PDA

View Full Version : ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!



leonas
07/11/2008, 17:52
Καλησπέρα Φίλοι V-stromites πριν 1 1/2 εβδομάδα με άφησε η μηχανή από μπαταρία......όταν έβαζα την μίζα να πάρει μπροστά έσβηναν όλα στο καντράν ( ένδειξη ότι δεν έχει ικανοποιητικό ρεύμα να δώσει για να πάρει μπροστά)......έβαλα καλώδια την σύνδεσα σε μία άλλη μπαταρία από αυτοκίνητο. Πήρε μπροστά την πήγα σπίτι μου......την άλλη μέρα την αντικατέστησα με μια Καινούργια μπαταρία.70? κόστος.(αφού την είχε για μία ολόκληρη μέρα πάνω στο φορτιστή για φορτίσει καλά). Την μετακίνησα 2-3 φορές μετά από 4-5 μέρες πάλι τα ίδια......ΔΕΝ έπαιρνε πάλι μπροστά!!!!!!!!.......Σπρωξιμο σε κατηφόρα πήρε την πάω συνεργείο.Την άφησα στο συνεργείο...και σήμερα μου λέει να περάσω το απόγευμα να πέράσω να την παραλάβω(Μου άλλαξε επ΄ευκαιρία!!........και τα μπουζί και ένα φίλτρο αέρα) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΛΟΓΟ ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΊΑΣ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.........και περνάω και μου λέει ότι ΔΕΝ παίρνει πάλι!!!!!!!!!!:sad: :sad: .

ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ !!!!!!!! ΑΚΟΥΩ ΙΔΕΕΣ!!!!!!![COLOR=green]

Bavarian
07/11/2008, 18:35
Κοιτάξτε τον ανορθωτή,το συναγερμό και τις ασφάλειες.

mikios400
07/11/2008, 19:23
δε φορτίζει η μπαταρία, τσέκαρε το δυναμό (πως το λεν αυτό) :wave2:

OldMan
08/11/2008, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
το δυναμό (πως το λεν αυτό) :wave2:
Έτσι το λένε οι φίλοι του ...:wave2:

painterakis
08/11/2008, 12:52
και θα στο ξανακανει...αλλα δε χρειαζεται να αλλαζεις μπαταρια καθε τοσο.
η μιζιά που παιζεις αντιστοιχει σε 15 λεπτα βολτα αρα αμα δε τη κινεις πολυ συχνα και οταν την κινεις τις κανεις μικρες βολτες και σταματα ξεκινα λογικο η μπαταρια να ξελιγωθει.
εγω εχω τη μηχανη 3,5 χρονια με τη μαμα μπαταρια και τις εχω πανω συνεγιαρμο,gps,θερμενομενα χερουλια,προβολακια και μου εχει παρουσιασει 2 φορες προβλημα (μετα απο ακινησια 1 εβδομαδας,μονο αμα βρεχει καλα).
αφου την εβαλα εμπρος με καλωδια (που παντα εχω μαζι μου) εκανα μια βολτιτσα 140 χιλιμετρων και ολα καλα.
η λυση που σου προτεινω ειναι η εξης... αν φυσικα η μηχανη μπορει να μπει σε φυλασομενο χωρο... να βγαζεις τους πολους αν την αφηνεις πολλες μερες.