PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ Saito Ii



Βασίλειος
03/11/2008, 13:47
Γεια σε όλους. έβαλα πρόσφατα τα saito ii παραγγελία απο louis. To πρόβλημα είναι το εξής. Όταν γυρίζω στο start ανάβει το λαμπάκι και ζεσταίνουν πολύ γρήγορα. Όταν μετά από 5-10 λεπτά γυρίζω είτε στο low είτε στο high ούτε λαμπάκι ανάβει και τα grip κρυώνουν μετά από λίγο.
Μήπως έχει κανένας καμιά ιδέα? Άν είναι ελλατωματικά θα τα αλλάξει το louis τώρα που τα έχω τοποθετήσει?

indpap
01/12/2008, 15:00
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ? ΠΟΣΟ ΤΑ ΠΗΡΕΣ?

mikios400
01/12/2008, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από indpap
ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ? ΠΟΣΟ ΤΑ ΠΗΡΕΣ?

:D http://www.louis.de/_4014444754281b1bf59ddd6876cb98a3d3/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&artnr_gr=10032046&anzeige=0

έχω ακούσει πολύ καλά, θα πάρω κι εγώ.

painterakis
01/12/2008, 22:23
δε κρυωνουν απλα στο start δουλευουν με 40watt ενω στο low ή στο high στα 10watt και 20watt αντιστοιχα και νομιζεις οτι δε ζεστενουν συν του οτι εχεις καλομαθει με τα 40watt :)
ετσι τι πατησα και εγω στην αρχη.

Βασίλειος
02/12/2008, 11:20
Παιδιά όντως δεν δουλεύουν στο low kai high. Εστειλα email. Δεν μου απάντησαν και νόμισα ότι με έγραψαν. Μια βδομάδα μετά έρχεται δέμα από louis ζητώντας συγνώμη για τυχόν αστοχία υλικού στέλνοντας και ένα καινούργιο διακοπτάκι. Αυτό θα πει επαγγελματίες χωρίς ερωτήσεις στείλαν ανταλλακτικό.
Συμπέρασμα, να παραγγείλετε σίγουρα από το site άφοβα. Τα saito κάνουν δουλειά τώρα που άρχισαν λίγο τα κρύα

kalamaria
02/12/2008, 14:17
δουλευουν απλα ετσι ειναι και εγω στην αρχη μπερδευτικα αλλα μετα ειδα οτι δουλευουν αρκετα πιο χαμηλα οι αλλες σκαλες :beer:

Random
19/12/2008, 23:13
παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ...

υστερα απο ενα ΚΡΥΟ που εφαγα στη μυτιληνη οπου πηγα για δουλεια για λιγες μερες το νοεμβριο,παρηγγειλα και εγω τα γκριπς αυτα απο louis.de αλλα λεω να τα βαλω (μολις ελθουν) χωρις horn plug connector γιατι δεν μπορω να περιμενω και και να κανω νεα παραγγελια...

Οποιαδηποτε βοηθεια θα μου ηταν χρησιμη για αυτου του ειδους την συνδεση....σσ το θρεντ της ομαδικης παραγγελιας το εχω ηδη διαβασει ολο...ευχαριστω εκ των προτερων..και κατι αλλο...ζεσταινονται τα χερια σας καθολου..?

painterakis
19/12/2008, 23:20
η λυση ειναι μια...
τα τοποθετης κανονικα και βαζεις τα καλωδια τροφοδοσιας οπως ειναι πανω στους πολους της μπαταριας.
ετσι θα ζεστενονται τα χερια σου...
συνχρονως κανεις παραγγελια τον κονεκτορα και οταν με το καλο σου ερθει, απλα βγαζεις τα καλωδια τροφοδοσιας απο τη μπαταρια και τα συνδεεις με τον κονεκτορα.
δουλεια +5 λεπτα...
απλα μεχρι να ερθει ο κονεκτορας θα προσεχεις να μη τα αφησεις ανοιχτα και φυγεις...

cantona
20/12/2008, 20:46
@ Random,
τι εννοείς να περιμένεις που μένεις;
Εγώ χθες αγόρασα τον κονέκτορα από σουζούκι στην μιχαλακοπούλου 7,7 ευρώ.

Random
22/12/2008, 00:30
ΠΑΙΔΙΑ ευχαριστω δεν ηξερα οτι τον κονεκτορα τον εχει η σουζουκι εδω στην ελλαδα..εφυγα αυριο για μιχαλακοπουλου...κ εγω αθηνα εδω μενω...τελεια λοιπον...αλλη μια ερωτηση

θα παω στην μιχαλακοπουλου σουζουκι να ζητησω το ανταλλακτικο..να το ζητησω σαν κονεκτορα για τα θερμαινομενα γκριπσ??

tyfeonas
22/12/2008, 08:18
παιδια τα συγκεκριμενα τα εχω κοντα εναν χρονο και τα εχω καταχαρει.

δυστηχως οταν εχει πολυ κρυο δεν μπορεις να αντιληφθεις οτι ζεσταινουν αρκετα στις κανονικες σκαλες.

για το παλικαρι που λεει οτι δεν δουλευουν στις κανονικες σκαλες ας δοκιμασει να τα κλεισει τελειως σε μια διαδρομη και θα δει την διαφορα.


παντως αξιζουν για τα λεφτα τους.

εμεις εχουμε βαλει κανενα 5-6 ζευγαρια στην παρεα και δεν εχει χαλασει κανενα.

Random
22/12/2008, 14:08
ok παιδια βρηκα το ανταλλακτικο το ζητησα σαν φισα για τα θερμαινομενα γκριπς και το ειχαν..κοστιζει 7.7 ευρω..!!!!!μηπως ξερετε ποσο χρονο κανουν οι χουφτες να ελθουν ελλαδα απο το louis.de?

Βασίλειος
22/12/2008, 14:34
3 με 5 μερες το πολύ.

Random
22/12/2008, 14:50
ΠΟΛΥ ωραια ευχαριστω παιδια..)))

Bil
22/12/2008, 17:24
Εγώ τα έχω σχεδόν 3 χρόνια τώρα (νομίζω ...) και λειτουργούν ακόμα μια χαρά (μέχρι πριν από λίγο δηλαδή...:D )

Οχο όμως οτι θα καούν και τα χέρια σου , εε ;)

Random
22/12/2008, 18:02
ok Bil symfono αλλα απο το να ψοφαω στο κρυο, πιστευω οτι με ενα καλο γαντι κατι θα γινεται...φαντασου οτι τον προηγουμενο μηνα πηγα μυτιληνη..το πλοιο εφαθσε εκει στις 0430πμ περιπου και επρεπε να ταξιδεψω εως τον μολυβο(90χλμ)περιπου μεσα στο ελαφρο χιονονερο..φορωντας dainesse γαντι και μπυφαν και παντελονι, μονο τα χερακια μου παγωσαν παροτι φοραγα γαντι των 150Ευρω..(((..ααα επισης μεσα σε ολα βαλε και το φοβερο κρανος αραι οπου κραταγε το κεφαλι μου ζεστο..τα γκριπς με τισ χουφτες θα βοηθησουν σιγουρα πιστευω και ας μην καιγομαι τοσο πολυ...:D

Bil
22/12/2008, 19:27
Συμφωνώ οτι χρειάζεται και γάντια. Να τα βάλεις τα γκρίπ μια χαρά είναι και κάνουν δουλειά. Απλά πιστεύω πως θα καταλάβεις περισσότερο την διαφορά τους σε ενα ψυχρό καλοκαιρινό βραδάκι χωρίς γάντια, παρά χειμώνα με χοντρά γάντια. Ετσι τα έχω ζήσει εγώ τουλάχιστον ...
:beer: