PDA

View Full Version : Εσπασε η αεροτομη/αεραγωγος στο αραι μου!!



McTalas
11/11/2008, 14:44
Χτες το βραδυ εφαγα ξωφαλτσα την γκαραζοπορτα στο κεφαλι και εσπασε ο πισω αεραγωγος απο το κρανος μου arai rx7 (αρκετα μεγαλο κομματι)

για πειτε μια γνωμη τωρα που θα παω να το φτιαξω??

ή δωστε κανενα λινκ για το που θα βρω το ανταλακτικο.

road spirit
11/11/2008, 15:54
ποιος αεραγωγός έσπασε? αν έσπασε το μεγάλο κομμάτι, μάλλον τον ήπιες... στο κατάλογο ανταλλακτικών δεν υπάρχει : http://www.araihelmet-europe.com/php/page/parts_ff.htm

Daemon
11/11/2008, 16:05
Ποιο ειναι, μοντελο και χρωμα.. :wave2:

SVX
11/11/2008, 18:16
φιλε μην παιδευεσαι ...να πας στον μαστορα να σου περασει μια ολοκαινουρια...αν το τρεχεις κι ολας:rolleyes: :uplate: :eyepop: :hypnotize


147838

Aggelos_SV
12/11/2008, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Χτες το βραδυ εφαγα ξωφαλτσα την γκαραζοπορτα στο κεφαλι ...




σόρυ για το σπαμ αλλά....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μου ρθε εικόνα του Βέγγου από το Θου-Βου που του σκάει το παραθυρόφυλλο στο κεφάλι ενώ κυνηγάει να πλακώσει στο ξύλο τον Μαπ 31

:rotflmao: :rotflmao:

McTalas
12/11/2008, 12:31
Ναι Γιάννη ο μεγαλος ο δεξιος.
κοιταξα και εγω στα ανταλακτικα της αραι και δεν βρηκα τιποτα,
λογω πως το κρανος ειναι αμερικανικο δεν το παω στον Ιταλο, μαλλον θα περασω απο τον παπασταυρου ή θα το κολισω με logo, θα δω...

ειναι το rx7 nakano surriken green.

Daemon
12/11/2008, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Ναι Γιάννη ο μεγαλος ο δεξιος.
κοιταξα και εγω στα ανταλακτικα της αραι και δεν βρηκα τιποτα,
λογω πως το κρανος ειναι αμερικανικο δεν το παω στον Ιταλο, μαλλον θα περασω απο τον παπασταυρου ή θα το κολισω με logo, θα δω...

ειναι το rx7 nakano surriken green.


Παραγγελια μονο, στα 79? περιπου (σετακι και τα 2 πανε) :wave2:

bentouza
12/11/2008, 15:59
εαν εχει σπασει μονο ενα μεγαλο εννιαιο κομματι(κ οχι κ αλλα 2-3 πολυ μικρα) μπορεις να το κολλησεις.

κανε δοκιμες να δεις αν εφαρμοζει καλα.
καθαρισε το ή και γυαλοχαρτισε το ελαφρα με ψιλο χαρτι αν τυχον θελει στις ακρες της ενωσης και κολλα το.
με αυτες τις δυνατες κολλες στιγμης.

κριμα κ μ'αρεσει αυτο το σχεδιο στο RX-7!!

:wave2:

gixxerpap
12/11/2008, 16:09
να πας στον παπασταυρου, να του πεις ότι ειναι αμερικάνικο, να δειτε τι μπορει να γίνει ....

McTalas
13/11/2008, 02:54
ευχαριστώ παιδια!!

το κολυσα με logo και τωρα ειναι μια χαρα!!!
:wave2:

McTalas
13/11/2008, 02:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
να πας στον παπασταυρου, να του πεις ότι ειναι αμερικάνικο, να δειτε τι μπορει να γίνει ....
ο παπασταυρου μου ειπε πως δεν ειναι αμερικανικο, εγω παντως απο έκει το πηρα!

schumacher_
13/11/2008, 09:45
Επειδή κι εγώ αυτές τις μέρες θέλω να πάρω 1-2 ανταλλακτικά για το γιαπωνέζικο rx-7 μου, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν πήγες στον ιταλό McTalas? Ενώ ο παπασταύρου...?

Ρωτάω επειδή με ανησύχησε κάπως το ύφος του μηνύματός σου... :sick:

ΥΓ: ξέρει κανείς πόσο κάνει ένα επιρίνιο και ένας μπροστινός αεραγωγός (αυτός στο σαγώνι)?

:beer:

gkmaggas
13/11/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Επειδή κι εγώ αυτές τις μέρες θέλω να πάρω 1-2 ανταλλακτικά για το γιαπωνέζικο rx-7 μου, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν πήγες στον ιταλό McTalas? Ενώ ο παπασταύρου...?

Ρωτάω επειδή με ανησύχησε κάπως το ύφος του μηνύματός σου... :sick:

ΥΓ: ξέρει κανείς πόσο κάνει ένα επιρίνιο και ένας μπροστινός αεραγωγός (αυτός στο σαγώνι)?

:beer:



Για ριξε μια ματια εδω...http://www.motshop.de/shop/catalog/default.php/cPath/1_11_129

McTalas
13/11/2008, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Επειδή κι εγώ αυτές τις μέρες θέλω να πάρω 1-2 ανταλλακτικά για το γιαπωνέζικο rx-7 μου, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν πήγες στον ιταλό McTalas? Ενώ ο παπασταύρου...?

Ρωτάω επειδή με ανησύχησε κάπως το ύφος του μηνύματός σου... :sick:

ΥΓ: ξέρει κανείς πόσο κάνει ένα επιρίνιο και ένας μπροστινός αεραγωγός (αυτός στο σαγώνι)?

:beer:

το κρανος σου ειναι ευρωπαικο ή απο ebay?

αν ειναι ευρωπαικο (ειδικα από Ελλαδα) δεν εχεις κανενα προβλημα και να πας και θα στο σενιαρει, αν ειναι απο εξω με το που δει το dot/snell μπορει να παθει επιλιψια (το ξερω δεν γραφεται ετσι, αλλα βαριεμαι να το φτιαχνω).
Μου εχει τυχει με ελληνα εμπορα με το που ειδε τοκρανος μου λεει αποτομα ¨δεν μπορω να σε βοηθησω πιγαινε παρτα απο εκει ποθ το αγορασες" Μονο ο Παπασταυρου (δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος ή ειχα μιλησει με καποιον υπαλληλο) αμεσως προσθυμοποιηθηκε να ψαξει και να μου βρει τα ανταλακτικα που χρειαζομουν.

το επιρυνιο το βρισκω με 15-18€ για τον αεραγωγο δεν εχω ψαξει.