PDA

View Full Version : Συναντηση για την προσπαθεια αντιδρασης στα διοδια.



zephyr1
11/11/2008, 10:21
Λοιπον οπως ειχαμε πει ηρθε ο καιρος να κανουμε μια αναγνωριστικη βολτα προς τα κατω για να δουμε τι ισχυει και τι οχι περι των διοδιων.

Θα χωριστουμε σε 2 γκρουπ (σαββατο και κυριακη) για να μπορεσουν ολοι οσοι εχουν δηλωσει ενδιαφερον να συμμετασχουν.

Οσο πιο πολυ ειμαστε τοσο πιο μεγαλο προβλημα θα δημιουργησουμε ,νομικα,αρνουμενη να πληρωσουμε τον δρομο καρμανιολα.

Και οι 2 συναντησεις θα γινουν στα διοδια ελευσινας , το σαββατο και κυριακη 15-16 νοεμβριου στης 09.00 το πρωι.

Απο κει ξεκιναμε κατα της 10.00 πληρωνουμε τα διοδια της ελευσινας και παμε προς τα επομενα διοδια που θα δηλωσουμε την αρνηση μας.

Στο πρωτο γκρουπ θα σας περιμενει ο Ται και στο δευτερο εγω.Οποιος μπορει να παρευρεθει και στα 2 γκρουπ θα ειναι πολυ καλο.


Σαββατο 15 νοεμβριου
1) ΟΜΑΔΑ


1) ΤΑΙ
2) MG
3) blackbusa
4) DimChios
5) jfx
6) cartman
7) idi
8) Bad_Wolf + φιλος
9) suzukimaniac
10) sprint
11) nic mor
12) Bavarian
13)

Κυριακη 16 νοεμβριου
2) ΟΜΑΔΑ


1) Zephyr1
2) S705
3) supergeorge + 4 φιλοι.
4) Bavarian



Για παμε.:)

blackbusa
11/11/2008, 10:28
ομαδα σαββατου....γιατι κυριακη εχουμε και αυτο... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1300572#post1300572) :winka:

:wave2:

THEOD
11/11/2008, 10:31
δεν ξέρω ακόμα αν θα με βολέψει καλύτερα Σαβατο ή Κυριακή... Πάντως θα έρθω...

DimChios
11/11/2008, 15:04
Σαββατο! Μεσα! :winka:

:wave2:

jfx
11/11/2008, 15:07
:beer: μεσα για σαββατο.θα ερθω απο πάτρα. αμα βρέχει ομως παιζει να μην ερθω...:blush:


θα γινει καποια ανακοινωση και σε αλλα φορουμς?

ραντεβου πριν τα διοδια ε?(οπως ερχεστε απο αθηνα) οχι μετά...

tai
11/11/2008, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
:beer: μεσα για σαββατο.θα ερθω απο πάτρα. αμα βρέχει ομως παιζει να μην ερθω...:blush:


θα γινει καποια ανακοινωση και σε αλλα φορουμς?

ραντεβου πριν τα διοδια ε?(οπως ερχεστε απο αθηνα) οχι μετά...

αμέσως μετα
και αν βρέξει δεν θα πάμε

cartman
11/11/2008, 16:05
Παιδιά και εγώ μέσα. Φίλε jfx θα ξεκινήσω και εγώ απο Πάτρα, αλλά λέω να μην πάω στον τόπο του ραντεβού Ελευσίνα αλλά στον τόπο του εγκλήματος, δηλαδή στα διόδια κατευθείαν :D
Αν τα παιδιά υπολογίζουν να ξεκινήσουν 10 απο ελευσίνα, ξεκινούμε και εμείς 9 ή 9.30 από Πάτρα και δίνουμε ραντεβού στα διόδια Πατρών-Κορίνθου στην Κόρινθο. Τί λές?

Αν υπάρχουν και άλλοι Πατρινοί που ψήνονται ας δηλώσουν εδώ.


Έχω αναλάβει να ειδοποιήσω τα μέλη στο bikerspirit.net. Αν θέλετε θα συμπληρώσω εδώ τα μέλη που θα έρθουν

:beer:

tai
11/11/2008, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman

Αν υπάρχουν και άλλοι Πατρινοί που ψήνονται ας δηλώσουν εδώ.
Έχω αναλάβει να ειδοποιήσω τα μέλη στο bikerspirit.net. Αν θέλετε θα συμπληρώσω εδώ τα μέλη που θα έρθουν

:beer:

δεν είναι κακή ιδέα:rolleyes:

να ξέρουμε πόσοι (σύνολο) θα μαζευτούμε

S705
11/11/2008, 16:33
bale me gia kyriaki.:wave2:

idi
11/11/2008, 16:35
Σαββατο μεσα idi μονος μου (η Evi δουλευει)

Bad_Wolf
12/11/2008, 09:50
count me in

το σαββατο υπολογιστε και εμενα!!!!μπορει να ερθει και ενας φιλος με Ζ750

jfx
12/11/2008, 22:49
βλεπω να εχουμε πρόβλημα...


ερχεται μεγαλη μαζα συννεφων απο ιταλία...

δειτε εδω

http://meteo.gr/cf.asp?city_id=10

κι εδω


http://www.poseidon.ncmr.gr/weather_forecast.html


ας περιμένουμε να δουμε αυριο μεθάυριο μηπως αλλαξει η πρόγνωση και βλέπουμε

S705
13/11/2008, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
βλεπω να εχουμε πρόβλημα...


ερχεται μεγαλη μαζα συννεφων απο ιταλία...

δειτε εδω

http://meteo.gr/cf.asp?city_id=10

κι εδω


http://www.poseidon.ncmr.gr/weather_forecast.html


ας περιμένουμε να δουμε αυριο μεθάυριο μηπως αλλαξει η πρόγνωση και βλέπουμε



To meteo na to pisteyeis.
pragmatika peytei mesa stis problepseis toy.

cartman
13/11/2008, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
To meteo na to pisteyeis.
pragmatika peytei mesa stis problepseis toy.

:bigcry: :bigcry: :bigcry: πραγματικά όμως :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Υ.Γ. Μαζευτήκαμε και 5-6 άτομα απο διπλανό φόρουμ για Σάββατο, αν γίνει τελικά η διαμαρτυρία θα παραθέσω εδώ λεπτομέρειες!

:wave2:

S705
13/11/2008, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
:bigcry: :bigcry: :bigcry: πραγματικά όμως :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Υ.Γ. Μαζευτήκαμε και 5-6 άτομα απο διπλανό φόρουμ για Σάββατο, αν γίνει τελικά η διαμαρτυρία θα παραθέσω εδώ λεπτομέρειες!

:wave2:


Συγγνώμη αλλά βλέπω να μαζευόμαστε 10 άτομα για κάθε μέρα και τελικά να πηγαίνουμε για 5×5

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Άντε ρε μαζευτείτε

suzukimaniac
13/11/2008, 22:23
Με μια μικρη επιφυλαξη, εαν τα καταφερω, υπολογιστε με για σαββατο.

sprint
13/11/2008, 23:42
K εγώ με μια μικρη επιφυλαξη για το Σάββατο.
Μήπως κ γνωριστούμε επιτέλους!!!

nic mor
13/11/2008, 23:55
τι επιπτωσεις μπορει να εχουμε ρε παιδες:confused:
ψηνομαι για σαββατο παντως!
αν τα καταφερω να ξυπνισω:ZZZ:
αντε καληνυχτα:wave2:

MG
14/11/2008, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
τι επιπτωσεις μπορει να εχουμε ρε παιδες:confused:
ψηνομαι για σαββατο παντως!
αν τα καταφερω να ξυπνισω:ZZZ:
αντε καληνυχτα:wave2:

Καμια επιπτωση δε θα εχεις αδερφε. :nono: Απλα διαμαρτυρεσαι και δεν πληρωνεις εκει που δεν πρεπει. :smokin:

Τουλαχιστον βλεπω μαζευομαστε σιγα σιγα για το Σαββατο.

Μετα το Ζευγολατιο και τη διελευση θα παιξει και καφεδακι σε Ξυλοκαστρο ετσι?


- Θα κανω κι ενα Update στον καιρο σε κανενα 2-ωρο που θα ενημερωσουν το meteo για να ξερουμε τι θα γινεται αυριο.

:wave2:

LARISEOS
14/11/2008, 09:23
συγχαρητήρια σε όλους που θα παρεται μερος.....


:beer:

MG
14/11/2008, 11:34
Ο καιρος για αυριο λεει αραιη συννεφια μεχρι το μεσημερι στις 2 οπου μετα δινει πιθανοτητα βροχης για Κορινθο. Ο καιρος ερχεται απο Δυτικα οποτε φιλοι πατρινοι μπορει σε σας να βρεχει το πρωι.

http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=56


Πιστευω οτι εαν ξεκινησουμε κατα τις 10 απο διοδια Ελευσινας θα ειμαστε γυρω στις 11 παρα στο Ζευγολατιο.
Διαμαρτυρομαστε- κοινως δεν πληρωνουμε- πινουμε κι ενα καφεδακι οπου αποφασισει η ομαδα κι οποιος μπορει, και μετα πισω.

:wave2:

blackbusa
14/11/2008, 11:36
αν ειναι να παμε μονο 10 ατομα σιγα τα ωα.....:sad:

Bavarian
14/11/2008, 12:03
Συγχωρήστε με αν θα είμαι λίγο σκληρός...

Σε ένα χώρο όμως που έχει υποτίθεται χιλιάδες μέλη να μαζεύονται 10-15 άτομα...

Οι λέσχες στα παπάρια τους...

Η ΜΟΤΟΕ στα παπάρια της...

αυτοί που δεν πληρώνουν στα συγκεκριμένα διόδια να είναι ελάχιστοι αναλογικά (εγώ δεν πληρώνω συνειδητά από τον περασμένο Απρίλιο)...

Ο σταρχιδισμός σε όλο του το μεγαλείο.Εχουμε αυτό που μας αξίζει σαν μοτοσυκλετιστές και σαν ενεργοί πολίτες...κρίμα.Είμαστε λίγοι...


ΥΓ.Βάλτε με μέσα και τις δυό μέρες και Σάββατο και Κυριακή...:beer:

MG
14/11/2008, 12:06
Οντως ειματε λιγοι... αλλα οπως ειπε ο Zephyr ειναι μια πρωτη αναγνωριστικη για τις επομενες.

Ελπιζω να μην γινουμε λιγοτεροι αυτοι που θα ερθουν στα διοδια και στο τελος παμε ΜΟΝΟ για καφε. (γιατι τον πιναμε και αλλου και δε θα χρειαζοταν να παμε στην Ελευσινα :lol: )

Αν ειναι και παιζουν ακυρωσεις απο καποιους, πειτε το εδω μεχρι το βραδυ σημερα για να ξερουμε τι θα παιξει τελικα αυριο το πρωι.

:beer:

MG
14/11/2008, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Συγχωρήστε με αν θα είμαι λίγο σκληρός...

Σε ένα χώρο όμως που έχει υποτίθεται χιλιάδες μέλη να μαζεύονται 10-15 άτομα...

Οι λέσχες στα παπάρια τους...

Η ΜΟΤΟΕ στα παπάρια της...

αυτοί που δεν πληρώνουν στα συγκεκριμένα διόδια να είναι ελάχιστοι αναλογικά (εγώ δεν πληρώνω συνειδητά από τον περασμένο Απρίλιο)...

Ο σταρχιδισμός σε όλο του το μεγαλείο.Εχουμε αυτό που μας αξίζει σαν μοτοσυκλετιστές και σαν ενεργοί πολίτες...κρίμα.Είμαστε λίγοι...


ΥΓ.Βάλτε με μέσα και τις δυό μέρες και Σάββατο και Κυριακή...:beer:

+1000 :beer: :beer: :beer:

cartman
14/11/2008, 20:10
Παιδιά εγώ θα ξεκινήσω αύριο κατά τις 9.30 από Πάτρα για τα διόδια Κορίνθου. Δεν θα έρθω Ελευσίνα. Υπολογίζω 10.30 με 11 να είστε εκεί. Η μόνη περίπτωση να μην έρθω είναι να ρίχνει καρέκλες εδώ στην Πάτρα. Επειδή θα ξεκινήσω μόνος, θα το εκτιμούσα αν ακυρωθεί η όλη φάση να το γράψετε εδώ ώστε να μην έρθω τσάμπα.

Επίσης θα ξεκινήσουν και κάποια παιδιά (4-5) από το φόρουμ Bikerspirit από Αθήνα. Δεν ξέρω αν θα έρθουν να σας συναντήσουν στην Ελευσίνα ή αν θα έρθουν κατεθυείαν στα διόδια Κορίνθου, θα προσπαθήσω να το μάθω και θα σας πω.

:beer:

jfx
14/11/2008, 20:30
cartman τελικά δεν πήγα αθήνα για το λόγο της βροχής.

Οπως είχα πει στο αρχικό μου ποστ, δεν θα ερθω λόγω βροχής.

Περίμενα μεχρι τωρα μπας και αλλάξει κάτι στις προγνώσεις αλλά επειδή και το poseidon και το meteo μιλάει για βροχές δυστυχώς δεν θα μπορέσω να είμαι εκει.

Πάντα θελω να ειμαι συνεπής στα ραντεβού μου και γι αυτο το ειχα δηλώσει απο την αρχή, οτι ειδικα υπό βροχη σε αυτο το δρόμο(πάτρα-κορινθο) δεν θελω να ταξιδευω.
Συγνώμη κι ευχαριστώ οσους πανε παντως...:wave2:

SpineshankD
14/11/2008, 20:35
δυστυχως και για μενα ακυρο,δουλευω πρωι το Σ-Κ,προσπαθησα να το αποφυγω μεχρι τελευταια στιγμη αλλα τελικα δεν μπορεσα.. χιλια συγγνωμη παιδες -Παναγιωτη...:sad:

suzukimaniac
14/11/2008, 22:20
Δουλεια και παλι δουλεια....Ελπιζω να βγει κατι καλο απο την κινηση αυτη....Καλη συνεχεια.

SVX
14/11/2008, 22:25
κι εγω δεν μπορω...δουλευω να βγαλω τα διοδια μου:sad:

cartman
15/11/2008, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
cartman τελικά δεν πήγα αθήνα για το λόγο της βροχής.

Οπως είχα πει στο αρχικό μου ποστ, δεν θα ερθω λόγω βροχής.

Περίμενα μεχρι τωρα μπας και αλλάξει κάτι στις προγνώσεις αλλά επειδή και το poseidon και το meteo μιλάει για βροχές δυστυχώς δεν θα μπορέσω να είμαι εκει.

Πάντα θελω να ειμαι συνεπής στα ραντεβού μου και γι αυτο το ειχα δηλώσει απο την αρχή, οτι ειδικα υπό βροχη σε αυτο το δρόμο(πάτρα-κορινθο) δεν θελω να ταξιδευω.
Συγνώμη κι ευχαριστώ οσους πανε παντως...:wave2:

Κοίτα και εγώ έχω δηλώσει ότι αν βρέξει δεν θα πάω, οπότε θα ξυπνήσω το πρωί θα δω τον καιρό και θα πράξω ανάλογα! Σκέψου ότι το μετεο έλεγε καταιγίδα στην Πάτρα απόψε ενώ δεν έβρεξε καθόλου ;)

Αν θέλεις να έρθεις μαζί, γράψε εδώ ή στείλε πμ ενα κινητό. Θα το δω το πρωί πριν φύγω :wave2:

sprint
15/11/2008, 07:01
Εγω φεύγω σε λίγο για Ελευσίνα, θα δούμε εκεί τι θα γίνει!!!

tai
15/11/2008, 07:18
Καλημερα
για την ωρα βρέχει

ΔΕΝ ΠΑΜΕ γμτ!
:(

Κανένας
15/11/2008, 07:37
Καλημέρα σας
Μια και εκτάκτως βρίσκομαι Κιάτο, λόγω (προσωρινής) αναβολής γεγονότος τινος
Θέλω να σας ενημερώσω ότι από τις 6 βρέχει ακαταπαυστα

Κανένας
15/11/2008, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Κανένας
Καλημέρα σας
Μια και εκτάκτως βρίσκομαι Κιάτο, λόγω (προσωρινής) αναβολής γεγονότος τινος
Θέλω να σας ενημερώσω ότι από τις 6 βρέχει ακαταπαυστα Αυτή την στιγμή απλά ψιχαλίζει, αλλά η περιοχή της Κορίνθου δεν φαίνεται από την βροχή
Το βροχοποιον νέφος μετατοπίζεται ανατολικά

cartman
15/11/2008, 07:58
Οκ παίδες αναβάλω και εγώ την αναχώρησή μου τότε...


Αν σταματήσουν οι βροχές και ξεκινήσετε γράψτε το εδώ pls

tai
15/11/2008, 08:01
καλό είναι να ειδοποιήσουμε όσοι έχουν τηλ, όσους δεν θα το δουν το θρέντ, για να μην ξεκινήσουν αδικα

sprint
15/11/2008, 10:18
Εγώ πήγα..... Ήμουν εγώ κ οTHEOD, σε όλη την διαδρομή ψιλόβρεχε κ ο δρόμος ήταν σαν παγοδρόμιο απο την γλίτσα αλλά πήγα..... Περίμεναμε μέχρι τις 10,10, μετά φύγαμε....

Τζαμπα κόπος........

THEOD
15/11/2008, 10:56
Μαζικότητα, παλμός, πάθος ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά της μεγαλειώδης συγκέντρωσης διαμαρτυρίας...

Το ψιλόβροχο, το απίστευτο πατινάζ στο πιο γλυστερό οδόστρωμα που έχω οδηγήσει ποτέ, και το πρωινό ξύπνημα δεν πτόησε τους μοτοσυκλετιστές που έδειξαν αποφασισμένοι να διεκδικήσουν το αυτονόητο...

Θαυμάστε λαό στις 9.30.....


Κανένα 10λεπτο μετά εμφανίστηκε και ο sprint...Μια χαρά παλληκάρι...Κάναμε 2-3 τσιγαράκια και μετά αναχωρήσαμε δικαιωμένοι και έτοιμοι να οργανώσουμε την επόμενη "επανάσταση του καναπέ"....


148088

zephyr1
15/11/2008, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sprint
Εγώ πήγα..... Ήμουν εγώ κ οTHEOD, σε όλη την διαδρομή ψιλόβρεχε κ ο δρόμος ήταν σαν παγοδρόμιο απο την γλίτσα αλλά πήγα..... Περίμεναμε μέχρι τις 10,10, μετά φύγαμε....

Τζαμπα κόπος........

Λυπαμαι.:(

Βασικα ευχαριστω ολους οσους εδειξαν ενδιαφερον για αυτη την κινηση και απ'οτι καταλαβα καλυτερα ειναι να κανουμε κατι οταν το θεμα ειναι ''ζεστο''.

Ξερω οτι δεν ειναι για κανεναν ευκολο να αφησει της υποχρεωσεις του για μιση μερα και να κανει κατι για το καλο του συνολου, αλλα αυτο δεν δικαιολογει την μη μαζωξη τουλαχιστον 50 ανθρωπον.

Πραγματικα ακομα και τωρα ψαχνω καποιον να κρατησει τον γιο μου για να ειμαι ετοιμος αυριο αλλα απ'οτι βλεπω οπως ειπε και o sprint ,τζαμπα κοπος.

Προς το παρον ας μην πληρωνει ο καθενας απο μονος του τα διοδια οταν περναει απ'αυτα και οταν ωριμασουμε σαν συνολο ,το ξαναβλεπουμε.

Ας συνεχισουμε να ενημερωνουμε αυτο το thread και αν υπαρξει καλυτερη προοπτικη ,εδω ειμαστε.

Theod και sprint :beer: να εισται καλα παιδια και συγνωμη για την ταλαιπωρια σας.

Θελουμε πολυ δουλεια ακομα, δεν φταιει η παιδεια, εμεις φταιμε.:sad:

gixxerpap
15/11/2008, 11:33
για σιγά ρε παιδιά ..... απο τη στιγμή που συμπληρώθηκαν μόλις 13 συμμετοχες, και έχοντας υπόψη ότι ο καιρός έχει ''χαλάσει'', περιμένατε κάτι διαφορετικό?
Κακώς που ξεκινήσατε ...

nakedorange
15/11/2008, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Μαζικότητα, παλμός, πάθος ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά της μεγαλειώδης συγκέντρωσης διαμαρτυρίας...

Το ψιλόβροχο, το απίστευτο πατινάζ στο πιο γλυστερό οδόστρωμα που έχω οδηγήσει ποτέ, και το πρωινό ξύπνημα δεν πτόησε τους μοτοσυκλετιστές που έδειξαν αποφασισμένοι να διεκδικήσουν το αυτονόητο...

Θαυμάστε λαό στις 9.30.....


Κανένα 10λεπτο μετά εμφανίστηκε και ο sprint...Μια χαρά παλληκάρι...Κάναμε 2-3 τσιγαράκια και μετά αναχωρήσαμε δικαιωμένοι και έτοιμοι να οργανώσουμε την επόμενη "επανάσταση του καναπέ"....


Δυο στον αγωνα και οι αλλοι στο στρωμα ετσι;

Αφου τα ξερεις ρε Θαναση...

:D


@ πρωτη μουρη η ασημι μπουρου...







:lol:

700_Thespieis
15/11/2008, 12:22
Μηπως ηταν 13 συμμετοχες λογω 3ημερου?
Μηπως επειδη πολυς κοσμος που δεν μπαινει κα8ε μερα στο μοτο,να μην εχει δει το 8ρεντ?

Απο την αρχη το λεω να γινει sticky αλλα...:wacko:

matsamitsou
15/11/2008, 12:44
Πέρασα κατά τις 9:20 .... (δυστυχώς δεν έχω internet πλέον στο σπίτι)
και δεν υπήρχε ψυχή. :sad:
Σκέφτηκα "γαμώτο δεν τους πρόλαβα... θα την έχουν αράξει στην έξοδο της Επιδαύρου κάτω από την γέφυρα". Έφαγα τη βρόχα μου και γούσταρα.... :sun:
το τιγράκι έχει γίνει μ@$%^ :bigcry:

Δεν πειράζει Χρήστο, την επόμενη φορά.... :wave2:

Προτείνω να οργανωθούμε λίγο και αν γίνει κάποια ενέργεια, να μοιράσουμε (μεταξύ άλλων) στα διόδια κανένα κείμενο προς ενημέρωση για καμιά ωρίτσα και φυσικά επειδή θα έχουμε γίνει πτώμα από την κούραση :ninja: να ακολουθήσει η γνωστή κραιπάλη.

cartman
15/11/2008, 17:49
Οι περισσότεροι είχαμε πει οτι αν βρέχει θα`ναι δύσκολο! Να ξεκινήσω απο Πάτρα με βροχή και να μην ξέρω καν αν θα γίνει η διαμαρτυρία είναι λίγο παρατραβηγμένο για μένα...όπως και να έχει μπράβο στα παιδιά που πήγαν!!

tai
15/11/2008, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
δικαιωμένοι και έτοιμοι να οργανώσουμε την επόμενη "επανάσταση του καναπέ"....


τα είχαμε ΠΕΙ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1300958#post1300958)
από πριν.
και αρκετά πρωί επιβεβαιώθηκε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1304424#post1304424)
Δεν φταίει κανείς αν δεν προσέχεται
και μην μας το παίζεται δυναμικοί επαναστάτες ,ακυρώνοντας ανθρώπους που έχουν την διάθεση, αλλά κινούνται ομαδικά και συνεννοήσιμα.
Ειναι τουλάχιστον απρέπεια:mad:

zephyr1
15/11/2008, 20:45
Μπαρμπαχειλα δεν αναφερθηκε κανενας σε σενα προσωπικα, μην τα παιρνεις και μην το πας για διαμαχη.:winka:

Αντε ομορφαντρα να πιεις κανα τσιπουρο να χαρεις τα γενεθλεια σου και ολοι εδω ειμαστε ,θα ξαναγινει.:sun: :wave2:

tai
15/11/2008, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
δεν αναφερθηκε κανενας σε σενα προσωπικα,


μιλάω για όσους είχαν την πρόθεση, και ακυρώνονται.
μην τους βάλουμε όλους σε ένα καζάνι!
Γιατι έτσι "βολεύονται" και οι κλασικοί "καναπεδάκιδες"

κάποιοι θέλησαν να έρθουν (άσχετα πως κατέληξε),
και κάποιοι άλλοι, εκτός απο πολλά ποστ μουτσούνες του στίλ :mad: και :( έκαναν τουμπεκί οταν ηρθε η ωρα !!
μην τα ισοπεδώνουμε λοιπόν όλα, γιατι τους δήθεν θα εξυπηρετήσει μια τέτοια κίνηση.

THEOD
15/11/2008, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
τα είχαμε ΠΕΙ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1300958#post1300958)
από πριν.
και αρκετά πρωί επιβεβαιώθηκε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1304424#post1304424)
Δεν φταίει κανείς αν δεν προσέχεται
και μην μας το παίζεται δυναμικοί επαναστάτες ,ακυρώνοντας ανθρώπους που έχουν την διάθεση, αλλά κινούνται ομαδικά και συνεννοήσιμα.
Ειναι τουλάχιστον απρέπεια:mad:

Αδίκως θίγεσαι και εξεγείρεσαι... Ο χαρακτηρισμός "επανάσταση του καναπέ" δεν απευθυνόταν κατά πρώτο λόγο στα άτομα που προσπάθησαν έστω να διοργανώσουν κάτι....
Απευθυνόταν κυρίως στα υπόλοιπα χιλιάδες μέλη αυτού του φόρουμ που επί μήνα και πλέον γράφουν οργισμένα ποστ αντίδρασης και δηλώνουν "μαινόμενοι ταύροι", αλλά όταν ηρθε η ώρα να περάσουν στην πράξη αποδείχτηκαν "κοτόπουλα" και προτίμησαν τον ύπνο ή το πρωινό φραπόγαλα...Εσένα δεν σε ξένισε που παρόλο τις εκατοντάδες απαντήσεις και τις χιλιάδες θεάσεις των διαφόρων threads γύρω από αυτό το θέμα μόνο 13 άτομα δήλωσαν συμμετοχή ???....Για μένα λοιπόν είναι άξιοι της τύχης τους ότι και να τους κάνει η κάθε εξουσία...

Τώρα για τους υπόλοιπους φυσικά και υπάρχει η αναγνώριση ότι τουλάχιστον προσπάθησαν και είχαν καλή πρόθεση...Αλλά και εδώ θα μου επιτρέψεις 2 παρατηρήσεις...
1. Τουλάχιστον στην Αθήνα το πρωί δεν υπήρχε καμμιά σοβαρή βροχή ή κάτι που θα αποθάρυνε κάποιον να ξεκινήσει. Ένα ασθενές ψιλόβροχο ήταν που αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι είχε κάνει τους δρόμους γλίτσα, σε καμμία περίπτωση δεν ήταν αποτρεπτικό για να κυκλοφορήσεις με την μηχανή. Ούτε καν αδιάβροχα δεν χρειαζόταν...Δεκάδες εκδρομές ξεκινάνε και γίνονται κάθε ΣΚ με πολύ χειρότερες συνθήκες...
2. Η επίσημη ματαίωση έγινε πολύ αργά στις 8.18 Με δεδομένο την ώρα συνάντησης να έχει οριστεί στις 9.00 στα διόδια Ελευσίνας ήταν απόλυτα λογικό (δεδομένου και του ψιλόβροχου που δεν επέτρεπε σβέλτη κίνηση) κάποιοι που έχουν να διανύσουν 40+ χιλιόμετρα διαπερνώντας την Αθήνα εκείνη την ώρα ήδη να έχουν αναχωρήσει ή να μην βρίσκονται πλέον στην οθόνη. Προσωπικά τσέκαρα το πόστ γύρω στις 8.00, είδα ότι δεν έχει αλλάξει κάτι και στις 8.18 που ποσταρίστηκε η ματαίωση ήδη έβγαζα την μηχανή από το γκαράζ...


Και τέλος, αν νομίζεις ότι σκοπός του πόστ μου ήταν να το παίξω δυναμικός επαναστάτης... είσαι μακριά νυχτωμένος... απλά δεν μπορούσα να μην εκφράσω την πίκρα και την απογοήτευσή μου για την μηδενική σχεδόν συμμετοχή σε κάτι που κανονικά θα έπρεπε να μας απασχολούσε το πως θα περιφρουρούσαμε τις εκατοντάδες συμμετοχές μιας οργισμένης μοτοδιαδήλωσης. Θυμίσου λίγο τις δεκάδες χιλιάδες μηχανές στην πορεία της Λεμότ προς την Εκάλη πριν καμμιά 20ετία και θα μελαγχολήσεις κι εσύ....Και μιλάμε για εποχή χωρίς φόρα και ίντερνετ να το διαδίδουν - μόνο με μερικές αφίσσες και στόμα προς στόμα...Ας είναι λοιπόν...Ο καθένας φτιάχνει το μέλλον που του αξίζει...

tai
15/11/2008, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
.
Οκ
:wave2:

sprint
15/11/2008, 22:21
Παιδιά ο σκοπός του πόστ μου δεν ήταν να ζητήσω ευθύνες από κανέναν… Ούτε να θίξω κάποιον, καλά – καλά δεν σας ξέρω καν…..
Απλά όταν πήγα κ είδα άλλη μία μοτοσικλέτα απογοητεύτηκα…. Αυτό είναι το συναίσθημα μου εκείνη τη στιγμή κ δεν μπορώ να το ακυρώσω…….

tai
16/11/2008, 00:09
μη χαλιέσαι.

μέσα απο αυτήν την αντιπαράθεση, κράζουμε τους καναπεδάκιδες που ελπίζω στην επόμενη προσπάθεια, ή να φιλοτιμηθούν ή να μην ρίχνουν τον σερβερ απο την αγανάκτησή τους:D

και να κάτσουν στην άκρη σεμνά και μουλωχτά. γιατί ΔΕΝ έχουν πια δικαιολογία.

gcrook
16/11/2008, 01:08
Παιδες....
Αμα εχετε ακομα την εντυπωση οτι το ΤΩΡΙΝΟ μοτοτζιαρ ειναι χωρος που προσφερεται για κινητοποιησεις τετοιου ειδους.....

cartman
17/11/2008, 10:32
Χθές έτυχε να περάσω τα διόδια στην Πάτρα με εναν φίλο. Είμασταν με αμάξι. Δηλώσαμε ότι δεν πληρώνουμε οπότε μας είπαν να κάνουμε στην δεξιά άκρη του δρόμου όπου ήρθε μια κοπέλα να μας πάρει τα στοιχεία και να υπογράψουμε την δήλωση. Όταν έφτασε η ώρα να υπογράψουμε, διαβάσαμε το έντυπο όπου έλεγε ότι ο οδηγός δεν δύναται να πληρώσει (δεν ΜΠΟΡΕΙ οικονομικώς δηλαδή και όχι ότι δεν ΘΕΛΕΙ) και ότι δηλώνει υπεύθυνα να πληρώσει το ποσό των 2.80Ε μέσα σε 30 μέρες. Εννοείται ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ τέτοιο χαρτί, αφού δεν δηλώνει ότι αρνούμαστε να πληρώσουμε, αλλά ότι δεν μπορούμε και ότι θα το πληρώσουμε το συντομότερο δυνατόν (ναι καλά...).

Και ρωτώ τώρα, αυτό το χαρτί θα υπογράφαμε? Δεν είναι σωστό όμως πιστεύω αυτό!

Να συμπληρώσω ότι φύγαμε χωρίς να πληρώσουμε και χωρίς να υπογράψουμε, αφού αν θέλει κάποιος υπογράφει!

S705
17/11/2008, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Χθές έτυχε να περάσω τα διόδια στην Πάτρα με εναν φίλο. Είμασταν με αμάξι. Δηλώσαμε ότι δεν πληρώνουμε οπότε μας είπαν να κάνουμε στην δεξιά άκρη του δρόμου όπου ήρθε μια κοπέλα να μας πάρει τα στοιχεία και να υπογράψουμε την δήλωση. Όταν έφτασε η ώρα να υπογράψουμε, διαβάσαμε το έντυπο όπου έλεγε ότι ο οδηγός δεν δύναται να πληρώσει (δεν ΜΠΟΡΕΙ οικονομικώς δηλαδή και όχι ότι δεν ΘΕΛΕΙ) και ότι δηλώνει υπεύθυνα να πληρώσει το ποσό των 2.80Ε μέσα σε 30 μέρες. Εννοείται ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ τέτοιο χαρτί, αφού δεν δηλώνει ότι αρνούμαστε να πληρώσουμε, αλλά ότι δεν μπορούμε και ότι θα το πληρώσουμε το συντομότερο δυνατόν (ναι καλά...).

Και ρωτώ τώρα, αυτό το χαρτί θα υπογράφαμε? Δεν είναι σωστό όμως πιστεύω αυτό!

Να συμπληρώσω ότι φύγαμε χωρίς να πληρώσουμε και χωρίς να υπογράψουμε, αφού αν θέλει κάποιος υπογράφει!

Des ligo stin koybenta poy eixe ginei stis genikes kai des tin foto poy postara apo to diko moy xarti arnisis.

exeis dikio oti grafei adinamia.
se emena to esbisan opws kai ayta pou egrafe parakatw , diladi oti tha plirwsw entos 30 imerwn.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=66213&perpage=15&pagenumber=14

sniper
17/11/2008, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Παιδες....
Αμα εχετε ακομα την εντυπωση οτι το ΤΩΡΙΝΟ μοτοτζιαρ ειναι χωρος που προσφερεται για κινητοποιησεις τετοιου ειδους.....

θενκιου βερυ φακιν ματς!

μοτοτζιαρ κι αλλες τέτοιες δυναμικές επάλξεις.....

πάουερ το δε κήμπορντ

700_Thespieis
17/11/2008, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
μιλάω για όσους είχαν την πρόθεση, και ακυρώνονται.
μην τους βάλουμε όλους σε ένα καζάνι!
Γιατι έτσι "βολεύονται" και οι κλασικοί "καναπεδάκιδες"

κάποιοι θέλησαν να έρθουν (άσχετα πως κατέληξε),
και κάποιοι άλλοι, εκτός απο πολλά ποστ μουτσούνες του στίλ :mad: και :( έκαναν τουμπεκί οταν ηρθε η ωρα !!
μην τα ισοπεδώνουμε λοιπόν όλα, γιατι τους δήθεν θα εξυπηρετήσει μια τέτοια κίνηση.

Ται και Theod μη γινεστε τοσο ισοπεδοτικοι..Ολοι εκεινοι που εδειξαν ενδιαφερον(οπως και εγω),ισως να ξεχασαν και να μην ειδαν το ποστ,μετα τις τοσες βδομαδες που μεσολαβησαν..Δεν μπαινουν ολοι κα8ε μερα,ποσο μαλλον στις ¨Συναντησεις-Βολτες" για να δουν το 8ρεντ..

Επειτα,οπως και εσυ λες φιλε Theod,εκεινο το πρωι μπορει απλα να ψιχαλιζε σε ορισμενα σημεια αλλα η γλιτσα ηταν γλιτσα και πχ εγω με τετοιο καιρο οντας νεος οδηγος δεν το σκεφτομαι καν βγω εξω.

Τελος ξερω πολλους που εφυγαν για 3ημερο που δεν μπορουμε να τους κατηγορησουμε..

Αυτα:wave2:

tai
17/11/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Παιδες....Αμα εχετε ακομα την εντυπωση οτι το ΤΩΡΙΝΟ μοτοτζιαρ ειναι χωρος που προσφερεται για κινητοποιησεις τετοιου ειδους.....

Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
θενκιου βερυ φακιν ματς!
μοτοτζιαρ κι αλλες τέτοιες δυναμικές επάλξεις.....
πάουερ το δε κήμπορντ

πειράζει σε ενα μέσο που εξυπηρετεί την επαφή, να γίνει χρήσιμο για τέτοιο σκοπό όπως είναι ΚΑΙ το ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΌ συμφέρον?:confused:

Δεν καταλαβαίνω το "τωρινό μοτοτζιαρ " αλλα και το "αλλες τέτοιες δυναμικές επάλξεις" σε τι πνεύμα γράφτηκαν και τι ακριβώς εκφράζουν:rolleyes: :confused:








Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
Ται και Theod μη γινεστε τοσο ισοπεδοτικοι..Ολοι εκεινοι που εδειξαν ενδιαφερον(οπως και εγω),ισως να ξεχασαν και να μην ειδαν το ποστ,μετα τις τοσες βδομαδες που μεσολαβησαν..Δεν μπαινουν ολοι κα8ε μερα,ποσο μαλλον στις ¨Συναντησεις-Βολτες" για να δουν το 8ρεντ..



η σπόντα πάει σε αυτούς που σκίζουν τα στριγκακια τους στα ποστ, αλλά στην πράξη είναι κότες.
Οχι σε αυτούς που έχουν την προδιάθεση να μετέχουν αλλα ή κάπου στραβώνει ή έχουν την διαφορετική άποψη:wave2:

S705
17/11/2008, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai



η σπόντα πάει σε αυτούς που σκίζουν τα στριγκακια τους στα ποστ, αλλά στην πράξη είναι κότες.
Οχι σε αυτούς που έχουν την προδιάθεση να μετέχουν αλλα ή κάπου στραβώνει ή έχουν την διαφορετική άποψη:wave2:

+1000:wave2: :wave2: :wave2:

cartman
17/11/2008, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
πειράζει σε ενα μέσο που εξυπηρετεί την επαφή, να γίνει χρήσιμο για τέτοιο σκοπό όπως είναι ΚΑΙ το ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΌ συμφέρον?:confused:

Δεν καταλαβαίνω το "τωρινό μοτοτζιαρ " αλλα και το "αλλες τέτοιες δυναμικές επάλξεις" σε τι πνεύμα γράφτηκαν και τι ακριβώς εκφράζουν:rolleyes: :confused:

Νομίζω το έγραψαν στο ίδιο πνεύμα με το δικό σου, ότι δηλαδή στο μοτοτζιάρ με τα τωρινά μέλη (όπως και σε άλλα παρόμοια φόρα-λέσχες) κυριαρχεί η κινητοποίηση μέσω πληκτρολογίου αντί η πιο αγωνιστική κινητοποίηση, δηλαδή το βγαίνω έξω και αγωνίζομαι.

Όπως και να έχει πολύ λίγος κόσμος ενδιαφέρθηκε κάτι σίγουρα λυπηρό

700_Thespieis
18/11/2008, 15:44
η σπόντα πάει σε αυτούς που σκίζουν τα στριγκακια τους στα ποστ, αλλά στην πράξη είναι κότες.
Οχι σε αυτούς που έχουν την προδιάθεση να μετέχουν αλλα ή κάπου στραβώνει ή έχουν την διαφορετική άποψη:wave2: [/B][/QUOTE]



Φιλε Ται,δεν ειμαι τοσο καιρο στο μοτο για να ξερω απο μεσα τα πραγματα οπως αντιλαμβανομαι πως εσυ τα ξερεις..
Ωστοσο μπορεις να συμφωνησεις πως η επιλογη της μερας και ο τροπος που προω8η8ηκε η συναντηση ηταν λαν8ασμενος..Αν δεις το αρχικο ποστ μπορεις να μετρησεις ποσες φορες παρακαλεσα να γινει sticky(και φυσικα στην κατηγορια ¨γενικες¨).Παρ΄ολα αυτα κανενας απο τους mod δεν το ειδε η δεν ενδιαφερ8ηκε..

sniper
18/11/2008, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
πειράζει σε ενα μέσο που εξυπηρετεί την επαφή, να γίνει χρήσιμο για τέτοιο σκοπό όπως είναι ΚΑΙ το ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΌ συμφέρον?:confused:

Δεν καταλαβαίνω το "τωρινό μοτοτζιαρ " αλλα και το "αλλες τέτοιες δυναμικές επάλξεις" σε τι πνεύμα γράφτηκαν και τι ακριβώς εκφράζουν:rolleyes: :confused:
....


Φυσικά και μπορεί αλλά δεν γίνεται.....

tai
18/11/2008, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φυσικά και μπορεί αλλά δεν γίνεται.....


αυτο που με στενοχωρεί
ειναι οτι κατα τα φαινόμενα
αν και Μ.Α.Ε.Θ.Ρ.Α.Τ.
εχεις δίκιο:(

gcrook
18/11/2008, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
αυτο που με στενοχωρεί
ειναι οτι κατα τα φαινόμενα
αν και Μ.Α.Ε.Θ.Ρ.Α.Τ.
εχεις δίκιο:(

Να σε ρωτησω κατι βρε Χριστο.
Οταν στο Δελεαρ καθεστε με τις ωρες και συζητατε "γιατι πλεον δεν γινονται βολτες ρμπ" και "πως χαλασε η παρεα" κτλ κτλ πιστευεις οτι αυτο εχει να κανει μονο με τις βολτες;

Κινητοποιηθειτε με τηλεφωνα και πμ την αλλη φορα.Πιο πολλοι θα πατε.Εγω βεβαια δεν θα ερθω για αλλους λογους αλλα τουλαχιστον το ξεκαθαριζω απο νωρις.

sniper
18/11/2008, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να σε ρωτησω κατι βρε Χριστο.
Οταν στο Δελεαρ καθεστε με τις ωρες και συζητατε "γιατι πλεον δεν γινονται βολτες ρμπ" και "πως χαλασε η παρεα" κτλ κτλ πιστευεις οτι αυτο εχει να κανει μονο με τις βολτες;

Κινητοποιηθειτε με τηλεφωνα και πμ την αλλη φορα.Πιο πολλοι θα πατε.Εγω βεβαια δεν θα ερθω για αλλους λογους αλλα τουλαχιστον το ξεκαθαριζω απο νωρις.


Και μετά γίνομαι κακός εγώ όταν πρωτοάνοιξε το θέμα κι έλεγα ότι τιποτα δεν θα γίνει......



Πουτ@να ελληνική κοινωνια και κατ' επέκταση μοτο.γρ


Όλοι φωνάζουν για τα στραβά μας τα χάλια και μετά σαν καλά προβατάκια πάμε στο μαντρί και ψηφίζουμε τα ίδια μπας και βολευτούμε βρε αδερφέ... εκτός αν ψηφίζουν κενυάτες (σορρυ ρε κενυάτες, η πρωτη αφρικανική χωρα που μου ηρθε στο μυαλό ηταν) και στο μοτο.γρ είναι μέλη αναβάτες από την Αγγλία.....

Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός....

blackbusa
18/11/2008, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και μετά γίνομαι κακός εγώ όταν πρωτοάνοιξε το θέμα κι έλεγα ότι τιποτα δεν θα γίνει......



Πουτ@να ελληνική κοινωνια και κατ' επέκταση μοτο.γρ


Όλοι φωνάζουν για τα στραβά μας τα χάλια και μετά σαν καλά προβατάκια πάμε στο μαντρί και ψηφίζουμε τα ίδια μπας και βολευτούμε βρε αδερφέ... εκτός αν ψηφίζουν κενυάτες (σορρυ ρε κενυάτες, η πρωτη αφρικανική χωρα που μου ηρθε στο μυαλό ηταν) και στο μοτο.γρ είναι μέλη αναβάτες από την Αγγλία.....

Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός....


αν και συμφωνουμε σχεδον ποτε....ποσο δικιο εχεις....:sad: :sad: :sad:

TROOPER
19/11/2008, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να σε ρωτησω κατι βρε Χριστο.
Οταν στο Δελεαρ καθεστε με τις ωρες και συζητατε "γιατι πλεον δεν γινονται βολτες ρμπ" και "πως χαλασε η παρεα" κτλ κτλ πιστευεις οτι αυτο εχει να κανει μονο με τις βολτες;

ψοφας για παρελαση ε?

θες να ξεκινησουμε κουβεντα τωρα η απο κοντα???

:wave2:

tai
19/11/2008, 17:02
απο κοντά pliz:winka:

zephyr1
01/04/2009, 00:11
http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=20113.msg271370#new



Δήλωση άρνησης πληρωμής διοδίων

(στον οδικό άξονα Κορίνθου –Πατρών)

Ζευγολατιό/Πάτρα, ……………

O/Η ………….…………………………………κάτοικος……………………………………

διερχόμενος με το υπ’ αριθμόν………………… όχημα, αρνούμαι να καταβάλλω το αντίτιμο διέλευσης για τους παρακάτω αναφερόμενους λόγους:

1. Ο οδικός άξονας (Κορίνθου-Πατρών) δεν πληροί τους στοιχειώδους όρους ασφαλείας που ήδη έχουν θεσπιστεί από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Οδηγία 1999/62/ΕΚ, 31999L0062. Αρθρο 7, παράγραφος 2α: Διόδια και τέλη χρήσης επιβάλλονται μόνο στους χρήστες αυτοκινητοδρόμ ων ή άλλων οδών με περισσότερες από μια λωρίδες κυκλοφορίας ανά κατεύθυνση, όταν οι οδοί αυτές έχουν χαρακτηριστικά ανάλογα προς τα χαρακτηριστικά των αυτοκινητοδρόμ ων καθώς και στους χρήστες γεφυρών, σηράγγων και ορεινών διαβάσεων)
2. Το αξιούμενο και προεισπραττόμε νο αντίτιμο διοδίων εκ μέρους της εταιρείας διαχείρισης δεν αντισταθμίζετα ι με καμία απολύτως προσφερόμενη παροχή ή υπηρεσία, αλλά αντιθέτως καθιστά ακόμη δυσχερέστερη και περισσότερο επικίνδυνη την διέλευση των οχημάτων λόγω εκτέλεσης των νέων έργων κατασκευής σε όλο το μήκος του εν λόγω οδικού δικτύου. Ήδη, τα τελευταία 25 έτη, έχουν καταβληθεί από τους οδηγούς τεράστια ποσά που δεν χρησιμοποιήθηκ αν για την βελτίωση ή ανακατασκευή του εν λόγω οδικού δικτύου.
3. Είναι αδιανόητη η συμμετοχή των οδηγών στην συγχρηματοδότη ση ενός έργου (πριν το πέρας του έργου) χωρίς την συμμετοχή τους στα κέρδη μετά την ολοκλήρωσή του, καθώς σε αυτή την περίπτωση (μετά το πέρας του έργου) οι οδηγοί θα κληθούν πάλι να καταβάλλουν (νόμιμα και δικαιολογημένα πλέον) το αντίτιμο διοδίων στην εταιρεία εκμετάλλευσης του έργου.
4. Είναι άκρως παράλογη η αξίωση καταβολής διοδίων σε ένα εθνικό δίκτυο στο οποίο υπάρχει πινακίδα που στην ουσία σε προειδοποιεί επισήμως ότι στα επόμενα 2 ή 3 χιλιόμετρα υπάρχει σημαντική πιθανότητα να χαθεί η ζωή σου ή και η ζωή των μελών της οικογενείας σου με την επισήμανση ότι έχουν χαθεί άλλες ζωές.
5. Δεν αιτιολογείται η καταβολή διοδίων σε οδικό δίκτυο στο οποίο ο οδηγός εξαναγκάζεται παρά την θέληση του να μην τηρεί τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας. Παράδειγμα: Οδηγός κινούμενος στην μοναδική υπάρχουσα λωρίδα κυκλοφορίας ανά ρεύμα δεν μπορεί να τηρήσει τα όρια ταχύτητας λόγω της πίεσης που ασκείται από τους «παράνομα» ταχύτερα κινούμενους όπισθεν οδηγούς με συνέπεια να αναγκάζεται να κινείται δεξιά στην λωρίδα έκτακτης ανάγκης (Λ.Ε.Α.) σχεδόν σε όλο το εν λόγω οδικό δίκτυο παρανόμως, και κάτω από την ανοχή της τροχαίας. (Αρθρο 29, 9 ΚΟΚ. Η λωρίδα έκτακτης ανάγκης (Λ.Ε.Α.) προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για την κίνηση οχημάτων άμεσης ανάγκης και οχημάτων συντήρησης των αρμόδιων κρατικών υπηρεσιών ή των εταιρειών που, κατά παραχώρηση από το Δημόσιο, λειτουργούν, συντηρούν και εκμεταλλεύοντα ι αυτοκινητόδρομ ο ή οδό ταχείας κυκλοφορίας, για την αντιμετώπιση έκτακτων γεγονότων, περιστατικών ή άλλων αναγκών. Οποιαδήποτε άλλη χρήση των λωρίδων έκτακτης ανάγκης, εξαιρουμένων των περιπτώσεων της παραγράφου 3 του άρθρου αυτού, απαγορεύεται).


Ο Δηλών




Ο παραλαβών την δήλωση
αρμόδιος υπάλληλος
σταθμού Διοδίων

ανωνυμος
11/10/2009, 10:21
πολυ καλη η δηλωση..copies και παραδοση τους στα διοδια

spyro
11/10/2009, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=20113.msg271370#new

5. Δεν αιτιολογείται η καταβολή διοδίων σε οδικό δίκτυο στο οποίο ο οδηγός εξαναγκάζεται παρά την θέληση του να μην τηρεί τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας. Παράδειγμα: Οδηγός κινούμενος στην μοναδική υπάρχουσα λωρίδα κυκλοφορίας ανά ρεύμα δεν μπορεί να τηρήσει τα όρια ταχύτητας λόγω της πίεσης που ασκείται από τους «παράνομα» ταχύτερα κινούμενους όπισθεν οδηγούς με συνέπεια να αναγκάζεται να κινείται δεξιά στην λωρίδα έκτακτης ανάγκης (Λ.Ε.Α.) σχεδόν σε όλο το εν λόγω οδικό δίκτυο παρανόμως, και κάτω από την ανοχή της τροχαίας. (Αρθρο 29, 9 ΚΟΚ. Η λωρίδα έκτακτης ανάγκης (Λ.Ε.Α.) προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για την κίνηση οχημάτων άμεσης ανάγκης και οχημάτων συντήρησης των αρμόδιων κρατικών υπηρεσιών ή των εταιρειών που, κατά παραχώρηση από το Δημόσιο, λειτουργούν, συντηρούν και εκμεταλλεύοντα ι αυτοκινητόδρομο ή οδό ταχείας κυκλοφορίας, για την αντιμετώπιση έκτακτων γεγονότων, περιστατικών ή άλλων αναγκών. Οποιαδήποτε άλλη χρήση των λωρίδων έκτακτης ανάγκης, εξαιρουμένων των περιπτώσεων της παραγράφου 3 του άρθρου αυτού, απαγορεύεται).


αυτός ο όρος στην εν λόγω δήλωση να μην υπήρχε ........ :rolleyes:

κατα τα άλλα ... θα το κόψω και θα το δείνω με τους υπόλοιπους 4 όρους :D