμμές, ψήφισε, διαμαρτυρήσου, απαίτησε εσένα η δική σου άποψη είναι δείρε σήμερα..... τους ταρίφες, αύριο του λεωφοριατζήδες, μετά τους αλβανούς, τους μάυρους, του κομουνιστές, του γέρους και γενικά ότι μας ενοχλεί

NLS
17/12/2003, 12:19
έλα που κάνεις λάθος

1) ναι ψηφίζω και είμαι και από τους πολίτες ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΝ μέσα σε 1 μήνα κάτι που τους χάλασε με τους πάνω

2) ναι πήγα στην πορεία (και θα πήγαινα σε κάθε αντίστοιχη)

3) ναι θα έκανα στο πιτς φυτίλι μύνηση καντά παντός υπευθύνου αν (φτου φτου) έσπαγα κάτι σε κακοτεχνία

οπότε μάλλον αυθαιρετείς με την κρίση σου για μένα

βρήκες άνθρωπο να πεις για ωχαδερφισμό ρε julius

καλά την τελευταία σου πρόταση δεν την σχολιάζω την προσπερνάω και βέβαια δεν την παίρνω προσωπικά (για να μην χαλάσουμε και το thread και τις καρδιές μας)

koula01
17/12/2003, 12:21
Julius δεν θέλει κανείς να είναι παθητικός πολίτης αλλά πρέπει να είμαστε και ρεαλιστές. η πολιτεία δεν κάνει κάτι για θέματα που είναι εξίσου αν όχι σοβαρότερα, όπως το να χτίσει ξενώνες για τα κέντρα απεξάρτησης που είναι στη πρωτεύουσα και δεν μπορούν να πάνε παιδιά από την επαρχία π.χ., που είναι κάτι που την δυνατότητα και την υποχρέωση την έχει το κράτος και μόνο, και θα κάνει κάτι για την οδιγική συμπεριφορά των ταξιτζήδων; Σίγουρα δεν θέλουμε εγώ τουλάχιστον δεν θέλω να ζω σ' ένα αστυνομοκρατούμενο κράτος γι' αυτό το λόγο είπα ότι ο καθένας πρέπει να είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και να κάνει τα κουμάντα του. Απλά είναι αυτονόητο να σεβόμαστε και τους άλλους που βρίσκονται στο δρόμο. Είναι δηλαδή τόσο δύσκολο να το καταλάβουνε και πρέπει να τους το μάθουνε με ειδικά σεμινάρια και εισηγήσεις;

niko13g
17/12/2003, 12:29
Ρε ποια πολιτεία μου λέτε εμένα ? Αυτή που έδωσε 70 δις.δρχ. για να φτιάξει την μαλακία στο ΟΑΚΑ ? Σιγά μην ασχοληθούνε με τις μαλακίες των ταριφεων.Εξαλου τους βολεύει η μπουρδελοκατασταση για να μοιράζουν κλήσεις..(λεφτά είναι αυτά…)
’μα γουστάρανε θα λύνανε πολλά προβλήματα σε μια μερα.
.
:mad:

Julius
17/12/2003, 12:31
NLS : Σε πάω έστω και εάν διαφωνώ τελείως με τις απόψεις σου.

Koula01 : Σαφώς και υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα και ουσιαστικότερα προβλήματα. Ναι ο αμοιβαίος σεβασμός είναι αυτονόητος, και δεν τον κερδίζεις σε σφαλιάρες.

koula01
17/12/2003, 12:39
Συμφωνώ, τίποτα δεν κερδίζετε σ' αυτή τη ζωή με σφαλιάρες (ευτυχώς για μας τις γυναίκες) ΟΜΩΣ ξέρεις τι ωραία που θα ήτανε για τον ταρίφα αν όταν μετά από τις μαλ__ίες που κάνει(σημειωτέον ότι για μας με τα δίτροχα ο κίνδυνος είναι μεγάλος) σε βρίζει κι από πάνω ή κατεβαίνει και σου κουνιέται, ξέρεις τι καλό θα του κάνει, να τον πιάσεις από το μπέτη και να του δώσεις μια κουτουλιά να έρθουν τα μυαλά στη θέση τους; Να είσαι σίγουρος ότι την επόμενη φορά που θα του ρθει να κάνει νταηλίκια θα το σκεφτεί καλύτερα.

SpyrosTDM
17/12/2003, 13:43
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ JULIUS.
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΤΗΡΗΣΕΙ? ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΣ ΠΟΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΕΣ ΤΗ ΑΛΛΑΞΕ? ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΗΜΕΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΣΧΟΒΙΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΙΣΤΑ ΣΤΟΝ ΟΡΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΔΟΣΙΑ Η ΜΟΤΟΕ ΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΕΛΠΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ Κ.Ο.Κ ΑΡΘΡΟ 49.ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ..
ΦΙΛΕ JULIUS ΕΧΕΙΣ ΨΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΟΥ ΣΚΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟΥ ΣΟΥ ΑΠΟ ΚΑΚΟΤΕΧΝΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ? ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΚΟΛΟΥΘΗ.ΑΦΟΥ ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΦΩΤΟ ΤΗΝ ΛΑΚΟΥΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΣΟΥ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΖΗΜΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΟΥ (ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΝΥΧΤΑ ΥΠΟ ΚΑΤΤΑΡΑΚΤΩΔΗ ΒΡΟΧΗ) ΤΟΤΕ ΚΑΛΕΙΣ ΤΑ ΜΠΛΕ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΣΥ ΠΑΣ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΕΣ ΜΥΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ Η ΤΗΣ ΑΡΜΟΔΙΑΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑΤΟΣ.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ 50-60 ΕΥΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ.
ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ ΜΟΝΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ.ΑΜΕΡΙΜΝΟΙ ΤΑΡΙΦΕΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ (ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΛΛΩΣΤΕ) ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΕΠΠΑΓΕΛΜΑΤΙΑ ΤΑΞΙΤΖΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑ ΞΕΚΙΝΑ.
ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΣΕ ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΤΑΞΙ?
ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΛΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΩΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ?
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ... ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΛΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ !!!!!

Julius
17/12/2003, 14:15
Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα, άσε που μάλλον διάβασες on the fly τα παραπάνω post.


Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ JULIUS.
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΤΗΡΗΣΕΙ?

Γι’αυτο τον λόγο ψηφίζεις, εάν νομίζεις ότι αυτός που ψήφισες σε κοροϊδεύει (κατά την γνώμη μου και τα δύο μεγάλα κόμματα το κάνουν) δεν το ξαναψηφίζεις. ΤΟΟΟΟΟΣΟ απλό.


Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt

ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΣΤΗΣ ΠΟΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΕΣ ΤΗ ΑΛΛΑΞΕ? ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΗΜΕΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΣΧΟΒΙΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΙΣΤΑ ΣΤΟΝ ΟΡΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΔΟΣΙΑ Η ΜΟΤΟΕ ΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΕΛΠΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ Κ.Ο.Κ ΑΡΘΡΟ 49.ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ..


Και εσύ τι έκανες? Ελεύθερο ήταν το βήμα για ερωτήσεις, την γνώμη σου την είπες?
Και δεν βγήκε τίποτα από την πορεία οπότε? Τι? Αράζουμε στην καφετέρια? Δεν κατάλαβα τι προτείνεις?


Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt
ΦΙΛΕ JULIUS ΕΧΕΙΣ ΨΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΟΥ ΣΚΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟΥ ΣΟΥ ΑΠΟ ΚΑΚΟΤΕΧΝΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ? ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΚΟΛΟΥΘΗ.ΑΦΟΥ ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΦΩΤΟ ΤΗΝ ΛΑΚΟΥΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΣΟΥ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΖΗΜΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΟΥ (ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΝΥΧΤΑ ΥΠΟ ΚΑΤΤΑΡΑΚΤΩΔΗ ΒΡΟΧΗ) ΤΟΤΕ ΚΑΛΕΙΣ ΤΑ ΜΠΛΕ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΣΥ ΠΑΣ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΕΣ ΜΥΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ Η ΤΗΣ ΑΡΜΟΔΙΑΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑΤΟΣ.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ 50-60 ΕΥΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ.


κάνεις τραγικότατο λάθος, γιατί το θέμα δεν είναι τα φράγκα που θα τσεπώσεις αλλά το γεγονός ότι με την μήνυση και τα δικαστήρια δείχνουμε ότι δεν είμαστε προς σφαγή ή καφετεριάκιδες αλλά ενεργά μέλη τις κοινωνίας που διαμαρτύρονται με τον τρόπο τους. Και ίσως άμα ξεκινήσουν και πέφτουν οι μηνύσεις βροχή κάποιοι να ενδιαφερθούν.


Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ ΜΟΝΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ.ΑΜΕΡΙΜΝΟΙ ΤΑΡΙΦΕΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ (ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΛΛΩΣΤΕ) ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΕΠΠΑΓΕΛΜΑΤΙΑ ΤΑΞΙΤΖΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑ ΞΕΚΙΝΑ.


δηλαδή συμφωνείς μαζί μου στο θέμα ότι το κράτος είναι απών, ότι δεν υπάρχουν υποδομές, νόμοι αλλά και οι κατάλληλοι άνθρωποι.


Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt
ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΣΕ ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΤΑΞΙ?


Ναι το ξέρω, αλλά ξέρω επίσης ότι το μετρό του Λονδίνου είναι το παλαιότερο στην Ευρώπη και με πολλά χιλιόμετρα μήκος γραμμών. Επίσης όσο αφορά τα υπόλοιπα μέσα μεταφοράς και το οδικό δίκτυο είναι πολλές δεκαετίες μπροστά από την Ελλάδα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt
ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΛΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΩΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ?


Με λίγα λόγια δεν υπάρχει επαρκής και σωστή αστυνόμευση, αυτό δεν λες? Συμφωνώ απόλυτα


Αρχικά δημιουργήθηκε από sv5byt
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ... ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΛΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ !!!!!

Και μετά από όλα τα παραπάνω που έγραψες κατέληξες στο συμπέρασμα ότι υπάρχει πολιτεία και δίνει και λύσεις !!!! (Ντοιν!!!!!!!)

Και ποια είναι η παρηγοριά στον άρρωστο?


Α ρε φιλαράκο, η κουβέντα ξεκίνησε για τους ταρίφες που οδηγούν απαράδεκτα άσχημα απλά η γνώμη μου ήτανε ότι δεν φταίνε μόνο οι ταρίφες αλλά το πρόβλημα είναι πολύ βαθύτερο. Τώρα που το κόλλησες, από πού ξεκίνησες και που κατέληξες….

DUKASII
17/12/2003, 14:47
TO MONO POY KATALABA EINAI..OTI EMEIS EIMASTE OI KATALHLOI ANTHROPOI GIA TH DIMIOURGIA MIAS KOINONIAS..XORIS KANENA PROBLHMA!MAISTA!KANENA APOLYTOS PROBLHMA DE THA EIXAME PISTEYO....

THN APOKENTROSH THN XERETE RE PAIDES;;AN NAI..EFARMOSTETH GIATI EINAI H MONH LYSH SE OLA AYTA POY LETE..
EKTOS..AN PROTIMATE NA PATE STO LONDINO ..POY OLA [FANTAZOME ,APO AYTA POY LETE] EINAI MIA XARA KAI TELEIA ORGANOMENA!

EDO ZOUME....OLOI ..OPOTE FTEME OLOI GIA THN KATASTASH THN OPOIA BIONOYME KATHIMERINA!!KAI OXI OLOI OI ALOI..EKTOS APO EMAS..GIATI ETSI MAS ARESEI KAI MAS BOLEYEI!KAI MENA ME BOLEYEI NA LEO OTI OLA MOY FTENE....ALA STAMATHSA NA TO ANAFERO...GIATI EINAI ENTELOS EGOISTIKO!EKTOS..AN EXO PERISSOTERA DIKAIOMATA APO KAPOIOYS ALOYS SE AYTH TH POLH!

Loudovikos
17/12/2003, 15:04
...να έχετε καταλάβει γιατί έκαναν απεργία η κιτρινιάρηδες!!!

Δεν θέλουν να φορολογούνται όπως όλοι οι άλλοι πολίτες αυτής
της χώρας!!! Αυτοί και οι λαϊκατζήδες!!!

Απλώς απαράδεκτοι!!

SpyrosTDM
17/12/2003, 15:26
ΦΙΛΕ JULIUS

Γι’αυτο τον λόγο ψηφίζεις, εάν νομίζεις ότι αυτός που ψήφισες σε κοροϊδεύει (κατά την γνώμη μου και τα δύο μεγάλα κόμματα το κάνουν) δεν το ξαναψηφίζεις. ΤΟΟΟΟΟΣΟ απλό.
TO TOOOOΣΟ ΑΠΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΨΗΦΙΖΕΙΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ Ή ΟΤΙ ΔΕΝ ΨΗΦΗΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?

Και εσύ τι έκανες? Ελεύθερο ήταν το βήμα για ερωτήσεις, την γνώμη σου την είπες?
ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΩΝ?

κάνεις τραγικότατο λάθος, γιατί το θέμα δεν είναι τα φράγκα που θα τσεπώσεις αλλά το γεγονός ότι με την μήνυση και τα δικαστήρια δείχνουμε ότι δεν είμαστε προς σφαγή ή καφετεριάκιδες αλλά ενεργά μέλη τις κοινωνίας που διαμαρτύρονται με τον τρόπο τους. Και ίσως άμα ξεκινήσουν και πέφτουν οι μηνύσεις βροχή κάποιοι να ενδιαφερθούν.
ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΔΕΙΞΩ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΗΚΕΙΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑ ΔΙΑΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΟΥ


Και μετά από όλα τα παραπάνω που έγραψες κατέληξες στο συμπέρασμα ότι υπάρχει πολιτεία και δίνει και λύσεις !!!! (Ντοιν!!!!!!!)

ΑΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ON THE FLY TO POST ΜΟΥ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΩΣ ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΛΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ !!!!!
ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ "ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ" ΔΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΜΕΤΕΦΡΑΣΕΣ ΟΠΩΣ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΤΑΡΙΦΕΣ ΚΑΙ ΞΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.
ΣΥΜΦΩΝΟ ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΘΥΤΕΡΟ.
ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΟΠΛΗ ΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΛΗ (ΒΛΕΠΕ 17Ν)???

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.

ΦΙΛΕ DUKASII KANEIΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΠΛΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ). ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΝ ΜΟΥ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΦΕΥΓΩ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ
ΑΥΤΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑ ΚΑΝΕΝΑΝ . ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ???

darkCount
17/12/2003, 15:26
Basika egw symfwnw me ton Julius!Kai me ton NLS!kai me olous sas basika giati to exete piasei to nohma. To idio pragma lete sxetika me tous tarifes panta me diaforetiko tropo kai allh optikh gwnia. Apla o NLS exei ftasei se shmeio "ex8ras" me thn kitrinh fylh.Den ton parekshgw!Symfwnw to eipa hdh.Alla kai me ton Julius symfwnw giati dinei thn apopsh ths organwmenhs koinwnias kai to rolo tou ka8enos mas se aythn.Akoma kai otan den exoume ameso apotelesma,apozhmiwsh h akoma kai ikanopoihsh apo thn ekfrash ths diamartyrias mas.
Oso gia tous tarifes tous idious..? To 10% einai oi oikogeneiarxes pou apla bgazoun to pswmi tous. To allo 90% einai apla kwlopaida,alhtes,amorfwtoi kai tsampoukades tou kwlou.Oso gia ton p@p@r@ ton proedro tou syndikatou...?Arximafiozos!!Mou bgazei ena agrio pragma apo mesa mou.Na tou xwsw klwtses KoreanKarate style!! Pane na bgoune kai prostates tou laou apo panw.Giauto den bazoun tameiakes leei.Apopsh mou bebaia einai ayth gia tous tarifes meta apo 10 xronia sto dromo kai ametrhta peristatika.

Alla gelasa poly me to parakatw :

5) Κάποιοι μαλάκες πεζοί που δοκιμάζουν την επιτάχυνση τους σε λεωφόρους για να περάσουν απέναντι εννοείται όπου τους έρθει χωρίς να υπόλογίζουν ότι κάποιοι άλλοι μαλάκες? έρχονται με σούζα........χα!

Kati flashia mou hr8e san na to blepw mprosta mou sthn Pathsiwn ena apogeuma otan o m@l@k@s ksekinaw souza apo fanari...kai h m@l@kismenh 8eitsa enw blepei prasino sta autokinhta ksekinaei na pernaei me to paso ths xwris kan na biastei!To Rennsport mou perase 10ek to poly apo to proswpo ths kai glytwsame kai oi dyo giati mou ekopse kai den frenara alla synexisa.Amyaloi entelws einai re gmt.Eidika oi 8eitses kai oi geroi sthn Pathsiwn.Kai egw fysika alhths souzakias,to paradexomai.Htan scary omws...poly h olh fash.
Ayta ta oliga

ireneepi
18/12/2003, 23:03
Επειδη προτεινως ειχανε μαζευτει στην δουλεια μου ολα τα ταριφια κ μου εξηγησαν ενα προς ενα τι συμβαινει ,απλα θα σας πω οτι τους μονους που δεν συμφερει αυτο το φιασκο με τις ταμειακες ειναι τα ραδιο ταξι.Αχ,κ να ξερατε τι λεφτα μας παιρνουν οι πουστιδες....μα επειδη τωρα ηρθα απο ταξιδι θα σας το εξηγησω αλλη φορα πως παει το σκηνικο....



Αλλα ενα θα σας πω...ΧΡΟΝΟΧΡΕΩΣΗ...!

michalispap
23/12/2003, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius

Εμένα η δική μου πρόταση είναι οι παραπάνω γραμμές, ψήφισε, διαμαρτυρήσου, απαίτησε εσένα η δική σου άποψη είναι δείρε σήμερα..... τους ταρίφες, αύριο του λεωφοριατζήδες, μετά τους αλβανούς, τους μάυρους, του κομουνιστές, του γέρους και γενικά ότι μας ενοχλεί

εκεί που συμφωνούσα με τον Julius μου το χάλασε...
δεν το συνεχίζω (ούτε διάβασα τα παρακάτω ποστς) αλλά συμφωνώ με τήν πρώτη του απάντηση.

με έχει τρακάρει ταρίφας που έκανε όπισθεν και είχα και μάρτυρες, αλλά ακόμα και η ασφαλιστική μου, είπε ότι θα μπλέξω αν το κυνηγήσω και καλά θα κάνω να πληρώσω τις ζημιές μου ο ίδιος. Ο ωχαδερφισμός των 22 ετών μου (τότε) με ώθησε και του άκουσα...

Ον δι άδερ χέντ, οι ταρίφες και όλοι οι επαγγελματίες οδηγοί χρίζουν κατανόησης αλλά και ιδιαίτερης προσοχής.

Είναι λογικό όταν είσαι πίσω από κάποιον που ΞΕΡΕΙΣ ότι θα σταματήσει στην πρώτη ευκαιρία, να αφήνεις αποστάσεις ή τελος πάντων να κάνεις ότι σου επιβάλλει η κοινή λογική για να μην έχουμε κάνα ατύχημα.

Το αντιμετωπίζω σαν την βροχή. Οταν βλέπω νερά, κόβω...

Ωρεβουάρ,
Μισέλ.

NLS
23/12/2003, 09:54
εγώ το αντιμετωπίζω σαν τη μαλακία (που τους δέρνει)

προσέχω τα σκάγια

milaber
29/12/2003, 02:33
Με διαφορά οι χειρότεροι οδηγοί του κόσμου, όχι από άποψη ικανότητας αλλά μαλακίας που τους δέρνει!

Μόλις πριν λίγο καιρό χτύπησα με έναν μαλάκα και του πληρώνω την πόρτα γιατί έστριψε αριστερά χωρίς να βγάλει φλας την ώρα που προσπερνούσα. Ο τύπος δεν κοίταξε καν από τον καθρέφτη και την ώρα που εγώ ήμουν κάτω ευτυχώς καλά και ο κόσμος μεβοηθοούσε να σηκωθώ αυτός τσέκαρε την ζημιά της πόρτας!!!
Περιμέναμε μισή ώρα την τροχαία και δεν ρωτησε ούτε ένα "καλά είσαι ρε φίλε;", ούτε ενδιαφέρθηκε να προσέξει τα αίματα και το σχίσιμο στο παντελόνι (ήταν μικρή η πληγή αλλά φαινόταν) αλλά πήρε τηλέφωνο την γκόμενα του η οποία και ήρθε γιατί βαρίταν μόνος ο κωλοπαιδαράς! Και όλα αυτά από τριαντάχρονο το πολύ!

Και μην ακούω μαλακίες για οικογενειάρχες και μεροκάματο γαιτί και ο πατέρας μου (και οι δικοί σας προφανώς και ίσως μερικοί από εσάς) οικογενειάρχης είναι αλλά δεν βγήκε ποτέ να σκοτωσει κόσμο!

Προσέξτε δεν λέω ούτε για διπλές και τριπλές ταρίφες κλπ. Αυτά καίνε τους πελάτες, εγώ τους έχω γράψει καιρό τους μαλάκες. Μιλάω για στοιχειώδη σεβασμό του συνανθρώπου σου!!! Μιλάω για τις ζωούλες μας!!!
Γιατί δεν έχω διάθεση να κάνω πλαστική στα μούτρα επειδή ο τύπος άφησε την κυράτσα στην μέση του δρόμου και μου ανοίγει την πορτάρα να ξεφωρτώσει!
Γιατί δεν γουστάρω πανω στην στροφή που κινδυνεύω να @@@ από απότομο φρενάρισμα και ενώ ήδη είναι φίσκα φορτωμένος να σταματαέι για να πάρει και άλλους!

Για τα λεωφορεία ισχύει. Όντως πήραν ανάσα από την απουσία τους. Οι οδηγοί τους μάλιστα όπως ξέρω από προσψπική εμπειρία τους έχουν μεγάλο άχτι!

Προσεύχομαι να έρθει η μέρα που τουλάχιστον τον τύπο που με @@@ θα τον χτυπήσει λεωφορέιο. Όχι να πάθει αυτός τίποτυ απλά να ζήσει λίγο την εμπειρία!

NLS
29/12/2003, 07:32
ας μας κάναν ένα δώρο Πρωτοχρονιάτικα

να εξαφανιστούν