PDA

View Full Version : Τί είναι η αράχνη;



Road67
06/11/2008, 17:56
Δεν είναι και πολύ υπέρ μου αλλά καμιά φορά φεύγοντας απ' το σπίτι αν δε θέλω να πετάξω το τσιγάρο στηρίζω το κράνος και καπνίζω για καμιά οχτακοσαριά μέτρα (2 στενά συνολικά) μέχρι τον κεντρικό.
Χτες με σταμάτησε στρουμφ πρν βγω στον κεντρικό οπότε βλέπει το κράνος, το μπουφάν, τα γάντια και μου λέει ''μα καλά γιατί δεν το φοράς''; και του ε3ξηγώ οτι μένω λίγο παραπάνω και δεν ήθελα να σβήσω το τσιγάρο. Με ρώτησε αν θα το βάλω στον κεντρικό κι όταν του είπα ναι μου είπε καλό βράδυ και την ώρα που ετοιμαζόταν να φύγει μου λέει ''ξέρεις έχω κι εγώ μια αράχνη''... Ντράπηκα να τον ρωτήσω αλλά δεν έχω ιδέα οπότε τί στην ευχή είναι η αράχνη; :eyepop: Σφίγγα ξέρω τι είναι, νυχτερίδα ξέρω τι είναι, εκτός απ' αυτή την ''αράχνη'' για να μαθαίνουμε κι εμείς οι νεότεροι υπάρχουν κι άλλα έντομα :lol: :lol: στο μοτοσυκλετιστικό βασίλειο;;

Elle
06/11/2008, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
ξέρεις έχω κι εγώ μια αράχνη''...:eyepop:

Μπορεί να μην καθαρίζει ποτέ το σπίτι του και να έχει γεμίσει αράχνες!

Που να ξέρω!! Πυροβολημένος θα ήταν! Αράχνη!!!:lol: :lol: :rotflmao:

blackbusa
06/11/2008, 18:29
:D :D :D


147433

fantacid
06/11/2008, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
:D :D :D

μα καλα.....τοσο ωραι κοπελιτσα κ τη φωναζουν αραχνη???

:lol: :lol: :lol:

el_hymador
06/11/2008, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Δεν είναι και πολύ υπέρ μου αλλά καμιά φορά φεύγοντας απ' το σπίτι αν δε θέλω να πετάξω το τσιγάρο στηρίζω το κράνος και καπνίζω για καμιά οχτακοσαριά μέτρα (2 στενά συνολικά) μέχρι τον κεντρικό.
Χτες με σταμάτησε στρουμφ πρν βγω στον κεντρικό οπότε βλέπει το κράνος, το μπουφάν, τα γάντια και μου λέει ''μα καλά γιατί δεν το φοράς''; και του ε3ξηγώ οτι μένω λίγο παραπάνω και δεν ήθελα να σβήσω το τσιγάρο. Με ρώτησε αν θα το βάλω στον κεντρικό κι όταν του είπα ναι μου είπε καλό βράδυ και την ώρα που ετοιμαζόταν να φύγει μου λέει ''ξέρεις έχω κι εγώ μια αράχνη''... Ντράπηκα να τον ρωτήσω αλλά δεν έχω ιδέα οπότε τί στην ευχή είναι η αράχνη; :eyepop: Σφίγγα ξέρω τι είναι, νυχτερίδα ξέρω τι είναι, εκτός απ' αυτή την ''αράχνη'' για να μαθαίνουμε κι εμείς οι νεότεροι υπάρχουν κι άλλα έντομα :lol: :lol: στο μοτοσυκλετιστικό βασίλειο;;

τι μηχανακι εχεις?

vstromgr
06/11/2008, 20:03
μια που το ανέφερες σφιγγά και νυχτερίδα ποιά είναι? Ηορνετ πιθανώς για το πρώτο αλλα το δεύτερο δεν μου λέει τίποτε..

tai
06/11/2008, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr
μια που το ανέφερες σφιγγά και νυχτερίδα ποιά είναι? Ηορνετ πιθανώς για το πρώτο αλλα το δεύτερο δεν μου λέει τίποτε.. gpz kawasaki:wave2:

el_hymador
06/11/2008, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
gpz kawasaki:wave2:

Καρχαρια δεν το λεγανε αυτο;

tai
06/11/2008, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Καρχαρια δεν το λεγανε αυτο;
ναι ρε συ !!
μπέρδεψα τα αιμοβόρα ζώα:wacko:

vstromgr
06/11/2008, 23:41
οποτε νυχτερίδα ποιο είναι?
ξέρουμε?

fantacid
06/11/2008, 23:45
to Z

Road67
06/11/2008, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr
οποτε νυχτερίδα ποιο είναι?
ξέρουμε? Ένα Yamahaκι ή Σουτζούκι ... Δεν το 'χω δει αλλά έχω ακούσει να λένε γι' αυτό


Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
τι μηχανακι εχεις? Με το Xmax ήμουνα.

george72
06/11/2008, 23:54
νυχτεριδες...


τα παλια τα fzr..

dodos 900
07/11/2008, 00:40
Είχα ακούσει παλιά να αναφέρονται σε ZXR τύπου "νυχτερίδα".

sotpag
07/11/2008, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από george72
νυχτεριδες...


τα παλια τα fzr..

σωστα αυτα τα τερατακια με το γαμ...το ψαλιδι για τοτετε και τα "τεραστια" στροφομετρα.....που ανεβαζαν ..... ανεβαζαν....

blackbusa
07/11/2008, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ναι ρε συ !!
μπέρδεψα τα αιμοβόρα ζώα:wacko:

και να μπερδευες μονο αυτα....:sad:

dirtbird
07/11/2008, 05:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
σωστα αυτα τα τερατακια με το γαμ...το ψαλιδι για τοτετε και τα "τεραστια" στροφομετρα.....που ανεβαζαν ..... ανεβαζαν....

Kαι τα FZR1000 92 και μετά....

GATOYLHS
07/11/2008, 13:14
ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ...ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ!! ΤΟ ΘΕΛΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!

Ζεύκας
07/11/2008, 15:32
Ρε μπας και σου έλεγε ο μπάτσος για το διχτάκι-αράχνη που βάζουμε στο τανκ μπαγκ για να στερεώνουμε το κράνος?:look:

Road67
07/11/2008, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Ρε μπας και σου έλεγε ο μπάτσος για το διχτάκι-αράχνη που βάζουμε στο τανκ μπαγκ για να στερεώνουμε το κράνος?:look: :eyepop: :eyepop: Δεν το σκέφτηκα αλλά φαντάστηκα οτι μιλάει για μηχανή.

Daemon
07/11/2008, 15:54
Οπως λεμε "Ξερεις φιλε, τωρα που το βλεπω το ΧΜΑΧ, θυμηθηκα οτι εχω και'γω ενα διχτακι για το κρανος.."

:look:

Ρε, πατε καλα? :lol:

GATOYLHS
07/11/2008, 16:46
ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΠΑΤΟΥΝ... :dizzy: ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΝΑ ΒΓΑΖΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ.

Elle
07/11/2008, 16:50
Βρε λες να εννοούσε διχτάκι???:hypnotize :look:
:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

GATOYLHS
07/11/2008, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Ρε μπας και σου έλεγε ο μπάτσος για το διχτάκι-αράχνη που βάζουμε στο τανκ μπαγκ για να στερεώνουμε το κράνος?:look:

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ...ΜΕΓΑΛΗ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΗ! ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΔΙΧΤΑΚΙΑ:look:

stavrogin
07/11/2008, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
... και την ώρα που ετοιμαζόταν να φύγει μου λέει ''ξέρεις έχω κι εγώ μια αράχνη''... Ντράπηκα να τον ρωτήσω αλλά δεν έχω ιδέα οπότε τί στην ευχή είναι η αράχνη; :eyepop:

Κατα πασα πιθανοτητα:

*του σκασε σακουλακι με κατασχεμενη κοκα στη μαπα κι απο τοτε βλεπει αραχνες
*μπερδεψε την κοκακολα ζιροου με το καπνογονο,εκανε το τμημα πουτανα κι απο τοτε βλεπει αραχνες
*ειδε προσφατα το σπαϊντερμαν 3 κι εχει επιρεαστει.
*Ειναι αλλος ενας φλιπαρισμενος μπατσος
*Εχει οντως κι αυτος μια αραχνη κι εσυ εχεις αλλα δεν το γνωριζεις
*Εχουμε ολοι αραχνες και κανουμε την παπια
*Ηθελε απλα να γνωριστείτε ,αλλα εσυ τον γείωσες
:p

arxaios
07/11/2008, 19:23
Ρε 'συ Road67 ................ άσε τα "δεν κατάλαβα" και "δεν ξέρω" και "δεν γνωρίζω - δεν απαντώ" ......... :lol: :lol: :lol:
Παραδέξου το ................ βγήκες πάλι έξω με το διχτάκι των μαλλιών στο κεφάλι !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Σε είδε και το όργανο και σου λέει ............ "Ώπα του Club ο νέος ..........!!! Κάτσε να γνωριστούμε !!!" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πριν σε καληνυχτίσει δεν σου είπε με νόημα ............. "Έλα παίδαρε να μπλέξουμε τα σεσουάρ μας ............ ";;;
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
07/11/2008, 19:27
Να το πλυνεις ηθελε να σου πει και τοπε ευγενικα.Αλλα εσυ ...:rotflmao:
Κοιτα να δεις που μας εχει προβληματισει ενας μπατσος.:beer:

TassosK
07/11/2008, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
[
*Εχει οντως κι αυτος μια αραχνη κι εσυ εχεις αλλα δεν το γνωριζεις

:p [/B]
xaxaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxa:D :D :D :D

νασαι καλα φιλε:beer:

Road67
07/11/2008, 21:04
:a016: :a016: :a016: :a04:


Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
[B]Ρε 'συ Road67 ................ άσε τα "δεν κατάλαβα" και "δεν ξέρω" και "δεν γνωρίζω - δεν απαντώ" ......... :lol: :lol: :lol:
Παραδέξου το ................ βγήκες πάλι έξω με το διχτάκι των μαλλιών στο κεφάλι !!!
Σε είδε και το όργανο και σου λέει ............ "Ώπα του Club ο νέος ..........!!! Κάτσε να γνωριστούμε !!!" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πριν σε καληνυχτίσει δεν σου είπε με νόημα ............. "Έλα παίδαρε να μπλέξουμε τα σεσουάρ μας ............ ";;;
/B] :evil: :bigcry: :D

epp1640
08/11/2008, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos 900
Είχα ακούσει παλιά να αναφέρονται σε ZXR τύπου "νυχτερίδα".

+1.. νυχτερίδες (νομίζω γιατί είμαι μικρός ακόμα) είναι τα zxr 400, 750 και σία