PDA

View Full Version : τελικα, ειμαστε ...αρκετοι με moto guzzi stelvio?



billts
14/11/2008, 02:26
Κατα την γνωμη μου ειναι ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα "μηχανάκια" που κυκλοφορούν στην

αγορα τον τελευταίο χρόνο. Με έντονη διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης του και στην

επιλογη των υλικών του, που το κανουν να ξεχωριζει μακραν απο τον ανταγωνισμο του. Η

σταθεροτητά του και το "πάτημά του" σε αυτοκινητόδρομους και σε κλειστες στροφες ειναι

ατελειωτη ευχαριστηση!Απο την στιγμη που το εκανα test ride (εκτος πολης), εγινε κατευθειαν

χωρις δευτερη σκεψη η πρωτη μου επιλογη αγορας. Δεν κρυβω οτι ειχα και εχω τις επιφυλαξεις

μου γιατι ειναι πολυ καινουριο ακομα. Θα ήθελα να ακούσω γνώμες και εμπειρίες και απο

άλλους κατόχους

stelvio.

sotosfz6
15/11/2008, 11:16
Το μηχανημα ειναι κορυφαιο. Χαμηλη κατανάλωση , ροπατος κινητηρας που επιτρεπει ανεξαρτητα απο το βαρος που σηκωνει να κινειται ΧΑΛΑΡΑ και συμπεριφορα στα στροφιλικια ιταλικη!!!

μεχρις στιγμης 17000χλμ ...εαν δεν μου ειχε κατσει και η στραβη με το πηρουνι(τελικα ειναι μεμονωμενο περιστατικο) ολα θα ηταν τελεια!!!

ntsi_xt660r
12/03/2009, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
Το μηχανημα ειναι κορυφαιο. Χαμηλη κατανάλωση , ροπατος κινητηρας που επιτρεπει ανεξαρτητα απο το βαρος που σηκωνει να κινειται ΧΑΛΑΡΑ και συμπεριφορα στα στροφιλικια ιταλικη!!!

μεχρις στιγμης 17000χλμ ...εαν δεν μου ειχε κατσει και η στραβη με το πηρουνι(τελικα ειναι μεμονωμενο περιστατικο) ολα θα ηταν τελεια!!!

Ενδιαφέρομαι για το Stelvio και ένα απο τα πράγματα που με προβληματίζει είναι η κατανάλωση που αναφέρουν τα περιοδικά. Όταν λές χαμηλή κατανάλωση, μπορείς να μου δώσεις μια εικόνα για πόλη - ταξίδι ( 120-140).
Επίσης θα ήθελα και μια εικόνα για τα service του.
Βλέπεις το XT660R που έχω τώρα είναι πολύ οικονομικό, οπότε έχω να σκεφτώ κάποια πράγματα, μιας και έχω τουλάχιστον 1800km το μήνα.
Ευχαριστώ,

Road67
12/03/2009, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntsi_xt660r
Ενδιαφέρομαι για το Stelvio και ένα απο τα πράγματα που με προβληματίζει είναι η κατανάλωση που αναφέρουν τα περιοδικά. Όταν λές χαμηλή κατανάλωση, μπορείς να μου δώσεις μια εικόνα για πόλη - ταξίδι ( 120-140).
Επίσης θα ήθελα και μια εικόνα για τα service του.
Βλέπεις το XT660R που έχω τώρα είναι πολύ οικονομικό, οπότε έχω να σκεφτώ κάποια πράγματα, μιας και έχω τουλάχιστον 1800km το μήνα.
Ευχαριστώ, Όπως δε θα σύγκρινες το ΧΤ σου με το V Strom έτσι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης και με την MG. Ναι μεν θα σου κάψει περισσότερο, αλλά το ταξίδι θα είναι ταξίδι με ένα κατά πολύ υψηλότερο επίπεδο άνεσης.
Αυτά από 'δω. Σου στέλνω και πμ :wave2:

ntsi_xt660r
12/03/2009, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Όπως δε θα σύγκρινες το ΧΤ σου με το V Strom έτσι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης και με την MG. Ναι μεν θα σου κάψει περισσότερο, αλλά το ταξίδι θα είναι ταξίδι με ένα κατά πολύ υψηλότερο επίπεδο άνεσης.
Αυτά από 'δω. Σου στέλνω και πμ :wave2:

Σαφώς και μετά από 3500km στην Ιταλία με το XTακι το καλοκαίρι, έχω αρχίσει να σκέφτομαι και την άνεση. Αλλά με πάνω απο 20000km το χρόνο σκέφτομαι και το συνολικό κόστος.
Ευχαριστώ.