PDA

View Full Version : ΕΝΑ ΤΡΑΓΙΚΟ ΒΡΑΔΥ...ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΠΙ !!



inox
15/11/2008, 23:56
Αυτή η ιστορία συνέβη πριν από κάνα χρόνο, μια ωραία καλοκαιρινή βραδιά βγήκα και εγώ με δυο φιλαράκια για ένα ποτό σε ένα μπαράκι της περιοχής. Εκεί που πίναμε το ποτάκι μας κατέφθασε στην παρέα μας και η αδερφή του ενός. Θέλοντας να φερθώ κύριος της είπα ότι θα την πάμε εμείς στο σπίτι της μαζί με τον αδερφό της γιατί έτσι και αλλιώς θα πήγαινα από εκεί , δέχεται η κοπέλα και σιγά σιγά ξεκινάμε να φύγουμε.
Η κοπέλα προφανώς περίμενε ότι θα την πάω με το αυτοκίνητο αλλά εγώ μόνο ένα yamaha t-80 (townmate) είχα στην κατοχή μου, το οποίο το είχε ο πατέρας μου παρατημένο και εγώ ως νέος με αγάπη στα παπιά το είχα πάρει δίχως να το γνωρίζει. Καθώς βγαίνουμε από το μπαράκι ανεβαίνω πάνω στην πάπια κουστουμαρισμένος και λέω στην κοπέλα να ανέβει, λέγοντας την ότι δεν διατρέχει κανένα κίνδυνο. Ανεβαίνει λοιπόν και τότε λέω στα κολλητήρια μου να ανέβουν και αυτά πάνω στην πάπια!

inox
15/11/2008, 23:57
Η κοπέλα τρελάθηκε!! Και ήθελε να κατέβει μα ο αδελφός της την διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κίνδυνος και ότι το έχουμε κάνει επανειλημμένες φορές !! η κοπέλα τον εμπιστεύτηκε και έτσι ξεκινήσαμε!!
Το παπί μόνο φώτα είχε, ούτε ο δείκτης βενζίνας, ούτε κοντέρ, ούτε τίποτα… Η απόσταση που έπρεπε να διανύσουμε ήταν γύρω στα τρία κμ και σε όλη την διάρκεια λόγο κέντρου βάρους πηγαίναμε λίγο πολύ στην μία ρόδα ή κάνοντας περίεργους ελιγμούς διότι τέσσερεις σε ένα παπί δεν είναι και ότι πιο εύκολο. Καθώς ζυγώναμε στο σπίτι της κοπέλας και του φίλου μου ξαφνικά διακρίνω ένα περιπολικό, αφήνω τους δυο πάνω στο δρόμο και συνεχίζω όσο πιο γρήγορα μπορώ με τον 80 πύραυλο και τον ένα φίλο για να διαφύγω, διότι ούτε κράνη, ούτε ασφάλεια, ούτε θεωρημένη άδεια και τετρακάβαλο!!!!

inox
15/11/2008, 23:58
Τότε το περιπολικό αφού έχει δει όλη την φάση κάνει επιτόπου αναστροφή και μας παίρνει από πίσω δίχως να μας κάνει σήμα για να σταματήσουμε, όμως εγώ είχα αντιληφτεί τι γινόταν και είχα βάλει πορεία προς ένα χωματόδρομο που το καημενο το περιπολικό δεν μπορούσε να ακολουθήσει, όμως για κακή μου τύχη ο 80 πύραυλος με πρόδωσε από βενζίνη εν ώρα καταδίωξης και πάνω στον πανικό μου δίχως να σκεφτώ, ειδοποιώ τον φίλο μου ότι πρόκητε να πηδήξουμε και να το βάλουμε στα πόδια!
Πηδάμε λυπών και αφήνουμε το παπί στο έλεος του θεού και αρχίζουμε να τρέχουμε (εγώ ξιπόλητος διότι μου είχαν φύγει τα παπούτσια) ξαφνικά βλέπω έναν μαντρότοιχο και πηδάμε μέσα, όμως ήταν μέσα στα αγκάθια αλλά εγώ στον πανικό δεν καταλάβαινα. Κρυβόμαστε λοιπών σε ένα παλιό αυτοκίνητο και περιμένουμε να κυλήσει ο χρόνος για να φύγουμε για τα σπίτια μας, ξαφνικά ένα φως με σημαδεύει και ένας αστυνομικός μου λέει: «ακίνητος», «σε σημαδεύω».

inox
15/11/2008, 23:58
Τότε παραδόθηκα μαζί με τον φίλο μου και άρχισε η ανάκριση μέσα στα αγκάθια. Καλούν τον πατέρα μου τρεις τα μεσάνυκτα και του λένε την ιστορία, τότε ο πατέρας μου πήρε το 80 Τ και το πέταξε μέσα σε ένα κανάλι για τιμωρία και το θέμα με την αστυνομία έληξε εκεί διότι έτυχε να πέσουμε σε καλούς ανθρώπους που δεν ήθελαν να συνεχίσουν διότι κατάλαβαν τη θα ακολουθούσε στο σπίτι μου μόλις θα γυρνούσα…..
Ένα μήνα έκανα να βγω από την πόρτα του σπιτιού, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έβγαινα από το παράθυρο διότι έπρεπε να ανασύρω το yamahaki μου από το κανάλι, όπως και το έκανα, και να συναντάω τους φίλους μου και την κοπελιά μου.

Elle
16/11/2008, 02:31
Φίλε μου θαυμάσια η ιστορία σου!:beer: :beer: :beer:
Σε πάω! Τα είχε όλα μέσα, μπατσικά, καταδιώξεις, ποτά, ξενύχτια, σημαδέματα με γκάνια,
αποδράσεις (απ'το παράθυρο) και αίσιο τέλος!:beer: :beer:

memas
16/11/2008, 07:50
Δηλαδη μετα απο ολα οσα περασες δεν εβαλες μυαλό?? :lol:

SVX
16/11/2008, 08:13
ρε μηπως μεσα στα αγκαθια ειχε και κανα δρακο?:lol:
δεν το χειριστηκες καλα το θεμα....δεν το χειριστηκες....επρεπε να κρατησεις την κοπελα ομηρο-να απειλησεις τους μπατσους οτι εισαι πιτα-υπο την επηρεια μετα με σβηστα φωτα να....:rotflmao: :smokin:

sakk
16/11/2008, 12:38
Ένα μήνα έκανα να βγω από την πόρτα του σπιτιού, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έβγαινα από το παράθυρο διότι έπρεπε να ανασύρω το yamahaki μου από το κανάλι,
το καλυτερο,πεθανα στο γελιο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

inox
16/11/2008, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από memas
Δηλαδη μετα απο ολα οσα περασες δεν εβαλες μυαλό?? :lol:

οχι απλα δεν έβαλα αλλα έχω κάνει και ποιό χοντρές μ..........ς, η ζωή είναι μικρή ζηστε την όσο μπορείτε !:lol: :lol: :smokin:

atom_smasher
16/11/2008, 18:05
ναι μικρη ειναι αλλα μην την συντομεμψουμε και αλλο.

Vandarero
16/11/2008, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ρε μηπως μεσα στα αγκαθια ειχε και κανα δρακο?:lol:
δεν το χειριστηκες καλα το θεμα....δεν το χειριστηκες....επρεπε να κρατησεις την κοπελα ομηρο-να απειλησεις τους μπατσους οτι εισαι πιτα-υπο την επηρεια μετα με σβηστα φωτα να....:rotflmao: :smokin:

Δεν μπορούσε να τους απειλήσει. Ήταν περικυκλωμένος και είχε και δύο ελικόπτερα από πάνω να τον σημαδεύουν... Για να μην πούμε για τους κομάντος...

Vandarero
16/11/2008, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από inox
οχι απλα δεν έβαλα αλλα έχω κάνει και ποιό χοντρές μ..........ς, η ζωή είναι μικρή ζηστε την όσο μπορείτε !:lol: :lol: :smokin:

Κανόνισε να την μικρήνεις κι άλλο με τις μ@λ@κίες που κάνεις...

georgis4
16/11/2008, 23:48
Την αλλη φορα δοκιμασε 5καβαλο ειναι καλυτερα.....:a31: :a24:

nassosxlvbros
16/11/2008, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από atom_smasher
ναι μικρη ειναι αλλα μην την συντομεμψουμε και αλλο.


+ 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
:wave2:

inox
17/11/2008, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
Την αλλη φορα δοκιμασε 5καβαλο ειναι καλυτερα.....:a31: :a24:
και ακομα καλυτερα 6καβαλο!:a36:

inox
17/11/2008, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vandarero
Δεν μπορούσε να τους απειλήσει. Ήταν περικυκλωμένος και είχε και δύο ελικόπτερα από πάνω να τον σημαδεύουν... Για να μην πούμε για τους κομάντος...

αυτα ειναι ιστοριες δικιες σας, που πολυ πιθανων θελετε να γραψετε αλλα προφανος δεν προλαβαινετε!! εγω για μια απλη αστυνομικη (καταδιωξη) έκανα λογο!!!

Vandarero
17/11/2008, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από inox
εγω για μια απλη αστυνομικη (καταδιωξη) έκανα λογο!!!

Γιατί; Είπε κανείς ότι δεν το πιστεύουμε; :rotflmao:

VALAS V-STROM
17/11/2008, 14:21
Με αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε.Τετρακάβαλο σε T-80??Τις στροφές πως τις παίρνατε???

TOLISTOLAROS
17/11/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALAS V-STROM
Με αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε.Τετρακάβαλο σε T-80??Τις στροφές πως τις παίρνατε???
Δένανε το παπί με σκοινί:
Η μια άκρη απ'το σωλήνα του πλαισίου,η άλλη σε δέντρο ώστε να'χουν κεντρομόλο...

Κάπελας
17/11/2008, 15:41
O silver rider kai o bill souzas afhsan klonous :lol:

TOLISTOLAROS
17/11/2008, 15:51
.


148268

SnakeMJK
17/11/2008, 15:52
Η ζωή είναι μεγάλη, μην την κάνεις καρναβάλι!

:wave2: