PDA

View Full Version : Ωρα για κράξιμο



hidefnick
11/11/2008, 21:36
Το Guzzi έφυγε (δυστυχώς τελικά) και μετά απο 3,5 μήνες η απόφαση είναι τελική. Τρένα, λεωφορεία και λοιπά "οικολογικά¨ "οικονομικά" "γρήγορα" και "ασφαλή" μέσα μεταφοράς είναι για τους άλλους. Μιλάμε άρχισα να κατεβαίνω Αθήνα με το κουτί. Τόσο χάλια.

Κάποια στιγμή πέρασε από το μυαλό μου να αναστήσω το runner (από τα πρώτα που έβγαλε η gilera - το κρατάω για ενθύμιο) αλλά ευτυχώς μου πέρασε.

Και μετά από ΩΡΙΜΗ σκέψη και συζήτηση με γνωστο μοδεράτωρα, του οποίου του περνάνε εξίσου βλαμένες ιδεες απο το κεφάλι, σκέφτηκα ότι υπάρχει εκει έξω ένα φτηνό, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ, υπερ-παιχνιδιάρικο και σε μερικά χρόνια υπερ-συλλεκτικό μηχανάκι.

Δυστυχώς το φορουμ τούτο είναι πολύ καινούργιο για να βρώ post και γνώμες ( αλλά και η μία που βρήκα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=16985) είναι του παραπάνω μοδεράτωρα που μάλλον έχει αλλάξει απο τότε) ρίχτε καμμιά ιδέα. Μιλάμε φυσικά για Duke I με 2-2,5 χαρτια το πολύ, για καθημερινή χρήση.

Είναι ιδιότροπο στην οδήγηση (το είχα καβαλήσει τοοοοοοτε), είναι ΚΤΜ, και είναι και απωθημένο (μου)

Να την κάνω την μ@λ@κία? Ενοείται ότι είναι και επιλογή λόγω χρημάτων.

PS Προτάσεις για βόλτες από κατόχους Nexus δεν παίζουν. Επίσης γνωστοί π(α)(ο)ρτ(α)(ο)καλο λάτρες ας είναι σεμνοί στις απαντήσεις τους.

hidefnick
11/11/2008, 21:41
:D :D :D


147853

SVX
11/11/2008, 21:42
ναι μωρε παλευεται ... λιγο στραβομουρικο αλλα θα ειναι η 1η γενια ...ο παππους των motard

(τελικα τα motard ειναι οι μηχανες του μελλοντος? γιατι ολα τα Concepts ειναι λες και κανουν μονο για αποστειρωμενες πιστες):sick:

AntoD
12/11/2008, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Duke I με 2-2,5 χαρτια το πολύ, για καθημερινή χρήση.




καθημερινή χρήση.
:lol:

Σε καλο σου.....γελασαμε και σημερα...για γυμναστικη το θελεις ή για να πηγαινεις στην δουλεια σου.....

Διοτι εχεις να ριξεις πολυ σπρωξιμο....

Γαματο μοτο, το γουσταρω πραγματικα, αλλα μετα απο 12 χρονια σκισιμο...δεν νομιζω οτι ειναι ιδανικο για καθε μερα...

Ασε που τα πρωινα με υγρασια η μανιβελα ποναει στις ανάστροφες!!!

DUKASII
12/11/2008, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
καθημερινή χρήση.
:lol:

Σε καλο σου.....γελασαμε και σημερα...για γυμναστικη το θελεις ή για να πηγαινεις στην δουλεια σου.....

Διοτι εχεις να ριξεις πολυ σπρωξιμο....

Γαματο μοτο, το γουσταρω πραγματικα, αλλα μετα απο 12 χρονια σκισιμο...δεν νομιζω οτι ειναι ιδανικο για καθε μερα...

Ασε που τα πρωινα με υγρασια η μανιβελα ποναει στις ανάστροφες!!! + OTI NA NAI..:rolleyes: ΠΑΡΕ ΠΟΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΣΠΟΡΤΕΞ...

MikeG
12/11/2008, 08:34
Το πιο όμορφο Duke.... :wave2:

el_hymador
12/11/2008, 09:05
παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο, παρτο

αν και στο ειπα 24 φορες, εγω θα το επαιρνα χωρις δευτερη κουβεντα!

:wave2:

MikeG
12/11/2008, 09:09
Μίζα έχει? :wave2:

DUKASII
12/11/2008, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Το πιο όμορφο Duke.... :wave2: to pio omorfo kai pio grigoro me diafora apo ola einai ayto filaraki..


147879

OzZzZzY
12/11/2008, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
to pio omorfo kai pio grigoro me diafora apo ola einai ayto filaraki..


...ειπε o suzukakias και εγινε κοκκινος απο ντροπη και απο τα pummaro που εφαγε :lol:

Tpap
12/11/2008, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Να την κάνω την μ@λ@κία?

Στην παραπάνω φράση σου, είναι όλη η αλήθεια...

Κάπου μέσα σου ξέρεις τι πραγματικά ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ, και επειδή δεν θές να το χρεώσεις στον εαυτό σου αργότερα, ζητάς από εμάς να επιμεριστούμε την ευθύνη της μ@λακίας που πάς να κάνεις.

Ετσι θα σου'ρθει με λιγότερο βάρος η αγορά, αλλά και η απαγγελία κατηγοριών έπειτα.

Φιλικά
Ράνια Θρασκιά.



:lol: :beer: :wave2:

petrogazz
12/11/2008, 11:29
Θα σε ταλαιπωρήσει για κάθε μέρα, κραδασμοί, ζέστη (το καλοκαίρι), συχνή συντήρηση (ειδικά εκείνης της εποχής τα μοντέλα είναι λίγο ζήτουλες).

Δεν βρίσκεις κάτι ποιο ήπιο (προς Ιαπωνία μεριά) ...

AntoD
12/11/2008, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Στην παραπάνω φράση σου, είναι όλη η αλήθεια...

Κάπου μέσα σου ξέρεις τι πραγματικά ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ, και επειδή δεν θές να το χρεώσεις στον εαυτό σου αργότερα, ζητάς από εμάς να επιμεριστούμε την ευθύνη της μ@λακίας που πάς να κάνεις.

Ετσι θα σου'ρθει με λιγότερο βάρος η αγορά, αλλά και η απαγγελία κατηγοριών έπειτα.

Φιλικά
Ράνια Θρασκιά.



:lol: :beer: :wave2:


:a012:

Τα ειπες ολα Ράνια....

:a10:

hidefnick
12/11/2008, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Κάπου μέσα σου ξέρεις τι πραγματικά ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ,
:lol: :beer: :wave2:

Αμά σου πώ ότι δεν έχεις ένα δίκιο για το παραπάνω, Ράνια μου, θα λέω ψέματα.....:eyepop: :eyepop: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Tpap
12/11/2008, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Αμά σου πώ ότι δεν έχεις ένα δίκιο για το παραπάνω, Ράνια μου, θα λέω ψέματα.....:eyepop: :eyepop: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

όπως είδες η φίλη μου ήταν πολύ ήπια απένατί σου...:lol:
(δεν είναι τυχαίο πώς εσείς που αρέσκεστε στην πορτοκαλιά, χρήζετε άμεσης ψυχολογικής υποστήριξης περισσότερο ....και λιγότερο θέλετε μηχανάκι για να κυκλοφορείτε).
Παραδεχθείτε το. :lol:



ξέρεις πολύ καλά ότι εγώ ΔΕΝ ΘΑ σου απαντούσα έτσι... :mad: :smokin::a26:

OzZzZzY
19/11/2008, 04:12
να το παρεις γιατι για την εποχη που βγηκε ηταν γαματο και παραμενει ακομα :D

el_hymador
19/11/2008, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Στην παραπάνω φράση σου, είναι όλη η αλήθεια...

Κάπου μέσα σου ξέρεις τι πραγματικά ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ, και επειδή δεν θές να το χρεώσεις στον εαυτό σου αργότερα, ζητάς από εμάς να επιμεριστούμε την ευθύνη της μ@λακίας που πάς να κάνεις.

Ετσι θα σου'ρθει με λιγότερο βάρος η αγορά, αλλά και η απαγγελία κατηγοριών έπειτα.

Φιλικά
Ράνια Θρασκιά.



:lol: :beer: :wave2:

[off topic on] Ρανια εισαι καρατουμπανο τρελοζουμπουρλη γκομενα και δεν σου κρυβω οτι μου εχεις κανει την libido κροσια. Φαντασιωνομαι οτι ειμαστε οι δυο μας σε ενα εργαστηριο ζαχαροπλαστικης στην Θεσσαλονικη και το κανουμε πανω στα ταψια με τα τριγωνα Πανοραματος [off topic off]

Ρε αφηστε τον ανθρωπο να το παρει το Duke!

Guzzi ειχε...με τα KTM θα μασησει;

wiredgr, παρτο λεμε γιατι εκτος του οτι το μηχανακι ειναι ασορτι με το μπριζωμενο nick σου, αν δεν το κανεις θα το μετανιωσεις στο μελλον...ακου και εμενα που απο KTM επεσα σε CBF...

DimChios
19/11/2008, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
[off topic on] Ρανια εισαι καρατουμπανο τρελοζουμπουρλη γκομενα και δεν σου κρυβω οτι μου εχεις κανει την libido κροσια. Φαντασιωνομαι οτι ειμαστε οι δυο μας σε ενα εργαστηριο ζαχαροπλαστικης στην Θεσσαλονικη και το κανουμε πανω στα ταψια με τα τριγωνα Πανοραματος [off topic off]

Ρε αφηστε τον ανθρωπο να το παρει το Duke!

Guzzi ειχε...με τα KTM θα μασησει;

wiredgr, παρτο λεμε γιατι εκτος του οτι το μηχανακι ειναι ασορτι με το μπριζωμενο nick σου, αν δεν το κανεις θα το μετανιωσεις στο μελλον...ακου και εμενα που απο KTM επεσα σε CBF...




:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Μπα σε καλο σου πρωί πρωί!

:lol: :lol:

OldMan
19/11/2008, 15:24
Άνθρωπος που ρωτάει για να πάρει ΚΤΜ, καλύτερα να μην το πάρει ...

DimChios
19/11/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άνθρωπος που ρωτάει για να πάρει ΚΤΜ, καλύτερα να μην το πάρει ...


Μαλιστα κ. Λυκουρεζε!

:o

OldMan
19/11/2008, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μαλιστα κ. Λυκουρεζε!
:o
Μίλησα ... (ούγκ) :smokin:

OzZzZzY
19/11/2008, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άνθρωπος που ρωτάει για να πάρει ΚΤΜ, καλύτερα να μην το πάρει ...

respect!! εγραψες :D

hidefnick
19/11/2008, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άνθρωπος που ρωτάει για να πάρει ΚΤΜ, καλύτερα να μην το πάρει ...

Με το συγκεκριμένο έχω απορία. Αν έπαιζεν φράγκα για καινούργιο δεν θα ρώταγα ο μαύρος. Επαιζε ένα 400 τότε στην οικογένια και κανείς μας δεν έχει τις καλύτερες αναμνήσεις. Οταν ξηλώσαμε τον κύλινδρο είχαμε βρεί μέσα διάφορα τέρατα...... Τα ηλεκτρικά δε ήταν άσκηση για γερά νεύρα.......

vestromas
19/11/2008, 21:54
Παρτο να δεις ποσο αδικο εχουμε που ξεφωνιζουμε τα τριμπουρδελ@:lol:

Ειδικα το συγκεκριμενο θα σε κανει να ξεθαψεις τα πρωτα μου ποστ και μετα να τιμησεις τον αγαπημενο σου τοιχο στις κουτουλιες:a018: :a018: :a018: :lol: :beer: :wave2:

SVX
19/11/2008, 23:04
ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ...
το GUZZI ΓΙΑΤΙ εφυγε?:sad:

Tpap
20/11/2008, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άνθρωπος που ρωτάει για να πάρει ΚΤΜ, καλύτερα να μην το πάρει ...

Άνθρωπος που ρωτάει (και άνθρωπος που δεν ρωτάει) για να πάρει ΚΤΜ, καλλίτερα να μήν πάρει...

hidefnick
20/11/2008, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ...
το GUZZI ΓΙΑΤΙ εφυγε?:sad:

ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=63372)

DUKASII
20/11/2008, 09:22
σου πω...βρες μου ενα μονοκυλινδρο της εποχης του..που θα το παρεις τωρα..και δε θα εχει κανενα προβλημα..και θα στο πληρωσω εγω ρε συ..

:rolleyes:

SnakeMJK
20/11/2008, 09:41
Για γυμναστική, αν και πορτοκαλί, καλό είναι:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
20/11/2008, 09:50
Το μηχανάκι είναι όλα τα λεφτά...!:D

makis206
20/11/2008, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Το μηχανάκι είναι όλα τα λεφτά...!:D

Πράττεις Κατά Τον Μaki λοιπόν :lol: :beer:

700_Thespieis
20/11/2008, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πράττεις Κατά Τον Μaki λοιπόν :lol: :beer:

Spam στον ευατο σου!!!

:lol: :lol: :lol:

Tpap
20/11/2008, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πράττεις Κατά Τον Μaki λοιπόν :lol: :beer:

τότε, πάσσειν άΛογα...