PDA

View Full Version : ψηφιακα μηχανηματα αερα στα βενζιναδικα



zzr2005
05/11/2008, 12:13
ρε παιδια εχει κανεις τσεκάρει αυτα τα καινουργια μαραφετια που εχουν τα βενζινάδικα για να βαζεις αέρα?
ρυθμιζεις απο πριν την πιεση στην ψηφιακη οθόνη και μετά απλα συνδεεις το ματζαφλάρι στο λαστιχο
εχουν καμια σχετική ακρίβεια?ή ειναι χειρότερα απο τα παλια αναλογικά που ειχαν?
αν εχεις κανει κανεις καμια συγκριση (πχ να εχει διασταυρωση την πιεση με δικο του μετρητη) ας μας πει για να ξερουμε τι να επιλεγουμε....

kalgeorge
05/11/2008, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
ρε παιδια εχει κανεις τσεκάρει αυτα τα καινουργια μαραφετια που εχουν τα βενζινάδικα για να βαζεις αέρα?
ρυθμιζεις απο πριν την πιεση στην ψηφιακη οθόνη και μετά απλα συνδεεις το ματζαφλάρι στο λαστιχο
εχουν καμια σχετική ακρίβεια?ή ειναι χειρότερα απο τα παλια αναλογικά που ειχαν?
αν εχεις κανει κανεις καμια συγκριση (πχ να εχει διασταυρωση την πιεση με δικο του μετρητη) ας μας πει για να ξερουμε τι να επιλεγουμε....

ειναι πολυ καλο και ευχρηστο
απλα το συνδεεις και διαλεγεις τον αριθμο, ειτε να φουσκωσει ειτε να ξεφουσκωσει
μια χαρα :beer: :beer:

zzr2005
05/11/2008, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ειναι πολυ καλο και ευχρηστο
απλα το συνδεεις και διαλεγεις τον αριθμο, ειτε να φουσκωσει ειτε να ξεφουσκωσει
μια χαρα :beer: :beer:

ναι οντως ειναι πολυ ευχρηστο...το εχω χρησιμοποιήσει...αλλα δεν ξερω ..μου φαινεται οτι θα εχει μεγαλη απόκλιση..
συνηθως εχει ενα λαστιχο πολλα μετρα...που μου φαινεται και της πλακας....και λεω μηπως εχει μεγαλύτερη αποκλιση και απο τα αναλογικα...
για αυτο λεω μηπως κανεις εχει διπλοτσεκαρει την πιεση με καποιο εγκυρο μετρητη, αφου πρωτα εχει χρησιμοποιήσει το εν λογω μηχανημα...

Corvo
05/11/2008, 18:00
δεν ξερω για αυτα που λες αλλα γιατι δεν πας σε καποιο βουλκανιζεταρ να σου μετραει τον αερα ειναι σιγουρα πιο ακριβες:winka: