PDA

View Full Version : Πρόβλημα τροφοδοσίας;;;;



phantomas
05/11/2008, 20:14
Παίδες χαιρετώ την όμορφη παρέα που παρακολουθώ καιρό τώρα αλλά δυστυχώς λόγω χρόνου δεν μπορώ να ειίμαι ενεργός στις συζητήσεις σας!!
Εχω ένα πρόβλημα με VFR 08' το οποίο λόγω στρατού έμεινε καιρό ακινητοποιημένο και τώρα καίει τα αντερά του!!!
Συγκεκριμένα μπουκώνει στη λειτουργία του και κολλάει στις επιταχύνσεις,ενώ η κατανάλωση φτάνει και στα 20L/100km !!!!!
Σε ξερόγκαζα βγάζει ντουμάνι πίσω ενώ καθαριστικά τύπου Redex δεν έκαναν τίποτα!
Δε θέλω να σας μπλέξω με γρίφους αλλα θα εκτιμήσω την όποια άποψη όσων το κατέχουν ή έχουν πάθει κάτι παρόμοιο....σημειωτέον ότι η μηχανή είναι καινούρια με το πρόβλημα να παρουσιαζεται στα 2000χλμ:bigcry:

id12586
05/11/2008, 21:56
(πολύ) κακή βενζίνη βρωμάει..
Έκαψες ένα ντεπόζιτο με άλλη βενζίνη να δείς?

noe13
05/11/2008, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
Παίδες χαιρετώ την όμορφη παρέα που παρακολουθώ καιρό τώρα αλλά δυστυχώς λόγω χρόνου δεν μπορώ να ειίμαι ενεργός στις συζητήσεις σας!!
Εχω ένα πρόβλημα με VFR 08' το οποίο λόγω στρατού έμεινε καιρό ακινητοποιημένο και τώρα καίει τα αντερά του!!!
Συγκεκριμένα μπουκώνει στη λειτουργία του και κολλάει στις επιταχύνσεις,ενώ η κατανάλωση φτάνει και στα 20L/100km !!!!!
Σε ξερόγκαζα βγάζει ντουμάνι πίσω ενώ καθαριστικά τύπου Redex δεν έκαναν τίποτα!
Δε θέλω να σας μπλέξω με γρίφους αλλα θα εκτιμήσω την όποια άποψη όσων το κατέχουν ή έχουν πάθει κάτι παρόμοιο....σημειωτέον ότι η μηχανή είναι καινούρια με το πρόβλημα να παρουσιαζεται στα 2000χλμ:bigcry: Ειχα το ιδιο προβλημα στο λιγοτερο υπερβολικο!Ηθελε συγχρονισμα ο ψεκασμος.Επισης τσεκαρα φιλτρο αερα!

reinmeister
06/11/2008, 11:02
1) πετας ΟΛΗ την παλια βενζινη...

2) βγαζεις,λυνεις,καθαριζεις ,σωματα ψεκασμου...

3) καθαριζεις μπεκ...(υπερηχοι)

4) συγχρονιζεις πεταλουδες ανοιγματος γκαζιου...

phantomas
06/11/2008, 20:35
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παίδες.....ο μηχανικός που την πήγα είπ πως είχαν κολλήσει τα μπεκ λόγω ακινησίας και πάνε γι άλλαγμα.Η βενζίνη καθεαυτή δεν ήταν γιατι πειραματίστηκα με διαφόρων ειδών αφού πρώτα το άδειαζα...οπότε...
Είδωμεν...:eyepop:

icex
06/11/2008, 23:03
Η εγγυηση σε καληπτει?

reinmeister
07/11/2008, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παίδες.....ο μηχανικός που την πήγα είπ πως είχαν κολλήσει τα μπεκ λόγω ακινησίας και πάνε γι άλλαγμα.Η βενζίνη καθεαυτή δεν ήταν γιατι πειραματίστηκα με διαφόρων ειδών αφού πρώτα το άδειαζα...οπότε...
Είδωμεν...:eyepop:

τα μπεκ για να κολλησουν πρεπει να μεινουν εντελως στεγνα χωρις...και για καμποσο καιρο...κανε μια καλη και πηγαινε τα σε καποιον που να καθαριζει για να τα ελεγξει...