PDA

View Full Version : Νέος: YBR 125 ή Ninja 250R;



Lord Asriel
09/11/2008, 14:10
Ίσως να σας ξενίζει αυτή η σύγκριση καθώς οι δυο μοτοσυκλέτες δεν είναι ακριβώς του ίδιου βεληνεκούς. Τις έχω βάλει όμως στο μάτι γιατί είναι καλές στην κατηγορία τους. Έχω ακούσει και για τις δυο οτι είναι καλές για πρωτάρη και οικονομικές γενικά.

Δεν έχω εμπειρία από παπί. Δίπλωμα θα βγάλω για μεγάλη. Έχω περάσει μεν την εποχή που θα πήγαινα σαν τρελός συνέχεια, αλλά το 90 τελική της YBR με ξενερώνει κάπως: δε θα πηγαίνω και σαν τη μητέρα τερέζα!

Αν σας υπόσχομαι οτι θα είμαι προσεκτικός ( :D ) και με full εξοπλισμό, θα μου προτείνατε το Ninja κι ας είμαι πρωτάρης;

mars696
09/11/2008, 14:22
Γεια σου φιλε!Θα σου προτεινα το νιντζακι χαλαρα! Ειναι ευκολοδηγητο αρκει να σε βολεψει η θεση οδηγησης.Στα υπολοιπα νομιζω μονο +++ θα εχει σε σχεση με το YBR:beer: :beer: :beer:

snow
09/11/2008, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lord Asriel
Ίσως να σας ξενίζει αυτή η σύγκριση καθώς οι δυο μοτοσυκλέτες δεν είναι ακριβώς του ίδιου βεληνεκούς. Τις έχω βάλει όμως στο μάτι γιατί είναι καλές στην κατηγορία τους. Έχω ακούσει και για τις δυο οτι είναι καλές για πρωτάρη και οικονομικές γενικά.

Δεν έχω εμπειρία από παπί. Δίπλωμα θα βγάλω για μεγάλη. Έχω περάσει μεν την εποχή που θα πήγαινα σαν τρελός συνέχεια, αλλά το 90 τελική της YBR με ξενερώνει κάπως: δε θα πηγαίνω και σαν τη μητέρα τερέζα!

Αν σας υπόσχομαι οτι θα είμαι προσεκτικός ( :D ) και με full εξοπλισμό, θα μου προτείνατε το Ninja κι ας είμαι πρωτάρης;

παρε οτι γουσταρεις,το νιτζακι ειναι πολυ καλυτερο σιγουρα.
ειναι μια πολυ καλη μηχανη για αρχη.
8α πουλη8ει και πιο ευκολα,πιστευω

mauritanos
09/11/2008, 17:18
....2120 που εχει το ybr με τα 4490(200 ευρο πανω το ανεβασαν οι απατεωνες) του ninza..... ειναι μια διαφορουλα στην τιμη.

epp1640
09/11/2008, 17:58
Μήλα με πορτοκάλια συγκρίνεις εδώ :p Εγώ έχω το ybr.. είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.. Δεν σπάει δεν χαλάει, σκύλος μαύρος αλλά είναι ακριβώς αυτό που βλέπεις, ένα πολύ καλό commuter. Δεν τερματίζει στα 90, αλλά σίγουρα με τόσα θα πηγαίνεις στον εθνικό. Αν το θες για την πόλη και είναι το πρώτο σου, το ybr είναι μια χαρά. Αν το θες για εκδρομές και έχεις την οικονομική δυνατότητα προτίμησε το ninja, σαφώς ανώτερο αλλά και στα διπλάσσια + λεφτά.. είναι πραγματικά μήλα με πορτοκάλια.. :winka: Ότι και να διαλέξεις καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος..

675
09/11/2008, 22:12
νιτζακι προτεινω ανεπιφυλακτα,

πολυ πιο ευκολοδηγητο απ οσο φανταζεσαι
εχει τα τιμονια σχετικα ψηλα και κοντα στα χερια σε σχεση με τα καθαροαιμα supersport
πιο πολυ sport turing θα το χαρακτηριζα προσωπικα με τη καλη εννοια

οικονομικο και στη συντηρηση αλλα και στην αγορα, αξιοπιστο, ευχαριστο, πολυ καλο στη μεταπωληση κατα την αποψη μου :wave2:

TassosK
09/11/2008, 23:18
δεν σκεφτεσαι και το cbf250? παντως νιντζακι προτεινω και γω απο τα 2

janus
10/11/2008, 14:03
Δε τα ρωταμε αυτα...επρεπε να εισαι ηδη στη ΤΕΟΜΟΤΟ και να εχεις κοψει κουπονι για να παρεις το ΝΙΝΤΖΑΚΙ.....αλλιως παρε παπια...θα ριχνεις και σε ΥΒR 125αρια ;)

bentouza
10/11/2008, 14:56
μην το σκεφτεσαι για 125.τσαμπα λεφτα και τσαμπα κοπος.
κοιτα για 250.λιγη παραπανω προσοχη στην αρχη..

υπαρχει κ YBR 250.. καβαλησε τα κ τα δυο κ αποφασισε..

epp1640
10/11/2008, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από janus
Δε τα ρωταμε αυτα...επρεπε να εισαι ηδη στη ΤΕΟΜΟΤΟ και να εχεις κοψει κουπονι για να παρεις το ΝΙΝΤΖΑΚΙ.....αλλιως παρε παπια...θα ριχνεις και σε ΥΒR 125αρια ;)

Δηλαδή παίρνεις πάπια με τα ίδια χρήματα που παίρνεις μοτοσυκλέτα επειδή μπορεί... να της ρίχνεις?? ότι να ναι..

Lord Asriel
11/11/2008, 01:40
Εν τάξει παιδιά, ευχαριστώ για τις απόψεις. Πάω για το νιντζάκι!

janus
11/11/2008, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Δηλαδή παίρνεις πάπια με τα ίδια χρήματα που παίρνεις μοτοσυκλέτα επειδή μπορεί... να της ρίχνεις?? ότι να ναι..

ΦΙΛΤΑΤΕ...ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΩ.... οτι αυτο δεν ειναι μοτοσυκλετα...και ουτε κατι ειναι μοτοσυκλετα επειδη ετυχε να εχει ενα συμπλεκτη μπροστα απο την αριστερη μανετα....Θα κλαψει με μαυρο δακρυ αν παρει το 4αχρονο 125αρι που λεμε....γιατι εκτος απο πολυ στοιχειωδεις μετακινησεις..και πιο βαρυ απο παπια θα ειναι, και πιο ακριβο αν του πεσει κατω και γενικα ουτε στιγμες χαρας θα μπορει να του προσφερει....και ναι...στη ψυχολογια του που θα βρεθει σε ενα φαναρι και ελεγχομενα θα θελησει να ανοιχει λιγο...θα βλεπει τον ντελιβερα με το ΚΖΡ να τον περναει απο πανω....στο κατω κατω παρε νιντζακι μεταχειρα ....με 3500 βρισκεις

mats8282
11/11/2008, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από janus
και ουτε κατι ειναι μοτοσυκλετα επειδη ετυχε να εχει ενα συμπλεκτη μπροστα απο την αριστερη μανετα....


Σοβαρα εκει τον εχει τον συμπλεκτη :confused:


:lol:

AntoD
11/11/2008, 12:49
Προταση....


παρε γυμνο μηχανακι....ή ΥΒR ή CBF ή οποιο να ναι αλλα γυμνο.(125-250)
μιας και ειναι το 1ο σου εχεις 2-3 ψιλες τουμπες σιγουρες....
Ξερεις ποσο εχουν τα φερινγκ.....
:winka:

notakos600
11/11/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Προταση....


παρε γυμνο μηχανακι....ή ΥΒR ή CBF ή οποιο να ναι αλλα γυμνο.(125-250)
μιας και ειναι το 1ο σου εχεις 2-3 ψιλες τουμπες σιγουρες....
Ξερεις ποσο εχουν τα φερινγκ.....
:winka:


+1000
Η πιο σοφή άποψη που έχει γραφτεί μέχρι τώρα.

AntoD
11/11/2008, 14:25
:winka:

epp1640
11/11/2008, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Σοβαρα εκει τον εχει τον συμπλεκτη :confused:


:lol:

Ε δεν βρίσκανε αλλού να τον βάλουν :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

epp1640
11/11/2008, 17:09
Λοιπόν άντε να δώσω μία τελευταία απάντηση..

1) +1 στο θέμα με τα πλαστικά.. ότι και να γίνει κάποια στιγμή θα έρθουν 1-2 χαζές πτώσεις.. Στο ninja με τόσο πλαστικό θα τσούξει άσχημα.. Από την άλλη και το cbf είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει.. μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα..

2) Με το σκεπτικό κάποιων εδώ το aprilia rs 50 είναι ακόμα λιγότερο μοτοσυκλέτα αφού ένα παπί του χώνει.. λέμε τώρα.. τι και αν έχει αλουμινένιο πλαίσιο, αλουμινένιο ψαλίδι, τις τρελλές φρενάρες, το ζύγισμα, την γεωμετρία και άλλα τόσα.. το παπί περνάει από πάνω άρα.. Το ίδιο ασφαλώς ισχύει και για το ybr.. Τι και αν είναι ένα μικρό γυμνό μοτοσυκλετάκι με πλαίσιο σε αντίθεση με έναν σκέτο σωλήνα του παπιού, τι και αν έχει καλύτερο ζύγισμα και γεωμετρία, τι και αν έχει πιο άνετη σέλα, τι και αν έχει μεγαλύτερους τροχούς + λάστιχα, τι και αν είναι μόνο 5 κιλά βαρύτερο αλλά έχει 3 άλογα παραπάνω, τι και αν έχει συμπλέκτη και όλα αυτά με injection, με κόστος χρήσης και κτήσης πάπιας.. Ντροπή να σε δουν στα φανάρια με αυτό.. θα καταλήξεις καταθλιπτικός και μετά θα φας τα λεφτά σου σε ψυχοφάρμακα.. :rolleyes:

3) Στην τελική εγώ έχω οδηγήσει και πάπια και μπορώ να κάνω μία σύγκριση..

4) Τέλος, πολύ θα ήθελα πολύ να ακούσω έναν λόγο κάποιος να δώσει 2200 για παπί και όχι 2120 για το ybr.. να είμαστε λίγο σοβαροί..

epp1640
11/11/2008, 17:15
Να προτείνω και μερικές άλλες εναλλακτικές

1) suzuki dr 125 sm
2) yamaha xt 125
3) suzuki van van 125

Στην κατηγορία των 125 βέβαια..

notakos600
11/11/2008, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Λοιπόν άντε να δώσω μία τελευταία απάντηση..

1) +1 στο θέμα με τα πλαστικά.. ότι και να γίνει κάποια στιγμή θα έρθουν 1-2 χαζές πτώσεις.. Στο ninja με τόσο πλαστικό θα τσούξει άσχημα.. Από την άλλη και το cbf είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει.. μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα..

2) Με το σκεπτικό κάποιων εδώ το aprilia rs 50 είναι ακόμα λιγότερο μοτοσυκλέτα αφού ένα παπί του χώνει.. λέμε τώρα.. τι και αν έχει αλουμινένιο πλαίσιο, αλουμινένιο ψαλίδι, τις τρελλές φρενάρες, το ζύγισμα, την γεωμετρία και άλλα τόσα.. το παπί περνάει από πάνω άρα.. Το ίδιο ασφαλώς ισχύει και για το ybr.. Τι και αν είναι ένα μικρό γυμνό μοτοσυκλετάκι με πλαίσιο σε αντίθεση με έναν σκέτο σωλήνα του παπιού, τι και αν έχει καλύτερο ζύγισμα και γεωμετρία, τι και αν έχει πιο άνετη σέλα, τι και αν έχει μεγαλύτερους τροχούς + λάστιχα, τι και αν είναι μόνο 5 κιλά βαρύτερο αλλά έχει 3 άλογα παραπάνω, τι και αν έχει συμπλέκτη και όλα αυτά με injection, με κόστος χρήσης και κτήσης πάπιας.. Ντροπή να σε δουν στα φανάρια με αυτό.. θα καταλήξεις καταθλιπτικός και μετά θα φας τα λεφτά σου σε ψυχοφάρμακα.. :rolleyes:

3) Στην τελική εγώ έχω οδηγήσει και πάπια και μπορώ να κάνω μία σύγκριση..

4) Τέλος, πολύ θα ήθελα πολύ να ακούσω έναν λόγο κάποιος να δώσει 2200 για παπί και όχι 2120 για το ybr.. να είμαστε λίγο σοβαροί..

Συμφωνώ σε κάποια, διαφωνώ σε κάποια άλλα, εν κατακλείδι η γνώμη μου είναι μοτοσυκλετάκι, έστω και ybr 125, γιατί απλά η πάπια είναι πάπια και το μοτοσυκλετάκι είναι το καλύτερο σχολείο μύησης στα μεγαλύτερα κυβικά αργότερα.

AntoD
11/11/2008, 18:10
Εαν ξαναημουν και παλι πιτσιρικας θα επαιρνα ενα Derbi 125 Sentra ή Supermotard ή το τρελο ZumZum(καπως ετσι) που ειναι και γ@μω τα μοτο και απο εμφανιση!!!

janus
12/11/2008, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Λοιπόν άντε να δώσω μία τελευταία απάντηση..

1) +1 στο θέμα με τα πλαστικά.. ότι και να γίνει κάποια στιγμή θα έρθουν 1-2 χαζές πτώσεις.. Στο ninja με τόσο πλαστικό θα τσούξει άσχημα.. Από την άλλη και το cbf είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει.. μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα..

2) Με το σκεπτικό κάποιων εδώ το aprilia rs 50 είναι ακόμα λιγότερο μοτοσυκλέτα αφού ένα παπί του χώνει.. λέμε τώρα.. τι και αν έχει αλουμινένιο πλαίσιο, αλουμινένιο ψαλίδι, τις τρελλές φρενάρες, το ζύγισμα, την γεωμετρία και άλλα τόσα.. το παπί περνάει από πάνω άρα.. Το ίδιο ασφαλώς ισχύει και για το ybr.. Τι και αν είναι ένα μικρό γυμνό μοτοσυκλετάκι με πλαίσιο σε αντίθεση με έναν σκέτο σωλήνα του παπιού, τι και αν έχει καλύτερο ζύγισμα και γεωμετρία, τι και αν έχει πιο άνετη σέλα, τι και αν έχει μεγαλύτερους τροχούς + λάστιχα, τι και αν είναι μόνο 5 κιλά βαρύτερο αλλά έχει 3 άλογα παραπάνω, τι και αν έχει συμπλέκτη και όλα αυτά με injection, με κόστος χρήσης και κτήσης πάπιας.. Ντροπή να σε δουν στα φανάρια με αυτό.. θα καταλήξεις καταθλιπτικός και μετά θα φας τα λεφτά σου σε ψυχοφάρμακα.. :rolleyes:

3) Στην τελική εγώ έχω οδηγήσει και πάπια και μπορώ να κάνω μία σύγκριση..

4) Τέλος, πολύ θα ήθελα πολύ να ακούσω έναν λόγο κάποιος να δώσει 2200 για παπί και όχι 2120 για το ybr.. να είμαστε λίγο σοβαροί..

Οκ ας αρχισουμε την αντιπαραθεση αφου κανεις οτι δε καταλαβαινεις αυτο που λεω....αντε παμε ενα ενα...
1) ναι τα πλαστικα κοστιζουν σε ενδεχομενη πτωση αλλα και το χοντακι εχει...
2)αν ειναι να μπει στη διαδικασια οπως λες να παρει μηχανη....ας μη παρει το πιο αδιαφορο οδηγικα....ας παρει ενα νιντζακι η κατι αναλογο εστω και μεταχειρα αν δεν εχει τα λεφτα για καινουριο και ας εχει 30-35 αλογακια που εστω καποια χαρα θα του δωσουν και κυριως και Α1 να βγαλει μπορει να το εχει....οτι το στησιμο ακομα και σε αυτα τα commuters ειναι καλυτερο απο παπια ειναι δεδομενο...αλλα προφανως μετα απο 2 μηνες οταν μαθει τη μηχανη θα κλαιει για τα 90 τελικης που θα εχει και θα λεει...αμαν και ποτε θα το πουλησω....οσο για το φαναρι που προφανως ειναι σχημα λογου...δε νομιζω πως θα το ριξει στα Prozac και στα Hypnostedon ακομα και με τα ποδια να ειναι....απλα...τι να σου πω...προφανως ποτε σου δεν ηθελες να ανοιξεις εστω για πλακα απο φαναρι σε φαναρι και δε καταλαβαινεις αυτο που λεω....

3)υπαρχει ανθρωπος εδω μεσα που δεν εχει οδηγησει ποτε παπια??? μαλλον πολλοι μπορουμε να κανουμε τη συγκριση

4) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΠΙΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΥΒR ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20-25 ΑΛΟΓΑ...

epp1640
12/11/2008, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από janus
Οκ ας αρχισουμε την αντιπαραθεση αφου κανεις οτι δε καταλαβαινεις αυτο που λεω....αντε παμε ενα ενα...
1) ναι τα πλαστικα κοστιζουν σε ενδεχομενη πτωση αλλα και το χοντακι εχει...
2)αν ειναι να μπει στη διαδικασια οπως λες να παρει μηχανη....ας μη παρει το πιο αδιαφορο οδηγικα....ας παρει ενα νιντζακι η κατι αναλογο εστω και μεταχειρα αν δεν εχει τα λεφτα για καινουριο και ας εχει 30-35 αλογακια που εστω καποια χαρα θα του δωσουν και κυριως και Α1 να βγαλει μπορει να το εχει....οτι το στησιμο ακομα και σε αυτα τα commuters ειναι καλυτερο απο παπια ειναι δεδομενο...αλλα προφανως μετα απο 2 μηνες οταν μαθει τη μηχανη θα κλαιει για τα 90 τελικης που θα εχει και θα λεει...αμαν και ποτε θα το πουλησω....οσο για το φαναρι που προφανως ειναι σχημα λογου...δε νομιζω πως θα το ριξει στα Prozac και στα Hypnostedon ακομα και με τα ποδια να ειναι....απλα...τι να σου πω...προφανως ποτε σου δεν ηθελες να ανοιξεις εστω για πλακα απο φαναρι σε φαναρι και δε καταλαβαινεις αυτο που λεω....

3)υπαρχει ανθρωπος εδω μεσα που δεν εχει οδηγησει ποτε παπια??? μαλλον πολλοι μπορουμε να κανουμε τη συγκριση

4) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΠΙΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΥΒR ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20-25 ΑΛΟΓΑ...

Μα συμφωνώ στο να διαλέξει το ninja και όχι το ybr.. Προφανώς. Τώρα για τα πλαστικά, καμία σχέση γυμνό cbf με φαιρινγκάτο ninja. Δεν ήθελα να τονίσω το γεγονός ότι έχω οδηγήσει παπάκι (αν και δεν είχα δικό μου ποτέ) αλλά ότι έχω οδηγήσει και το ybr σαν κάτοχος, αλλά και παπάκι και μπορώ να κάνω μία σύγκριση. Αν δεν έχεις φάει δύο φαγητά μάλλον δεν μπορείς να πεις ποιο είναι καλύτερο. Ανακεφαλαιώνοντας σαφώς και καλύτερα να πάρει ένα 250 αφού το επιτρέπει ο νόμος και ακόμα καλύτερα ένα δικύλινδρο που έχει και επιπλέον προστασία από τον αέρα. Εκεί που ουσιαστικά έχω αντίρρηση είναι στην προτίμηση μίας πάπιας έναντι του ybr το οποίο χωρίς να έχετε οδηγήσει ποτέ ισοπεδώνετε την στιγμή που κοστίζει 2.000, καλά καλά όσο κάνει και ένα γιαπωνέζικο παπί όντας μία μικρή μοτοσυκλέτα, πανάλαφρη, με τιμόνι που κόβει απίστευτα, με πάρα πολύ άνετη σέλα και 2-3 άλογα παραπάνω από ένα παπί.






ΥΓ Ασήμαντο βασικά γιατί commuter είναι και την περισσότερη ζωή του το ybrάκι την βγάζει στην πόλη αλλά δεν τερματίζει στα 90.. Εγώ έχω δει 115 (κοντέρ) στον εθνικό και ίσως, ίσως να είχε και άλλα 5χλμ.. οπότε -10(+/-) λογικά για τα πραγματικά..

epp1640
12/11/2008, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Μα συμφωνώ στο να διαλέξει το ninja και όχι το ybr.. Προφανώς. Τώρα για τα πλαστικά, καμία σχέση γυμνό cbf με φαιρινγκάτο ninja. Δεν ήθελα να τονίσω το γεγονός ότι έχω οδηγήσει παπάκι (αν και δεν είχα δικό μου ποτέ) αλλά ότι έχω οδηγήσει και το ybr σαν κάτοχος, αλλά και παπάκι και μπορώ να κάνω μία σύγκριση. Αν δεν έχεις φάει δύο φαγητά μάλλον δεν μπορείς να πεις ποιο είναι καλύτερο. Ανακεφαλαιώνοντας σαφώς και καλύτερα να πάρει ένα 250 αφού το επιτρέπει ο νόμος και ακόμα καλύτερα ένα δικύλινδρο που έχει και επιπλέον προστασία από τον αέρα. Εκεί που ουσιαστικά έχω αντίρρηση είναι στην προτίμηση μίας πάπιας έναντι του ybr το οποίο χωρίς να έχετε οδηγήσει ποτέ ισοπεδώνετε την στιγμή που κοστίζει 2.000, καλά καλά όσο κάνει και ένα γιαπωνέζικο παπί όντας μία μικρή μοτοσυκλέτα, πανάλαφρη, με τιμόνι που κόβει απίστευτα, με πάρα πολύ άνετη σέλα και 2-3 άλογα παραπάνω από ένα παπί.

Α και βασικά αυτό με το φανάρι.. όχι ποτέ δεν μου έκανε κάτι.. :look: :wave2:

Lord Asriel
12/11/2008, 02:08
Αν και έχω καταλήξει στο νιντζάκι προ πολλού, η προσωπική μου γνώμη, ελλείψει πείρας, είναι οτι οπωσδήποτε θα προτιμούσα το YBR γιατί
1) Θα μάθαινα να λειτουργώ συμπλέκτη
2) Είναι μηχανή...το παπί δε ξέρω, δε μου φαίνεται για "μηχανή"....είναι "παπί"...
3) Να μη μιλήσω για looks! Όπως λέει και η μικρή μου αδερφή, "Πως γίνεται τα παπιά να φαίνονται χαλασμένα και βρώμικα ακόμα και όταν είναι καινούρια;" χαχαχα :P:P

Έτσι για να πέφτει λάδι στη φωτία...^^

crywolf74
12/11/2008, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lord Asriel
Αν και έχω καταλήξει στο νιντζάκι προ πολλού, η προσωπική μου γνώμη, ελλείψει πείρας, είναι οτι οπωσδήποτε θα προτιμούσα το YBR γιατί
1) Θα μάθαινα να λειτουργώ συμπλέκτη
2) Είναι μηχανή...το παπί δε ξέρω, δε μου φαίνεται για "μηχανή"....είναι "παπί"...
3) Να μη μιλήσω για looks! Όπως λέει και η μικρή μου αδερφή, "Πως γίνεται τα παπιά να φαίνονται χαλασμένα και βρώμικα ακόμα και όταν είναι καινούρια;" χαχαχα :P:P

Έτσι για να πέφτει λάδι στη φωτία...^^

Λάδι στην φωτιά? Ωραία!!! :evil:

Όχι στα παπιά! Πάρε μία Vespa LX125! :D