PDA

View Full Version : Μεταφορά δίκυκλου από Αθήνα σε Θεσσαλονίκη



crywolf74
09/11/2008, 19:38
Ακούστε πως έχει η περίπτωση μου.

Με την αδερφή μου είχαμε αγοράσει το 1997 ένα Piaggio Zip 50 και το οποίο αργότερα το πήρε Αθήνα όπου και από τότε μένει εκεί. Πρίν κανένα χρόνο το καήμένο το Zipάκι τα έφτυσε (κοινώς κόλλησε ο κινητήρας). Από τότε η αδερφή μου το παράτησε και πήρε ένα ΧΤ. Εγώ όμως θα ήθελα να το φέρω Θεσσαλονίκη καθώς έχω ένα φίλο που έχει συνεργείο και ο οποίος μου υποσχέθηκε να το φτιάξει με το μικρότερο δυνατό κόστος.

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάποια μεταφορική που θα μπορούσε να το παραλάβει από το σπίτι της αδερφής μου (καθώς είναι κολλημένο) μέχρι το συνεργείο στην Θεσσαλονίκη.

Ξέρω θα μου πείτε ότι ίσως δεν αξίζει αφού είναι αρκετά παλιο αλλά πρόκειτε για το πρώτο μου δίτροχο (εξαιρούνται τα ποδήλατα) και είμαι συναισθηματικά δεμένος με αυτό. Άλλωστε το θέλω για κυρίως δουλειές μέσα στην πόλη αφού και εγώ έχω άλλο πια.

fantacid
09/11/2008, 21:10
μεταφορικη εταιρια
"πελοπονησιακη επε"

ειναι καπου στην αγιας αννης,
τηλ δε θυμαμαι
αν κανεις σερτς θα το βρεις, το χα γραψει παλιοτερα,

αλλιως ανοιξε το χρυσο οδηγο.

:wave2:

dimdoc
10/11/2008, 08:13
μεταφορικη νατο παραλαμβανει απο το σπιτι δε θα βρεις...

πρεπει να το πας εσυ στη Αγ. Αννης που εχει πολλες μεταφορικες, η στο σταθμο του ΟΣΕ για να το στειλεις με το τραινο

byron
10/11/2008, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
μεταφορικη νατο παραλαμβανει απο το σπιτι δε θα βρεις...


Yπάρχει μεταφορική απ΄το τηλέφωνο. Εφερα πριν 20 μέρες το srx από Θεσ/νίκη. Το κακό είναι ότι πέταξα τα τηλέφωνα ρε γαμώτ....

Θα προσπαθήσω να τα ξαναβρώ.:wave2:

fantacid
10/11/2008, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
μεταφορικη νατο παραλαμβανει απο το σπιτι δε θα βρεις...

πρεπει να το πας εσυ στη Αγ. Αννης που εχει πολλες μεταφορικες, η στο σταθμο του ΟΣΕ για να το στειλεις με το τραινο


αυτη ειναι η δουλεια της μεταφορικης,

να το παραλαβει κ να το παραδωσει!

crywolf74
12/11/2008, 00:27
Το πρόβλημα είναι ότι το ZIP δεν δουλεύει οπότε γι αυτό ψάχνω καποιον που θα μπορεί να το παραλάβει από το σπίτι της αδερφής μου (για την ακρίβεια από το σπίτι μιας φίλης της αδερφής μου αφού εκεί ήταν όταν κόλλησε). Αλλιώς το έστελνα με τρένο και το παράλαμβανα εγώ από τον σταθμό.

fantacid
12/11/2008, 01:12
ειπαμε,
η δουλεια της μεταφορικης ειναι να ερθουν να το παρουν κ να το παραδωσουν στο παραληπτη.

παρε ενα τηλ να στα πουνε.