PDA

View Full Version : ΒΛΑΒΕΣ Fuoco



jof
13/11/2008, 08:00
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΕΧΕΙ GILERA FUOCO . ΑΝ ΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ,ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΥΝ ΚΑΙΙ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ. ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΕΣΑ 1- 2 ΜΗΝΕΣ.
:mad:

AntoD
13/11/2008, 08:10
Να ζητας να σου δινουν αλλο μοτο....ακου 1-2 μηνες!!!!

Πλακα κανεις....και το ανεχεσαι;

jof
13/11/2008, 08:41
ΑΝ ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΜΗΧΑΝΗ (F 800 S) ΓΙ' ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟ.....
ΕΠΙΣΗΣ ΤΡΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΒΕΓΓΟ . ΑΡΑ .....

AntoD
13/11/2008, 08:50
Welcome!!!!

Δεν καταλαβα οτι εισαι εσυ....

Κριμα ρε φιλε....απαραδεκτο...εαν δεν δοθει μονιμη λυση να ζητησεις αντικατασταση....
Ποσο καιρο το εχεις...μην τους αφησεις ετσι διοτι το πιο πιθανο ειναι να σε πεταξουν εκτος εγγυησης και να κανουν τα παγωνια.
Απλα να εχεις υποψην σου οτι μετα απο καθε βλαβη η εγγυηση ανανεωνεται!!!!

harvester
13/11/2008, 08:58
ρωτα στο www.scooterclubhellas.gr.
ειναι καλυτεροι γνωστες και θα σου προτεινουν και καναδυο καλα συνεργεια

jof
13/11/2008, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Welcome!!!!

Δεν καταλαβα οτι εισαι εσυ....

Κριμα ρε φιλε....απαραδεκτο...εαν δεν δοθει μονιμη λυση να ζητησεις αντικατασταση....
Ποσο καιρο το εχεις...μην τους αφησεις ετσι διοτι το πιο πιθανο ειναι να σε πεταξουν εκτος εγγυησης και να κανουν τα παγωνια.
Απλα να εχεις υποψην σου οτι μετα απο καθε βλαβη η εγγυηση ανανεωνεται!!!!

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΚΑΥΣΙΜΟΥ- (ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ )- 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΣΑ - ΤΩΡΑ ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ (ΛΕΕΙ)- ΕΧΩ ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ - ΑΓΟΡΑΣΑ 29/1/08- ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η PIAGGIO ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ 20 ΓΙΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ- ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΣΑ - ΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΑ?

AntoD
13/11/2008, 09:22
Θα τους ελεγα οκ....φερτε τον απο αλλου...

και τα 20 θα τα παρετε του αγιου πε@ντα!!!

jof
13/11/2008, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
ρωτα στο www.scooterclubhellas.gr.
ειναι καλυτεροι γνωστες και θα σου προτεινουν και καναδυο καλα συνεργεια

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ. ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΣΤΕΚΟΥΝ ΚΑΛΑ (Ή ΟΙ ΕΔΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥΣ).
ΩΡΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΓΡΑΦΤΩ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΦΟΡΑ.:)

jof
13/11/2008, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Θα τους ελεγα οκ....φερτε τον απο αλλου...

και τα 20 θα τα παρετε του αγιου πε@ντα!!!

ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ , ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΑΡ Χ : MU.
"ΠΕΡΙΜΕΝΩ" ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΤΟΥ.:lol:
ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΩΡΑ .....

harvester
13/11/2008, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από jof
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ. ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΣΤΕΚΟΥΝ ΚΑΛΑ (Ή ΟΙ ΕΔΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥΣ).
ΩΡΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΓΡΑΦΤΩ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΦΟΡΑ.:)
βασικα μου φαινεται λιγο χαζο να μην υπαρχει ανορθωτης ετιμοπαραδωτος.

μαθε τον κωδικο του ανταλλακτικου και μετα ρωτα να σου πουν πιοι μπορουν να στον βρουν.
παντως @@δατη αντιπροσωπεια ειναι αυτη στην πατρα.
εχω βρει ανταλλακτικο που δεν υπηρχε σε ολη την ελλαδα.ειναι οι μονοι που στοκαρουν ανταλλακτικα.βρες το μελος κοσταντις και στειλτου πμ αν δεν βγαλεις ακρη

AntoD
13/11/2008, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από jof
ΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΤΟΥ.:lol:
.....


?????????

τι θα πει αυτη η λεξη φιλε;.....μοιαζει αρχαικη....
:lol:

τα πιασαμε τα λεφτα μας!!!

κοιτα...στειλε ΦΑΞ -OXI τηλ- την κεντρικη αντιπροσωπεια και πες τους οτι θελεις το ταδε ανορθωτη.

Εαν δεν τον εχουν να σου απαντησουν γραπτως με φαξ.
Μετα περνεις το φαξακι και τους κανεις μηνυση διοτι απο το νομο υποχρεουνται να εχουν παρακαταθηκη ετοιμοπαραδοτων ανταλλακτικων......και ολα καλα.\(δινεις και το f800 και με τα λεφτα της αποζημιωσης παιρνεις ενα μοτο της προκοπης!!!:D )

gixxerpap
13/11/2008, 09:41
αν η βλάβη ειναι ο ανορθωτης, τραβα πάρτο, και βάλε έναν after market να ησυχασεις ....

harvester
13/11/2008, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
?????????

τι θα πει αυτη η λεξη φιλε;.....μοιαζει αρχαικη....
:lol:

τα πιασαμε τα λεφτα μας!!!

κοιτα...στειλε ΦΑΞ -OXI τηλ- την κεντρικη αντιπροσωπεια και πες τους οτι θελεις το ταδε ανορθωτη.

Εαν δεν τον εχουν να σου απαντησουν γραπτως με φαξ.
Μετα περνεις το φαξακι και τους κανεις μηνυση διοτι απο το νομο υποχρεουνται να εχουν παρακαταθηκη ετοιμοπαραδοτων ανταλλακτικων......και ολα καλα.\(δινεις και το f800 και με τα λεφτα της αποζημιωσης παιρνεις ενα μοτο της προκοπης!!!:D )
σωστα.
θα δωσεις ενα 300 σε εξοδα παραστασης, θα παρει αναβολη το θεμα, θα ξαναδωσει αλλα τοσα και στο τελος θα του φορεσουν ενα τιμολογιο οτι τελικα το ειχαν ηδη κοψει.

θα ζητησει 500 ευρω για ταλαιπωρια αφου πρωτα προσκομισει αποδειξεις απο ταξι και τα λοιπα.
στο τελος αν κερδισει θα εκδικαστει μετα απο 2 χρονια ενα ποσο χαμηλοτερο απο 500 ευρω απο το οποιο 20% θα παρει ο δικηγορος.

οποτε θα μπει μεσα γυρω στα 300 ευρω:bigcry:

Κανένας
13/11/2008, 09:43
Ίσως και ένα μήνυμα στην Κατερίνα Ριζοπουλου

http://www.moto.gr/forums/member.php?action=getinfo&find=lastposter&threadid=53779

η στην Μοτοσυκλετιστικη Ενωση Καταναλωτων
http://mot-e-k.blogspot.com/
να σε βοηθούσε ως προς τις υποχρεώσεις της αντιπροσωπείας και τα δικαιώματα τα δικά σου

AntoD
13/11/2008, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
σωστα.
θα δωσεις ενα 300 σε εξοδα παραστασης, θα παρει αναβολη το θεμα, θα ξαναδωσει αλλα τοσα και στο τελος θα του φορεσουν ενα τιμολογιο οτι τελικα το ειχαν ηδη κοψει.

θα ζητησει 500 ευρω για ταλαιπωρια αφου πρωτα προσκομισει αποδειξεις απο ταξι και τα λοιπα.
στο τελος αν κερδισει θα εκδικαστει μετα απο 2 χρονια ενα ποσο χαμηλοτερο απο 500 ευρω απο το οποιο 20% θα παρει ο δικηγορος.

οποτε θα μπει μεσα γυρω στα 300 ευρω:bigcry:


Πόσα ξέρεις τελικά....

Ίσως όσοι σκέπτονται έτσι κατάντησαν την αγορά σε αυτά τα χάλια....με την ατιμωρησία....δεν βαριέσαι...εγώ θα τρέξω...

πες το στην Γιαγιά Αρκούδα αυτό...

Απλά να υπογραμμίσω πως ότι του πρότεινα το έχω κάνει και έχω αποζημιωθεί.
Τα έξοδα παράστασης και δικαστηρίου τα πληρώνει ο χαμένος.

Ευχαριστώ

harvester
13/11/2008, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Πόσα ξέρεις τελικά....

Ίσως όσοι σκέπτονται έτσι κατάντησαν την αγορά σε αυτά τα χάλια....με την ατιμωρησία....δεν βαριέσαι...εγώ θα τρέξω...

πες το στην Γιαγιά Αρκούδα αυτό...

Απλά να υπογραμμίσω πως ότι του πρότεινα το έχω κάνει και έχω αποζημιωθεί.
Τα έξοδα παράστασης και δικαστηρίου τα πληρώνει ο χαμένος.

Ευχαριστώ
η γιαγια αρκουδα δεν εχει βλαβη 20 ευρω.η γιαγια αρκουδα κοντεψε να σκοτωθει και μπορει να κυνηγησει τους παντες για αμελεια και για σωματικη ακεραιοτητα.
μην μπερδευεις την φουτσα με την βουρτσα.

τα χαρτοσημα δεν τα πληρωνει ο χαμενος ουτε και το ταμειο τους.ασε που δεν ξερεις ποιος ειναι ο χαμενος:wave2:

AntoD
13/11/2008, 10:05
Δεν εχει σημασία το υψος της βλαβης αλλα η παρανομια....

Εφοσσον δεν τηρει τις συμβατικές της υποχρεώσεις η εταιρια ειναι φαουλ....και το γνωριζει...

Κατα 95% δεν θα γινει καν ακροαση...αλλα συμβιβασμός....:wave2:

Λεγοντας οτι ο χαμενος πληρωνει...εννοω οτι τα εξοδα του δικαστηριου επιβαρύνουν τον χαμενο, και τα εξοδα για παράβολα ενσωματώνονται στην αποζημίωση...


Σου ξαναειπα και χτες....100 χρονων η αλεπού, το αλεπουδακι 101!!!?
:nono:

notakos600
13/11/2008, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
η γιαγια αρκουδα δεν εχει βλαβη 20 ευρω.η γιαγια αρκουδα κοντεψε να σκοτωθει και μπορει να κυνηγησει τους παντες για αμελεια και για σωματικη ακεραιοτητα.
μην μπερδευεις την φουτσα με την βουρτσα.

τα χαρτοσημα δεν τα πληρωνει ο χαμενος ουτε και το ταμειο τους.ασε που δεν ξερεις ποιος ειναι ο χαμενος:wave2:


+10000
Η γιαγιά αρκούδα τα είδε όλα, που λένε, την έχω διαβάσει την ιστορία και φρικάρισα με την ευκολία που μπορεί κάποιος -χτύπα ξύλο- να χάσει ακόμα και τη ζωή του από στραβές καταστάσεις και να του το παίζουν και κινέζοι μετά οι ''ξύπνιοι''.

harvester
13/11/2008, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Δεν εχει σημασία το υψος της βλαβης αλλα η παρανομια....

Εφοσσον δεν τηρει τις συμβατικές της υποχρεώσεις η εταιρια ειναι φαουλ....και το γνωριζει...

Κατα 95% δεν θα γινει καν ακροαση...αλλα συμβιβασμός....:wave2:

Λεγοντας οτι ο χαμενος πληρωνει...εννοω οτι τα εξοδα του δικαστηριου επιβαρύνουν τον χαμενο, και τα εξοδα για παράβολα ενσωματώνονται στην αποζημίωση...


Σου ξαναειπα και χτες....100 χρονων η αλεπού, το αλεπουδακι 101!!!?
:nono:
αφου εισαι 101
για πες ποση ειναι η παρανομια?
ποσος ειναι ο νομιμος χρονος παραδοσης ενος χαλασμενου οχηματος?
ποσος ειναι ο νομιμος χρονος επικυρωσης και δικαιολογησης ενος ανταλλακτικου ως καλυπτωμενο στην εγγυηση.

πες μας τελος ποσα λεφτα μπορει να ζητησει ως αποζημιωση για την καθυστερηση 1μηνα?

harvester
13/11/2008, 10:17
για την ιστορια λοιπον ο φιλος μπορει να κανει αγωγη και να ζητησει αποζημιωση μονο για διαφυγοντα κερδη αναλογα με την καθυστερηση.αν φυσικα μπορει να αποδειξει οτι ειναι μερος της δουλειας του το μηχανακι.
ο γιαγιας αρκουδος ειχε παρει το bmw με λιζιν και μπορει να αποδειξει οτι ειναι επαγγελματικο οχημα,συν ηθικες και πιθανες σωματικες βλαβες ασε που αν δεν κανω λαθος ακομη ακρη δεν βγηκε

jof
13/11/2008, 19:05
ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ.
ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΕΤΡΕΧΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ. ΑΚΟΥ 20 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ (ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΔΟΥΛΕΥΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕ). ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ (ΕΚΤΟΣ MHTSOY BISI). ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ .
ΝΑ ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ ΠΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ.
ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ . ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ.
ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΟΝΩΝΕΙ ΚΑΙ Η "ΑΓΟΡΑ" . ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ Ο ΧΩΡΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ. ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ , ΑΛΛΑ.....
ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ , ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΓΙΑ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.
ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ.

jof
19/11/2008, 07:23
ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ.... ΤΟ ΠΗΡΑ. ΗΘΕΛΕ ΛΕΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΜΙΖΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΓΙΝΕ Η ΖΗΜΙΑ. ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΒΡΟΧΑ ΜΠΟΛΙΚΗ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ. ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.
ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ SCOUTER CLUB.