PDA

View Full Version : neo melos



geozibra
02/03/2005, 15:54
geia sas eimai neo melos tou club...Giorgos"

exw mia poly kali africa tin exw 3 xronia poly eyxaristimenos,alla paw gia ananewsi kai eimai sto tsak na xtypisw to aprilia caponard...kanena sxolio? eyxaristw...kalos sas vrika!!!


9617

hornet
02/03/2005, 16:11
Γιωργο εκει που μπηκες και το βαλες θα σε τρωγαν τα φιδια!

Εδω εισαι μια χαρα

zeli
02/03/2005, 16:20
Φιλε μου χαίρε!!!

«Ομιοπαθείς» σχεδόν. Είχα ενα transalp και πήγα στην ιταλίδα!

Go for it!!!.
..και θα δεις τι πραγματικά συμαίνει μοτοσυκλέτα...!!!

Απλα πρόσεξε από που θα το πάρεις και πού θα το πηγαίνεις για service διότι δυστιχώς κυκλοφορούν απατεώνες που απλά σπιλώνουν το όνομα μιας πολυ καλής μοτοσυκλέτας.

melsaltas
02/03/2005, 16:22
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΓΙΩΡΓΟ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΕΛΛΕΣ!

Μικρή Λουλού
02/03/2005, 16:25
ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ Η ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ..

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ,ΠΟΛΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ,ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΟ ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ...
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΞ ΟΡΙΣΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ...

ΠΕΡΑΝ ΑΥΤΩΝ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!

AFTER
02/03/2005, 16:26
Καλως ηρθες!!

Τσιμπα μια :beer: και κατσε να τα πουμε ;)

zeli
02/03/2005, 16:32
Dirtymoto,

Δεν ξέρω για το 03 αλλα οταν λες απαράδεκτο αμορτισέρ τί ενοείς?

afrotwin
02/03/2005, 16:43
ke apo edo


exis africa ke 8a to alaksis gia afto to italiko kataskevasma?
ntropi ke pali ntropi

file mou ti pistevis oti 8a exis perisotero me to caponord gia na se akousoume?

an ise erotevmenos me to caponord pame oloi paso
ala pes mas pio ine to skeftiko sou
giati omologoumenos den 8a dis kamia terastia diafora

sigoura exi kaliteri epitanxisi
ke megaliteri teliki apo ta 190 tou africa
ala pou 8a ta xrisimopioisis afta?
stin poli den mporis na treksis
ke stin e8niki sou ine axrista
lipon?

na epernes kapia mixani pou na exi spor xaraktira ke na 8es na empedosis stin odigiki simperifora ke gnosi to katalaveno

ala apo africa se caponord to mono pou 8a kataferis ine pio akriva antalaktika ke pio disevreta mias ke i aprilia mia klini ke mia anigi

ala ipame an exis erotefti aftin tin mixani den metrai tipota apo afta


lipon gia pes mas

ke kalos ir8es

Nik0s
02/03/2005, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από geozibra
geia sas eimai neo melos tou club...Giorgos"

exw mia poly kali africa tin exw 3 xronia poly eyxaristimenos,alla paw gia ananewsi kai eimai sto tsak na xtypisw to aprilia caponard...kanena sxolio? eyxaristw...kalos sas vrika!!!


Καλώς ήρθες φίλε μου,


αν πάρεις το ΜΟΤΟΤΡΙΤΗ που κυκλοφορεί τώρα θα βρεις ένα δοκιμαστικό-ταξιδωτικό μεταξύ των κυριότερων on-off στα 1000 cc... μπορεί να σε βοηθήσει.

Συγκεκριμένα συγκρίνονται τα Varadero, Caponord, KLV 1000, BMW GS και V-Strom. Το περιοδικό δίνει πρώτη τη BMW σε βαθμολογία, ακολουθεί η Varadero και μετά το Capo και το KLV...

:wave2:

Μικρή Λουλού
02/03/2005, 16:55
TO AMORTISER AYTOΣΤΙΣ 95% ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΧΑΝΕΙ ΤΑ ΥΓΡΑ ΤΟΥ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ) ΚΑΙ ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΣΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΟΠΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΑΖΟΥΝ WP..
ΤΣΕΚΑΡΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΘΕΙ,Η ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ.
ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΩΝ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΩΝ..

zeli
02/03/2005, 17:16
Xmmm interesting...thanks for the info...

Το δικό μου είναι 10μηνίτικο και δεν έχει δείξει μέχρι στιγμής τέτοια συμπτώματα.....αλλα ούτε στο www.apriliaforum.com έχω δεί κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα σε παλαιότερα μοντέλα.

Παντως περίεργο μου φαίνεται διότι είναι κατά πολυ ανώτερο από αυτό των made in jpn(from Spain & Italy or God knows where else).
Πάντως για service όποιος ψάχνει βρίσκει...και συγκεκριμένα ένας πολυ καλός και επαγγελματίας αλλα και εξουσιοδοτημένος βρίσκεται στον Πειραιά και λέγεται Ψωμόπουλος.

Για περισότερα www.apriliaforum.com (Υπάρχει και Greek thread...!!!)

Spike
02/03/2005, 17:17
KALOS TON ... TORA POU MPHKES ... THA XOREPSEIS !!!!!!

RE PALIKARI MOU EISAI SIGOUROS OTI THELEIS TO CAPONORD ??

TELOS PANTON ... AN EIXE KALYTERH ANTIMETOPISH EDO STHN ELLADA H EPISHMH ANTIPROSOPEIA .. TOTE THA SOU ELEGA KAI EGO NAI ... ALLA OSOUS XERO MONO PROBLHMATA TOUS EXEI BGALEI ...

ISOS TO MONTELO TOU 2005 MAZI KAI TO RAID POU BGAZEI NA EINAI KALYTERO ALLA AYTO POU LEEI O DIRTY GIA TIN ANARTHSH TO XERO KAI EGO GIATI TO PATHANE 2 FILOI MOI ....
MHPOS NA PAREIS ... BMW ??? (KALA NTE MHN BARATE EIPA KAI EGO NA GINOUME POLLOI ... :blush: :blush: )




Το περιοδικό δίνει πρώτη τη BMW σε βαθμολογία, ακολουθεί η Varadero και μετά το Capo και το KLV...

XEXEXEXEXE.....:lol: :lol:

Μικρή Λουλού
02/03/2005, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Xmmm interesting...thanks for the info...

Το δικό μου είναι 10μηνίτικο και δεν έχει δείξει μέχρι στιγμής τέτοια συμπτώματα.....αλλα ούτε στο www.apriliaforum.com έχω δεί κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα σε παλαιότερα μοντέλα.

Παντως περίεργο μου φαίνεται διότι είναι κατά πολυ ανώτερο από αυτό των made in jpn(from Spain & Italy or God knows where else).
Πάντως για service όποιος ψάχνει βρίσκει...και συγκεκριμένα ένας πολυ καλός και επαγγελματίας αλλα και εξουσιοδοτημένος βρίσκεται στον Πειραιά και λέγεται Ψωμόπουλος.

Για περισότερα www.apriliaforum.com (Υπάρχει και Greek thread...!!!)



ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ..
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ...
ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΜΙΑΣ APRILIA ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ,ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ..

transalpboy
02/03/2005, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Φιλε μου χαίρε!!!

«Ομιοπαθείς» σχεδόν. Είχα ενα transalp και πήγα στην ιταλίδα!

Go for it!!!.
..και θα δεις τι πραγματικά συμαίνει μοτοσυκλέτα...!!!

Απλα πρόσεξε από που θα το πάρεις και πού θα το πηγαίνεις για service διότι δυστιχώς κυκλοφορούν απατεώνες που απλά σπιλώνουν το όνομα μιας πολυ καλής μοτοσυκλέτας.

geia sou file zeli.vasika opws faintai kai apo to onoma mou ki egw exw transalp kai 8a to alaksw poly syntoma,gia caponord h v-strom 1000.to aplo kaponord exeis h to raid?poso kairo to exeis?xiliometra?kainourio to phres?ti times paizoune sthn a8hna?exw akousei oti ka8e 20 peripou xiliades xiliometra prepei na ry8mizeis ta avans tou fekasmou se synergeio eksousiodothmeno aprilia pou to vazoune se ena eidiko mhxanhma giati alliws mporei na mperdevei ligo xamhla meta tis 20 xil..xiliometra.vgaineis ka8olou xwma?:wave2:

se zalisa,e?sygnwmh re file alla exw agxw8ei na alaksw to transalp kai eimai kapws agxwmenos kai mperdemenos,pio poly epeidh to caponord mou aresei poly alla oi apopseis dihstantai..

eyxaristw poly gia th voh8eia kai na xairesai thn italida kalonh(nai kalonh,giati oute se omorfia kai arxontia syggrinetai me allo mega on_off):ninja: :ninja: :ninja:




:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

transalpboy
02/03/2005, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
KALOS TON ... TORA POU MPHKES ... THA XOREPSEIS !!!!!!

RE PALIKARI MOU EISAI SIGOUROS OTI THELEIS TO CAPONORD ??

TELOS PANTON ... AN EIXE KALYTERH ANTIMETOPISH EDO STHN ELLADA H EPISHMH ANTIPROSOPEIA .. TOTE THA SOU ELEGA KAI EGO NAI ... ALLA OSOUS XERO MONO PROBLHMATA TOUS EXEI BGALEI ...

ISOS TO MONTELO TOU 2005 MAZI KAI TO RAID POU BGAZEI NA EINAI KALYTERO ALLA AYTO POU LEEI O DIRTY GIA TIN ANARTHSH TO XERO KAI EGO GIATI TO PATHANE 2 FILOI MOI ....
MHPOS NA PAREIS ... BMW ??? (KALA NTE MHN BARATE EIPA KAI EGO NA GINOUME POLLOI ... :blush: :blush: )

XEXEXEXEXE.....:lol: :lol:

XAIRW POLY RE SPIKE.GIATI,POIOS AMFISVHTEI OTI TO BMW EINAI KALYTERO MHXANAKI??ALLA ALLO 11000 EYRWPOULA KAI ALLO 14000 KAI 15000 RE FILE AKOMH KAI TO RAID TO CAPONORD TO VRISKEIS ME 12,500 ME VALITSES KAI OLA TA EXTRA.TO BMW FORTWMENO EXEI 16000+.PLAKA MAS KANEIS?PAIZEIS ME TO PONO MAS?:bigcry: :bigcry: :bigcry:
AN EIXA KI EGW 15000 GAMHMENA EYRWPOULA FYSIKA KAI 8A TO EPAIRNA KI AS GINOMASTAN KAI POLLES!!!!!!!!!!!1
8 E L W MPEMPA R 1200 GS REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

GAMW TH FTWXEIA MOU :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

:wave2:

SaraMaritis
02/03/2005, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
...Δεν ξέρω για το 03 αλλα οταν λες απαράδεκτο αμορτισέρ τί ενοείς?
Φιλε zeli αυτο με το πισω αμορτισερ "κυκλοφορει" ευρεως θα'λεγα :(

Δεν ξερω για συγκεκριμενα μοντελα (03 κλπ) αλλα επειδη το αδελφος
μου εχει του 2001, και εχει κανει καμμια 40.000 χλμ κυριως σε
ταξιδια και δικαβαλος, ακολουθωντας την προτροπη του manual
ρυθμιζε την προφορτιση παντα στο τερμα.
Αποτελεσμα ηταν να σπασει ο ρυθμιστης προφορτισης (εκτος εγγυησης εννοειται) και τωρα απλα δεν εχει.

Μεσα στην εγγυηση οντως παρουσιασε το πισω αμορτισερ διαρροη
και του το αλλαξανε απο την αντιπροσωπια.

Επισης εχει αλλαξει ανορθωτη, και ειναι και το γ@μηδι (ενα πλαστικο
παπαρακι που εχει κατω απο το ντεποζιτο που συνδεεται το σωληνακι της
βενζινης) το οποιο καθε λιγο και λιγακι σπαει απο τους κραδασμους
(τρεις φορες ως τωρα) και εχει διαρροη βενζινης. :mad:

Αυτα... :eyepop: :eek:

Κατα τα αλλα, επειδη το εχω οδηγησει, ειναι πολυ καλο μηχανακι σε οδηγικη
συμπεριφορα, και οτι πρεπει για ταξιδια δικαβαλο και φορτωμενο :smokin:
:wave2:

siokatas
02/03/2005, 23:20
:nono: kalos irthes....

edo tha breis kai tha akoyseis ta panta...

kali serfarisma sto site...

tha poyliseis ton thrilo gia ena italiko????

:confused:

zeli
03/03/2005, 10:57
Dirtymoto,

Νομίζω ότι είσαι κομματάκι υπερβολικός διότι μιλάμε για moto του 2004 και όχι για Ducati ή ΚΤΜ του 90(θυμάσαι τι έλεγαν και αυτά τότε). Ίσως δεν γνωρίζεις ότι η Aprilia ακολουθώντας τα βήματα της BMW έχει δυο χρόνια δωρεάν πανευρωπαϊκή μεταφορά (από την ΕΛΠΑ για την Ελλάδα) αλλά και παγκόσμια εγγύηση.(Ε τι να σου πω στο Dakar δεν προβλέπω ταξίδι.)
Transla
Κατανοώ απόλυτα το άγχος σου διότι έχεις μια μότο με μεγάλο όνομα….Δυο φίλοι είχαν transalp και πήγαν σε Capo (τα έτη του ενός εκ αυτών 40+ με αρκετή προϋπηρεσία σε moto).To περασμένο καλοκαίρι μάλιστα πήγαν και Πορτογαλία (και κοιτά να δεις πράγματα πήγαν και γύρισαν…!!! ΜΑ ΚΑΛΑ ΜΕ CAPO ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ…???)
Φίλε την αγόρασα καινούρια τον Απρίλιο του 04 (11000€ με ABS).Το καλοκαίρι έφτασα μέχρι Αλεξ/πολη, έκανα το γύρο της Χαλκιδικής(εκεί πάτησα και χώμα-δικάβαλος με tankbag,πλαϊνές βαλίτσες και σκηνή στην σχάρα).Αυτή την στιγμή έχω 14500 και ετοιμάζομαι να κάνω το 2ο service.
To «ειδικό μηχάνημα» που αναφέρεις λέγεται AXONE 2000 και είναι το διαγνωστικό που πρέπει να έχει κάθε συνεργείο Aprilia(υπάρχουν βέβαια και οι αλμπάνιδες) και φυσικά σε κάθε service (κάθε 15000 χλμ-εμφανίζει χαρακτηριστική ένδειξη η μοτο)
Γίνεται έλεγχος στην CO level(ελληνιστή στάθμη καυσαερίων) καθότι είναι λίγο μπροστά από τους jpn και έχει αυτόματο τσοκ.(Στο συμπαθές transalpaki να το καταλάβω αλλά FI και τσοκ…???)(Άσχετο…. όλους τους παραπάνω ελέγχους μου τους κάνουν και στα service του αυτοκινήτου και είναι και γερμανικό-κοιτά κάτι πράματα!!!)
Για το V-Strom δεν έχω πείρα εξ ιδίαν μιας και κανένας φίλος δεν έχει και δεν έχει τύχει να το δοκιμάσω ποτέ αλλά ούτε και ξέρω από βλάβες service κλπ. Έχω διαβάσει ότι έχει πολύ δυνατό μοτέρ αλλά και κοφτή στην 5η και 6η που το κάνουν 70hp…(strange ha???)
Επίσης έχω σχετικά έντυπα (γερμανόφωνα, αγγλόφωνα και ελληνικά με συγκριτικά τεστ οπού η «Ιταλίδα» κατατάσσεται μέσα στην πρώτη τριάδα) που φυσικά μπορώ να στα δώσω.
SaraMariti(η κάπως έτσι…)
Αυτό που «σπάει» στον αδελφό σου και τρέχει καύσιμο είναι τα ρακόρς του ψεκασμού τα οποία βρίσκονται στην δεξιά πλευρά δίπλα στο κλιπ που κουμπώνει το ντεπόζιτο.
Αυτό που συμβαίνει συνήθως είναι ότι στα service πολλοί «μάστορες» πάνε βγάλουν μόνοι το ντεπόζιτο με αποτέλεσμα να τα καταστρέφουν.(το ντεπόζιτο θέλει 2 άτομα για να βγει!!!)
Η Aprilia για αυτό το λόγο τα αντικαθιστά με μεταλλικά από το πρώτο service στα 1000km.(Τα άλλαξα στον Ψωμόπουλο όπου ο άνθρωπος ούτε εργατικά δεν με χρέωσε!!!)
Το ίδιο πρόβλημα με την ανάρτηση το είχε γνωστός με GS1150 οποίος είχε τέρμα την προφόρτηση σε WP(παρακαλώ αμορτισέρ ).
Μα καλά αυτά είναι στοιχειώδεις γνώσεις μηχανικής-φυσικής που κάθε αναβάτης για την ασφάλεία του και μόνο θα πρέπει να έχει.
Τέλος να ζητήσω συγνώμη για το βλοσυρό μου ύφος αλλά ρε παίδες ξεκολλάτε λίγο….

SaraMaritis
03/03/2005, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
...SaraMariti...
Αυτό που «σπάει»...και τρέχει καύσιμο είναι τα ρακόρς του ψεκασμού τα οποία βρίσκονται στην δεξιά πλευρά δίπλα στο κλιπ που κουμπώνει το ντεπόζιτο.
Αυτό που συμβαίνει συνήθως είναι ότι στα service πολλοί «μάστορες» πάνε βγάλουν μόνοι το ντεπόζιτο με αποτέλεσμα να τα καταστρέφουν.(το ντεπόζιτο θέλει 2 άτομα για να βγει!!!)...
Ok...λογικο ακουγεται αυτο για τα "μαστορια", παρολ'αυτα
του εχει σπασει σε διακοπες στην Καρδαμυλη και εμεινε το μηχανακι
στον τοπο, χωρις να το εχει ακουμπισει μαστορας για πανω απο
2.000 χλμ :sad:
(ξερογω...πες το "γκαντεμια"...αλλα...)

Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
...Η Aprilia για αυτό το λόγο τα αντικαθιστά με μεταλλικά από το πρώτο service στα 1000km...
Το θεμα ειναι οτι το εχει αλλαξει 3 φορες, και παντα του δινουνε
το πλαστικο !!! :dizzy:
(Ισως το μεταλικο να μην ταιριαζει στο μοντελο 2001 ???)
Τεσπα...νομιζω οτι δεν εχει παει στον Ψωμοπουλο (παρολο που εχει
γυρισει αρκετους)...θα του πω να κανει μια δοκιμη κι απο εκει.

Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
...Το ίδιο πρόβλημα με την ανάρτηση το είχε γνωστός με GS1150 οποίος είχε τέρμα την προφόρτηση σε WP(παρακαλώ αμορτισέρ ).
Μα καλά αυτά είναι στοιχειώδεις γνώσεις μηχανικής-φυσικής που κάθε αναβάτης για την ασφάλεία του και μόνο θα πρέπει να έχει.
...
Μαϊστα...Εγω ΔΕΝ το βλεπω ετσι !!! :nono:
Τι θα πει δηλαδη "Βεβαιως, πληρωστε κατι παραπανω για ρυθμιζομενη
αναρτηση, αλλα ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΤΙΣΗ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ
γιατι ειναι ανηθικο (και δεν θα αντεξει η αναρτηση) !!!"
Για μενα ΑΥΤΟ το προϊον ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΡΤΟ, κι ας ειναι Aprilia, BMW, WP, ή οτι αλλο :yuck:
Μιας ομως και δεν ζουμε σε ιδεατους κοσμους, αυτη η συζητηση
τεινει να παρει μια μαλλον "φιλολογικη" χρεια.

Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
...Τέλος να ζητήσω συγνώμη για το βλοσυρό μου ύφος αλλά ρε παίδες ξεκολλάτε λίγο….
Δε βαριεσαι...η μ@λ@κι@ ειναι δικια μου που πηγα να εκφερω αποψη
για ενα μηχανακι που ουτε καν το εχω...
Τι το'θελα, εγω δεν υπερασπιζομαι ουτε το δικο μου :smokin:
Προφανως "θιχτηκες" μιας και κατοχος ενος "τελειου" Capo...
Αν οχι... :beer:
:wave2:

OldMan
03/03/2005, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από geozibra
...exw mia poly kali africa....

... tin exw 3 xronia poly eyxaristimenos....

:lol: :lol: :lol:

Σχετικά με το πρώτο, νομίζω ότι βρισκόμαστε προ ανατριχιαστικών παραλογισμών !!!! :cry: :cry: :cry:

Σχετικά με το δεύτερο, αν όντως το εννοείς, τότε ΔΕΝ θα έχεις πρόβλημα με ΚΑΝΕΝΑ άλλο μηχανάκι ....

:wave2: :beer: :wave2:

zeli
03/03/2005, 12:57
Θιχτικα κι εσυ τώρα...οχι ρε φιλε απλα απο τότε που εφυγα απο τα ιαπωνικά μου την εχουν «πέσει» όλοι λές και παίρνουν μίζα απο τους είσαγωγεις ενα πράμα....

«Τέλειο» μηχανάκι??? Που το βρήκες??? Εγώ αν έβρισκα κάτι τέτοιο και Κογκολέζικο να ήταν θα το αγόραζα...Παντως μεχρι στιγμής το Capo βαίνει καλώς αν τώρα το βαρεθώ ή παρουσιάσει στην πορεία περίεργα καπρίτσια που δεν μπορω να ζήσω με αυτα θα χωρίσουν οι ζωες μας...Ετσι άλλωστε δεν γίνεται και με τους μεγαλους ερωτες...???:lol: :lol: :lol:

Τα ρακορ του ψεκασμού είναι τα ίδια για ολα τα μοντέλα.Πες στον αδελφο σου οταν προβεί στην αλλαγή να αλλάξει και αυτα της επιστροφής του καυσίμου στο κύκλωμα.(υπερχείλιση).

Τέλος αν θέλει ας ρίξει μια ματιά στο apriliaforum διότι υπάρχουν και πολλά aftermarket ( metalic connectors και μεταλικά σωληνάνια βενζίνης).

Ride safe...;)