PDA

View Full Version : κυριοι βεστρομαδες



nik7119
16/11/2008, 17:13
κυριοι βεστροματαδες,,θα αλαζατε ποτε το στρωμα σας για χαρη ενος γυμνου?πχ gsr,,fazer,,hornet ktl

vestromas
16/11/2008, 17:18
Για κανενα απο αυτα.:lol:
Βαλε αλλα και το συζηταμε.:beer: :beer: :beer: :wave2:

Bavarian
16/11/2008, 17:19
ΟΧΙ :mad:


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

nik7119
16/11/2008, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Για κανενα απο αυτα.:lol:
Βαλε αλλα και το συζηταμε.:beer: :beer: :beer: :wave2: οπαααα βλεπω ειστε πολυ καθετοι,,,γιατι??μια χαρα δεν ειναι τα γυμνα?

vestromas
16/11/2008, 17:27
Αμα ειναι να παρω τα συγκεκριμενα γυμνα, δεν γδυνω το vstrom καλυτερα;:lol:

NikosKK
16/11/2008, 17:30
:a13: :a13: :a13: :a13:

nik7119
16/11/2008, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Αμα ειναι να παρω τα συγκεκριμενα γυμνα, δεν γδυνω το vstrom καλυτερα;:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

nik7119
16/11/2008, 17:39
τουλαχιστον μπορειτε να μου πειτε καποια +και - των μοντελων?αν φυσικα θελετε

vestromas
16/11/2008, 17:43
Ελα μωρε τωρα, καθημερινα μηχανακια ειναι.
Δεν ειναι δα και τιποτε σπανια σαν το vstrom να σου πουμε;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



















Ελα ρε πλακα κανω. Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος. Τι θελεις ακριβως απ την ζωη σου, να φωναξω τον ειδικο.:lol: :beer: :beer: :beer:

NikosKK
16/11/2008, 17:45
Vstrom...+ πάει παντού (http://www.youtube.com/watch?v=QoF0gvh4_38&feature=related) :lol: :lol:

Γεια σου ρε Λάζαρε :rotflmao: :rotflmao:

nik7119
16/11/2008, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ελα μωρε τωρα, καθημερινα μηχανακια ειναι.
Δεν ειναι δα και τιποτε σπανια σαν το vstrom να σου πουμε;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



















Ελα ρε πλακα κανω. Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος. Τι θελεις ακριβως απ την ζωη σου, να φωναξω τον ειδικο.:lol: :beer: :beer: :beer: χαχαχα ,,μου αρεσει το gsr κ9 αλλα το σκευτομαι να δωσω το στρωμα η να μην το δωσω,,εδω θελω την βοηθεια σας

vestromas
16/11/2008, 17:51
Πηγε και το ξεθαψε αυτος ο Elle ο χιουμοριστας και εχει γινει μπουμερανγκ αυτο το video ρε γαμωτο και μας ξεφωνιζει ολος ο κοσμος:lol:

Ρε Elle μας εκαψες ρε φιλε!!! Καθαρισε τωρα.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

nik7119
16/11/2008, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Πηγε και το ξεθαψε αυτος ο Elle ο χιουμοριστας και εχει γινει μπουμερανγκ αυτο το video ρε γαμωτο και μας ξεφωνιζει ολος ο κοσμος:lol:

Ρε Elle μας εκαψες ρε φιλε!!! Καθαρισε τωρα.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2: βεστρμα θελω τα φωτα σου,,

zzeliko13
17/11/2008, 21:24
μαζι με τα γυμνα που μας λες'Αν μας εβαζες και καμια γκομενιτσα!!!:eek:

Elle
17/11/2008, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Πηγε και το ξεθαψε αυτος ο Elle ο χιουμοριστας και εχει γινει μπουμερανγκ αυτο το video ρε γαμωτο και μας ξεφωνιζει ολος ο κοσμος:lol:
Ρε Elle μας εκαψες ρε φιλε!!! Καθαρισε τωρα.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Μην ανησυχείς! Θα καθαρίσω τώρα για να τελειώνουμε!:smokin: :smokin: :smokin: :beer:

Elle
17/11/2008, 21:34
Για βάλε σε μια ζυγαριά τα υπέρ και τα κατά του V-Strom και gsr και πες μας!
Τώρα αν έγινες κι εσύ κάγκουρος και θυσιάζεις τα πάντα για ένα γκάζι πάνω σε
ό,τι να 'ναι συνθήκες κάλυψης αέρα και άνεσης τότε είσαι άξιος της μοίρας σου!

Αλλά για μια στιγμή!!!
Gsr δεν έχει κι ο Silver? Μήπως σε έψησε να το αλλάξεις για να
γήνυς αιπηταίλους άντρας και να ρύχνης τοις χινέκαις;;
Για πες!:a014: :a014:

Elle
17/11/2008, 21:40
Α! Και για να ξεκαθαρίζουμε τις θέσεις μας, το μοναδικό γυμνό
με το οποίο θα άλλαζα το V-Strom θα ήταν αυτό της Μαστροκώστα.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

vestromas
17/11/2008, 21:58
Γεια σου Μητσαρα λεβεντη!!! Το σωσες:lol: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

pan0s78
18/11/2008, 18:04
παίδες ... είχα το fazer 600 του 2003 (το τελευταίο με τα καρμπυρατερ) και το έδωσα την Άνοιξη που μας πέρασε για ένα strom 650 κ8. Μετά από τόσο καιρό με το Stromaτάκι μου έχουν λείψει ορισμένα πράγματα
1. ταξίδι με 180άρες (το strom νιώθω ότι ζορίζεται πάνω απο τα 150, κραδασμούς, μαλακές αναρτήσεις κλπ)
2. παιχνίδι (γκάζι, πάντες, σουζίτσες, πλαγιάσματα. κακά τα ψέματα, το strom είναι "καραβάκι")
3. Μικρότερες διαστάσεις και ευκολότερο στην πόλη (είπαμε "καράβι" το strom)
4. Σταμάταγα στο φανάρι και ήμουν ο μόνος με τέτοια μηχανη. Τώρα σταματάω και σταματάνε άλλα 3 δίπλα μου (βρώμησε ο τόπος από αυτά !!!)

Πάντως είναι πολύ πιο άνετο και πολύ πιο οικονομικό ...
Αν μου έδειχναν πάντως ένα καινουργιο fazer (ή ένα οποιοδήποτε άλλο τετρακύλινδρο "γυμνό") μαζί με ένα καινούργιο strom και μου έλεγαν "πάρε οποιο σου αρέσει !" μάλλον θα έπαιρνα το γυμνό, θα του έβαζα bikini fairing και άντε γεια !!!

vestromas
18/11/2008, 18:12
Παρε το γυμνο, βαλτου και ζαρτιερες και παρεο και οταν θα σταματας να ξεκουραστεις απο τα πιασιματα, ταισεις και τα μισα βενζιναδικα της εθνικης, θα περναμε εμεις με τα βαπορια με μισογεματο το ρεζερβουαρ, να σε χαιρεταμε.:lol: :beer: :wave2:

nik7119
18/11/2008, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Παρε το γυμνο, βαλτου και ζαρτιερες και παρεο και οταν θα σταματας να ξεκουραστεις απο τα πιασιματα, ταισεις και τα μισα βενζιναδικα της εθνικης, θα περναμε εμεις με τα βαπορια με μισογεματο το ρεζερβουαρ, να σε χαιρεταμε.:lol: :beer: :wave2: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :beer: :beer:

hotcarver
18/11/2008, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan0s78

4. Σταμάταγα στο φανάρι και ήμουν ο μόνος με τέτοια μηχανη.

ΜΕ ΤΟ FAZER ΣΤΑΜΑΤΑΓΕΣ???????

Μηπως λεω,μηπως εισουν εντελως μονος???δηλαδη μηπως δεν υπηρχε τιποτα διπλα σου..

Σπανιο το fazer...Τι αλλο θα ακουσουμε..

pan0s78
22/11/2008, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από hotcarver
ΜΕ ΤΟ FAZER ΣΤΑΜΑΤΑΓΕΣ???????

Μηπως λεω,μηπως εισουν εντελως μονος???δηλαδη μηπως δεν υπηρχε τιποτα διπλα σου..

Σπανιο το fazer...Τι αλλο θα ακουσουμε..


το fazer του 2003 (με το fairing από το 1000 και την μονή εξάτμιση χαμηλά) κυκλοφόρησε δύο μόνο χρονιές (2002-2003) και δεν είχε πουλήσει πολύ ! ακόμα και το προηγούμενο με τα μικρά φώτα επίσης δεν είχε πουλήσει πολύ !!! το καινούργιο με τις διπλές εξατμίσεις κατω από τον κώλο είναι διαφορετικό μηχανακι ... για εκείνο λοιπόν μίλαγα !!! ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ !!!

:wave2: :wave2: :wave2:

τώρα για άλλα σχόλια σας είπα ότι το strom είναι πολύ πιο άνετο ... επιμένω όμως και λέω ότι αν δεν συμβιώσεις με ένα μηχανάκι για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν μπορείς να καταλάβεις αν είναι καλό ή όχι ... ή μάλλον αν σε καλύπτει στις ανάγκες σου και αν σου ταιριάζει... ένα test ride δεν φτάνει ... εμένα λοιπόν μου ταίριαζε περισσότερο το fazer από το strom ... αυτό δε σημαίνει ότι το strom είναι κακό μηχανάκι, για αυτό άλλωστε πουλάει σαν τρελό ακόμα .

SVX
22/11/2008, 14:14
το μονο που θα προτιμουσε 1 vestromas θα ηταν ενα γυμνο σαν αυτο που καβαλαω εγω

ΤΟ Svrom....!ετσι κι αλλιως φοραν το ιδιο φραπεδομιξερο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vestromas
22/11/2008, 14:24
Eιμαστε συγγενης φιλε svx.:lol: Κατι παραπανω απο πρωτοξαδελφα.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

LiakosVstrom
01/12/2008, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
κυριοι βεστροματαδες,,θα αλαζατε ποτε το στρωμα σας για χαρη ενος γυμνου?πχ gsr,,fazer,,hornet ktl

μόνο για το B-King....

http://bikeintro.com/wp-content/bking.jpg

domiemic65
01/12/2008, 22:26
Μόνο για το Hornet 1000:p :p

troumge
07/12/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Παρε το γυμνο, βαλτου και ζαρτιερες και παρεο και οταν θα σταματας να ξεκουραστεις απο τα πιασιματα, ταισεις και τα μισα βενζιναδικα της εθνικης, θα περναμε εμεις με τα βαπορια με μισογεματο το ρεζερβουαρ, να σε χαιρεταμε.:lol: :beer: :wave2: πολυ καλη απαντηση αυτη!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :a09:

costas x3
08/12/2008, 16:11
ειχα το Vstrom 3 χρονια.Φοβερο μηχανακι ειχα γυρισει την μιση Ελλαδα και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.Οταν εφτασε η στιγμη να το αλλαξω δυσκολευτικα λιγο γιατι ηθελα κατι καλυτερο,γυμνο και να το κρατησω για αρκετο καιρο.Ετσι πηρα καινουργιο περυσι το CB 1300.Κλασικο,διαχρονικο και για μενα πλεον οτι καλυτερο εχω οδηγησει.:sun:

domiemic65
10/12/2008, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas x3
ειχα το Vstrom 3 χρονια.Φοβερο μηχανακι ειχα γυρισει την μιση Ελλαδα και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.Οταν εφτασε η στιγμη να το αλλαξω δυσκολευτικα λιγο γιατι ηθελα κατι καλυτερο,γυμνο και να το κρατησω για αρκετο καιρο.Ετσι πηρα καινουργιο περυσι το CB 1300.Κλασικο,διαχρονικο και για μενα πλεον οτι καλυτερο εχω οδηγησει.:sun:

Πολύ ωραία μοτοσυκλέτα... κλασικό πράγμα! Γιατί πήρες αυτό και όχι το Suzuki το 1400;

costas x3
10/12/2008, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από domiemic65
Πολύ ωραία μοτοσυκλέτα... κλασικό πράγμα! Γιατί πήρες αυτό και όχι το Suzuki το 1400; Το suzuki κοιταζα στην αρχη λογω διαφορας στην τιμη και μονο απο το ΗΟΝDA αλλα οι περισσοτεροι επαιρναν το VSTROM σε πολυ χαμηλη τιμη ετσι πηγα σε επισημο της HONDA (το 1400 μονο παραεισαγωγη υπαρχει)και πηρα το εργαλειο.Απλα......ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ!

valantis8
02/08/2010, 20:07
Eγω φιλος ειχα strom k7 και πήρα gsrk8, και το gsr δεν το αλλαζω με τιποτε. ωραιο και τιμιο το stroma αλλα εμενα δεν μου εφτανε.
το gsr το γουσταρω και συμβιωνο πλεον 2 χρονια μαζι του.

Random
03/08/2010, 15:31
παιδια αλλο το γυμνο και αλλο το στρωμα..μην τα συγκρινετε...

Εγω προτιμησα το στρωμα απο το γυμνο για τους εξης λογους

-Προστασια αναβατη απο αερα κλπ
-δυνατοτητα φορτωσης για ταξιδια και ανεση
-χαμηλοτερη καταναλωση
-εμφανιση(εμενα τα γυμνα μηχανακια δεν μου πολυαρεσουν)
-ολα τα + που ειχε το στρωμα(6ταχυτο,ρυθμιζομενες αναρτησεις,εξατμιση ψηλα κλπ)
-ικανοποιητικα γκαζια για να σε βγαλει ασπροπροσωπο


Δεν υποτιμω τα γυμνα μοτο αλλα ειναι μονο για συγκεκριμενη χρηση, την οδηγικη απολαυση

Αν αλλαξω το στρωμα(6 ετη το εχω) θα επαιρνα η παλι στρωμα η αλλιως ενα μεγαλυτερο ον οφφ..


Αυτα...

Lioulios
07/08/2010, 14:46
Να αλλάξεις το στώμα για στρώμα ίσως δεν είναι και η καλύτερη κίνηση .

Και εγώ για τους ίδιους λόγους με εσένα το πήρα ,αλλά με ένα φειζεράκι 1000άρι θα το άλλαζα .

Random
08/08/2010, 05:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Να αλλάξεις το στώμα για στρώμα ίσως δεν είναι και η καλύτερη κίνηση .

Και εγώ για τους ίδιους λόγους με εσένα το πήρα ,αλλά με ένα φειζεράκι 1000άρι θα το άλλαζα .


Φιλαρακι το ενα φερνει το αλλο..μετα το φειζερακι θα ηθελες τζιξερι και μετα καμμια μπουσα κ.ο.κ κ.ο.κ.

Απλα λεω οτι το στρωμα ειναι ενα πολυχρηστικο μηχανακι που τα κανει ολα σε ικανοποιητικο βαθμο...Δεν μπορεις να ζητας αλλωστε απο το στρωμα να πηγαινει τεζα να χει χωρους να εχει τις τελειες αναρτησεις και φρενα κ.ο.κ.
Παντως σε ταξιδια φουλ φορτωμενος που εχω κανει με 1000αρια το 650αρι στρωμα μου ακολουθουσε μια χαρα..Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το στρωμα...ΟΤαν το αγορασα ηξερα γιατι το πηρα..δεν περιμενα απολυτες επιδοσεις ουτε απολυτο στησιμο..απλα κανει τα κεφια μου εως ενα βαθμο....αν ειχα οικονομικη δυνατοτητα θα επαιρνα και ενα τζιξερι 750 να πλακωνομαι λιγο στα γκαζια αλλα δυστυχως με την οικονομικη κριση το πολυ πολυ να κοτσαρω μια γιοσιμουρα και να χαιρομαι λιγο παραπανω το στρωμα..αυτα...