PDA

View Full Version : Triumph Tiger..???



Νέδα
01/03/2005, 16:17
Χαίρεται..Μόλις γράφτηκα στο site και καλορίζικος.
Και για να μπω κατευθείαν στο θέμα,είμαι κατοχος vfr 800 vtec και επειδή βαρέθηκα να οδηγώ σκυφτος και επειδη νοστάλγησα και κανένα δασικό χωματόδρομο οπως έκανα παλιά με το Africa σκέφτομαι σοβαρά το triumph tiger το καινούργιο γιατί πιστεύω οτι υπερέχει απο τον ανταγωνισμό(κινητήρας εξοπλισμός τιμή κ.λ.π). Τι παίζει με τα triumph δεν έχω ιδέα γιατι παντα είχα γιαπωνέζικα(honda yamaha).Θα θελα να ξέρω αν γενικά είναι αξιόπιστα μηχανάκια και δεν βγάζουνε ζημιές.Οποιος έχει προσωπική έμπειρια και μου δώσει μια γνώμη θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα..

Spike
01/03/2005, 16:28
kalosirthes kai panta orthios

To mono pou mporo na sou po einai gia ta antalaktika (akriboutsika) , to service (akriboutsiko kai mpelalidiko) alla kai tin metapolitiki axia.... den poulietai eukola
Bebaia ayta einai prosopiki gnomi oxi logo katoxis alla logo gnosis apo filous pou eixan kai aytin alla kai tin proigoumeni...

genika omos to mixanaki einai kalostimeno , ftiagmeno me kala ylika kai arketa dynato...

ruyjin
01/03/2005, 16:33
Αρχικα, καλως ηρθες.
Κατα δευτερον φιλος που πειρε τελικα το Caponord στην αρχη χαλβαδιαζε το Tiger.
Προσωπικα δε ξερω να σου πω,
αλλα επειδη εδω και 3 ημερες ειμαι κατοχος VFR VTEC αν θελεις μου λες γνωμη και εμπειριες σου

:wave2:

melsaltas
01/03/2005, 16:40
αλλα επειδη εδω και 3 ημερες ειμαι κατοχος VFR VTEC αν θελεις μου λες γνωμη και εμπειριες σου

:wave2: [/B][/QUOTE]

TI ΛΕΣ ΒΡΕ ΝΑΣΟ...
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!
ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!!

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΕΕΕΕΕ???????

SORRY ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

zeli
02/03/2005, 13:32
Καλωσόρισες….

Εγώ είμαι αυτός που πήρε τελικά το Capo μετά από αρκετό ψάξιμο…

Λοιπόν το καλό με το Tiger είναι ότι έρχεται στα 11000€ σχεδόν full extras αλλά….
1. Ο 3-κύλινδρος σε σειρά είναι υποδεέστερος σε δύναμη και ροπή από τους V-2 του λίτρου.(αν και έχει πολύ ωραίο ήχο).
2. Η έλλειψη πλαστικών (αν και σου δίνει πολύ καλή μοτοσικλετιστική εμπειρία) θα σε κουράσει στα μάκρυνα ταξίδια.
3. Η σέλα (αν και δεν γνωρίζω τον σωματότυπό σου) είναι φαρδιά και άβολη στους ελιγμούς.
4. Το ψαλίδι που πλέον προέρχεται από το Sprint RS αλλά και οι χυτές ζάντες αφενός έχουν βελτιώσει την συμπεριφορά στην άσφαλτο αφετέρου δε έχουν περιορίσει τις ικανότητες της μοτοσικλέτας σε χωμάτινα τερέν.
5. Η ελληνική αντιπροσωπεία Ηλιοφίλ (ex Motopark) ε… δεν έχει και απ τα καλύτερα ονόματα σε ότι αφορά την διανομή και after sales support (αν και η προηγούμενή μου moto αγοράστηκε από κει).
6. Εν κατακλείδι μια επίσκεψη στην κοντινότερή σου έκθεση αλλά και ένα test ride θα σου λύσουν πολλές απορίες.
Ride safe…

Νάσο καλορίζικη ρε!!!
Άντε να φτιάξει και ο γ@#$καιρος να τα «ξεμουδιάσουμε

ruyjin
02/03/2005, 14:32
επ καλως τον.......
για σου ρε zeli

:wave2: