PDA

View Full Version : Περί πίστας , μαθημάτων και MOTO DAY TRACK



Gandalf dr685sm
02/03/2005, 15:05
Αναγνωρίζοντας οτι αρκετοί μπορεί να μην διαθέτουν φόρμα είτε διαιρούμενη , είτε απλά μπουφάν παντελόνι δερμάτινα για πίστα....

Και επειδή ένα ενοίκιο , για 2-3 μέρες για μια δερμάτινη ενδυμασία , που μπορεί να μην σου κάνει , ή να μην την νιώθεις καλά , δεν είναι αμελητέο...
Χώρια που είναι λεφτά του αέρα...

Αναφέρω έρευνα αγοράς απο ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ συγκεκριμένο μαγαζί , τόσο για παντελόνι (με ή χωρίς ενισχύσεις), όσο και για jacket, μπότες και γάντια...

Λοιπόν

- Δερμάτινο παντελόνι...τιμή: 120 euro με ή χωρίς ενισχύσεις...

- Jacket δερμάτινο (σαν το δικό μου , όσοι απο εσάς το έχετε δεί) με κόκκαλα , προστασία εσωτερική σε πλάτη , ώμους , αγκώνα και βραχίονα, με συμπληρωματική αφαιρούμενη επένδυση και φερμουάρ σύνδεσης.
τιμή : 170 euro

-Μπότες street ή cruiser απο ...τιμή : 80 euro.
-Γάντια με ύφασμα και carbon ενισχύσεις σε αρθρώσεις δαχτύλων... τιμή απο 20 euro

Δηλαδή συνολικά με 400 euro έχετε μια πλήρη δερμάτινη ενδυμασία για πίστα , με παντελόνι -μπουφάν-μπότες και γάντια....

Θεωρώ οτι επειδή πολλές φορές έχουμε πεί εδώ οτι καλό είναι να αναφέρουμε καταστήματα που προσφέρουν ενδυμασίες μοτοσυκλετιστών σε πολύ χαμηλότερη τιμή αγοράς απο οτι θα βρούμε σε καταστήματα...το τοποθετώ εδώ
Μπορεί να μην είναι Dainese ή Bering αλλά αν μετράει η γνώμη μου να αναφέρω οτι τα ρούχα αυτά ποτέ δεν μου παρουσίασαν πρόβλημα σε όποια χρήση...

Να σημειώσω εδώ οτι ούτε προμήθεια παίρνω , ούτε τα κονομάω διαφορετικά..... απλά το αναφέρω εδώ , και αν κάποιος επωφεληθεί απο αυτό , καλό του κεφαλιού του θα είναι....

Η διεύθυνση είναι Ανακούς 44 , στην Ν.Φιλαδέλφια και είναι ημι-υπόγειο...ίσως μερικοί απο εσάς να το ξέρουν ήδη....

Νομίζω οτι είναι μια πολύ καλή λύση για κάποιον που δεν θέλει να δώσει λεφτά του αέρα και να του μείνουν και τα ενδύματα στο τέλος...

Gandalf

melsaltas
02/03/2005, 15:08
ΣΩΣΤΟΣ!

manos426f
03/03/2005, 00:40
Θα κανω μια επισκεψη,μια και μενω Φιλαδελφεια.Ωραιος.......!!!

RapidShade
03/03/2005, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Αναγνωρίζοντας οτι αρκετοί μπορεί να μην διαθέτουν φόρμα είτε διαιρούμενη , είτε απλά μπουφάν παντελόνι δερμάτινα για πίστα....

Και επειδή ένα ενοίκιο , για 2-3 μέρες για μια δερμάτινη ενδυμασία , που μπορεί να μην σου κάνει , ή να μην την νιώθεις καλά , δεν είναι αμελητέο...
Χώρια που είναι λεφτά του αέρα...

Αναφέρω έρευνα αγοράς απο ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ συγκεκριμένο μαγαζί , τόσο για παντελόνι (με ή χωρίς ενισχύσεις), όσο και για jacket, μπότες και γάντια...

Λοιπόν

- Δερμάτινο παντελόνι...τιμή: 120 euro με ή χωρίς ενισχύσεις...

- Jacket δερμάτινο (σαν το δικό μου , όσοι απο εσάς το έχετε δεί) με κόκκαλα , προστασία εσωτερική σε πλάτη , ώμους , αγκώνα και βραχίονα, με συμπληρωματική αφαιρούμενη επένδυση και φερμουάρ σύνδεσης.
τιμή : 170 euro

-Μπότες street ή cruiser απο ...τιμή : 80 euro.
-Γάντια με ύφασμα και carbon ενισχύσεις σε αρθρώσεις δαχτύλων... τιμή απο 20 euro

Δηλαδή συνολικά με 400 euro έχετε μια πλήρη δερμάτινη ενδυμασία για πίστα , με παντελόνι -μπουφάν-μπότες και γάντια....

Θεωρώ οτι επειδή πολλές φορές έχουμε πεί εδώ οτι καλό είναι να αναφέρουμε καταστήματα που προσφέρουν ενδυμασίες μοτοσυκλετιστών σε πολύ χαμηλότερη τιμή αγοράς απο οτι θα βρούμε σε καταστήματα...το τοποθετώ εδώ
Μπορεί να μην είναι Dainese ή Bering αλλά αν μετράει η γνώμη μου να αναφέρω οτι τα ρούχα αυτά ποτέ δεν μου παρουσίασαν πρόβλημα σε όποια χρήση...

Να σημειώσω εδώ οτι ούτε προμήθεια παίρνω , ούτε τα κονομάω διαφορετικά..... απλά το αναφέρω εδώ , και αν κάποιος επωφεληθεί απο αυτό , καλό του κεφαλιού του θα είναι....

Η διεύθυνση είναι Ανακούς 44 , στην Ν.Φιλαδέλφια και είναι ημι-υπόγειο...ίσως μερικοί απο εσάς να το ξέρουν ήδη....

Νομίζω οτι είναι μια πολύ καλή λύση για κάποιον που δεν θέλει να δώσει λεφτά του αέρα και να του μείνουν και τα ενδύματα στο τέλος...

Gandalf

εγώ θα λείπω όλη τη βδομάδα Εδιμβούργο...
αλλά μόλις γυρίσω θα προγραμματίσω
επίσκεψη παραυτα!!!

και αν όντως κάτι μ αρεσει και το παρω
κερναω και καφεδακι (οχι μπυρα!) στην
επόμενη μάζωξη ή ακόμα καλύτερα
στα μέγαρα στο 0-300 riding school...

να σαι καλα μαν!

ΥΓ. ΜΕΛΕΤΗ, πάμε μαζι?

free rider
03/03/2005, 01:45
αρεεε ο Hercules...

ειναι απο τους παλιούς λέμε...

:wave2: :wave2:

adam_tsouk
03/03/2005, 14:02
Καλή φάση και νομίζω πως αξίζει τουλάχιστον να ρίξουμε μια ματιά (προσωπικά δεν πρόκειται να πάω σύντομα σε πίστα).


Αν κάποιος ενδιαφέρεται να πάμε παρέα ας στείλει ένα ΠΜ....


:wave2:

periklisk
03/03/2005, 19:48
Πάμε να το δούμε ρεεεεε!

Εγώ είμαι κομπλέ προς το παρόν, αλλά καλό είναι να το ξέρουμε το μαγαζί....

Όποτε πάτε πείτε και σε μένα!

Gandalf dr685sm
04/03/2005, 10:32
Παιδιά να προτείνω κάτι;.


Αν είσαστε πολλοί , μαζευτείτε όλοι και πηγαίντε μαζί , για να μπορέσετε ίσως να παζαρέψετε και καλύτερες τιμές, μιας και απο όσο γνωρίζω , σηκώνει "ψιλο-παζαράκι"...οχι χοντρά πράγματα... αλλά σίγουρα κάτι θα κοπεί....

Γμτ...και εγώ τα πήρα τα δικά μου... εκτός και αν .... αν πάτε πείτε το εδώ , μπας και πάρω καινούριες μπότες... είδα και κάτι καλές -καινούριες...

Gandalf

KaTaNaS
04/03/2005, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
σηκώνει "ψιλο-παζαράκι"...οχι χοντρά πράγματα... αλλά σίγουρα κάτι θα κοπεί....

Gandalf



Mage exeis dikio, shkwnei pazaria!



ta dermata einai pakistan ,

egw exw parei ena mpoufanaki TZ pakistan apo ton tzwrtzopoulo sta 125 eyrw kai meta phga ekei ston Hercules kai phra to dermatino panteloni sta 100 eyrw pali pakistan.


kai to kalytero einai oti ta fermoyar tairiazoyn kai denoyn arista metajy toys.

sta gonata einai to panteloni ligo pio mpoliko opote apo mesa xwra kai ena zeygari epigonatides MX gia prostasia.



bebaiws mhn perimenete na exei sxesh to derma se eikona kai afh me ta Bering kai Dainese.

alla apo to olotela egw eimai ypereyxaristhmenos.


gia na katalabetai, apo ekei pswnizoun kai oi zhtades.


geia sas paidia.:wave2:

anco
04/03/2005, 20:49
Η νεα μου στολη

Απο Ebay 350 ευρω.


9722

anco
04/03/2005, 20:49
Cadalora Replica.

:wave2:


9723

anco
04/03/2005, 20:50
Ψαχνω για μποτες Alpinestar η Dainese, γυρω στα 100 -120 ευρω.

anco
04/03/2005, 20:52
Και κροκοδειλος Dainese απο Εbay στα 90ευρω.


9724

Gandalf dr685sm
05/03/2005, 13:10
Να κάνω μια ερώτηση;...

Την παγίδα των μεταφορικών και του τελωνείου απο ebay, αν είναι απο ΗΠΑ, πως την απέφυγες;...

Γιοτί αν πληρώσεις τα παραπάνω έρχεσαι και πάλι στα Ελληνικά δεδομένα ποσών...


Gandalf

anco
05/03/2005, 13:31
Στην Ευρωπη δεν πληρωνεις εξτρα.

anco
05/03/2005, 13:32
Και οι καινουργιες μποτες μου.


9734

Gandalf dr685sm
08/03/2005, 10:33
όντως στην Ε.Ε δεν πληρώνεις τελωνείο , αλλά και πάλι έχεις την μεταφορική , εκτός και αν εμπιστεύεσαι τα ΕΛΤΑ για τέτοια μεταφορά και τα αντίστοιχα ταχυδρομεία εκεί....

Αυτό εννοώ ....

Πόσα περίπου θα σου πάει να φέρεις ας πούμε απο UK μια φόρμα;.... Σίγουρα οχι κάτω απο 100-150euro....

Δεν θέλω να πώ οτι είναι μια κακή αγορά ...τουναντίον .... άριστη αγορά και τρόπος είναι... απλά καλό είναι να λέμε την αληθινή αξία των πραγμάτων για να μην βρεθούν μερικοί προ εκπλήξεων...

Gandalf

Julius
08/03/2005, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
Η νεα μου στολη

Απο Ebay 350 ευρω.

Anco thn agorases kenourgia h' metaxeiro?

poso sou pigane ta metaforika???

anco
08/03/2005, 13:50
Julius καλημερα!!!

:sun:

Απο Ebay Αγγλιας , την πηρα 350 (και οταν γραφω καποια τιμη την γραφω ποσο μου στοιχεισε ολλα μαζι).

Ακομα για τον μαγο , οταν παραγγελνεις απο εξωτερικο ζητας ασφαληση (shipping insurance) κοστιζει κατι παραπανω π.χ στα 350ευρω (5-10 ευρω εξτρα).

Τελος βαζεις πιστωτικη (δεν στην πηραζει κανεις 101%) αυτο που λεει και ο Idi (απο 5000 ευρω και πανω πιστωτικες).


:wave2:

anco
08/03/2005, 13:51
Julius

used ειναι αλλα καμια σχεση με το εδω.

:beer:

Julius
10/03/2005, 08:36
super timi !!!!