PDA

View Full Version : Hornet 07 ABS



Koylis
17/11/2008, 14:13
Γεια χαρα,

Ειμαι νεο μελος στο forum. Βασικα ειναι η πρωτη φορα που γραφω!
Εχω το καινουργιο το Ηornet , τιν εκδοση με το ABS. Εχει περιπου δυο βδομαδες που το ABS εχει παρουσιασει καποιο προβλημα. Βασικα , σε ανιποπτες στιγμες , αναβοσβηνει το λαμπακι και δεν πιανει το ABS . Υστερα απο λιγο χρονο ομως ξανασβηνει.

Εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλο αναβατη κατι παρομοιο??
Αυτην τιν στιγμη η μηχανη ειναι στο συνεργιο..

Ευχαριστω εκ τον προτερον

nikolinos
22/11/2008, 01:12
Γεια χαρα,

μου το εχει κανει εμενα αυτο το προβλημα, το πηγα στην Honda και μου το φτιάξανε, σε ενα σημειο του καλωδιου του ABS (του πισω τροχου) κατασκευαστικα εχουν λιγο περιθωριο και το καλωδιακι κανει δεν κανει επαφη μεχρι που κοβεται εντελως! Λυσανε ολη την ουρα σχεδον κ μου το φτιαξανε. Φυσικα δεν πληρωσα, πηγαινε ρωτα παντως γιατι ειναι εκνευριστικο!!!

Αν δεν βρεις ακρη στειλε μου πμ να ρωτησω τον μηχανικο μου να σου πω τι να πεις στην Honda που θα πας.

bsari
23/11/2008, 08:17
λοιπον ειμαι παλι ο πρωτος τυχερος που το ειχε παθει αν ψαξεις θα δεις
λοιπον οι λακες
τις χοντα εχουν περασει ενα καλωδιο του abs mesa sthn oyra se shmeio poy mazeyei nera me apotelesma na σαπιζει
εμενα αφου μου τα επρηξαν τελικα αποφανθηκαν οτι ειναι λεει το power commander
εστειλα μειλ στο αμερικα και τους εχεσαν λιγακι τους τεχνικους,οι οποιοι ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟΥΑΛ τη βλαβη(ακαναν οτι δε με πιστευαν κιολας μεχρι που το εβγαλα βιντεο)

τελος παντων μετα απο πολλα τους ζητησα να μου αλλαξουν πλεξουδα και ειπαν ναι αλλα δεν υπαρχει και θα επρεπε να περιμενω....
ετσι πηγα και εγω σε ενα μαγκα ηλεκτρολογο και το εφτιαξα αψογα

ειμαι σιγουρος οτι θα το εμφανισουν ολα τα χορνετ καποια στιγμη
αυτα ειναι τα λαθη να αγοραζεις μοντελο μολις βγει....
μοθ αρεσει που ειχα ιταλικο και πηρα χοντα....

οσο για τους αρχιμηχανικους της χοντα ,θα επρεπε πρωτα να μαθουν να συμπεριφερονται και μετα να μαθουν το καθε μηχανακι και οχι να εχουν το μανουαλι και παλι να μη βρισκουν οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΥΤΙ -Η/Υ ΜΕ ΒΛΑΒΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕ ΑΝΑΒΟΣΒΗΣΜΑ 6 ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ 1 ΒΡΑΧΥ

αντε πρωινιατικα συγχηστηκα παλι