PDA

View Full Version : ΠΩΣ ΣΩΘΗΚΑ ...ΕΥΤΥΧΩΣ!!!



panagiotis dim
06/11/2008, 16:06
Διάβαζα στην ΟΔΗΓΗΣΗ στα tsips kai trips το έγγραφο του bladerunner σχετικά με το γκάζι και πως το ανοίγουν .
Προχτές λοιπόν ( να πώ τα χάλια μου....) ημουν δεν ημουν 19 .... πήγαινα λοιπόν με καμμιά 173,5 χιλιόμετρα στην στροφή με δεξιά μου τα μιντια μαρκτα και τα βιλατζ σεντερ και έχω άρχισει να την ξαπλώνω ( gaciva elefant ducati desmoduo 750cc) προς τα δεξια καθότι η στροφή ήταν δεξια .( μήπως τα μπέρδεψα και έπρεπε να πέσω αριστερά μιάς και η στροφή ήταν δεξιά δεν θυμάμε..) Την ώρα που την ξαπλώνω την ριμάδα μου συμβαίνει το αποτρόπαιο. Ο κάρπός μου αντί να συγκλίνει προς το μεσομπράτσιο τμήμα του καρπιαίου τμήματος του δεξιού μου χεριού ΑΝΤΙΣΥΓΚΛΊΝΕΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΩΣ και δημιουργείται ετσι το φαινόμενο της ταλάντωσης . αυτά τα γράφω να τα διαβάζουν οι νεώτεροι να μάθουν τουλάχιστον κάτι να μην κάνουν τα ίδια......
Αυτή λοίπόν ( η ταλάντωση ) ήρθε ΑΞΑΦΝΑ οπως ανάβει ο φάρος στα λιμάνια . Νιώθω το τίναγμά της ανάμεσα στα σκέλια μου . ήταν μιά παράξενη αίσθηση οχι καθαρά σαν σεξουαλικό προμήνυμα πως κάτι θα έπρεπε να έχω από κάτω μου ,,,αλλά σαν ας πούμε ,να θες να γυρίσεις μπρούμητα το πρωί ακατούρητος και να βρίσκεις στο στρώμα...
Λέω τότε μέσα μου .... να αρχίσω να κουνιέμαι και εγώ μπας και αντιστρέψω το φαινόμενο τούτο δω και μέσα στις δυνάμεις που δημιουργούνται να την βγάλω καθαρή και να μην με περιμαζέψουν οι σκουπιδιάρες.
ΑΜ ΔΕ. Είχε δε το μηχανάκι μου μιά τέτοια ανισσοροποία εκείνη την δεδομένη στιγμή που ένας οδηγός που τον είχα αριστερά μου ( εγώ είπα ήμουν ξάπλα δεξιά ..) μου κορνάριζε και έκανε με το χέρι του μία κίνηση που δεν μου φάνηκε καθόλου ευπρεπής ( κλειστή γροφιά που παλινδρομούσε ρυθμικά ..):confused:
και ξαφνικά αποφασίζω τα αποφασιστικά εκείνα βήματα που θα με θεμελίωναν στο παγκόσμιο στερέωμα της δίτροχης αγωνιστικής επίδοσης.
1ο βήμα . ΠΑΙΡΝΩ ΒΑΘΙΕΣ ΑΝΑΣΕΣ ( ΛΕΓΕΤΑΙ ΥΠΕΡΑΕΡΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ) ΤΟΣΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΟΚΚΙΝΊΖΩ.

2ο βήμα ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΝΕΩΤΕΡΟΥΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΓΙΣΤΗ ΠΡΟΣΟΧΗ
ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΛΙΙΙΙΙΓΟΟΟΟΟ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΆ.....:hypnotize

3ο βήμα ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ( Θα σας παρακαλέσω για τις απόψεις σας εδώ αν συμφωνείται..)

4. βήμα ο τύπος με την κλειστή γροθιά εξακολουθεί παρεπιπτόντως να βρίσκεται δίπλα μου και να παλιδρομεί την γροθιά του εκστομίζοντας και μη καθωσπρέπει λογιδρια...δεν πειράζει ,,,δεν γνωριζόμαστε...

Εδώ κλείνω την περιγραφή γιατί οταν σταμάτησα πιό ΄κάτω κατάλαβα που ακριβώς ήταν το προβλημα και για ποιόν ακριβώς λόγο μου συνέβει εμένα που ασχολούμαι και προέρχομαι από ευηπόληπτή οικογένεια με παράδοση στις ρόδες ( παππούς με τρακτέρι πατέρας με ραντιστικό μάννα με καρότσι κλπ κλπ
Καί εδώ θα παρακαλέσω τους νεώτερους ( σεβόμενός αυτούς πάντα και εγώ υπήρξα νέος πάλαι ποτέ ) ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΖΩΕΣ.
Ηταν αγαπητοί μου κολλημένη στην πίσω ρόδα προς την δεξιά πλευρά κιόλας ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ ....μιά τσίχλα ( νομιζω στιμορολ η υγείας χίου μπορει )
και ρωτώ τους υπευθύνους . αν ο καθένας πετά τσίχλες απο το παράθυρο του εμεις οι δόκιμοι δικυκλιστές σε τι σχολές θα πρέπει να φοιτήσουμε για να μπορούμε να ισοροπήσουμε εντέλει .
οτι σχολια παρακαλώ θα διαβασθούν μετά προσοχής ...

devil's animal
06/11/2008, 16:20
ρε φιλε αυτο που λες ...(και εγω σαν παλιος που ειμαι) το εχω παθει ουκ ολιγες φορες.

αρχιζει η τσιχλα να κολλαει καθως γυριζει ο τροχος και σου κανει αυτο το τρανταγμα.
οταν αρχισει δε να ζεσταινεται το λαστιχο και κατ'επεκατση και η τσιχλα κραταει πιο πολυ με αποτελεσμα την δημιουργια highsiding...μιλαμε ομως για μεγαλες ταχυτητες!:winka:


βασικα η big babboll, κανει και φουσκες με τον εισερχομενο αερα απο την κινηση της μοτοσυκλετας που δημιουργει στροβιλισμους και εγκλωβιζεται εις τα σωθικα της εντος,εκτος και επι τα αυτα.

η δημιουργια τωρα της φουσκας αυτης ειναι περιεργη...γιατι....
1) αν σκασει αποτομα,νομιζεις οτι επαθες λαστιχο
2) αν ξεφουσκωσει ομαλα, κολλαει σε μεγαλυτερη επιφανεια με αποτελεσμα μεγαλυτερες ταλαντωσεις...
3) αν συνεχισει να υφισταται, ειναι σαν να εχεις πατησει πετραδακι...και σου σπαει τα @@


εγω παντως πριν ξεκινησω ξεπλενω τα λαστιχα μου με οδοντικο διαλυμα,...διοτι ως γνωστον το οδοντικο διαλυμα ειναι εχθρος των τσιχλων.:hypnotize

XJR_Billy
06/11/2008, 17:08
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

ΕΙΣΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΡΕ ΠΣΤΜ!!! ΕΧΩ ΛΥΩΣΕΙ!!!:beer: :beer: :beer:

arxaios
06/11/2008, 20:00
Ετσι είχε φάει τη χύμα περυσι ο Ροσσι και έχασε το τσαμπιονσιπ !!! Εβρέθει τσίχλα στο εμπρός λάστιχο !!!
Πολλοί είναι οι ψίθυροι στα πάντοκ ότι την έριξε πούστικα ο Κεντάκι Κιντ !!!
:hypnotize :uplate: :eyepop: :smokin:

Road67
06/11/2008, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ετσι είχε φάει τη χύμα περυσι ο Ροσσι και έχασε το τσαμπιονσιπ !!! Εβρέθει τσίχλα στο εμπρός λάστιχο !!!
Πολλοί είναι οι ψίθυροι στα πάντοκ ότι την έριξε πούστικα ο Κεντάκι Κιντ !!!
:hypnotize :uplate: :eyepop: :smokin: Τον οποίο μετά τιμώρησε ο Καράτε Κιντ που είναι φαν του Ροσσι :D :smokin:

dodos 900
07/11/2008, 00:22
:rotflmao: Καλό!


Άν σου ξανατύχει κατέβασε τέσσερις καρφωτές ωστε να μπλοκάρει ο πίσω τροχός και να λυωθεί η τσίχλα!:smokin:

Εναλλακτικά δοκίμασε δεκαπέντε λεπτά burn out!:a016: ***



*** Προσοχή,ο χώρος να αερίζεται!:) :lol:

Κανένας
07/11/2008, 00:25
αυτό φίλε δεν ανήκει στις ιστορίες του δρόμου
αλλά στα στραβά και ανάποδα


μπήκες στραβά και βγηκες ανάποδα



:p

υγέχει και άλλες κατηγορίες στο φόρουμ

Fireball400
08/11/2008, 00:45
Εκεί το σώνεις με έντο:lol:

cityfly
09/11/2008, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ετσι είχε φάει τη χύμα περυσι ο Ροσσι και έχασε το τσαμπιονσιπ !!! Εβρέθει τσίχλα στο εμπρός λάστιχο !!!
Πολλοί είναι οι ψίθυροι στα πάντοκ ότι την έριξε πούστικα ο Κεντάκι Κιντ !!!
:hypnotize :uplate: :eyepop: :smokin:

δε μου λέτε το ίδιο πρόβλημα με την τσίχλα μπορεί να το προκαλέσει και το γλυφιτζούρι;




έτσι ρωτάω μήπως έχουμε άλλα απρόοπτα την επόμενη χρονιά στα motogp