PDA

View Full Version : το ειδα σε site....ισχυει;;;



kalgeorge
16/11/2008, 20:48
Όσο περισσότεροι, τόσο καλύτερα!
Να σταματήσει τώρα η κοροϊδία!!
Ας κάνουμε όλοι άρνηση αναγνώρισης χρέους.




"Η διαδικασία που μπορεί κάποιος να ακολουθήσει για να ΜΗΝ πληρώνει την ΕΡΤ μέσω λογαριασμού της ΔΕΗ έχει να κάνει με την άρνηση αναγνώρισης χρέους. Δηλαδή: εάν κάποιος σου χρεώνει μια υπηρεσία ή ένα προϊόν που εσύ δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις (π.χ. τηλεοπτικό πρόγραμμα) μαζί με μια υπηρεσία που αποδέχεσαι και χρησιμοποιείς (π.χ. ηλεκτρικό ρεύμα) με ένα ενιαίο τιμολόγιο, λογαριασμό ή οτιδήποτε μπορείς να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να πληρώσεις ΜΟΝΟ το δεύτερο. Σε περίπτωση που ο πιστωτής δεν δεχτεί την πληρωμή, πηγαίνεις στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων και ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ μόνο το ΠΟΣΟ της υπηρεσίας που αποδέχεσαι (ηλεκτρικό ρεύμα) και όχι το υπόλοιπο. Το ΤΠκΔ ενημερώνει τον πιστωτή για την κατάθεσή σας και αυτός δεν έχει πλέον δικαίωμα να απαιτεί αυτά τα χρήματα (οπότε και να σου κόψει το ρεύμα). Το υπόλοιπο ποσό ΜΠΟΡΕΙ να το διεκδικήσει δικαστικά!

ΚΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ Η ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ.

ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ «ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ» ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ.

ΕΝΑ ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ και ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!

Ηλεκτρονικοί Δικηγόροι, τα λέω καλά;

Αν όχι, περιμένουμε παρατηρήσεις!"

SVX
16/11/2008, 20:52
ισχυει ...αλλα καλυτερα να μην εισαι μονος...
ενας φιλος μου ειπε πως οποιος το κανει καλα ειναι να προσεχει,,,,καθως οι ρουφιανοβρυκολακες του κρατους εχουν καλυτερους δικηγορους απο εμας τις φτωχοι που παιρνουμε 750 ευρω με το ζορι,...

akispoulis
16/11/2008, 20:53
εγω θελω να την πληρώνω! ακούω συνεχεια ερα spor .βλεπω αρκετά ΝΕΤ .περημενω να ερθουν τα ψηφιακά καναλια στη βαση μου! δεν με ενδιαφερει το μοκρο αυτο κοστος .αλλα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με αυτα που προσφερουν.......ΚΑΝΑΛΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΕΥΥΓΚΕΛΑΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΧΟΝΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΣΙΚΟΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ... ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ!

sergiosm
16/11/2008, 21:01
ισχύει, αλλά να ξέρεις ότι για κάθε κατάθεση στο ΤΠκΔ θα πληρώνεις προμήθεια περίπου 30 ευρώ.

sergiosm
16/11/2008, 21:06
α ξέχασα.

Βασική προϋπόθεση για να κερδίσεις είναι να αποδείξεις ότι ΔΕΝ βλέπεις ή ακούς κανένα από τα προγράμματα της ΕΡΤ.

Γιατί αλλιώς θα πρέπει να κριθεί ότι ο νόμος βάσει του οποίου πληρώνουμε είναι αντισυνταγματικός. Κομματάκι δύσκολο αυτό.

Άσε που ακόμα και αν κερδίσεις, το αποτέλεσμα θα είναι να καταργηθεί η πληρωμή μέσω των λογαριασμών και να στα πάρουν με άλλο τρόπο.

:wave2:

Fournaris
16/11/2008, 21:35
Δεν ειμαι υπερ των διαφορων που μας χρεωνουν και στην ουσια ειναι νταβατζιλικια αλλα για την ΕΡΤ θα διαφωνησω.

Εχει απο τις πιο ποιοτικες και προσεγμενες ενημερωτικες εκπομπες.

Εκτος αν θελει καποιος να βλεπει κατι ανθρωπακια σαν τον Πρετεντερη και τους ομοιους του.

Λεωνίδας
16/11/2008, 21:38
να σας πω, και το ΣΚΑΙ ποιοτικό είναι, αν δε βγάζουν τα προς το ζην οι ιδιοκτήτες μήπως να το πληρώνουμε στη ΔΕΗ και αυτό; :wave2:

fantacid
16/11/2008, 22:02
αφου η ερτ ειναι "συνδρομητικη" γιατι βαζουν διαφημισεις???

στον επαγγελματικο μου χωρο γιατι πληρωνω ερτ αφου ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ???

τα μνηματα γιατι πληρωνουν ερτ??

jfx
16/11/2008, 22:05
Αντι για το ταμείο ΠκΔ,

αν πληρώνετε τη ΔΕΗ μεσω e-banking μπορειτε να τους δωσετε οτι ποσόν θέλετε.



Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
αφου η ερτ ειναι "συνδρομητικη" γιατι βαζουν διαφημισεις???

στον επαγγελματικο μου χωρο γιατι πληρωνω ερτ αφου ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ???

τα μνηματα γιατι πληρωνουν ερτ??


Και ηλεκτροδότηση σε γκαραζ να εχεις, το νταβατζιλίκι ΕΡΤ το πληρώνεις...:mad:

memas
16/11/2008, 22:31
Aυτα μονο στην Ελλαδα γινονται...καλη ιδεα να πληρωσουμε SKAI - αναρρωτιεμαι εφοσον οι περισσοτεροι που γνωριζω το παρακολουθουν αντι των γνωστων "συνταγων" των Ελληνικων σηριαλ γιατι η AGB τους δινει χαμηλα ποσοστά?? (χαμηλοτερα ακομη και απο της EΡΤ....:confused: )

Λεωνίδας
17/11/2008, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
Αντι για το ταμείο ΠκΔ,

αν πληρώνετε τη ΔΕΗ μεσω e-banking μπορειτε να τους δωσετε οτι ποσόν θέλετε. και όταν τα "ανεξόφλητα" φτάσουν 200 300 ? δε σου κόβουν το ρεύμα :confused:

LARISEOS
17/11/2008, 09:38
ειναι επιλογη σου αν θα πληρωσεισ η οχι..... αλλα οι σουηδοι στελνουν κοσμο (παπουδια) κ σου χτυπανε την πορτα, αν ανοιξεις εχουν το δικαιομα να μπουναι να δουναι αν εχεις tv ... χεσε μεσα


η μιση σουηδια δεν πληρωνει οπωσ κ εγω

byron
17/11/2008, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από memas
Aυτα μονο στην Ελλαδα γινονται...καλη ιδεα να πληρωσουμε SKAI - αναρρωτιεμαι εφοσον οι περισσοτεροι που γνωριζω το παρακολουθουν αντι των γνωστων "συνταγων" των Ελληνικων σηριαλ γιατι η AGB τους δινει χαμηλα ποσοστά?? (χαμηλοτερα ακομη και απο της EΡΤ....:confused: )

Όντως χαμηλά ποσοστά έχει, τα οποία εκτοξεύονται κατά τις 1-2 το πρωϊ με τα ΧΧΧ προγράμματα που βάζει. (πάει στο 12-14%) :lol:

liakaros
17/11/2008, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όντως χαμηλά ποσοστά έχει, τα οποία εκτοξεύονται κατά τις 1-2 το πρωϊ με τα ΧΧΧ προγράμματα που βάζει. (πάει στο 12-14%) :lol:

Ναι ρε γ@μωτο...ειδικα καθε Κυριακη βραδυ κατα τις 2 εβαζε κατι πολυ επιμορφωτικα ντοκυμαντερ...αλλα σαν να εχω την εντυπωση οτι τα εκοψε τελευταια...:confused: :confused:

Fournaris
17/11/2008, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
να σας πω, και το ΣΚΑΙ ποιοτικό είναι, αν δε βγάζουν τα προς το ζην οι ιδιοκτήτες μήπως να το πληρώνουμε στη ΔΕΗ και αυτό; :wave2:



Ποιοτικο δεν ξερω αν ειναι (ελεγχεται αυτο) αλλα καργα προπαγανδιστικο ειναι. Οχι μονο υπερ της Αμερικης και των συμμαχων τους αλλα γενικοτερα υπερ της Δυσης.

Ολα τα υπολοιπα ανατολικα και κατω απο τον Ισημερινο κρατη τα παρουσιαζει ως υπαναπτυκτα και ουτε λιγο ουτε πολυ τους κατοικους αυτων των χωρων ως υπανθρωπους και ζωα.

Εχετλαίος
17/11/2008, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fournaris
Ποιοτικο δεν ξερω αν ειναι (ελεγχεται αυτο) αλλα καργα προπαγανδιστικο ειναι. Οχι μονο υπερ της Αμερικης και των συμμαχων τους αλλα γενικοτερα υπερ της Δυσης.

Ολα τα υπολοιπα ανατολικα και κατω απο τον Ισημερινο κρατη τα παρουσιαζει ως υπαναπτυκτα και ουτε λιγο ουτε πολυ τους κατοικους αυτων των χωρων ως υπανθρωπους και ζωα.

Να ήξερες πόσο δίκιο έχεις...
Που να δεις και κάτι National Geographic και σια...

Λεωνίδας
17/11/2008, 10:59
μην κολλάτε στο ΣΚΑΙ, ένα όνομα ανέφερα
ο δίπλα γουστάρει να βλέπει ΣΤΑΡ, αν δε "βγαίνουν" ξαναρωτάω, οποιοδήποτε ιδιωτικό κανάλι, ΕΜΕΙΣ θα το πληρώσουμε :confused:

toulis
17/11/2008, 12:36
Δυστυχώς έχουν βρει ένα τρόπο να μας παίρνουν τα λεφτά μας με το ζόρι.

Αν δεν απατώμαι υπήρχε κάποια που δεν δέχτηκε να πληρώνει την ΕΡΤ και εξοφλούσε την ΔΕΗ στο παρακαταθηκών και Δανείων.

Δεν άκουσα να της κάνανε τίποτα ποτέ αλλά ήταν λίγο διάσημη.

Κρίμα που δεν προσπάθησε να το εξασφαλίσει και για τους υπόλοιπους

Έκανε τόσα άλλα βέβαια για μας που αυτό πιστεύω ήταν πολύ μικρό πρόβλημα για αυτήν