PDA

View Full Version : Xtes to brady .. paraligo...



Spike
04/03/2005, 10:29
Xtes to brady paraligo na foreso ena kouti .....
O typos anebaine tin leoforo Pentelis me to kouti tou ... (ena punto koloftiagmeno) kai opos imoun se arketi apostasi apo piso tou , anoigo to gazi gia na ton prosperaso...

O typos bgazei flash gia aristera kai kano tin mixani dexia gia na fygo...
xafnika apofasizei na stripsei dexia !!!!! kai to kalytero itan oti ta fota ton frenon tou DEN LEITOURGOUSAN !!!!!!! omorfa ..... plakonomai sta frena ... OLO aristera kai stamatao dipla sto parathyro tou ...(pali kala pou den stamatisa sto piso parathyro tou ...)
Anoigei o typos to parathyro kai mou xamogelaei ... "sybnbainei kati ? mou leei ..." ithele kai tsambouka to palikari... bgazo to kranos me skopo na tou to foreso sta dontia .. alla tin psyliastike tin douleia kai efyge kanontas dexia...
Genika den mou aresei na tsakonomai (kai opos exoume pei kai sto parelthon kai to exoume exantlisei o allos mporei na sou bgalei kana polybolo apo mesa alla den kratithika....)
Pali kala ....

Nik0s
04/03/2005, 11:05
Έχω πετύχει τύπο στην Εθνική ανεβαίνοντας από Λάρισα - Θεσσαλονίκη, πριν 2-3 χρόνια που ο δρόμος είχε έργα και υπήρχε σε κάποιο σημείο μία λωρίδα ανα κατεύθυνση..... (σπάνιο φαινόμενο :cry: )

Είναι μέσα με γκόμενα, το ένα χέρι γύρω της, το άλλο στο τιμόνι, με τσιγάρο. Βλέπω οτι την προσοχή του μόνο στο δρόμο δεν την έχει - είναι βράδυ.

Παίζω φώτα να με δει, βγάζω φλας αριστερά - με το που φτάνω ας πούμε στον προφυλακτήρα του, κάνει αριστερά και με κλείνει...... :confused: :confused:

Παίζω φώτα. Κάνει δεξιά να με αφήσει - με το που επιταχύνω με ξανακλείνει και γελάει με τη γκόμενα του... :hypnotize

Δηλαδή, αυτός γιατί μπορεί και κυκλοφορεί ελεύθερος στο δρόμο.... ?? :mad:

Αν σταματούσε - που εννοείται οτι δεν - και πλακωνόμασταν και γινόταν καμιά ζημιά, τι θα γινόταν ? Ποιος θα είχε δίκο ?

Μερικές φορές εύχομαι να είχε η μηχανή μου αυτό το μαραφέτι του James Bond - να βγαίνει μια παπαριά από τους τροχούς, με λεπίδες και να κάνει φέτες οτι είναι αριστερά δεξιά.....

:mad: :mad:

Spike
04/03/2005, 11:07
KAI EMENA MOU FAINETAI OTI THA PARO NA DO TO MAD MAX GIA NA DO POS THA FTIAXO THN MHXANH MOU ....

AFTER
04/03/2005, 11:29
Παιδια το εχουμε πει,περιμενουμε να μας περασει και κατοπιν πριν στειψουμε στο στενο,σπαμε φαναρια/παρμπριζ,προφυλακτηρες κτλ.

Δεν καταλαβαινουν αλλιως!

Δυστηχως/ευτηχως ακομα δεν εχω πραξει ετσι,αλλα δεν βαζω στοιχημα για το μελλον!

Καποτε ειχα βαλει ενα thread στο tfrc.gr(ψαρωτικο) για εναν βλακα και καλα με ενα punto GT που πηγε να σκοτωσει εμενα και την κοπελα μου στην μηχανη επειδη περασε με κοκκινο,και καλα μετα του ζητησα τον λογο,αυτος με εβρισε,και του εβαλα μεσα την πορτα!
Επισης ειπα οτι δημιουργηθηκε ομαδα μοτοσυκλετων,και σκοπος τους ειναι να κανουν καλοκαιρινα ολα τα αμαξια των ''γρηγορων'' που γινονται επικινδυνοι κατα των μοτοσυκλετων!

ΧΕΣΤΗΚΑΝ ΑΠΑΝΩ ΤΟΥΣ!


Ολα τα κωλοφλορακια ειπαν οτι δεν επρεπε να το κανω αυτο,δεν επρεπε να ξεσπασω στο αμαξι,καλυτερα να εδερνα αυτον,οχι το αμαξι!
Οπως καταλαβατε τους ποναει οτι μπορει να τους το κανουμε μπιλιες :rolleyes:

Στο τελος βεβαια τους ειπα οτι ηταν ψαρωτικο,και τα πηραν στο κρανιο!
Δεν πειραζει ομως,την επομενη φορα θα ξερουν οτι ισως να μην ειναι και ψεμα :lol: :lol:

nikoskkk
04/03/2005, 11:44
Spike, ευτυχώς που δεν σε χτύπησε!
Ότι και να του έλεγες, στο επόμενο σταυροδρόμι την ίδια μα…… θα έκανε ,οπότε καταλαβαίνεις χαμένος κόπος.

Θα πρέπει να τσακωνόμαστε συνέχεια!!!

Όταν οδηγώ δεν σκέφτομαι τη ταχύτητα θα βάλω η πως θα πάρω τη στροφή αλλά το πως θα αντίδραση ο κάθε οδηγός που κινείτε δίπλα μου!!!!!!!!!

:confused: :confused:

gcrook
04/03/2005, 15:43
Παιδια ο κανονας ειναι ενας.
Εχουμε δεν εχουμε δικιο, κανουμε την παπια οταν ειμαστε με τις μηχανες!
Δεν ξερεις τι ειναι ο αλλος,και δεν φανταζεστε ποσοι υπαρχουν εκει εξω που κουβαλανε σιδερικο.

devil's animal
04/03/2005, 16:03
παιδια λιγο την προσοχη σας.....................



η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο!!!(μεγιστο ρητο)



οποτε τι κανεις????



τον ακολουθεις τον π@π@ρ@ χωρις να σε παρει γραμμη.................


και βλεπεις που βαζει το μπ0υρ%#%λο του............


ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΜΑ!!

σκασμενα και τα 4 λαστιχα για ναμην παει πουθενα ουτε με την ρεζερβα και καινουργιο graffiti στο χρωμα του με το κλειδι!!!


(εννοειται οτι εισαι αποφασισμενος και δεν εχεις και δουλεια μετα)



Θα το σκεφτει πολυ ο οποιος ειναι για να ξανακανει μ@λ@κια τετοιου βεληνεκους.......

free rider
04/03/2005, 20:18
πραγματικά είναι πολύ επικύνδινο να τρέχεις με το κουτί στους κολοδρόμους...

ομως δεν αξίζει να ρισκάρω το τομάρι μου για να προσπεράσω κουτί ή να τσιμπίσω σε μια μαγκιά κάποιου μπούρδα..

οταν ομως η αδεναλίνη μου έχει εκτοξευτεί στα ύψη γιατί μόλις την γλύτωσα...

ενας καλός καβγάς με ηρεμεί απόλυτα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αλλά προσοχή ..οταν κάποιος τσακώνεται στο δρόμο καλό είναι να μην υπάρχουν μάρτυρες και μπανιστάδες...

:wave2: :wave2: :wave2:

milaber
05/03/2005, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Στο τελος βεβαια τους ειπα οτι ηταν ψαρωτικο,και τα πηραν στο κρανιο!
Δεν πειραζει ομως,την επομενη φορα θα ξερουν οτι ισως να μην ειναι και ψεμα.

Kαλά στο τέλος γιατί τους το αποκάλυψες;

Έπρεπε να τους αφήσεις χεσμένους να προσέχουν λίγο τα μαλακιστήρια!

:mad: :mad: :mad:

AFTER
05/03/2005, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
παιδια λιγο την προσοχη σας.....................



η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο!!!(μεγιστο ρητο)



οποτε τι κανεις????



τον ακολουθεις τον π@π@ρ@ χωρις να σε παρει γραμμη.................


και βλεπεις που βαζει το μπ0υρ%#%λο του............


ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΜΑ!!

σκασμενα και τα 4 λαστιχα για ναμην παει πουθενα ουτε με την ρεζερβα και καινουργιο graffiti στο χρωμα του με το κλειδι!!!


(εννοειται οτι εισαι αποφασισμενος και δεν εχεις και δουλεια μετα)



Θα το σκεφτει πολυ ο οποιος ειναι για να ξανακανει μ@λ@κια τετοιου βεληνεκους.......

Υπαρχει κατι πιο απλο και ...αθορυβο!

Κουτι μπογιας,που ολο τυχεως θα πεσει στο πλαι στον ουρανο του κουτιου!

Μεχρι το πρωι θα εχει γινει ενα ωραιοτατο splash απο τον ουρανο μεχρι και τον δρομο,που φυσικα θα εχουν περασει αρκετες ωρες για να μην φευγει ουτε με αμοβολη....

(μπολω να ζινω πολυ κακο παιζι οταν σελω...:evil: )

tai
05/03/2005, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Υπαρχει κατι πιο απλο και ...αθορυβο!

Κουτι μπογιας,που ολο τυχεως θα πεσει στο πλαι στον ουρανο του κουτιου!

Μεχρι το πρωι θα εχει γινει ενα ωραιοτατο splash απο τον ουρανο μεχρι και τον δρομο,που φυσικα θα εχουν περασει αρκετες ωρες για να μην φευγει ουτε με αμοβολη....

(μπολω να ζινω πολυ κακο παιζι οταν σελω...:evil: ) Λίγα υγρά φρένων κάνουν το καλύτερο ξέβαμμα. Μέχρι λαμαρίνα λέμε! (σε 2-3 ωρες) :mad: :mad:

mtsop
05/03/2005, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Υπαρχει κατι πιο απλο και ...αθορυβο!

Κουτι μπογιας,που ολο τυχεως θα πεσει στο πλαι στον ουρανο του κουτιου!

Μεχρι το πρωι θα εχει γινει ενα ωραιοτατο splash απο τον ουρανο μεχρι και τον δρομο,που φυσικα θα εχουν περασει αρκετες ωρες για να μην φευγει ουτε με αμοβολη....

(μπολω να ζινω πολυ κακο παιζι οταν σελω...:evil: )

Με το να εκτονώνεστε πάνω στο αμάξι του άλλου όταν λείπει εκτός από ηθική ικανοποίηση δεν κερδίζετε κάτι. Άμα δεν τη φάει ο τύπος για να κάταλάβει το λάθος του και όταν θα πάει να το ξανακάνει να το σκεφτεί δύο φορες δεν γίνεται τίποτα. Αυτή είναι η άποψή μου, θα μου πείτε και τι θα κερδίσεις έτσι θα άλλάξουν οι μ@λ@κες, ίσως όχι όλοι αλλά και ένας να αλάξει κάτι είναι κι αυτό.

periklisk
05/03/2005, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Λίγα υγρά φρένων κάνουν το καλύτερο ξέβαμμα. Μέχρι λαμαρίνα λέμε! (σε 2-3 ωρες) :mad: :mad:

ρε π#%#%να το κάνει!!!!

Ευτυχώς που δεν έγινε τίποτα μεγάλε!

rsp
07/03/2005, 14:02
Φιλε Spike ευτυχως ολα τελειωσαν καλα αλλα θα διαφωνησω λιγο με τους υπολοιπους..Πριν μερικα χρονακια εμενα Θεσσαλονικη, περιμενω σε φαναρι στην Εγνατια να κανω αριστερα, το φαναρι αναβει ξεκιναω και ο μαγκας με το κουτι ενω εχω ξεκινισει στριβει περνωντας με απο δεξια και με πεταει κατω!! Ο Θεος της ασφαλτου σταματαει λιγο πιο κατω και μου ζηταει τα ρεστα γιατι γρατζουνισα το κουτι πεφτωντας...Αποτελεζμα ειναι να του σπασω το αριστερο χερι , τη μυτη και 4 πλευρα. Και αν και εκεινη την ωρα μεσα στα νευρα το χαρηκα, μετα οταν καταλαβα οτι θα μπορουσα να τον εχω σκοτωσει και οταν ηρθαν και τα χαρτια της μηνυσης....Πλεον προτιμω να νιωσω μαλακας και οταν με πουν να κανω τη παπια παρα να κατσω να ασχοληθω..Ολοι ξερουμε οτι να οδηγεις μηχανακι ειναι επικυνδηνο και ολοι αντιμετωπιζουμε τους καραγκιοζηδες καθημερινα, οποτε καλυτερα αστο και φυγε παρα τα τρεχαματα μετα....

AFTER
07/03/2005, 14:48
Εσυ γιατι δεν του εκανες μυνηση για ευνοειτους λογους?

Δεν μας ειπες την εξελιξη της ιστοριας!


*Μια φορα με περασε με 100χμ/ω ξυστα ενα μαλακισμενο με ενα ιμπιζα φτιαγμενο(και ημουνα και με την κοπελα μου),και στο φαναρι του ζητησα τον λογο!

Ξερετε τι μου ειπε?

Ας μην πηγαινες με 80 στην αριστερη λουριδα!

Οπως καταλαβαινετε του εβρισα ολο το σο'ι',αγιους κτλ.,μαζι και η κοπελα,και στο τελος μου ειπε ''ελα,πηγαινε πηγαινε'',με υφος ομως ''σε παρακαλω μην με δειρεις,μην μου σπασεις το αμαξι''

Τελικα τον απαλαξα λογο βλακειας,γιατι ηταν και εντελως γυφτοβλακοφατσα ο λαλακας

siokatas
12/03/2005, 14:13
:rotflmao:

μαγκες τους μαλακες με την κοσσα να τους κοβεις παλι θα ξεφυτρονουν (οτι και να τους κανεις μυαλο δεν βαζουν γιαυτο κοιταξτε να γυρναμε γερη στο σπιτι και να χτυπαμε καμια μπυρα στην υγεια μας)

:beer:

afrotwin
18/03/2005, 13:41
o anamartitos protos ton vraxo valeto....
:rotflmao: :rotflmao:

posi den exoume odigisi ke den exoume kani malakies me8ismeni xasisomeni
ipo tin epiria psixologikon pieseon-stenaxoria-nevra mexri tasis gia fono
ke lipa....


lipon?:look: