PDA

View Full Version : Κανα καλό ταπετσέρη ξέρεις;



gispy
03/03/2005, 13:51
Ψάχνω για καλό ταπετσέρι για την σέλα που μου έσκασε. Το κακό είναι οτι ψάχνω να βρώ πορτοκαλί κάθισμα γιατί το KLE μου είναι το "γνωστό" πορτοκαλοπράσινο και δεν βρίσκω εύκολα το χρώμα.

Επίσης δεν ξέρω και τι να προσέξω για να μην ψάχνω πάλι και του χρόνου..:(

Ο μηχανικός μου μου μίλησε για κάποιον που είχε ακούσει πάρα πολύ καλό κάπου στο τέλος της Συγγρού αριστέρά ίσως και πρίν την Θησέως...Μου είπε οτι ο άνθρωπος είναι πραγματικός επαγγελματίας και για να μην περιμένεις άδικα σου βάζει ένα δικό του κάθισμα, αφήνεις το δικό σου και γυρίζεις να το πάρεις σε κανα 2 μέρες :hypnotize :uplate: :hypnotize
Ναι! Συμβαίνει και στην Ελλαδίστα μας τέτοια εξυπηρέτηση σε πελάτη!!!

Επίσης κάποιος μου μίλησε και για έτοιμες σέλες-ύφασμα(δέρμα ή ότι είναι τελος πάντων) γύρω στα 40-60 ευρώ που τις παίρνεις και ψάχνεις απλά κάποιον να στην γαζώσει στην σέλα...;


Οτι ξέρετε παιδιά θα με υποχρεώσετε. (Φυσικά ψάχνω και κάτι να κρατάει αλλά φυσικά όχι και να με πιάσει, και το γνωστό, "κότσο")

GST
04/03/2005, 06:59
στη πανορμου στο υψος της εξοδου του μετρο εχει ενα γωνιακο ταπετσερη ...αρκετα καλο απο οτι εχω ακουσει;)

SaraMaritis
04/03/2005, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
στη πανορμου στο υψος της εξοδου του μετρο εχει ενα γωνιακο ταπετσερη ...αρκετα καλο απο οτι εχω ακουσει;)
Yep...προσυπογραφω !!!
Μου ειχε φτιαξει σελα για το XT με αντιολισθητικο καλυμα,
πολυ προσεγμενη δουλεια !!!
:smokin: :wave2:

gispy
05/03/2005, 01:47
Πήγα από εκεί και πραγματικά ο "παππούς" φαίνεται οτι κάνει ΣΩΣΤΗ δουλειά. Πάω αύριο για καινούργια αντιολισθητική που κοστίζει μόλις 5 euro παραπάνω από την απλή.

Σας ευχαριστώ πολύ
:wave2:

gispy
05/03/2005, 15:15
Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!

mixanobio$
08/04/2005, 11:05
Enas allos kalos tapetseris einai sthn Euelpidwn opws pas gia dikasthria sto aristero sou xeri xamila apenanti (sxedon) apo ton Pannelinio.
Emena mou exei kanei douleia arketa kalh gnwsths kai arketa oikonomikos.

:cool:

nikolaos_81
04/05/2006, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!


Χαμήλωμα? Δηλαδή πόσο μπορεί να χαμηλώσει από "επεξεργασία" της σέλας? Εγώ έχω ας πούμε ένα XT600 και ψάχνω να το χαμηλώσω αλλά κατευθύνθηκα αμέσως στην περίπτωση του χαμηλώματος μπροστά της τιμονόπλακας και πίσω πατέντα στην ανάρτηση για να έρθει στα ίσια του.

tai
04/05/2006, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!
Στην έφτιαξε αμέσως ? την άφησες για πόσες μέρες? Σου έδωσε άλλη μέχρι να στην φτιάξει? ΛΕΓΕΕΕΕ ΟΜΟΛOΓΑΑΑΑ :smilea:

dankannn
04/05/2006, 21:28
Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.
Ο άνθρωπος είναι ο the best ταπετσερης, με πολύ μεράκι και πάνω από ολα ψείρας με την δουλειά του.
Έχω φτιάξει 3 σέλες για διάφορα μηχανάκια μου και είναι κορυφή, η τελευταία στο cbr 600f ήταν το αποκορύφωμα, παρόλο που ήταν σκαμμένη μου την έφερε και μου την έκανε ιδία με της μαμας Honda + ότι μου έδωσε από cbr 600f σελα και έκανα την δουλειά για 4 μέρες, το ίδιο είχε κανει και με τα παλιότερα μηχανάκια μου.
Απλα άρρωστος με την δουλεία του.


;) ;)

tai
04/05/2006, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.
Ο άνθρωπος είναι ο the best ταπετσερης, με πολύ μεράκι και πάνω από ολα ψείρας με την δουλειά του.
Έχω φτιάξει 3 σέλες για διάφορα μηχανάκια μου και είναι κορυφή, η τελευταία στο cbr 600f ήταν το αποκορύφωμα, παρόλο που ήταν σκαμμένη μου την έφερε και μου την έκανε ιδία με της μαμας Honda + ότι μου έδωσε από cbr 600f σελα και έκανα την δουλειά για 4 μέρες, το ίδιο είχε κανει και με τα παλιότερα μηχανάκια μου.
Απλα άρρωστος με την δουλεία του.


;) ;) Tιμές πες τε να ξερουμε:wave2:

matmat
05/05/2006, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.
Ο άνθρωπος είναι ο the best ταπετσερης, με πολύ μεράκι και πάνω από ολα ψείρας με την δουλειά του.
Έχω φτιάξει 3 σέλες για διάφορα μηχανάκια μου και είναι κορυφή, η τελευταία στο cbr 600f ήταν το αποκορύφωμα, παρόλο που ήταν σκαμμένη μου την έφερε και μου την έκανε ιδία με της μαμας Honda + ότι μου έδωσε από cbr 600f σελα και έκανα την δουλειά για 4 μέρες, το ίδιο είχε κανει και με τα παλιότερα μηχανάκια μου.
Απλα άρρωστος με την δουλεία του.


;) ;)

Εχω την εντύπωση οτι έκλεισε αυτός :rolleyes: :look:

:smokin:

CyBeRseXX
05/05/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
Να πας στον Γιάννη JKR Λ.ΑΜΦΙΘΕΑΣ 91 τηλ 210-9827008.


Prosupografo k ego.

70euro mou pire gia kalyma, to miso glistero k to miso (piso) antiolisthitiko. Poly kali douleia!

Pernei k fotos apo tin douleia tou gia na deixnei ta sxedia.

byron
05/05/2006, 10:55
Να προσθέσω και γω κάτι. Έχω αλλάξει δυο τρείς ταπετσέρηδες, στο παρελθόν για να διαμορφώσω την σέλλα του SRX όπως ήθελα.
Ο JKR μου την είχε φτιάξει τελευταία φορά, αλλά είχα πρόβλημα, καθώς γλύστραγα προς το ντεπόζιτο, ενώ ήταν λίγο ¨φρατζολέ¨. Δεν έφταιγε ο άνθρωπος, του πήγα μια φωτό, και του είπα την θέλω έτσι.
Τεσπα.
Πριν κανένα μήνα την πήγα στον Ανδρέα - Υμηττού 156 και Εμπεδοκλέους στο Παγκράτι 210-7013 539.
Το παλληκάρι μου το σύστησε ο sapila racing (Tnx Άρη ) και το παλληκάρι, πρόσθεσε, αφαίρεσε, με έβαλε 2 φορές να την δοκιμάσω κάνοντας βόλτα με την μηχανή, και την έφτιαξε super.
Κόστος 75? με δύο διαφορετικά σχέδια ταπετσαρίας κλπ. Μέχρι carbon look σχέδιο είχε στο μαγαζί, ενώ κάνει ότι μετατροπή του ζητήσεις.
Πάρτε και μια φωτό της νέας σέλλας...


46912

sapila racing
05/05/2006, 11:09
Μμμμμμμμ ωραία!

Μπράβο Βύρωνα, πολύ καλή!
Τελικά το πίσω δεν το κάνατε ασημί, καλύτερα έτσι.
Και το σημαντικότερο, θα κρατήσει ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.

Ο Αντρέας δεν παίζεται, είναι μια κλάση πάνω.
Κι εγώ ήθελα να ποστάρω εδώ, αλλά λέω άσε μην το παρακάνουμε στη διαφήμιση.....

Anritsu
30/05/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!

Εμένα μια φορά ο παππούς για να μου φτιαξει κάπως την σέλα στο BROS (αντιολισθιτικη και λιγο γέμισμα πίσω ) με ξεκίνησε minimum από τα 80.
Περασα και απο τον σελλά στην Υμητου και φένεται οντώς να ξέρει τι κάνει . Για τις παραπάνω εργασίες αλλα με αρκετά περισσοτέρο φτιάξιμο στην πίσω θέση και χαμήλωμα ευθυγράμμιση της εμπρός , καπου 90 εβρα μου είπε πάνω κάτω .
Τόσα μού ειπε και ο σελλας στην Ευελπίδων για τις ίδιες εργασίες .Και αυτος σωστος φαίνεται .Τωρα ξεκινάω να πάω σ'αυτον στην αμφιθέας .Απο λεφτά δεν περιμένω να δω και καμιά σπουδαιά διαφορά προς τα κάτω καθώς απ' οτί φαίνεται τα trust καλά κρατούν ... Θα δούμε
Παντώς φίλος μου εχει πει πως ειναι πολυ πιο οικονομικό να πας σε ταπετσερή αυτοκινήτων .Αυτος λέει ειχε φτιάξει την δικιά του με 30 εβρουλάκια μόνο ....

Anritsu
30/05/2006, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Εχω την εντύπωση οτι έκλεισε αυτός :rolleyes: :look:

:smokin:


Δεν κάνεις λάθος . Το τηλεφωνο δεν απαντουσε και πέρασα μια βόλτα . Το μαγαζι φαίνεται να έχει καιρό να ανοίξει .


:smilea:

SF
24/07/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Δεν κάνεις λάθος . Το τηλεφωνο δεν απαντουσε και πέρασα μια βόλτα . Το μαγαζι φαίνεται να έχει καιρό να ανοίξει .


:smilea:


Πηρα τηλ και το μαγαζι λειτουργει κανονικά.
Αλλα αυτη τη βδομαδα δεν εχει χρονο, και εγω βιαζομαι...

derd
18/06/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
Την έβαλα τελικά. Ένα έχω να πω. Άψογη δουλειά και συμπεριφορά από τον άνθρωπο και μάλιστα μου είπε οτι αναλαμβάνει τρελές δουλειές από μαγαζιά (τον πιστεύω) πράγμα που φαίνεται και από την δουλειά του. Όποιος θέλει χαμήλωμα ή αλλαγή σέλας (οποιαδήποτε αλλαγή) να τον επισκευθεί. ΑΞΙΖΕΙ.
Για αλλαγή ταπετσαρίας σέλας 50 η απλή και 55 με αντιολησθιτική.

Πανόρμου 97 για όποιον ενδιαφέρεται.

Υ.Γ. Σκασίλα μου αν νομίζετε οτι του κάνω διαφήμιση. Αφού το αξίζει!

+ 10

Ο ανθρωπος κανει πολυ καλη δουλεια και σε ενα τεταρτο ημουν ετοιμος . 60€ με αντιολησθιτική και πλεον η σελα του transalp δεν γλυστρά..

castor
13/01/2012, 19:14
Ρε παιδες.........δεν νομιζω υπαρχει κανενας που να φιαχνει τετοια καλυματα,σχεδιο μπακλαβα 70ς, στιλ!!!Ξερετε κανεναν που να μπορει να φιαξει κατι τετοιο???:a4: :a4:


244319

peter86
13/01/2012, 21:16
Για ρίξε μία ματιά σε αυτόν εδώ :
star sel
λεωνίδου 41 μεταξουργείο 2105222216

Ichigo
13/01/2012, 23:31
Star sel. Με 25 € είχα αλλάξει το κάλυμμα του συνοδηγού που είχε τρυπήσει. Πολύ καλός :)

lspiros
14/01/2012, 06:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
Ρε παιδες.........δεν νομιζω υπαρχει κανενας που να φιαχνει τετοια καλυματα,σχεδιο μπακλαβα 70ς, στιλ!!!Ξερετε κανεναν που να μπορει να φιαξει κατι τετοιο???:a4: :a4:

ναι ο δικος μου,φτιαχνει οτιδηποτε του ζητηθει,χαμηλες τιμες και τις περισσοτερες φορες πινεις καφε εκει παιρνεις τη σελα και φευγεις.δυστηχως βρισκεται στον αυλωνα αττικης:( σε ολες μου τις ανακατασκευες εχει αναλαβει τις σελες:D
αυλωνας αττικης Σισκος 2295042415 και 6973071431...

SpineshankD
14/01/2012, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από peter86
Για ρίξε μία ματιά σε αυτόν εδώ :
star sel
λεωνίδου 41 μεταξουργείο 2105222216

μαζι σου,εφτιαξα την σελα του ΧΤΧ το καλοκαιρι,εκανε απιστευτη δουλεια και με πολυ λιγα χρηματα.Μεγαλη μορφη...

virus
14/01/2012, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από peter86
Για ρίξε μία ματιά σε αυτόν εδώ :
star sel
λεωνίδου 41 μεταξουργείο 2105222216


the best και πολυ καλες τιμες και καλη καρδια. ειναι αιγυπτιος αλλα απιστευτος. τον συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!!!!!

castor
15/01/2012, 08:07
ευχαριστω !:beer: :beer:

ziofz1
21/01/2012, 21:05
Καλησπέρα σε όλους.
Θέλω να αλλάξω στο τουόνο κάλυμμα σέλας γιατί το υπάρχον ύφασμα γλιστράει πάααααααρα πολύ..
Σκέφτομαι να παίξω αλκαντάρα- σουέτ με κάποιο άλλο ύφασμα πχ. κάρμπον κλπ.
Έχετε υπόψιν κάποιον καλό ταπετσέρη?
Δε με ενδιαφέρει πόσο θα πιάσει,απλά θέλω να γίνει ΚΑΛΗ δουλειά..

peter86
22/01/2012, 10:49
Ότι ανεφέρα και παραπάνω:

Για ρίξε μία ματιά σε αυτόν εδώ :
star sel
λεωνίδου 41 μεταξουργείο 2105222216

Ζεύκας
04/02/2012, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziofz1
Καλησπέρα σε όλους.
Θέλω να αλλάξω στο τουόνο κάλυμμα σέλας γιατί το υπάρχον ύφασμα γλιστράει πάααααααρα πολύ..
Σκέφτομαι να παίξω αλκαντάρα- σουέτ με κάποιο άλλο ύφασμα πχ. κάρμπον κλπ.
Έχετε υπόψιν κάποιον καλό ταπετσέρη?
Δε με ενδιαφέρει πόσο θα πιάσει,απλά θέλω να γίνει ΚΑΛΗ δουλειά..

φίλε μου εγώ στο factory πήγα σε αυτόν στην Υμηττού που πήγε ο Βύρωνας το srx του.

από κόκκινη την έκανα σκούρα γκρι με αντιολισθιτικό ύφασμα,κόκκινη ραφή και gel επίστρωση.

μιλάμε για κορυφαία δουλειά. όσο για τιμή δεν θυμάμαι (λόγω gel ήταν αλμυρούτσικη) αλλά καλό θα ήταν να πέρναγες μια βόλτα :wave2:

Ζεύκας
04/02/2012, 00:43
Επίσης ταπετσέρης είναι και ένας συμφορουμίτης, ο zefos -> http://www.moto.gr/forums/member.php?s=&action=getinfo&userid=28506

ωραίος τυπάς, αν θες στείλε του ένα π.μ. :wave2:

ziofz1
04/02/2012, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
φίλε μου εγώ στο factory πήγα σε αυτόν στην Υμηττού που πήγε ο Βύρωνας το srx του.

από κόκκινη την έκανα σκούρα γκρι με αντιολισθιτικό ύφασμα,κόκκινη ραφή και gel επίστρωση.

μιλάμε για κορυφαία δουλειά. όσο για τιμή δεν θυμάμαι (λόγω gel ήταν αλμυρούτσικη) αλλά καλό θα ήταν να πέρναγες μια βόλτα :wave2:

Σε ευχαριστω πολυ.
Επισης υπαρχει κ ενας στη νεα σμυρνη,moto-k λεγεται το μαγαζι.
Σιγουρα θα παω κ απο την Υμηττου για να εχω κ μια εναλλακτικη.
:wave2:

Kotselakos
04/02/2012, 09:22
Νομίζω πως το θέμα αξίζει να γίνει sticky.

mikrwnis
16/06/2012, 14:32
ο καλυτερος ειναι ο Σακης.και για την δουλεια που κανει αλλα και επειδη αγαπαει αυτο που κανει!!

George_Sp
16/06/2012, 14:34
έχει έναν καλό ταπετσέρη και στη γειτονιά μου στη Δυρραχίου στα Σεπόλια αμέσως μετά την τράπεζα Πειραιώς και τα ελαστικά του Φωκά όπως μπαίνετε από Κηφισσό.

takisTDM850
21/06/2012, 14:23
Για ρίξε μία ματιά σε αυτόν εδώ :
star sel
λεωνίδου 41 μεταξουργείο 2105222216

ο Σακης ειναι κορυφαιος και καλο παιδι

taxydromos
21/06/2012, 19:01
ΛΟΙΠΟΝ πηγα σημερα κ εφτιαξα τη σελα απο το μπεβερλυ που ειχε σχιστει..

ο μαστορας....Κωστας Τσαλαπατανης,Αγαιου+Διγενη Ακριτα4 Ν.Σμυρνη 2109370668 http://moto-k.gr
πολυ καλη η δουλεια του κ οι τιμες!φτιαχνει τα παντα,βαζει κ λογοτυπα με μεταξοτυπια..

:a013:

crfouras
22/06/2012, 00:23
ΛΟΙΠΟΝ πηγα σημερα κ εφτιαξα τη σελα απο το μπεβερλυ που ειχε σχιστει..

ο μαστορας....Κωστας Τσαλαπατανης,Αγαιου+Διγενη Ακριτα4 Ν.Σμυρνη 2109370668 http://moto-k.gr
πολυ καλη η δουλεια του κ οι τιμες!φτιαχνει τα παντα,βαζει κ λογοτυπα με μεταξοτυπια..

:a013:

Εκει εχω κανονισει να παω την σελα του 950 για να μου την κανει gel-ατη.......
Απο το τηλεφωνο παντως τα ειπαμε μια χαρα.....

jp7rgv
22/06/2012, 01:05
ο Σακης ειναι κορυφαιος και καλο παιδι

:a012: και απο τιμες και απο ποιοτητα απλα κορυφη!
Και απιστευτος ανθρωπος & μαστορας!

taxydromos
22/06/2012, 17:57
Εκει εχω κανονισει να παω την σελα του 950 για να μου την κανει gel-ατη.......
Απο το τηλεφωνο παντως τα ειπαμε μια χαρα.....

ωραίος!
δωσε χαιρετισμους απο τον ταχυδρομο..
:wave2::beer:

sapila racing
22/06/2012, 18:27
Το εχω αναφέρει κι αλλού, αλλά τωαρ που ειδα αυτό το thread το ξανα γραφω.

Ο καλύτερος ταπετσέρης παραμένει ο Αντρέας Κουρής, Υμηττού και Εμπεδοκλέους γωνία στο Παγκράτι 210 7013539.
Καποιοι αλλοι που αναφερονται εδω εχουν μαθητευσει σε αυτον. ;)

Δεν είναι ο πιο φτηνός, αλλά φτιάχνει οτι θέλεις και οι σέλλες που φτιάχνει είναι ενα κλικ πιο πάνω και αντέχουν πολλά χρόνια.